Moderní designové nápady pro malou ložnici (30 fotek)

Uspořádání v Chruščově z architektonického hlediska je nejvíce nepraktické a velmi nepohodlné. Hlavním nedostatkem prostoru v těchto domech je nedostatek volného prostoru. V Khrushchev, nízké stropy, rozbité geometrie obytných místností, stejně jako ložnice s malou kvadraturní. Taková malá ložnice v Chruščově omezuje možnosti ubytování, vytváří pohodlný a útulný pokoj. V pokoji pro spaní nestačí jen položit postel, často to vyžaduje toaletní stolek, skladovací systémy nebo dokonce pracoviště. Mnoho obyvatel je velmi důležité přítomnost knižního regálu, možnost instalace dětské postýlky.

Šedobílá malá ložnice

Nicméně v Chruščově můžete vytvořit moderní ložnice, které budou pro své majitele pohodlné a útulné. Existují základní pravidla pro návrh malých ložnic, které umožňují vizuálně rozšířit prostor úzké místnosti, vytvářet útulné a nádherné interiéry v malých prostorách. Hlavní myšlenkou je práce na nedostatcích v Chruščově. Styl interiéru, dekorace, nábytek a další fáze vytváření designu v obývacím pokoji jsou vybírány pouze k tomu, aby zdůraznily výhody náměstí a také kompenzovaly nedostatky.

Malá ložnice v moderním stylu
Návrh malé ložnice
Návrh malé ložnice
Návrh malé ložnice
Návrh malé ložnice
Návrh malé ložnice
Návrh malé ložnice

Definice funkcí ložnice

Pokud bydlíte v úzkém jednomístném nebo dvoupokojovém bytě, pak bez myšlenky kombinace funkčních oblastí nemůžete udělat. Malá ložnice v Chrushchevce v prvním případě bude kombinována s halou. A ve druhém případě je ložnice často kombinována s hernou, kanceláří a podobně. V nejvýhodnější pozici jsou majitelé bytů se třemi ložnicemi. V tří-pokoj Chruščov je nejvhodnější, protože malá ložnice bude plnit svou funkci, protože to nemusí být přeplněný různými kusy nábytku.

Malá ložnice v podkroví s velkými krabicemi

V Chruščově nejsou obvykle žádné samostatné šatny, takže ložnice bude také nosit funkci šatníku. Proto byste měli opustit objemné skříně, abyste maximalizovali racionální využití volného prostoru. Vytvářejí pocit uzavřeného a blízkého prostoru. O něco organické v malé ložnici bude vypadat jako prostorný, ale kompaktní skříň. Je lepší použít zrcadlové dveře šatny, tato myšlenka rozšíření prostoru způsobí, že bude místnost velmi stylová a otevřená. Kromě skříně bude pro spaní zapotřebí pouze postel. Navíc bude vhodný malý noční stolek.

Myšlenka přestavby a rozdělení místností v Chruščově je povolena. Takže umístění dveří v úzké místnosti může výrazně změnit možnosti náměstí. Provádění rozdělení místností v Chruščova se dá odklonit od hlavních pravidel zónování, které vyžadují logické oddělení zón. V praktičtější variantě pro ložnice můžete vytvořit samostatnou rekreační oblast bez zónování.

Bílá a zelená malá ložnice
Malá krémová ložnice
Malá světlá ložnice s pracovním prostorem

Jak zdobit malou ložnici

 1. Nejprve je třeba definovat kompoziční centrum. Pro malou ložnici bude samozřejmě postel. Při umístění nábytku do ložnice byste měli nechat prostor uprostřed místnosti, takže se nezdá být přetížený. Je žádoucí položit nábytek kolem obvodů ložnic, aniž by mezi stěnami byly mezery. Pokud úzká ložnice vyžaduje noční stolky, pak by neměly být vybrány nad samotnou postelí.
 2. Při výběru barev pro nábytek a stěny se nedoporučuje používat světlé a velmi kontrastní barvy. Je důležité, aby interiér měl dva harmonické odstíny. Doporučuje se použít světlou, ale ne bílou barvu. Lehký dřevěný nábytek v Chruščově vizuálně zdvihne stropy.
 3. V interiéru úzké a malé ložnice byste měli používat minimálně dekor. Je nutné odstranit veškerý prostor a prostor malých částí. Stačí, když vytvoříte jeden jasný přízvuk v místnosti, ale ne uprostřed. Je lepší umístit ji do vzdálenějšího rohu ložnic, aby vizuálně přidali perspektivu.
 4. Pokud je element dekorace zdobení v úzkém a malém pokoji více protáhlý, pak vizuálně zvedne strop.
 5. Čalounění nábytku, včetně textilií s velkým vzorem pro malé místnosti, by se nemělo volit. Je lepší se zastavit v monofonní verzi a bude také vhodná jemná a nekontrastní ozdoba.
Malá ložnice se stolem
Malý prostor pro spaní u okna
Malá ložnice s tmavými stěnami a velkým zrcadlem
Malá ložnice v klidných barvách s TV

Prostředky vizuální expanze prostoru

Existují různé nápady pro použití optické iluze, z nichž některé dokonce nevyžadují opravu.

