Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Małe tapety kuchenne - zdjęcia nowych produktów i morze pomysłów

Przy obecnej różnorodności tapet, wybór najbardziej odpowiedniego modelu nie jest łatwym zadaniem.

Wzór i kolor tapety może radykalnie zmienić wizualną percepcję przestrzeni, szczególnie w małym pomieszczeniu.

Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w wyborze nowoczesnej tapety do małej kuchni:

 1. 1. Tradycyjnie uważa się, że Im mniejszy pokój, tym więcej odcieni światła powinno być. Innymi słowy, nie uważaj za ciemne kolory, nawet jeśli bardzo je lubisz.

  Wyjątek od tej reguły jest użycie ciemnych wzorów na jasnym tle, jak pokazano na poniższych zdjęciach.

  Ale nie próbuj robić miniaturowej kuchni w sterylnym białym kolorze.

  Po pierwsze, w takiej kuchni nie jest wygodnie i niekomfortowo. Po drugie, w przypadku małej kuchni nie jest to zbyt praktyczne i wymaga ciągłego czyszczenia.

  Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

  Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 2. 2. Im mniejsza kuchnia, tym mniejszy i bardziej niewidoczny powinien być rysunek.

  Nie idź źle, jeśli postawisz na tapetowe pastelowe tony mały wzór. Staraj się unikać dużych ozdób lub pasków (szczególnie pionowych).

  Nowoczesną tapetę można znaleźć na dowolny gust, więc spróbuj zobaczyć maksymalną liczbę modeli i upewnij się, że znalazłeś najbardziej odpowiednią figurę. Na szczęście dzisiaj ich zasięg jest niezwykle szeroki, szczególnie jeśli chodzi o duże miasta.

 3. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 4. 3. W niektórych projektach możliwe jest spełnienie wymagań aplikacji duży i jasny obiekt sztuki.

  Możesz wybrać tapety o dużym obrazie, ale wystarczy je przykleić akcentem. Większość projektantów wnętrz nadal zaleca, aby nie używać tego ruchu w małym pokoju.

 5. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 6. 4. Szczególną uwagę należy zwrócić na paski tapety - poziome pasy sprawią, że kuchnia będzie szersza, ale niższa. Pionowo - wyżej, ale już.

  Aby użyć tylko "plusów" pasków, można pokryć nie całą ścianę, ale tylko górną część, dekorującą dolną krawędź obramowaniem i malującą.

  Dobrą opcją byłoby również zrobienie jednej ściany akcentującej. Te zdjęcia pokazują kilka przykładów udanego zastosowania paskowych modeli.

 7. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

  Jak widać, wielobarwny, asymetryczny pasek ma pozytywny wpływ na wizualną percepcję małego pokoju. Do tego wygląda bardzo nowocześnie.

 8. 5. Wąska kuchnia możesz dodać głośność, jeśli długie ściany są wklejone ciemnymi tapetami, a koniec - światłem. To podejście jest nowością w domowych wnętrzach kuchennych i wygląda bardzo nowocześnie.
 9. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 10. 6. Unikaj używania różnych tekstur, które "nie pasują" do siebie. Mam na myśli połączenie tekstury i materiału tapety z zestawem kuchennym. Tak więc, jeśli twoje meble są błyszczące, wtedy jest lepiej, a tapeta powinna być gładka i niezbyt jasna.
 11. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 12. 7. Wybierając tapetę, zaleca się ocenę ich wyglądu po rozwinięciu rolki na kilku metrach. To podejście pomoże ci zobaczyć szerszy "obraz" konkretnego modelu.

  To nie będzie zbyteczne rozłożyć kilka rolek, dopasować różne rysunki i kolory.

  Katalogi producentów tapet firmy zawierają z reguły dziesiątki przykładów wnętrz, w których wykorzystano ich modele.

  Konieczne jest przyjrzenie się takim przykładom, może tam znajdziesz odpowiedni projekt dla Ciebie lub współczesny pomysł.

Jaki rodzaj tapety do kuchni jest teraz w modzie

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Nie jest tajemnicą, że projektowanie wnętrz to cała branża, która nie stoi w miejscu.

Każdego roku globalni producenci są zadowoleni z nowych modeli, rozwiązań kolorystycznych, tekstur i materiałów.

