Narożny zestaw do małej kuchni

Karynckie kąciki fotograficzne dla małej kuchni

Głównym problemem naszych małych kuchni jest oczywiście ograniczony obszar. Czasami jest tak mały, że nie ma gdzie się odwrócić.

Sytuacja jest często zaostrzona przez okno w kuchni, co powoduje konieczność zakręcenia zestawu słuchawkowego.

Nie jest tajemnicą, że taki zestaw jest mniej pojemny niż analogi w kształcie litery U, a przy integracji urządzeń domowych będą również trudności.

Aby zmaksymalizować z tak małej narożnej kuchni trzeba zamówić kuchnię według indywidualnego projektu.

To, wierz mi, nie będzie droższe niż kupowanie gotowych modeli. Ale zrobisz idealny rozmiar i takie jak wygodne meble.

Przede wszystkim bardziej szczegółowo omówmy niektóre z niuansów, które należy rozważyć.

Zalecenia

Narożny zestaw do małej kuchni

Tak więc, aby rozwiązać ten problem i osiągnąć najlepszy wynik, może pomóc następujące działania:

  • Spróbuj maksymalnie wykorzystać obszar ściany. Nie zostawiaj pustych nisz pod sufitem i nie ustawiaj słuchawek zbyt wysoko;
  • Uważnie weź pod uwagę wymiary wszystkich pudeł, sekcji i półek. Jest to niezwykle ważny krok, od którego zależy, jak bardzo wszystko pasuje do zestawu słuchawkowego i jak wygodne będzie jego użycie;
  • Aby to zrobić, chcesz oszacować, ile dużych przyborów (patelnie, garnki itp.), naczynia, małe urządzenia gospodarstwa domowego. Po wykonaniu tej czynności znacznie łatwiej będzie zaplanować rozmiary i liczbę pól;
  • Ponieważ kuchnia jest mała, kieruj się jasnymi kolorami na fasady - biały, beżowy, pastelowy żółty lub pomarańczowy itp .;
  • Aby z grubsza oszacować koncepcję przyszłego kącika dla Twojej małej kuchni, przejrzyj zdjęcia już ukończonych projektów, a także salony meblowe.

Najbardziej kompaktowy

Przyjrzyjmy się przykładom najbardziej zwartych kuchni o powierzchni do 6 metrów kwadratowych.

Na przykład, jak widać na dolnym zdjęciu, ten zestaw słuchawkowy jest tworzony samodzielnie, że ani jedzenie, ani możliwe minimum.

Narożny zestaw do małej kuchni

To jest próbka wystawy, więc mikser nie jest zainstalowany, nie ma gniazdek na sprzęt i inne rzeczy.

Niemniej jednak widzimy, że istnieją sekcje na dania, duża szuflada na duże przedmioty i wysoki przekrój po lewej dla małych.

Zwróć też uwagę na Jak dobrze rozmiar kuchenki został wybrany, a pod nią wbudowano kuchenkę mikrofalową.

Następnym razem istnieją dwa przykłady w bardziej nowoczesnym stylu, który naszym zdaniem jest idealny.

Narożny zestaw do małej kuchni

Oba zestawy słuchawkowe są wykonane w kolorze białym: ten z lewej strony na matowych fasadach, a z prawej strony - z błyszczącymi.

Przede wszystkim Warto zwrócić uwagę na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Meble są wykonane pod sufitem z minimalną szczeliną.

To nie tylko pozwala zwiększyć pojemność twoich sekcji, ale także, zauważ, ta opcja wygląda świetnie.

Kuchnia z różowym fartuchem mniej w obszarze niż biały, ale jednocześnie wydaje się, że jest na nim co najmniej tyle samo.

Oto kilka przykładów Jak ustawić narożnik w małej kuchni.

Narożny zestaw do małej kuchni

Jednym z nich jest oczywiście opcja wystawy, ponieważ nie ma w niej pieca. Ale jest oczywiste, w jaki sposób można umieszczać sekcje i skrzynki.

Na drugim prezentowana jest tylko jedna część, ale wskazuje to na pomyślne, kompaktowe umieszczenie wielu ważnych elementów zestawu słuchawkowego.

Narożny zestaw do małej kuchni

Ale prawdziwe rysunki ze szczegółowym wskazaniem wszystkich parametrów obu projektów. Pomoże to oszacować, ile z reguły jest przypisane do konkretnego przedziału, a także ogólne wymiary mebli.

Narożny zestaw do małej kuchni

Tak więc pokazaliśmy prawdopodobnie minimalne dopuszczalne rozmiary, które są odpowiednie dla pomieszczeń o powierzchni od 5 do 7 metrów kwadratowych.

Trochę więcej

Zobaczmy teraz, jak zrobić zestaw narożny dla małych kuchni o powierzchni do 9 m2.

Ogólnie rzecz biorąc, są zjednoczeni faktem, że są one nieco większe, odpowiednio, mają więcej sekcji i pól.

