Hozblok na letnią rezydencję: ergonomia życia wiejskiego (20 zdjęć)

Pierwszą rzeczą, jaką każdy właściciel ziemi robi po zakupie i przetwarzaniu dokumentów, jest budynek tymczasowy. Chronometrażysta jest niezbędny do przechowywania narzędzi, odzieży roboczej. Budowniczowie mogą w nim żyć. Po wybudowaniu stolicy, kemping można przekształcić w szopę na inwentaryzację daczy, narzędzia, wannę, łazienkę z prysznicem i toaletą, pergolę. Wielu właścicieli ziemi zamiast kilku różnych budynków na miejscu woli łączyć wszystkie budynki pod jednym dachem, tworząc hozblok. W ten sposób materiały i miejsce na stronie są zapisywane.

Hozblok z wanną
Hozblok na letnią rezydencję

Podczas wznoszenia gospodarstwa należy wziąć pod uwagę jego lokalizację na miejscu i wygląd domu. Pożądane jest, aby były w harmonii ze sobą, wtedy cała dacza będzie wyglądać pięknie.

Hozblok z wystrojem

Hozblok z drzewa

Rodzaje bloków rolnych

Budynki mieszkalne są bardzo popularne wśród letnich mieszkańców. Są niedrogie, łatwe do zrobienia własnymi rękami, zdemontowane i zmontowane gdzie indziej, gotowy budynek można przekształcić w razie potrzeby, po otrzymaniu warsztatu z tymczasowego sklepu, garażu z szopy, łaźni z ogrzewanych kabin.

Drewniany hozblok
Hozblok z posagiem drewna opałowego

Hozblock z nożem do daczy będzie przydatny dla każdego, kto korzysta z pieca na drewno, grilla lub grilla.

Pomieszczenie gospodarcze może być zbudowane z metalu, drewna, tworzywa sztucznego. Wybór materiałów zależy od tego, jak później będą z nich korzystać. Część konstrukcji można pozostawić otwartą, a następnie wyposażyć ją w werandę lub altanę z gospodarstwem na letnią rezydencję.

Zalety dwupiętrowego budynku

Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na stronie, hozblok może być dwukondygnacyjny. Może być wiele opcji:

 • na pierwszym piętrze - wanna, a na drugim - pokój gościnny;
 • garaż na pierwszym piętrze i dół widokowy w piwnicy. Jeśli zagłębienie inspekcyjne zostanie dodatkowo pogłębione i zabetonowane, zostanie uzyskany magazyn warzywny niezbędny dla każdego summermanta;
 • na parterze kotłownia, warsztat - na pierwszym.

Jeżeli toaleta i prysznic są zaplanowane w bloku domowym, należy z góry pomyśleć, w jaki sposób odpływają ścieki, ponieważ konieczne będzie zapewnienie przejścia specjalnej maszyny do studni.

Dogodnie kątowe położenie bryły budynku: w jednej części budynku znajduje się łazienka z prysznicem i WC, w części środkowej znajdują się pomieszczenia gospodarcze, z drugiej strony garaż lub otwarta weranda.

Hozblok z prysznicem

Hozblok na letnią rezydencję z drzewa

Jeśli planuje się kąpiel domową, zazwyczaj należy wybrać cegłę lub drewno w postaci belki lub kłody. Nadaje się również do konstrukcji ramowej wanny. Drzewo, w przeciwieństwie do żelaza lub plastiku, znacznie lepiej magazynuje ciepło, więc jeśli jest używane w zimnych porach roku, powinno zostać wybrane.

Do ogrzewania w zimie piec lub piec będzie wystarczający z kłody lub kłody, w konstrukcji ramy potrzebna jest dodatkowa warstwa izolacji do 100 mm. Rozgrzane gospodarstwa domowe na letnią rezydencję nie wydają dużo prądu, ze względu na niewielkie rozmiary szybko się rozgrzewają.

Drewniany budynek wygląda znacznie lepiej niż żelazo lub plastik, zachowuje swój mikroklimat i nie nagrzewa się bardzo mocno w upale.

