Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

Wybieramy najlepszy linoleum na mieszkanie lub dom

Nowoczesne linoleum i ten, który produkowano w ZSRR - dwie duże różnice, jak mówią w Odessie! Czasy się zmieniają, technologia się poprawiła, ale w umysłach większości konsumentów do dziś pozostaje silne przekonanie, że tej okładki - wybór ubogiego życia w swoim małym, aw ogóle, to jest rzeczą szalenie szkodliwe.

W tym artykule postaramy się odradzić i powiedzieć, które linoleum jest lepsze do wyboru w przypadku mieszkania. Tutaj znajdziesz charakterystykę i opis różnych typów, a także zalecenia dotyczące wyboru optymalnych parametrów dla niektórych pomieszczeń.

Plotki na temat linoleum i ich detronizacji

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

Zacznijmy może od tego, że wymieniamy wszystkie daleko idące błędy pokrycie i wyjaśnienie, dlaczego te obawy nie wynikają z jakiegokolwiek powodu. Celowo rozpoczynamy artykuł od tych informacji, ponieważ bez zrozumienia niektórych głównych punktów, wybór będzie trudny, a zawsze będziesz pamiętać wszystkie "ale", które będą mówić przeciwko kupowaniu.

I do zakupu kosztów linoleum, ponieważ jest to dość budżetowe i bardzo praktyczne pokrycie podłogowe. Cóż, chodźmy ...

Mit numer 1: niewiarygodnie szkodliwy dla zdrowia

Niektórzy ludzie bardzo obawiają się, że linoleum emituje toksyczne opary i wierzą, że jest to powłoka, która je oddziela, prawie na całe życie iw ogromnych ilościach.

Co mogę powiedzieć? Tak, istnieje szkodliwe linoleum, ale jest też szkodliwy laminat, szkodliwy dywan, a nawet szkodliwa deska pokryta niskiej jakości i tanim lakierem. Tak, powiemy ci więcej. Istnieją szkodliwe tapety, farby i sufity napinane ...

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

Nie chodzi o to, że to tylko linoleum, ale w technologii produkcji i początkowych komponentach.

Jednak wiedzą, że lepiej nie mieć nic wspólnego z Chińczykami: dzieci żartują i tańszą produkcję. W rezultacie ich produkty zawierają tak dużo fenolu, który po prostu zalewa pomieszczenie nieprzyjemnym, chemicznym zapachem. A żeby go było, w praktyce jest to niemożliwe.

Tak, i ustalenie w sklepie, która z powłok ma zapach, a która nie - jest trudna, ponieważ tam, na powietrzu, jest fenol i wydaje się, że wszystkie pokrywy nie są ...

Dlatego istnieje tylko jedno wyjście: patrz nie tylko na kolor i parametry, ale również na producenta. Nie bierz wiary, co jest napisane w sklepie na metce, ponieważ w supermarketach często nie podaje się właściwych informacji.

Lepiej już napisać ten tytuł na kartce papieru, w domu, w Internecie Przeczytaj o nim recenzje ludzie, którzy z niego korzystali. Jeśli ma zapach, to na pewno o tym przeczytasz, teraz wielu ludzi pisze do sieci i dzieli się radą.

Przy okazji, na nowoczesnym rynku jest całkowicie bezpieczny linoleum, przyjazny dla środowiska. Wykonany jest z naturalnych składników, ale jego cena, oczywiście, całkowicie niszczy te zalety.

Często łatwiej jest postawić prawdziwą deskę na podłodze niż kupić linoleum bez chemii. Co więcej, wybór tam kwiatów nie jest zbyt bogaty. Ale ponieważ jest w sprzedaży, oznacza to, że ktoś go bierze. Bogaci mają swoje dziwactwa, jak to mówią.

Mit nr 2: nadaje się tylko do wąskich pomieszczeń

Ci, którzy przez długi czas nie byli na rynku budowlanym, są po prostu przekonani, że panele z linoleum nie uległy zmianie i istnieje szeroki wybór szerokości od 1,5 do 3 metrów. A to oznacza, że ​​w większym pomieszczeniu konieczne będzie wykonanie brzydkich połączeń z plastikowych lub żelaznych prętów, i bez piękna, integralność nie zadziała.