Narożny zestaw do małej kuchni

Zacznijmy może od dwóch projektów, które są wskazane na powyższym zdjęciu i są bardzo podobne pod względem stylu, stylu i zawartości.

Jak widać, fasady wykonane są w jasnych kolorach, a ciemnopomarańczowa powłoka z płyty wiórowej jest wizualnie wyczuwalna.

Jeśli chodzi o część funkcjonalną
, w tych dwóch zestawach, naszym zdaniem, podział sekcji został bardzo dobrze i wygodnie wykonany. Zauważ, że półki w pudełkach mają całkiem inny rozmiar, co jest przydatne podczas rozkładania artykułów kuchennych.

Ponadto kolejne kilka projektów narożne apartamenty dla małych kuchni, które pokazano poniżej na zdjęciu.

Narożny zestaw do małej kuchni

Zewnętrznie, zwłaszcza w skali kolorów, są one oczywiście różne, ale koncepcyjnie podobne. W pomarańczowej kuchni powstaje większe nastawienie do przestronności kuchni. Ma więcej pudeł, półki z promienia zewnętrznego, a od wbudowanych urządzeń tylko piec.

W kuchni Wenge, po prawej na tym zdjęciu, można było zbudować pralkę, ale ma znacznie mniej miejsca na różne przybory kuchenne.

Narożny zestaw do małej kuchni

Mała liryczna dygresja. Projektując meble, musisz wstępnie zrozumieć maksymalny dopuszczalny budżet, czyli limit wartości. W tym celu przydatne może okazać się skorzystanie z porady dotyczącej oszczędzania pieniędzy przy zamawianiu kuchni.

Narożny zestaw do małej kuchni

Kolejna mała wskazówka. Ponieważ kuchnia jest mała, będziesz musiał ciągle nią manewrować, starając się nie dotykać niczego. Ale praktyka pokazuje, że zewnętrzne rogi zestawu słuchawkowego, blaty lub półki będą regularnie dotykane.

Narożny zestaw do małej kuchni

Że ten "kontakt" był bezbolesny, zaleca się, aby rogi te zostały zaokrąglone. Pamiętaj o tym przy zamawianiu wszystkich przedmiotów, które potencjalnie mogą wpaść.

Narożny zestaw do małej kuchni

Na powyższym zdjęciu widzimy po raz pierwszy, że lodówka jest wbudowana w zestaw słuchawkowy. Jest to względna rzadkość w takim planowaniu, ale trzeba przyznać, że czasami jest to właściwa decyzja.

Naszym zdaniem, ten przykład wyraźnie pokazuje, jak możesz umieścić lodówkę w rogu kuchni, ale sama kuchnia jest wykonana na 4 minusy.

Zwróć uwagę do ogromnego lewego marginesu, a także kilka pustych przestrzeni z góry. Można bezpiecznie "zająć" ten obszar, a gospodyni kuchni byłaby bardzo zadowolona z dodatkowego miejsca na dania.

Narożny zestaw do małej kuchni

Białe fasady doskonale nadają się do kompaktowych pomieszczeń. Doskonale odbijają światło, nie pękają przestrzeni i nowoczesnego wyglądu.

Narożny zestaw do małej kuchni

Należy zauważyć, przy zamawianiu mebli należy wybrać różne chowane systemy, poręcze, obrotowe mechanizmy narożne. Radzimy, aby spróbować samemu powiększyć, zablokować i otworzyć pudła z różnymi takimi systemami.

Narożny zestaw do małej kuchni

Ten niebieski zestaw słuchawkowy Naprawdę podobał nam się nasz stylowy design, ale nie podobała mu się jego wysokość. W przypadku miniaturowych kuchni nie należy zajmować tak dużo miejsca nad apartamentami, co stanowi niedopuszczalny luksus.

Narożny zestaw do małej kuchni

Nie zapomnij o tym, że w małych pomieszczeniach nie powinno być trochę światła. Nie zamykaj pojedynczego okna za pomocą grubych lub ciemnych zasłon. Wykorzystaj oświetlenie do pracy i jako sztuczne oświetlenie żyrandola w pokoju lub reflektorów na suficie.

Narożny zestaw do małej kuchni

Początkowy projekt można wykonać w postaci prostego obrysu lub rysunku (patrz zdjęcie poniżej). Wydaje się, że jest to bardzo trudne, ale wierz mi, gdy tylko zaczniesz rysować pierwsze kontury, wszystko pójdzie jak w zegarku.

Narożny zestaw do małej kuchni

Aby uzyskać jak najdokładniejsze wymiary, poproś doświadczonego maniaka lub projektanta. Jest możliwe, że ta osoba w procesie pomiaru będzie mogła zaproponować kilka punktów dotyczących szerokości i wysokości zestawu słuchawkowego, a także wypełnienia i kolorów.

Pamiętaj, że ostateczna estetyka, funkcjonalność i wygoda Twojej kuchni będą w dużym stopniu zależeć od tego, ile czasu poświęcisz na wstępną analizę i planowanie przyszłego zestawu słuchawkowego.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =