Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

Vytvoření původního kuchyňského interiéru nemusí nutně objednávat nábytek na individuálním projektu. Pracovní desku pro kuchyň lze vyrobit ze dřeva vlastním rukama.

Abyste získali krásnou dřevěnou desku, je důležité vybrat správný materiál, seznámit se s pravidly instalace a funkcemi péče o hotový výrobek.

Výběr materiálů

Majitelé apartmánů, venkovských domů a vil se snaží vytvořit útulný a krásný prostor s využitím přírodních materiálů.

Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

Pokud se pracovní plochy z přírodního kamene zdají příliš masivní a drahé, můžete je vyrobit z dřeva. Výhody dřevěné desky jsou zřejmé, protože:

  • snadno se vejde do interiéru;
  • rychle vyráběné a instalované;
  • s řádnou péčí po dlouhou dobu zachovává odvolání.

Když vyrábíte kuchyňské dřevěné pulty, nemůžete omezit svou představivost: její tvar a barva může být libovolná. Je důležité vybrat správné dřevo.

Požadavky na materiál pro výrobu kuchyňské pracovní plochy se jedná jak o vzhled, tak o charakteristiku výkonu.

Nejprve by měly být desky dobře vysušené (vlhkost - ne více než 12%). Rovněž by neměly mít vážné vady - červí díry, pryskyřičné kapsy, zhnité uzly.

Druhy dřeva jsou také důležité. V pracovním prostoru kuchyně se neustále udržuje vyšší hladinu vlhkosti, takže strom by měl být odolný vůči vodě nebo podroben speciálnímu zpracování, aby se to odpuzuje vodu.

Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

Vynikajícím materiálem pro desky nebo nábytkové desky může být sibiřský modřín, lípa, dub, bříza, jedle nebo borovice. Kvalitní řezivo pro výrobu dřevěných stolních desek ze sibiřského modřínu naleznete zde.

K tomu, aby stůl byl silný, stojí za to používat řezané dřevo ne méně než 25 mm. To vám umožní nasadit malé domácí spotřebiče, elektrické varné desky, těžké hrnce nebo nádoby s vodou.

V závislosti na velikosti rámu, můžete použít nábytkovou desku nebo rovnou lištu tak, abyste získali pevný a rovný povrch, ve kterém můžete řezat dřez nebo varnou desku.

Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

S výraznou velikostí a vysokou hustotou dřeva bude hmotnost stolu značně velká. Takže se budeme muset postarat o trezoru připevněný ke stěně a krytu umístěného pod prvků (nohy, podstavce nebo skříně).

Instalace deskových desek

Montáž dřevěné pracovní plochy, vyrobené vlastními rukama, lze provést dvěma způsoby.

V prvním případě je výrobek kompletně sestaven v dílně nebo přímo v kuchyni a poté je instalován. Krok za krokem je však také přípustný, když jsou desky fixovány na řadě.

Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

Pokud se zabýváte pouze výrobou dřevěné pracovní roviny, není vždy vhodné sestavit ji zcela. V tomto případě je kolejnice instalována na tělese z lišty, pak jsou díly přesně vyříznuty výkresem.

Chcete-li to provést, můžete použít skládačku (v případě potřeby vyřezávat zakřivené části) nebo kotoučovou pilu s vodicí lištou.

Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

Zvláštní pozornost je věnována cílům: musí být zaoblená a dobře zpracovaná, jinak se majitelé nebudou moci vyhnout drobným domácím zraněním. Na místě, kde se desky setkávají se stěnou, doporučujeme instalovat podstavec.

Tato jednoduchá operace zabrání průniku tekutin nebo strouhounů do prostoru pod deskou.

Odborníci doporučují, aby mezi stěnou a okrajem produktu byla malá mezera, která kompenzuje teplotní roztažení.

Montáž může být provedena pomocí různých typů spojovacích prvků: samořezných šroubů, hmoždinek, upevňovacích systémů, překrývajících se rohů.

V některých případech je strom zasazen na lepidlo. Ale bez ohledu na způsob upevnění, který si vyberete, doporučujeme provést před instalací zpracování dřeva speciálními prostředky pro ochranu proti vlhkosti a vzhledu hub.

Vlastnosti použití desky

Navzdory skutečnosti, že se strom podrobuje speciální úpravě a je otevřen lakem, Nenechávejte na pracovním povrchu vlhké houbičky. Pokud se při vaření jídla na stolu dostane postříkání, je třeba je okamžitě otřít.

Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

Také Nedoporučuje se jíst pokrmy přímo na povrch: je lepší používat speciální desky, jinak se musíte vypořádat s odstraněním drobných škrábanců a řezů.

Stolní deska pro kuchyňskou linku ve dřevě

Dřevo je považováno za relativně odolný materiál. Nicméně, uvedení na povrch čerstvě vařeného kotle nebo pánve smažené z ohně, můžete získat škaredé skvrny s kulatým tvarem.

Abyste zabránili poškození, použití stojanů z keramiky, kovu nebo jiných materiálů.

Správná péče - záruka trvanlivosti dřevěné desky. Pokud ho udržujete čistý a nevystavujete extrémním teplotním účinkům, strom bude trvat mnoho let.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

54 − = 53