Rozważmy najbardziej ekspresyjne i praktyczne trendy w sferze tapety do kuchni.

 1. +W 2017 roku modne jest dekorowanie ścian tapetą imitacja dekoracyjnych płyt. Wygląda oryginalnie, nowocześnie i bardzo dobrze nadaje się do stylizacji kuchni.
 2. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

  Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 3. +Trend się utrzymuje jasne i bogate kolory. Jeśli udekorujesz swoją kuchnię w nowoczesnym stylu, mogą stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.
 4. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 5. +Również modne w 2017 roku są wszelkiego rodzaju Naklejki ścienne.

  Ich asortyment rozszerza się z roku na rok, pojawiają się nowe wzory i palety. Takie naklejki i plakaty są coraz częściej spotykane w modnych miejskich kuchniach.

 6. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 7. +Motywy etniczne idealnie pasuje do każdego stylu. Dodaj ethno z łatwością, jeśli wybierzesz tapetę, na przykład japońskimi / chińskimi znakami, wizerunkami wiśniowych kwiatów lub ornamentami etnicznymi.
 8. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 9. +Pozostaje popularny przedmioty naturalne: urocze drzewa, jasne kwiaty, soczyste owoce i warzywa.
 10. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 11. +Kolejny układ - tapeta z trójwymiarowym obrazem 3D. Takie modele najlepiej stosować na ścianie, na której zostanie umieszczony główny akcent: na przykład w jadalni.
 12. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 13. +W kontynuacji modnych teraz tematów imitacja naturalnych materiałów, warto zwrócić uwagę na tapetę z obrazem naśladującym naturalne drewno, cegłę, betonową ścianę, kamień, skórę, a nawet tekstylia.
 14. Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 15. + Vintage również zasługują na szczególną uwagę. Z reguły nie świecą obfitą gamą kolorów, ale jednocześnie mają oryginalny rysunek lub teksturę.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni
Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Zmywalny

Mówiąc o tapecie do każdej małej kuchni, nie możemy nie wspomnieć o możliwościach prania.

Wielu z jakiegoś powodu uważa, że ​​wyglądają na odrapane, tanie i mają wąski zakres. Spieszyliśmy się, aby zapewnić, że dziś ich oferta modeli jest dość szeroka.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Urocza niebieska barwa jest teraz modna w wielu krajach. Doskonale komponuje się z białymi meblami, lekkimi gatunkami drewna i dekoracyjnymi elementami w kolorach żółtym, granatowym i brązowym.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Te tapety są bardziej w odcieniach beżu, które często można znaleźć w naszych kuchniach. W rzeczywistości jest to uniwersalna kolorystyka, która może być odpowiednia dla szerokiej gamy wnętrz zarówno w mieszkaniu, jak i w domu.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Podobnie jak wcześniej, wśród tapet nadających się do prania, popularne są modele z reliefem i różnymi wzorami. Na przykład tekstury z kwiatami, owocami, elementami abstrakcyjnymi itp. Będą dobrze pasować do wnętrza kuchni.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Ogólnie rzecz biorąc, jak być może zauważyliście, teraz jest to bardzo duża moda na jasne i bogate kolory.

Szczególnie duży obrót ten trend zyskuje w krajach byłego ZSRR. Zamiast nudnej, monotonnej i nudnej tapety pojawiają się nowoczesne wzory i rysunki.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni
Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Jak widać z prezentowanych materiałów i zdjęć, aby wybrać tapetę do małej kuchni, istnieje kilka bezwarunkowych zasad i zaleceń.

Powiększająca się tapeta z panoramicznymi obrazami - tunele, ścieżki, drogi, rzeki, odległe ulice lub niekończące się morze, jest idealna dla bardzo małej kuchni (na przykład o powierzchni 4 m2).

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni
Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Wzrokowo powiększ także pomieszczenie o małej ścianie z błyszczącą teksturą lub perłowymi ornamentami. Nawiasem mówiąc, wzorzysta tapeta znów wróciła do mody i dosłownie trafia do każdego stylu: klasycznego, prowansalskiego, fusion, country, high-tech, art deco, retro, itp.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni
Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Rzeczywiste w nowoczesnym wnętrzu i bogatej kolorystyce - fioletowej, zielonej, kanarowej, marchwi itp. Jaskrawość może błyskać, a kuchenne fasady, urządzenia i naczynia oraz drobne elementy wystroju. Na poparcie tego wszystkiego - wybór kolorowych i prawdziwych zdjęć.

