Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Kątowa sofa we wnętrzu małego salonu - urocze przykłady

Sofy narożne - to jedno z najbardziej wygodnych i popularnych rozwiązań w projektowaniu nowoczesnych salonów. Staną się idealnym miejscem zarówno dla małych, jak i przestronnych pokoi, w tym niestandardowych układów.

Spójrz na zdjęcie, tak jak może wyglądać narożna kanapa we wnętrzu małego salonu. Prawdopodobnie widzisz wiele zalet oraz to, jak opłacalne i skuteczne są ich ogólne tło.

Przyjrzyjmy się bliżej, jakie typy tych elementów wnętrz są prezentowane na współczesnym rynku i jak stworzyć na ich podstawie skuteczne rozwiązanie projektowe.

Odmiany

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Dzięki sofom narożnym można z łatwością przekształcić salon w wygodną sypialnię i odwrotnie.

To miękkie meble wyróżnia się na tle ogólnym dzięki niebanalnym wzorom i niepowtarzalnemu stylowi.

Wyraźnie zajmuje on przydzieloną przestrzeń, oszczędzając wolną przestrzeń już małego salonu. Indywidualność wybranej przez Ciebie sofy może zapewnić dekoracyjne poduszki wykonane w szerokiej gamie kolorów.

Jeśli chcesz kupić narożną sofę do swojego salonu, początkowo będzie to konieczne wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • rodzaj materiału (skóra lub tekstylia);
 • cechy konstrukcyjne (rozkładanie i nie);
 • wymiary (małe lub pełnowymiarowe).

Rozważmy każdą z tych opcji bardziej szczegółowo.

Materiał

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Fakt, że materiał jest używany do tapicerowania, zależy nie tylko od estetyki i atrakcyjności mebli, ale także od jego praktyczności i łatwości użytkowania.

Tapicerka tekstylna

Meble tapicerowane z tapicerką tekstylną najczęściej stosowane są w pomieszczeniach mieszkalnych. Miękka i przyjemna w dotyku, sprawia, że ​​sofa jest wygodna i wygodna do odpoczynku.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Większość nowoczesnych modeli wyposażona jest w tapicerkę, która wcześniej została poddana specjalnym impregnacjom, zdolnym do:

 • zapobiegają gromadzeniu się kurzu i brudu;
 • znacznie wydłużyć okres obsługi tkanki;
 • sprawiają, że powłoka jest bardziej odporna na wilgoć.

Takie materiały, charakteryzujące się zwiększoną odpornością na ścieranie, obejmują sztuczny zamsz, flok, welon stada, boucle, szenilę, mikrofibrę, stado teflonowe, welur, kurtyzan.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Jeśli masz małe dzieci lub w swoim domu bardzo często jest dużo ludzi, to nie radzimy ci wybrać monofonicznej tkaniny do tapicerki, bo nawet najdrobniejsze plamy i zadrapania będą na niej wyraźnie widoczne.

Dla Ciebie doskonałą opcją będzie płótno z wypukłym lub wyraźnie wymodelowanym wzorem, który może łatwo ukryć takie wady.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Modele tekstylne idealnie wpasują się w lakoniczne nowoczesne wnętrza. Jeśli chodzi o hi-tech lub minimalizm, tapicerka lakonicznych szaroniebieskich odcieni, białych i czarnych tkanin będzie odpowiednia.

Prostota powinna być również obecna w liniach i formach: możliwe są gładkie plecy, podłokietniki, jasne kąty, wkładki z drewna.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Okładka z motywami kwiatowymi ładnie pasuje do Prowansji, kraju.

W przypadku klasycznych rozwiązań i nowoczesności można łatwo wybrać ozdobne rysunki, z dodatkiem złotej nici. Wiele z nich jest wyposażonych w zdejmowane osłony, zapewniające łatwość obsługi i rozszerzające możliwości projektowe.

Skóra

Sofy skórzane to nie tylko temat wnętrza, to znak luksusu i dobrobytu właścicieli domu. Oprócz aspektu estetycznego są one wyposażone w wiele zalet.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Godna pozazdroszczenia praktyczność i bezpretensjonalność w pielęgnacji jest jedną z najważniejszych. Aby usunąć większość brudu, po prostu chodź po nich wilgotną ściereczką. Żywotność takich mebli sięga kilkudziesięciu lat.

Nawet jeśli na powierzchni z czasem pojawią się naturalne zarysowania, które są szczególnie widoczne na skórze ciemnych odcieni, wtedy nie martw się zbytnio. Teraz twoja sofa stała się żywym przedstawicielem stylu vintage.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

To, co projektanci próbują odtworzyć sztucznie, osiągniesz sukces w normalnej pracy. Hipoalergiczność i przyjazność dla środowiska to kolejna zaleta tego wyboru.

