Jak zrobić kuchnię ze sklejki

Jak zrobić kuchnię ze sklejki

Często właściciele mieszkań, wybierając meble do kuchni, nie mogą znaleźć najlepszej opcji: gotowe produkty na sprzedaż nie pasują do rozmiaru i konfiguracji, a niestandardowy zestaw kosztuje dużo pieniędzy.

Wykonaj kuchnię ze sklejki własnej - prosty i niedrogi sposób na wyposażenie mieszkania w wysokiej jakości i praktyczne meble.

Na pierwszym etapie przygotowywania do tworzenia nowych mebli musisz utworzyć szkic produktu i określić dokładne wymiary zestawu słuchawkowego. Na tej podstawie sporządzić dokładny rysunek kuchni.

Często zestawy słuchawkowe do przechowywania przyborów kuchennych składają się z kilku modułów (3-4 szafki). Przykładowe obliczenia materiału dla jednego modułu (85 * 65 * 50 cm):

 • Ściany boczne (2 sztuki) 85 * 50 = 0,42 m2
 • Półki (3 szt.) 65 * 50 = 0,33 m2
 • Blat stołu (1 szt.) 65 * 65 = 0,36 m2
 • Tylna ściana (1 sztuka) 85 * 65 = 0,55 m2
 • Fasada (1 szt.) 85 * 65 = 0,55 m2
 • Fasada piwnicy 65 * 5 = 0,32 m2
 • Łączna liczba arkuszy sklejki - 2,53 m2
 • Półka na półki (4 szt.) 50 cm
 • Ławka na blat (2 szt.) 65 cm
 • Całkowita długość prętów wynosi 3,2 m
 • Wkręty samogwintujące 30 szt.
 • Zawiasy 4szt.
 • Uchwyty 2 szt.

Wybór materiału

Jak zrobić kuchnię ze sklejki

Wysoka jakość sklejki - gwarancja udanej wydajności pracy i długiej żywotności domowej kuchni. Przy wyborze materiału arkusza należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

1 Ocena. Do produkcji mebli warto kupić sklejkę pierwszej klasy, wykonaną z wyselekcjonowanego drewna. Taka płyta nie ma na swojej powierzchni szorstkich wad produkcyjnych i naturalnych wad.

2 Mark. Do produkcji mebli używa się ekologicznej sklejki gatunku FK, wykonanej z oklejonego forniru i kleju żywicznego.

3 Stopień przetworzenia. W przypadku wszystkich powierzchniowych, bocznych paneli i półek, gładko polerowana płyta (SH2) jest uziemiona z obu stron, a arkusz (SH1) przetwarzany po jednej stronie może być użyty do wykonania tylnego panelu.

4 Wymiary. Sklejka meblowa produkowana jest w standardowych wymiarach (1220 * 1220,1500 * 1500,1525 * 1525 mm), grubość od 3 do 30 mm. Aby kuchnia była optymalna jest piec 10-15 mm.

5 Producent. Krajowy rynek materiałów budowlanych prezentuje szeroką gamę klejów z różnych krajów produkcyjnych.

Jak zrobić kuchnię ze sklejki

Zaleca się preferowanie sklejki produkowanej w zakładach drzewnych w Rosji: materiał ten jest wykonany z wysokiej jakości surowca drzewnego i spełnia wszystkie wymagania GOST.

Aby mieć pewność co do jakości zakupionego materiału, zaleca się wybór płyt w sklepach internetowych, które są oficjalnymi przedstawicielami dużych firm stolarskich.

Produkcja mebli kuchennych ze sklejki - krok po kroku

Po zakończeniu prac przygotowawczych można przystąpić do bezpośredniej produkcji mebli kuchennych ze sklejki, stosując następujący algorytm działania:

 1. 1 Nałożenie powierzchni płyty obrazu detali i miejsc ich zamocowania Meble ze sklejki
 2. 2 Otwórz arkusz dla potrzebnych elementów, wytnij pasek.
 3. 3 Powierzchnie krawędzi należy pokryć gruboziarnistym papierem ściernym lub wiertłem z głowicą szlifującą.
 4. 4 Łyżka miejsca zrębków i pęknięć z mieszanin akrylowych (w razie potrzeby).
 5. 5 Przykryć przedmioty środkami antyseptycznymi i olejem lnianym, aby zwiększyć odporność na wilgoć materiału (nanieść płyn w dwóch warstwach, pozostawić do całkowitego wyschnięcia).
 6. 6 Złóż ramę z drewna.
 7. 7 Zabezpiecz ściany, blat i elewację.
 8. 8 Umieść elementy mocujące bezpiecznie lub zamknij za pomocą wtyczek.
 9. 9 Nałożyć uszczelniacz na złącza.
 10. 10 Przykryj meble wykończeniami (lakier, folia PVC itp.).
 11. 11 Zablokuj sprzęt.
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + = 9