Farma hozblok

Metalowy hozblok na letnią rezydencję

Metalowe budynki mają wiele zalet:

1
 • niska cena;
 • bezpieczeństwo pożarowe;
 • łatwość instalacji;
 • długi okres użytkowania;
 • nie interesujące dla gryzoni;
 • nie boją się zmian temperatury;
 • nie wymagają specjalnej opieki.

Pokryty tekturą falistą w tonacji budynku głównego, budynek idealnie pasuje do ogólnego krajobrazu.

Hozblok wykonany z metalu to rama, skręcona lub spawana z metalowego profilu i naroży. Wykończenie zewnętrzne - tektura falista. Od wewnątrz struktura wykończona jest podszewką, sklejką, płytami OSB. W razie potrzeby można go zaizolować warstwą wełny mineralnej.

Hozblok z garażem

Plastikowy hobblock

Hozblok wykonany z plastiku - jeszcze bardziej budżetowa konstrukcja w porównaniu z metalem. Z minusów - niska siła. Plastikowy budynek należy chronić przed uderzeniami i otwartym ogniem. Taką strukturę można kupić w postaci zestawu części, które są ze sobą połączone. Pomimo taniości, zalety konstrukcji z tworzyw sztucznych są liczne:

 • łatwy w montażu;
 • Łatwe do czyszczenia;
 • w razie potrzeby przeniesienie budynku w inne miejsce nie jest trudne;
 • można wybrać według koloru;
 • nie potrzebuje malowania;
 • nie ma żadnych kosztów dla fundacji, wystarczającej do wyrównania powierzchni przyszłego piętra;
 • nigdy nie rdzewieje.

Budynki z tworzyw sztucznych są zwykle używane jako magazyny. Wygodne jest również wyposażenie toalety i prysznica w nie, ponieważ tworzywo sztuczne jest łatwe do czyszczenia i dezynfekcji. Nie gnije z powodu dużej wilgotności. Forma, która się pojawiła, może być łatwo usunięta, ponieważ nie zżera się. Pod zabudową mieszkalną plastikowy hozblok nie nadaje się z powodu niskiej przepuszczalności powietrza. Na zimę lepiej jest zdemontować taką konstrukcję, ponieważ plastik w mrozie staje się delikatny.

Hozblok z metalu

Budowa domu wiejskiego w kraju

Prace przygotowawcze

Najczęściej właściciele obszarów podmiejskich wybierają budynek typu ramowego. Zalety konstrukcji ramy są oczywiste:

 • cała praca może być wykonana niezależnie;
 • w procesie pracy będziesz potrzebował regularnego narzędzia, które nie wymaga specjalnych umiejętności do pracy: piły, młotka, śrubokrętu, poziomu;
 • konstrukcja szkieletowa jest tańsza niż konstrukcja z belki lub kłody;
 • Nie podgrzewaj tak mocno jak metal lub plastik;
 • w razie potrzeby można go zaizolować dowolną warstwą izolacji;
 • nadaje się do stałego zamieszkania.

Przed rozpoczęciem budowy na miejscu należy określić lokalizację przyszłej konstrukcji. Wszystkie domy wiejskie muszą spełniać wymagania SNiP 30-02-97.

Po wybraniu lokalizacji musisz określić jej rozmiar. Wielkość budynku należy obliczyć na podstawie tego, jakie pomieszczenia zostaną w nim uwzględnione. Można połączyć wannę z garderobą, prysznicem, toaletą, szopą na narzędzia i inwentarz, otwartą werandę, baldachim. Również budynek może być prostokątny lub kanciasty. Po sporządzeniu projektu należy obliczyć liczbę materiałów budowlanych.

