Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk dekoracyjny w kuchni - Widoki i katalog zdjęć

Cała rodzina gromadzi się w kuchni, organizowane są wieczorne spotkania i uroczyste biesiady, zaproszeni goście i zgromadzone są rady rodzinne.

Jeśli dopiero zaczynasz naprawiać i nie wiesz, jaki rodzaj tynku dekoracyjnego znajduje się w kuchni, zapoznaj się z naszymi zdjęciami i rekomendacjami.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Rodzaje materiałów

Tynk dekoracyjny to nie jest zwykły tynk dla nas, mieszanka budowlana do wyrównania ścian.

Jest to materiał wykończeniowy, specjalna jednorodna pasta, mieszanina do wykańczania i dekoracji ścian, sufitów, konstrukcji. Składa się z najmniejszych granitowych ziaren, marmuru lub okruchów kwarcu, piasku, a nawet plasterków alg.

W warsztatach budowlanych duży wybór tynków dekoracyjnych, zarówno z materiałów naturalnych, jak i sztucznych.

 • Mineralny. Sucha mieszanka na bazie zaprawy cementowo-wapiennej, dodaje kruszonkę z marmuru lub granitu dla ulgi i elastyczności. Ten związek jest trwały i odporny na wilgoć i wilgoć.
 • Tynk dekoracyjny w kuchni

 • W syntezie plastry - spoiwa - materiały polimerowe, na przykład żywice akrylowe, styren, włókna nylonowe, szkło płynne itp. Te mieszaniny są sprzedawane jako gotowe do użycia preparaty.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

  Silikon tynk (na bazie żywicy syntetycznej) jest łatwy w aplikacji, bardzo ciągliwy, dobrze przylega, nadaje się do powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

  Akryl łatwy w obróbce, "posłuszny" każdemu narzędziu, szybko schnie, jest elastyczny i odporny na zużycie. W oparciu o szkło krzemianowo-płynne, które różni się paroprzepuszczalnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ten tynk jest również nazywany uniwersalnym.

 • Tynk dekoracyjny w kuchni

Doświadczeni mistrzowie polecają w kuchni wybrać tynk na bazie akrylowej.

Ten gobelin jest bardzo praktyczny: odporny na tłuszcz, nie boi się wody, nie chłonie zapach gotowania, ale łatwe do opieki nad nimi, po prostu wytrzeć ściany za pomocą wilgotnej ściereczki.

Rodzaje i metody dekoracji

Współcześni producenci oferują szeroką gamę tynków wykończeniowych.

Przyjrzyjmy się najsłynniejszym rodzajom tynków dekoracyjnych wykorzystywanych w kuchni, a także zdjęciom gotowych prac.

 • Strukturalny. Pewnością słyszał o ściany „pestki”, „płaszcz” jest dodane „jagnięcina” ... w masie gipsowej kruszywo mineralne, ziaren o różnej wielkości, które podczas osadzania na powierzchni tworzą pewien wzór: bruzdy żył plam.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

  W celu uzyskania efektu ścierania, bezbarwne granulki wprowadza się do mieszaniny stiuków. Kiedy zaciera się kielnią, pękają i pozostawiają postrzępione ślady.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

  Ściany są "bardzo poszukiwane" w dawnych czasach, kiedy cała powierzchnia pokryta jest małymi pęknięciami. Spękanie techniką - specjalna kompozycja podczas suszenia pęknięć, a powstałe pęknięcia są zabarwione i wyróżniają się. Takie imitacje starożytnych murów.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

 • Wenecjanin. Skład wapna i posiekanej mąki marmurowej był używany przez starożytnych Rzymian i Greków, malowali freski i dekorowali ściany.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

  Starożytną "wenecką" dekorację można zobaczyć dziś na ścianach i kolumnach starożytnych katedr, pałaców i galerii. "Wenecki" imituje najdroższe materiały: marmur, trawertyn, granit, mahoń, metale szlachetne.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

  Ta dekoracyjna powłoka nadaje się do wykańczania ścian i sufitów. Teraz najczęściej używano gipsu weneckiego do marmuru. I wygląda jak prawdziwy kamień!

  Tynk dekoracyjny w kuchni

 • Faktura. To przestrzeń dla wyobraźni projektanta, możesz tworzyć niesamowite arcydzieła 3D i eksperymentować z różnymi odcieniami. Jak wyglądają ściany pokryte tą powłoką? Jak drewno, szałasy błotne, papier, skóra zwierząt, posiekany kamień.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

 • Sgraffito. Taki tynk wygląda jak aplikacja. Za pomocą szablonów i wzorów wycina się wzory, rysunki, napisy i wiele innych. Zgadzam się, chmury na suficie lub herbu rodziny na ścianie w salonie wyglądają spektakularnie.
 • Stado. Nazwa pochodzi od angielskiego "stada" - puchu, złomu. Know-how producentów mieszanek tynkowych. Na otynkowanej powierzchni natryskuje się tekstylia, włókna celulozowe lub kosmki.
 • Gładki tynk. Nakłada się tylko w dwóch warstwach, a powierzchnia jest gładka i gładka. Być może najlepsza i najczęstsza opcja dla małej kuchni lub apartamentu typu studio. Mimo, że można go nazwać dekoracyjnym z dużym rozciągliwością.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

Dla których ścian jest odpowiedni tynk ozdobny, na co kuchnia zastosować to? Zdjęcia i typy oryginalne pomysły wnętrza kuchni.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk dekoracyjny w kuchni

Nie tylko ściany, ale także sufit, nisze, łuki i półki nadają się do dekoracji z dekoracyjną powłoką w kuchni!

