Płoty pocztowe: główne typy, cechy i zalety (21 zdjęć)

Integralną częścią obszaru podmiejskiego jest jego otaczająca struktura. Ogrodzenie, wykonane z wysokiej jakości pięknych materiałów, powinno pasować do ogólnego obrazu sąsiedniego terytorium i być w zgodzie z decyzją stylu domu.

Ogrodzenie z betonowymi filarami
Ogrodzenie z baru

Ogrodzenie powinno pełnić nie tylko funkcję estetyczną, ale także podstawową - ochronną. Na stronie nie powinno się hałasować z ulicy, pyłu i obcych widoków. Wytrzymałość i niezawodność konstrukcji ogrodzenia zależy bezpośrednio od materiału, z którego wykonane są podpory lub słupy, oraz od metody ich zanurzenia w podłożu.

Podobnie jak materiały otaczających struktur, rodzaje słupów dla ogrodzeń są różne.

Ogrodzenie wykonane z gruzu

Słupy napędowe

Podpory do ogrodzenia - to najbardziej prosta i ekonomiczna metoda zanurzania filarów w ziemi. Jest zalecany do tymczasowych ogrodzeń, na przykład w trakcie budowy. Powód tego - niewiarygodne zamocowanie kolumny w gruncie. Rura napędzana w przypadku braku betonowania z powodu przenikania wilgoci szybko się zapada. Nawet jeśli był wcześniej namalowany. Kwestia ułożenia niezawodnych podpór dla ogrodzenia filarów nie została rozwiązana.

Ogrodzenie z wystrojem
Ogrodzenie z drewnianymi filarami

Drewniane słupy

Ten niegdyś tradycyjny materiał do budowy ogrodzeń i ich struktur jest coraz częściej zastępowany nowoczesnymi materiałami. Jednak urządzenie ogrodzenia z drzewa - niedrogi i dostępny sposób ochrony.

Drewniane słupki ogrodzeniowe mają krótki okres użytkowania, który można przedłużyć po obróbce specjalnymi kompozycjami chroniącymi drewno przed próchnicą i szkodnikami.
Potrzeba corocznej obróbki drewnianych podpór sprawia, że ​​eksploatacja takiego ogrodzenia staje się kłopotliwa.

Drewniany płot z ceglanymi filarami

Jeśli jednak wybór padł na drewniane słupy do ogrodzenia, ważne jest, aby poznać niektóre z niuansów ich użycia:

 • Najmniejszy wpływ ma gnijące drewno iglaste;
 • Filary dębowe będą najbardziej trwałe;
 • Nie można go stosować nie jest zalecane, ponieważ nie ma warstwy chroniącej przed rozpadem;
 • Chroniąc drewniany słup przed bezpośrednim kontaktem z podłożem, w jego dolnej części zainstalowana lub spalona jest stalowa rura i nakładana jest warstwa żywicy. Możesz także zastosować środki antyseptyczne lub pomalować powierzchnię kolumny;
 • Wybierając drewniane słupy do ogrodzenia, należy zwrócić uwagę, że na ich powierzchni nie ma żadnych wad: wiórów, pęknięć i innych uszkodzeń;
 • Korzyść z litego drewna powinna być korzystna.

Do pozytywnych cech podpór z drewna można zaliczyć niskie koszty, łatwość montażu, możliwość niezależnej produkcji, ekologiczną czystość oraz szlachetny, naturalny wygląd wybranej powierzchni.

Drewniany słupek może mieć różne formy, może być malowany lub używany w różnych dekoracjach. Wadą będzie wrażliwość na opady i krótki czas użytkowania.

Ogrodzenie z dębowymi filarami

Kamienne filary

Kamień w konstrukcji ogrodzenia od dawna był używany równie często jak drewno. Ale ten ostatni był silny i miał długą żywotność. Producenci oferują różnorodne dekoracyjne materiały kamienne:

1
 • Brukowiec. Jest również nazywany kamieniem boulderowym. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja o bardzo dużej wytrzymałości. Ma zaokrąglony kształt, który sprawia, że ​​powierzchnia ogrodzenia jest wytłaczana. Aby uzyskać gładką teksturę, kamień można podzielić na dwie części.
 • Kamyczki. Ze względu na swój mały rozmiar jest stosowany w połączeniu z większymi produktami. Aby zapewnić trwałość ogrodzenia, zaleca się wybrać cegłę jako materiał na narożniki i podstawę.
 • Dolomit. Ma płaski kształt i różne wymiary.
 • Shell rock i marmurowy wapień. Dzięki swojej miękkości rasa ta jest wystarczająco silna, aby budować słupki ogrodzeniowe. Wapień szybko pochłania wilgoć, ale także szybko paruje dzięki swojej porowatości. Leczenie repelentami wodnymi poprawia właściwości tego materiału.
 • Piaskowiec. Typowy materiał o odporności na wilgoć i mrozo. Podczas obróbki można osiągnąć gładką polerowaną powierzchnię.

Instalując drążki do kamiennego ogrodzenia, możesz być pewny, że wytrzymają długo i harmonijnie wpasują się w otaczający krajobraz.

Ogrodzenie z kijkami z granitu

Ogrodzenie z kamiennymi filarami

Metalowe słupy

Najczęściej używane takie słupy do ogrodzenia z tektury falistej. Jest to trwała i ekonomicznie korzystna opcja, ponieważ nie wymaga urządzenia fundamentowego i jest odpowiednia do zamykania obszarów o znacznej powierzchni.

Aby przez długi czas utrzymywać ogrodzenie z wyprofilowanego arkusza, metalowe słupy są trwale przymocowane do gruntu za pomocą betonowania, zagruntowane i emaliowane ich powierzchnią. Na górze, jeśli jest pusty wewnątrz, zainstaluj specjalną wtyczkę, której materiał może być wytrzymałym plastikiem.

Słupy do ogrodzenia z tektury falistej mogą być wykonane ze stali ocynkowanej. Mogą to być okrągłe kolumny lub podpory o przekroju kwadratowym. Ocynkowane słupki ogrodzeniowe są w stanie wytrzymać znaczne obciążenia. Są praktyczne, nie powodują korozji i mają przystępną cenę.

Metalowe ozdobne słupy do ogrodzenia mają kute elementy na ich powierzchni.

Ogrodzenie z kamiennymi filarami

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

97 − 87 =