Nowoczesna technologia pozwala na malowanie skóry w niemal każdym odcieniu, ponieważ można łatwo znaleźć odpowiednie meble do własnego domu.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Ale większość z tych sof wygląda na zbyt obszerne i nieporęczne, to znaczy dobrze będzie wyglądać w przestronnych salonach. Małe pokoje mogą przeciążać, dzięki czemu są wizualnie jeszcze mniejsze.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Ale jeśli nadal chcesz kupować takie miękkie produkty do małego pokoju, daj pierwszeństwo modelom, które nie są nadmiernie pretensjonalne i głośne.

Roztwór koloru należy wybrać więcej światła. Idealne kolory lakoniczne w pastelowych odcieniach.

Funkcje konstrukcyjne

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Dzięki swojej konstrukcji kanapy narożne można złożyć, a nie. Aby dokonać właściwego wyboru, musisz wiedzieć tylko jedno: czy będą one używane jako pełnowartościowy podkład.

Nawet jeśli osobiście nie planujesz spać, nie możesz wykluczyć możliwości pojawienia się gości, które będą wymagały komfortu.

Składanie

W tego typu obiektach wewnętrznych wbudowany jest specjalny mechanizm transformacji, który umożliwia przekształcenie zwykłej kompaktowej sofy w obszerne łóżko sypialne.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Składane sofy to miękkie meble, które dzięki wbudowanemu mechanizmowi transformacji łatwo zamieniają się w wygodne pełne łóżko do codziennego snu.

Najpopularniejszymi mechanizmami transformacji do tej pory są:

 • książka i eurobook;
 • akordeon;
 • puma;
 • Sedaflex (amerykański klapek);
 • Francuski clamshell.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Dwie ostatnie opcje są najnowocześniejsze i zaawansowane, gwarantując maksymalny komfort podczas snu. Po rozłożeniu poruszają się do przodu.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Pamiętaj o uwzględnieniu tego aspektu w procesie selekcji: czy po rozłożeniu kanapy będzie wystarczająco dużo miejsca w twoim salonie. W tym przypadku sekcja przestępcza nie jest zaangażowana.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Możesz na nim nałożyć koc lub poduszki, lub możesz zaaranżować miejsce do spania dla małego dziecka. We wszystkich innych produktach element narożny staje się częścią głównej koi.

Nie jednorazowy

Jeśli masz pewność, że w salonie nie potrzebujesz narożnej sofy wyposażonej w mechanizm transformacji, zwróć uwagę na modele nieskładane. Ze względu na ich wygodę, różnorodność stylów, kształtów i faktur niewiele różnią się od innych modyfikacji.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Ale ich funkcjonalność jest nieco ograniczona. Brak mechanizmu transformacji znacznie wydłuża żywotność produktu.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Wśród różnorodnych produktów prezentowanych na rynku łatwo jest wybrać idealne opcje, które harmonijnie łączą się zarówno z rogiem, jak iz stylem pokoju.

Małe i pełnowymiarowe sofy narożne

Rozmiar modeli powinien być wybrany na podstawie rozmiaru i układu Twojego salonu. W większości przypadków takie meble znajdują się bezpośrednio przy ścianach.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Jest to najbardziej ekonomiczny i ergonomiczny rozkład użytecznej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w małych pomieszczeniach. W takim przypadku można umieścić dość dużą sofę nawet 15-16 m.kw.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Wcześniej w naszym kraju nie było zwyczaju posiadania jednej strony do okna, ale ostatnio ten sposób aranżacji wnętrz staje się coraz bardziej popularny.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Ten układ jest dość racjonalny w przypadku małych salonów. Sofy z niskim oparciem nie zachodzą na siebie i utrudniają otwarcie okna, uniemożliwiając dobre naturalne światło.

Jeśli chcesz stworzyć wygodny sektor rekreacyjny, zwróć uwagę na zdjęcie, gdzie nie ma jednej narożnej sofy we wnętrzu małego salonu, ale dwa naprzeciw siebie.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Otrzymasz nie tylko wygodną strefę, ale także nietrywialne rozwiązanie projektowe. Upewnij się, że wybrane meble nie przeciążają otaczającej przestrzeni, uniemożliwiając swobodne poruszanie się po pokoju, nawet gdy sofa jest w stanie rozłożonym.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Modele narożne od dawna stanowią kultowe elementy wyposażenia wnętrz na całym świecie, zastępując modne w swoich zestawach czasowych składających się z sofy i foteli.

Sofa narożna we wnętrzu małego salonu

Było to ułatwione dzięki ich wszechstronności, a także niesamowitej zdolności do efektywnego i ergonomicznego dopasowania do wszelkich stylów i urządzeń, w tym tych, które nie mogą pochwalić się dużą kwadraturą.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

91 − 84 =