Funkce operace a péče o desky z umělého kamene

Jak pečovat o desky z umělého kamene

Dnes vám řekneme, jak se starat o desku umělého kamene. Jelikož však existují dva druhy, péče o ně je zcela odlišná. Pokud se budeme řídit našimi pokyny, stolní deska bude sloužit mnohem déle a zachová si původní vzhled déle.

Péče o akrylátové povrchy

Funkce operace a péče o desky z umělého kamene

Stoly z akrylu jsou dnes velmi oblíbené. Jsou poměrně levné, ale zároveň napodobují kameny navenek.

Velmi dobrá kvalita takovýchto desek je to mohou mít naprosto jakýkoliv tvar. To je nejen hladké, ale i polokruhové, se zaoblenými okraji, které je téměř nemožné dosáhnout z desek z přírodního kamene nebo křemenného aglomerátu.

Také si nemusíte dovolit všimnout si, že akrylátové desky jsou poměrně lehké ve srovnání s kamennými, což znamená, že není třeba vytvářet silné podpěry k instalaci povrchu.

Ale v barelu medu se nedá dělat bez mouky z dehtu.

Měli byste pečlivěji pečovat o akrylátové vrcholy, protože jsou náchylnější ke znehodnocení, mají strach z broušení a úderů.

Musíte mít na paměti, že se bojí pouze pěti věcí:

  • Hot (to znamená, že není možné umístit horkou pánvi)
  • Pevné kovové kartáče
  • Nejsilnější chemie, která může praštit materiál
  • Barvicí produkty, nápoje, látky
  • Ostré šití objektů

No, obecně, to je vše, co je třeba vědět. Pokud na akrylový stůl položíte šálek horké kávy, nic se nestane, ale roztavená skvrna zůstane z litinové pánve.

V žádném případě nemůžete používat chemii, který obsahuje agresivní látky, jako je "Belizny" nebo dokonce pohlesche, jako toaleta "Káčátko". Z takových nástrojů bude stolní deska bílá a odstranění jasného místa nevyjde.

Jakékoliv železné kartáče jsou také kontraindikovány, protože zanechají mikroskopicky, což se pokaždé zvětšuje a obraz stolu se časem zhoršuje. A na těch místech, kde něco otíráte horlivostí, zůstanou stejné bělavé skvrny, stejně jako po žíravé chemii.

Přesto není nutné ze stolu vyřezávat něco ze stolu bez stejného důvodu. Totéž platí pro údery s něčím těžkým.

Dodržování výše uvedených doporučení pomůže prodloužit životnost pracovní plochy ve vaší kuchyni. V opačném případě budete muset hledat pomoc odborníků v oblasti restaurování nebo použít náhradní desku.

Péče o křemenné aglomerátové desky

Křemenný aglomerát je drobivka z přírodního křemene, který je lisován a vázán pryskyřicemi, a to vše v jednom souboru.

Takovéto desky dokonce v mnoha ohledech překračují přírodní kámen.

Funkce operace a péče o desky z umělého kamene

Z hlediska tvrdosti jsou stejné, jelikož jejich složení v 97% je křemen a pouze 3% pro pigmenty a pryskyřice. To znamená, že takový stůl má z kamene nejlepší - ohromující tvrdost a odolnost proti opotřebení. Ale póry a vzduchové mezery, které jsou v přírodní skále jen hromadou - aglomerát nezahrnuje.

A to znamená, že takový stůl nemá strach z mastných skvrn, nebojí se rozlitého vína, jako je například čistá žula nebo mramor. Přesto není možné vzít v úvahu, že v nich není záření, jako například v některých žulových produktech.

Pevné pluses, přestože cena takovéto desky je malá (docela málo, opravdu), je nižší než kamenná.

Jejich hmotnost je lehčí než přírodní plemeno. Barvení - poměrně hodně a vypadají mnohem přirozeněji než u akrylových desek.

Péče o desky z křemičitého aglomerátu je mnohem jednodušší než u akrylu. To znamená, že péče není nutná, prostě nemůžete dělat některé věci.

Funkce operace a péče o desky z umělého kamene

A pokud jde o desky z aglomerátu, můžete udělat téměř všechno! Nemůžete použít plaketu, můžete ji klesnout na lopatkách, můžete vetřete velmi tuhý kartáč železo, můžete si dát rozžhavené pánev, můžete alespoň třikrát denně, aby jim vrhnout zbarvení kapaliny.

Jediná věc, která se bojí deskových desek z křemenného aglomerátu, je žíravá chemie. Vzhledem k tomu, složení takového výrobku je 97% kámen, a zbytek - pojidla, pak kámen sám nebude trpět, ale pryskyřice - může korodovat. Samozřejmě, že tam nebude silná bělavá skvrna, jako v případě akrylu, ale přesto bude toto místo zřetelně bledé.

Pro majitele takových stolů je skvělá zpráva: jsou předmětem restaurování.

Pokud jste najednou zlikvidovali povrch chemikou nebo jste něco tak těžkého, že způsobil přestávku, můžete vždy zavolat mistra, který vrátí produkt na původní vzhled. Tato služba není nejlevnější, ale bude také nutné se k ní uchýlit jednou za 15 let, nebo dokonce méně.

Jak rozlišovat tabulku od akrylu z křemene a křemene z kamene?

Funkce operace a péče o desky z umělého kamene

Tam jsou takové případy, že majitel kuchyně ani neví, jaký materiál je vyroben z jejich desky. Například jsme si koupili byt s hotovým jídlem a požádali majitele o stůl a nemysleli si. Proto se péče o umělou tabuli může lišit, protože lidé si myslí, že mají před sebou přírodní kámen.

Na první pohled je to, co je akrylové, že křemenná deska je taková, že kamenná deska je stejná. Ale akryl je velmi tvrdý plast, zhruba řečeno. Křemenný lisovaný kámen. Proto odolnost vůči chemii a abrazivním látkám může být zcela odlišná. Ale z přírodního kamene a dělá, potřebuje zvláštní péči, odlišné od doporučené pro umělé desky.

Jak lze rozlišit?

Pojďme to takto: přírodní kámen z křemenného aglomerátu je těžké rozlišit, Pokud je barva vybrána tak, aby napodobovala přírodní skalní hmotu.

A pokud je barvení neobvyklé, můžeme bezpečně říci, že jde o aglomerát. Ale pro to je nutné být eso v typických barvách kamene a vědět přesně, které plemeno je před vámi. Barva žuly a barva mramoru jsou dva velké rozdíly, jak tomu rozumíte.

Pokud chcete, můžete vyhledávat na internetu příklady desek barvicího stolu. Nejčastější kamenné kameny, které se používají pro výrobu desek: žula, mramor a pískovec.

Akryl, z kamenného a křemenného aglomerátu je velmi jednoduchý: je to jen teplo na dotek, pokojová teplota. Ale kámen a křemen se budou cítit docela dobře na dotek.

Také, od nárazu na akrylátové povrch sklo (sklo, sklo) ne praskne, ale když to dopadne na kámen nebo aglomerát od výšky - v blesku. Stále existují rozdíly, ale již ji nepotřebujete. Tyto dva znaky jsou nejzřetelnější a měly by být založeny na nich.

Nyní víte nejen to, jak se starat o desku z umělého kamene a doufáme, že bude sloužit tak dlouho, že se nudí!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

2 + 5 =