Ale, spieszymy, aby cię zadowolić: przez długi czas nie tak.

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

Przede wszystkim na rynku są teraz cztero i pięciometrowe tkaniny, ale na pewno jest ich mniej niż standardowych. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego koloru z szerokich płócien, nie przejmuj się: nie potrzebujesz już listew.

Po drugie, Teraz jest specjalne spawanie linoleum, a szew jest prawie niedostrzegalny. Nazwa jest oczywiście bardzo przybliżona. W rzeczywistości zgrzewanie - nie że inne, jak zwykle stawów klejenie na styk, ale skład kompozycji wiążącej jest taki, że dosłownie rozpuszcza linoleum i spawów części razem. W rezultacie powierzchnia wychodzi w całości, a połączenie nie może pęknąć na swoim miejscu.

Mit nr 3: bardzo niepraktyczny i krótkotrwały

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

A potem my również, tak jak w pierwszym bloku, mówimy: Patrząc na to, co linoleum.

Tak, do dnia dzisiejszego istnieją takie powłoki, na powierzchni których najmniejszy nacisk pozostawia ślady pozostawione, nie wspominając już śladów obcasów i innych agresywnych rzeczy. Ale nie wszystkie linoleum są takie!

Są to niezwykle mocne podłogi, które będą wiernie służyć przez dziesięciolecia, nie tracąc przy tym oryginalnego wyglądu. Ale o tym momencie mówimy bardziej szczegółowo poniżej, w osobnym bloku, ponieważ temat właściwego wyboru jest szeroki.

Tutaj klasa, górna okładka i wiele innych rzeczy są ważne, na co warto zwrócić uwagę.

Możemy to tylko powiedzieć w 90% przypadków podstawą linoleum jest włókno szklane, a to gwarantuje, że płótno nie "usiądzie" z czasem i nie odkształci się, i nie ma również powodu, aby się obawiać, że zerwie z jakiegoś drobiazgu.

Mit nr 4: nie jest prestiżowy i żenujący

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

To tak, jeśli wziąć najtańszy linoleum, które będą malowane w nienaturalnym kolorze i przypomina Cerata - jest to, że wygląda obrzydliwe, co najmniej. Ale jeśli wybierzesz coś droższego, o dobrej teksturze i kolorze, bez żadnych świateł, wtedy podłoga wygląda całkiem przyzwoicie.

Często dobry linoleum jest o wiele bardziej skuteczny niż niedrogi laminat. I bardziej praktyczne, co najważniejsze. Laminat powinien być obserwowany: w żadnym wypadku nie pozwól, aby krople wody uderzyły w niego, inaczej będzie puchnąć ... A linoleum - rzecz bezpretensjonalna, absolutnie.

Mit numer 5: pod linoleum należy idealnie wypoziomować podłogę

Wielu uważa, że ​​linoleum wymaga zbyt ostrożnego wyrównania jastrychu, co jest drogie i, jak w tym przypadku, kożuch nie jest wart świeczki. Na okładce oszczędzasz, ale na łączniku - przegrywasz. Czy nie jest łatwiej uzyskać dywan lub laminat?

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

Nie jest to łatwiejsze, ponieważ trzeba wyrównać podłogę pod każdą pokrywą, zwłaszcza pod laminatem! Jeśli linoleum przetrwać małe guzki, a następnie laminowanie - nie do końca, aż w końcu, w miejscach małe otwory rozproszy deski zamki ... pod dywan, jednak może być sobą, a nie w celu zrównania, jeśli chodzi o dywan z wysokim stos. W końcu jednak opieka nad nim jest trudniejsza.

Postaraj się położyć miękkie pokrycie w domu, w którym przebywają dzieci. Tak, zamieniają niegdyś atrakcyjną posadzkę w coś niechlujnego w ciągu roku ... I do prania - to po prostu nierealne.

Tutaj, ogólnie, i całą listę powszechnych uprzedzeń, które po prostu nie pozwalają kupującym na stoiska z linoleum. Jak widać, nie ma podstaw do kategorycznych osądów, a cała sprawa dotyczy jakości samego materiału.