Wybierz kolor tapety

Przede wszystkim kieruj się już dostępnymi przedmiotami wnętrza - meblami, zestawami kuchennymi, urządzeniami, a także kolorystyką podłogi i sufitu.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Teraz odrzuć kolory, które zdecydowanie nie pasują do większości obiektów. Ważne jest, aby wysłuchać pierwszego wrażenia.

Następnym krokiem jest próbowanie w różnych kolorach, występowanie w roli przysięgłych. Tak, to naprawdę sensowne, aby dokonać oceny i, przynajmniej w jakiś sposób, zaznaczyć kolory, które wpadają w pierwsze 5-ku, tak aby się nie pomylić.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni
Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Jakie kolory preferujesz w ubraniu? Czy chcesz otoczyć się nimi we wnętrzu? Być może, mimo wszystko, konieczne jest stworzenie kontrastu pomiędzy domem a życiem codziennym.

Lokalizacja twojej kuchni to kolejna wskazówka. Jeśli okna są skierowane na południe, na tapetę, lepiej wybrać fajną kolorystykę. Co więcej, niektórzy projektanci uważają, że ciepła kolorystyka sprawia, że ​​pomieszczenie jest mniej przestronne. Więc spróbuj znaleźć najlepszą opcję.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni
Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Dobrym rozwiązaniem dla kuchni o niskim suficie będzie tapeta pod kolorem sufitu - dzięki temu pomieszczenie będzie bardziej obszerne i, jak to bywa, rozszerzać ściany.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni
Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Wybór koloru tapety w kuchni jest prerogatywą osoby, która spędza w niej najwięcej czasu. Więc jeśli to nie ty, w tej sprawie masz głównego doradcę.

Monochromatyczny, z ornamentem lub obrazem?

Univalent, bez wątpienia, wygląda świetnie, ale może nie być całkiem praktyczny ze względu na specyfikę pokoju. Możesz ubiegać się o cień, który lubisz nanieść na mały lub kolorowy wydruk. Duże zdjęcia nie są uważane za najlepszą opcję dla małej kuchni. Ale dlaczego nie, jeśli są ledwo zauważalne.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni
Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Być może masz własne szkice lub rysunki, które możesz przenieść na tapetę? Dzięki temu masz gwarancję osiągnięcia wyjątkowego i niepowtarzalnego wnętrza.

Porozmawiajmy o popularnych w 2017 r. Tapetach pomysłów na małą kuchnię, która według niej w tym nurcie:

 • obraz kawy i wszystko, co z nią związane.
 • owoce, warzywa, świeże i koktajle również są bardzo smaczne;
 • kwiatowy nadruk z kwiatowym wzorem;
 • Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

  Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 • tapeta w stylu vintage, wypełniona dziesiątkami ozdobnych detali. Klatka, linie, grosz czy kwiaty - wszystko to znów wraca na arenę mody;
 • fascynujące, nawet hipnotyzujące odbitki o małym powtarzalnym wzorze.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

Wybierając tapetę pamiętaj, że najlepiej powinny to być:

 • odporny na wilgoć, co jest oczywiste w kuchni;
 • przepuszczają parę, dzięki czemu ściany schną szybciej, a powietrze może swobodnie krążyć;
 • trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i ulepszone czyszczenie;
 • Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

  Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

 • odporne na bezpośrednie działanie promieni słonecznych - w przeciwnym razie mogą szybko stracić swój pierwotny wygląd, a co najważniejsze, zabarwienie;
 • z możliwością powtórnego malowania, co również jest bardzo przydatne.

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Jaką tapetę wybrać do małej kuchni

Najprawdopodobniej nie znajdziesz tapety pasującej do wszystkich tych elementów, więc wybierz najważniejsze wskaźniki dla siebie.

Kierując się naszymi radami, a także nowoczesnymi trendami w designie, możesz łatwo stworzyć atmosferę ciepła i wygody w małej kuchni.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 3