Hozblok z baldachimem

Fundacja

Konstrukcja ramy jest dość łatwa, możesz zrobić z kolumnowym fundamentem. Po zaznaczeniu obwodu należy oznaczyć punkty dla słupów, usunąć warstwę gleby o 15-20 cm, zagęścić, przeszlifować warstwą piasku na połowę głębokości i uderzyć jeszcze raz. Następnie wywierć otwory na słupki za pomocą wiertła. Pogłębić filary do poziomu zamrożenia gleby w regionie. Wybierając głębokość, należy skupić się na charakterze gleby na samym terenie. Jeśli gleba jest złożona - podlewana, puchinisty - oszczędzanie na głębokości nie jest tego warte, bo przy mrozie, cały budynek może się wypaczać.

Hozblok z paneli

Na dnie każdego otworu wlewa się warstwę piasku i jest ubijana. Następnie należy obniżyć rurę azbestowo-cementową do każdego otworu, wlać betonowy roztwór do trzeciej części i wciągnąć rurę 10-15 cm. Rurę należy przymocować do poziomu i odczekać kilka dni, aż roztwór wyschnie. Ta procedura stworzy konkretny fundament na dnie studni, zapobiegając mrozie.

Następnie otwory można wylać betonem do poziomu gruntu. W narożnikach umieść pręty zbrojeniowe. Będą do nich przymocowani grower - dolna rama ramy. Aby całkowicie wyleczyć beton, potrzeba co najmniej dwóch tygodni, podczas których słupki są zamknięte od światła słonecznego przy pomocy worka nasączonego w celu równomiernego wysuszenia.

Hozblok z tworzywa sztucznego

Grillage

Dolna rama ramy lub ruszt składa się z pręta. Pomiędzy ramą a fundamentem należy ułożyć warstwę papy, aby sam szkielet traktować środkiem antyseptycznym. Dzienniki długości krzyżowej są instalowane wzdłuż dłuższego boku. Wszystkie części są połączone za pomocą rowka "vpolderova" i przymocowane za pomocą ocynkowanych wkrętów do drewna.

Hozblok w ogrodzie

Szkielet struktury

Do ramki potrzebny będzie również pasek. Najpierw pionowe podpory są umieszczane w rogach, wzdłuż okna i drzwi. Z ramą mocowane są do naroży ocynkowanych i śrub samogwintujących. Aby wzmocnić sztywność konstrukcji między słupkami umieścić ukośne rozpórki pod kątem 45 stopni. Przymocuj je do słupków i ramy za pomocą połączenia śrubowego z podkładkami. Ponadto instalowane są poprzeczki do okien i drzwi - poziome elementy ramy.

Hozblok ogrodowy

Górna uprząż wykonana jest również z belki o wysokości co najmniej 2 m od rusztu. Składa się z poziomych segmentów łączących słupki "do złącza" i przymocowanych do śrub przez stalowe rogi.

Hozblok Shed

Rafters

Mała struktura jest łatwiejsza do wykonania siodła. W przypadku domu składającego się z kilku pomieszczeń wymagających izolacji, wymagany będzie dach dwuspadowy.

Stalowy hozblok

Krokwie są montowane na ziemi, a następnie są montowane. Krokwie są pokryte skrzynką. Odległość między deskami jest zależna od ciężaru pokrycia dachowego. Przed zamontowaniem dachu gzymsy i nawisy są przyszyte za pomocą deski do obramowania, membrana paroizolacyjna lub materiał dachowy jest układany i mocowany za pomocą zszywacza budowlanego. Następnie podłogi i pokrycia dachowe.

Budowa bloku domowego

Prace końcowe

Ostatnie prace obejmują:

 • zewnętrzne i wewnętrzne pokrycie ścian;
 • instalacja okien i drzwi;
 • zgłoszenie pułapu;
 • prace wykończeniowe - malowanie ścian, sufitu i podłogi.

W razie potrzeby hozblok można zaizolować warstwą wełny mineralnej lub inną izolacją.

Dom z WC

Na tej podstawie budowa konstrukcji, która jest niezwykle niezbędna w daczy, może być uznana za skończoną. Podobno zakup lub budowa nie zabiorą dużo pieniędzy i czasu, ale wszystko, co niezbędne do życia na wsi, zostanie usunięte pod jednym dachem.

Hozblok z werandą w kraju
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

65 − = 64