Jakie ma zajęcia?

A teraz przejdźmy do szczegółów. W tym bloku dowiesz się, jakiego rodzaju jest linoleum i jak właściwie go wybrać.

Linoleum może być kilku klas, Oto one:

1. klasa Najbardziej krótkotrwały, ale także najbardziej niedrogi. Przeznaczony do pomieszczeń o bardzo małym natężeniu ruchu i na takiej powierzchni nie należy chodzić po piętach. Idealnie byłoby, gdyby miejsca największego deptania ułożyły maty (na przykład przy łóżku, jeśli taki linoleum w sypialni).
Druga klasa Gatunek ten jest już silniejszy i, ogólnie rzecz biorąc, nadaje się do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Ale jego żywotność jest niewielka, około siedmiu lat, a także należy ją traktować z ostrożnością.
Trzecia klasa Handlowe linoleum, bardzo silny, trwały, nie bojący się obcasów i ruchomych mebli. Jeden problem, z kolorami w tej klasie - jest raczej słaby. Zazwyczaj linoleum handlowe ma neutralne zabarwienie, monofoniczne i niezbyt jasne. Załóżmy, że popularne są szare i niebieskie okładki.
4 stopień Produkcja. Bardzo mocne linoleum, praktycznie nie boi się niczego. Ale, tak jak w poprzednim przypadku, oryginalne kolory nie mogą się pochwalić tą klasą

Oprócz tych klas, linoleum posiada odmiany materiałów do produkcji, które również muszą być znane, aby dokonać właściwego wyboru. Ale porozmawiamy o nich w osobnym bloku, a teraz zastanowimy się, która klasa nadaje się do konkretnych pomieszczeń.

Co mamy? Lub bardzo trwałe powłoki, ale nie wyróżnia się oryginalnością kolorów, lub piękne, stylowe, ale ich żywotność nie jest tak wielka.

Naszym zdaniem, nie ma sensu prowadzić nadmiernej fortecy, ponieważ linoleum trzeciej klasy, pod pewnymi warunkami, może zachwycać was nie przez dziesięć lat, ale znacznie więcej.

Najbardziej uniwersalną opcją jest linoleum trzeciej klasy.

Ogólnie rzecz biorąc, jest bardzo dobrze, gdy idzie wykładzina podłogowa dla całego mieszkania jeden kolor. Dlatego czasami nie ma sensu mówić o klasach linoleum w pokojach. W rzeczywistości, to jest bez wątpienia będziesz zasłaniać jedno farbowanie, kuchnia i korytarz - to inna, ponieważ jest mniej pass, a zatem możemy wziąć tani linoleum?

Ale na wszelki wypadek tutaj zalecenia ekspertów:

Do kuchni, pokoju dziecinnego lub pokoju dziennego Ten pokój jest stosunkowo dużą drożnością. Dlatego warto umieścić tam linoleum klasy 3, pół-komercyjne. Niedobór koloru można uzupełnić jasnymi matami
Do korytarza, sypialni, balkonu Lokal ma średnią przejezdność, a jest wystarczająco dużo linoleum 2 klasowego, gospodarstwo domowe.
Do łazienki i toalety Tutaj także potrzebujesz trzeciej klasy i spróbuj wziąć opcję odporną na wilgoć. Tak, nie dziw się, teraz jest linoleum, które boi się wody!

A teraz porozmawiajmy o materiałach, które produkują linoleum.

Z jakiego materiału?

PVC

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

Najpopularniejszy linoleum, wykonany jest z PVC, czyli z polichlorku winylu. Nie obawiaj się tego strasznego słowa, nie ma w nim nic szkodliwego, pod warunkiem, że produkt zostanie uwolniony przez porządną firmę i nie ma ostrych, nieprzyjemnych zapachów.

To dobry wybór, ponieważ PVC jest praktycznym materiałem. Naturalnie nie jest wieczna i musi być chroniona. Boi się ognia, nie można na nim nałożyć gorących patelni (to absurd, ale te same dzieci mogą o tym myśleć), nie "lubi" butów na pięcie ...

