Jaký je nejlepší způsob, jak vyrobit kuchyň: MDF nebo dřevotřísku?

Jaký je nejlepší způsob, jak vyrobit kuchyň: MDF nebo dřevotřísku?

Pokud zpočátku opravy způsobí veselé vzrušení, pak se brzy emoce stanou méně růžovými. Postupně přichází pochopení toho, kolik starostí s sebou přináší renovace bytu. A dokonce i když je konec stěn dokončen, potíže se stávají méně: nyní musíte vybrat nábytek a instalatérské práce.

Jaký je nejlepší způsob, jak vyrobit kuchyň: MDF nebo dřevotřísku?

Výběr nábytku je zvláštní proces. Je třeba nejenom úspěšně do interiéru, ale také se postarat o kvalitu: životnost a ekologickou vhodnost materiálu, jeho trvanlivost. To platí zejména u kuchyňského nábytku: teplotní poklesy, vysoká vlhkost ... Kromě toho většina rodin je zvyklá na snídani a večeři v kuchyni a ženy často tráví lví podíl na svém volném čase.

Ideální pro kuchyň je považován za nábytek z přírodního dřeva. Nicméně takové náhlavní soupravy jsou poměrně drahé. Proto nabízejí dva druhy materiálů: laminované dřevotřískové desky (MDF) a dřevovláknité desky střední vrstvy (MDF). Nezáleží na tom, jestli chcete udělat kuchyni, aby si objednala nebo koupila hotovou sadu - měli byste se seznámit s přínosy a nedostatky každého materiálu.

Pokusíme se zjistit, který nábytek je nejlepší pro kuchyň - z MDF nebo dřevotřískové desky?

Hlavní vlastnosti

Jak již bylo řečeno, kuchyňský nábytek je neustále vystaven negativním účinkům: změnám teploty, vlhkosti, použití agresivních detergentů pro větší hygienu.

Jaký je nejlepší způsob, jak vyrobit kuchyň: MDF nebo dřevotřísku?

Navíc, nábytek pro kuchyň je často v kontaktu s jídlem. Takže by neměl obsahovat škodlivé a toxické složky.

Kromě toho musí být kuchyňský nábytek silný: nůž vyklouzl z prkénky, zapomněl na tyčinku na horkou pánvi ... Může být mnoho faktorů.

No a samozřejmě nezapomeňte na cenu: nemá smysl hledat analogu k přirozenému stromu, pokud nezískáte nic v ceně. Kromě toho chci, aby nejhospodárnější varianta vypadala krásně a stylově.

Pokusme se použít tabulku pro přehlednost:

Parametr MDF Dřevotříska
Ekologická kompatibilita Materiál šetrný k životnímu prostředí, který neobsahuje škodlivé nečistoty. Obsahuje toxický prvek - formaldehyd. Proto jsou materiály LDPE rozděleny do dvou kategorií jakosti: první a druhá.
Pokud se první podmíněně označuje jako ekologicky šetrné, druhá se nedoporučuje pro kuchyňský nábytek.
Hustota Měkký materiál, který vyžaduje pečlivý provoz.
Nevýhodou však je i výhoda: shoda materiálu umožňuje, aby byl daný jakýkoli tvar, což výrazně rozšiřuje nabídku kuchyňského nábytku z MDF.
Tvrdší než MDF, dřevotříska se chová lépe v kuchyni.
Složitost zpracování však výrazně zužuje modelový rozsah tohoto nábytku.
Náklady Viditelně překoná analogu za cenu. Cena je cenově výhodnější, ale neměli byste si koupit nejlevnější možnosti: je možné, že pro tento nábytek byla použita druhá kategorie dřevotřískových desek.
Vzhled To je dostatečně omezeno standardními modely. Povlak laku umožňuje imitovat dřevo, kámen nebo jakoukoli abstraktní hmotu.

Můžeme tedy konstatovat, že každý materiál má jak výhody, tak výhody. Nepochybné výhody MDF zahrnují širokou škálu modelů a zaručenou nepřítomnost škodlivých nečistot v kompozici. Současně se dřevotřísková deska vyznačuje rozmanitostí designu, dostupnosti a trvanlivosti.

Podívejme se, jaké jsou vlastnosti provozu kuchyňského nábytku každého z materiálů.

Údržba nábytku z MDF a dřevotřískové desky v kuchyni

Jaký je nejlepší způsob, jak vyrobit kuchyň: MDF nebo dřevotřísku?

Kuchyňská hygiena je důležitým prvkem zdraví.

S kuchyňským nábytkem se výrobky dostanou do kontaktu, a proto se o ně musí starat nesmírně důkladně. MDF a dřevotříska se chovají jinak, takže je třeba pečlivě prozkoumat vlastnosti každého materiálu:

  • Laminování dřevotřískové desky může poškodit všechny aktivní chemikálie. Proto při čištění kuchyně byste měli používat běžný roztok mýdla. To může ztěžovat odstranění tukových kapek a jiných špinavých skvrn.
  • Při čištění MDF můžete použít jakékoli mycí prostředky. Nicméně byste se měli vyhnout tvrdým brusivům a houbám s poškrábáním, aby nedošlo k poškrábání.

Dá se tedy dospět k závěru, že MDF je mnohem jednodušší k čištění a umožňuje dosažení větší hygieny.

Klíčový bod: bezpečnost v kuchyni

Nejdůležitějším faktorem při výběru materiálu pro kuchyňský nábytek by měla být jeho bezpečnost. Kuchyně je místem, kde je neustále přítomen oheň, pracují elektrické spotřebiče, proudí vody.

Proto nemůžete dovolit namáčení a deformaci nábytku, jeho topení atd. Stejně jako v předchozích odstavcích mají MDF a dřevotřískové desky své rozdíly.

Jaký je nejlepší způsob, jak vyrobit kuchyň: MDF nebo dřevotřísku?

V žádném případě tedy nemůže být dřevotříska použita pro povrchy, které jsou v blízkosti desky.

Výjimka: dokázala jste postavit kvalitní tepelnou izolaci mezi bočním panelem desky a nábytkem - tato volba je přijatelná.

Při vystavení neustálému ohřevu takový nábytek uvolňuje toxické aldehydové páry, což je mimořádně nebezpečné pro lidské zdraví a domácí zvířata. Ze stejného důvodu se nedoporučuje umístit teplé nádobí na panel dřevotřísky. Kromě toho, laminace může začít roztavit, což není nejlepší vlastnost ovlivní vzhled nábytku a vůně v místnosti.

MDF výrazně lépe toleruje vysoké teploty. Vlastnosti povlaku však vyžadují vyloučení dlouhodobého namáčení. Pokud se skříň MDF používá jako stojan na kuchyňský dřez, je třeba pečlivě vyloučit úniky a otřít jej po každém použití.

Konečný závěr

Tak, navzdory různorodosti designu a přijatelné ceny, nábytek z dřevotřísky je lepší koupit pro použití v kuchyni. Skvělá volba v jiných pokojích, v kuchyni kvůli jeho toxicitě, je prostě nebezpečná.

Dražší, ale šetrné k životnímu prostředí MDF je nejen mnohem bezpečnější, ale také jednodušší.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

31 − 21 =