Tynk dekoracyjny w kuchni

Łącząc fakturę, kolor i rodzaj tynku, możesz uzyskać stylowy wygląd, zaoszczędzić metry kwadratowe i wyposażyć przytulny dom.

Właściwości i charakterystyka wydajności

Tynk dekoracyjny to bezpieczny, przyjazny dla środowiska i nietoksyczny materiał.

Dodatki antyseptyczne w kompozycji zapobiegają występowaniu pleśni i grzybów; powłoka jest odporna na ogień i ma dobrą izolację akustyczną.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Takie powłoki wytrzymują codzienne zmiany temperatury i wilgotności, nie absorbują zapachów kuchennych, nie boją się kurzu, wody lub tłuszczu, są dobrze czyszczone przy pomocy nowoczesnych detergentów.

Stucco - uniwersalny materiał i nadaje się do prawie każdej powierzchni: betonu, cegły, płyt gipsowo-kartonowych, drewna, metalu. Praca z nim nie wymaga specjalnych umiejętności, gotowe mieszanki sprzedawane są w wygodnych pojemnikach-bankach, a materiał jest zużywany ekonomicznie.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Bezproblemowość. Oznacza to, że wszystkie nieprawidłowości i defekty będą się maskować, staną się niewidoczne, a w ogóle nie będzie żadnych szwów ani szwów.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Trwały i niezawodny materiał do kuchni. Wytrzyma różne uszkodzenia mechaniczne, czyszczenie na mokro, promienie słoneczne, okruchy nie odpadają i nie złuszczają się, ściany nie tracą swojego dekoracyjnego wyglądu przez długi czas.

Malownicze mieszanki tynków imitują i tworzą wszelkiego rodzaju powłoki: od kamienia naturalnego po delikatne płatki jedwabiu.

Tynk dekoracyjny w kuchni

I paleta kolorów, oryginalny wystrój i jasne fragmenty! Jaki inny materiał dekoracyjny zdobi kuchnię?

Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk dekoracyjny w kuchni

Ponadto, jeśli jakakolwiek część ściany zostanie uszkodzona lub będzie wymagać niewielkiej aktualizacji - można ją łatwo przywrócić.

Wybierając tynk dekoracyjny do dekoracji kuchni, weź pod uwagę wady tego materiału.

 • Wysokie koszty prace materiałowe i wykończeniowe. W przypadku złożonych kombinacji i ekskluzywnego projektu wymagana jest profesjonalna pomoc, początkujący nie mogą sobie poradzić samodzielnie. W porównaniu ze zwykłymi kitu, plastiku lub tapety, tynk dekoracyjny będzie kosztować więcej.

  Tynk dekoracyjny w kuchni

 • Od czasu do czasu, przy kurczeniu się lub deformacji budynku, na ścianach mogą pojawiać się pęknięcia.
 • Aby pozbyć się starej warstwy tynku jest trudne, powłoka jest bardzo mocno przymocowana do ściany.

Cechy pracy z materiałem

Praca z tynkiem dekoracyjnym podzielona jest na kilka etapów.

Powierzchnia jest starannie przygotowana, wyrównana, otynkowana i potraktowana podkładem.

Ostatni etap - polerowanie lub ubieranie, powierzchnia pokryta jest specjalnym lakierem lub woskiem.

Tynk dekoracyjny nie jest malowany na ścianie, barwnik dodaje się do mieszaniny, w każdej warstwie, przed nałożeniem.

Aby to osiągnąć nietypowe rozwiązania kolorystyczne, mistrzowie używają prania w kilku kolorach.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Chcesz podać powierzchnie teren - Użyj specjalnego narzędzia: znaczków, teksturowanych i uzębionych rolek, gąbek.

Elitarne wykończenia są wcierane w napalone gąbki, w sklepach są również nazywane "koralowymi". Wielu rzemieślników zamiast tego używa zwykłych gąbek kuchennych.

Niewielkie nierówności na ścianach można przeszlifować lub wytrzeć drobną ziarnistą siatką po całkowitym wysuszeniu tynku.

Małe sztuczki

Podziel jadalnie i miejsca pracy w kuchni. Tak zwany fartuch zdobią kafelki lub płytki ceramiczne, a strefa odpoczynku - tynk ozdobny na całej wysokości ściany.

Tynk dekoracyjny w kuchni

W twojej kuchni wiele skrzyń wentylacyjnych, nisz i wszelkie otwory? Zadekoriruyte rowki wzorzyste tynku, wybierz je lub ukryj w ogólnym wnętrzu.

Tynk dekoracyjny w kuchni

W twoim domu jest kominek lub piec? Udekoruj je dekoracyjną powłoką.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Tynk nadaje schludny wygląd nawet najstarszemu ceglanemu piecowi, poza tym warstwa tynku uszczelni wszystkie wióry i pęknięcia.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Kuchnie w stylu minimalizmu, a także małe pokoje, nadają się do gładkiego pokrycia ścian.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Ale tynki weneckie są odpowiednie w przestronnych i lekkich kuchniach, z odpowiednim zestawem mebli i wyposażenia.

Tynk dekoracyjny w kuchni

W domkach i wiejskich domach, apartamentach i domkach miejskich bardzo oryginalne kuchnie i jadalnie, ozdobione tynkiem dekoracyjnym.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Wykończone ściany suszy się tylko w naturalny sposób, pokój jest pokryty bezpośrednim słońcem i przeciągami. A za dzień lub dwa możesz pokazać swojej stylowej oryginalnej kuchni swoim gościom!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 43 = 51