W pozostałej części jest to bezproblemowa i łatwa w pielęgnacji powłoka.

Naturalne linoleum

Całkowicie ekologicznie bezpieczny, odpowiedni dla pokojów dziecięcych i alergików. Wykonane z tkaniny jutowej, mączki drzewnej, naturalnych żywic. Kolorowanie - dużo i wyglądają bardzo naturalnie i kosztownie.

Ale on bardzo drogie, ten, a drugi - boi się wilgoci. Dlatego, jeśli jest to kwestia pokoju dziecięcego, nie jest to najlepszy wybór, ponieważ dzieci mogą często i gęsto rozlewać wodę. Z tego powodu powłoka będzie wyglądać nieprzyjemnie i będzie pokryta trwałymi plamami.

Glyftal linoleum

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

Jest to linoleum wykonane z żywicy alkidowej, która jest nakładana na podłoże z tkaniny.

Jego zaletą jest to, że jest wystarczająco mocny i trwały, ale jednocześnie kruchy, a przed rozłożeniem, rolka powinna leżeć w ciepłym pomieszczeniu (zwłaszcza jeśli kupiłeś ją w zimie i było zimno podczas dostawy ). Jeśli natychmiast go rozprowadzisz, istnieje duże prawdopodobieństwo pęknięć.

Colloxylin

To linoleum na ogół bez podstawy, nie ma tkaniny, nie ma gumy poniżej. Wykonany jest z celulozy i generalnie jest również materiałem dość przyjaznym dla środowiska. Ale w przeciwieństwie do czysto naturalnego linoleum ta powłoka nie obawia się wody.

W opiece jest bezpretensjonalny i nie ustępuje PCW w nieruchomościach. Jedyną wadą jest to, że takie supermarkety są rzadkością, a zamawianie takich rzeczy przez Internet jest dużym ryzykiem.

Na jednym z forów czytamy recenzję: tam kobieta skarżyła się, że nabyła jedną kolorystykę i wysłała kolejną. Zasadniczo nie zalecamy tego. To jest dokładnie ten produkt, który musisz zobaczyć i dotknąć przed zakupem ...

Relin

Który linoleum jest lepszy: mity i rzeczywistość

To nie jest nawet linoleum, ale raczej gumowa powłoka. Bardzo trwałe, wygodne, ma dobre właściwości izolacyjne. Ale jeśli chodzi o mieszkanie, takie linoleum nie jest zalecane do układania, ponieważ ma szkodliwe opary, które nie ulegają erozji przez bardzo długi czas.

Tak, jest mocny od dziurkowania, a jedynym miejscem, w którym może i powinien być zaadaptowany, jest tambour, w którym zdejmuje się buty. Nie korytarz, a mianowicie przedsionek, w którym ludzie są w ciągu kilku minut. A przy okazji, cena jest lojalna.

Jakie linoleum jest lepsze do wyboru?

I wreszcie, porozmawiajmy o producentach. Naturalnie idealnym rozwiązaniem są europejscy producenci, ale cena takiego pokrycia "kąsa", w porównaniu z fabrykami krajowymi lub chińskimi.

Wymienienie nazwisk firm nie ma sensu, ponieważ rozwijają się każdego dnia i na wszystko, czego nie można śledzić.

Jedyne, co można powiedzieć: linoleum europejskie - lepsze niż domowe i domowe - lepsze niż chińskie.

To znaczy, przekonaj się sam, pomyśl sam, ale pamiętaj, aby zwracać uwagę na ten zapach!

Jak już wspomniano powyżej, wskazane jest, aby najpierw szukać linoleum, a następnie przeczytać o nim prawdziwe recenzje, a dopiero potem dać sprzedawcom zespołu: "Wytnij!"

Podsumowując, co jeszcze można powiedzieć? Opowiedzieliśmy ci wszystkie możliwe niuanse, a będziesz teraz całkiem spięty, kiedy przyjdziesz do sklepu. Teraz wiesz, jaki materiał ma lepszą jakość, jaka jest szerokość, jaka jest grubość linoleum i jaki rozmiar jest najbardziej optymalny.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

71 + = 80