Malá ložnice s posuvnými dveřmi
 1. Zrcadla. Šatní skříň se zrcadlovými dveřmi nebo velkým zrcadlem na zeď vizuálně přidá hlasitost. Současně pro spaní je vhodné použít na stěně několik malých zrcadel, které umožní rozdělení prostoru a skrytí jeho hranic. Pro interiér ložnice je lepší umístit je na okno, takže odražené světlo zvětšuje prostor. Pokud jsou zrcadla pro interiér nepřijatelná, můžete použít zrcadlové plochy k ozdobení úzké a malé ložnice: vitráže, panely, dlaždice.
 2. Skleněné prvky. Sklo díky vizuální lehkosti a průhlednosti nezasahuje do prostoru, který je velmi důležitý pro interiér úzké a malé ložnice. Jako návrh nápadu můžete zvážit možnost dekorace interiéru se skleněným nábytkem: konferenční stolek, police, dveře.
 3. Lesklý strop a stěny. Moderní možnosti designu často zahrnují použití lesklé barvy. Tento design vám umožní vizuálně zvýšit pokoj není horší než zrcadla. Nicméně. Pokud se rozhodnete tyto nápady použít, neměli byste je přehánět barvou. Nadměrně jasné a agresivní odstíny lesku způsobují pouze únavu a úzkost. Barva designu by neměla být tlustá a pastelová. Pro opravu je však třeba použít dokonale plochý povrch, protože zrcadlový lesk dodá na zeď všechny výkopy a výdutí.
 4. Je důležité, aby byl návrh lesklých stropů úspěšně kombinován s osvětlením. Tento nápad na design výrazně rozšíří prostor, vytváří dojem nekonečna. Například moderní možnosti stropního designu, které napodobují hvězdné oblohy s chaotickými blikajícími světly, vytvoří iluzi úžasného prostoru.
Malá krémová ložnice s šatní skříněmi
Úzká ložnice se světlými stěnami
Moderní malá ložnice s velkým zrcadlem

Použijte speciální tapety

Tapety se často používají k vytvoření interiéru úzké a malé ložnice. Některé z nich umožňují oklamat vnímání prostoru. Takže jako nápad můžete použít tapetu s výraznou perspektivou. Dnes pro interiér úzké a malé ložnice je obrovský počet odrůd těchto tapet. Ve většině případů zobrazují pohledy na město nebo krajinu. Je však nutné zachytit tapetu pouze s jednou zdí, která bude zdůrazněna, což zvýší prostor. Navíc takovou tapetu nepoužívejte na úzkou zeď v obdélníkové místnosti.

Kombinace jasných tapet v malé klasické ložnici

Vizuálně změňte poměry a harmonizujte nepřiměřený prostor pomocí pásů na tapetu. Vodorovné pruhy, které jsou přilepené k užší stěně, pomáhají stěny oddělovat. Použití vertikálních pruhů pomůže zvýšit strop. Nepoužívejte tapety s velmi pompézním nebo velkým vzorem. Velké části v interiéru ložnice zmenší pokoj. Ozdobená kresba a nadměrný lesk zničí celou celistvost situace, v místnosti bude prostá hromada věcí. V malé místnosti je harmonie velmi důležitá, jinak nemůže být dosaženo pohodlí.

Béžová a bílá tapeta v malé ložnici
Béžové tapety v malé ložnici
Návrh úzké malé ložnice

Návrh ložnice bez oken

Často ložnice v Chrushchevce se ukáže být bez přirozeného světla, nicméně existuje několik způsobů, které zachrání pokoj před temnotou a temnotou.

 1. Falešné okno. Velmi nový prvek, který se používá pro návrh místností bez oken, ale docela efektivní. Za tímto účelem je na zeď namontován dřevěný rám, který simuluje současné okno. Plnění se může lišit: fotografie, vlastní kresby, vitráže, zrcadlo nebo tapety s prvky přírody. Můžete také použít podsvícení, abyste získali více věrohodnosti.
 2. Skleněná přepážka. Tento prvek vám umožňuje efektivně sdílet prostor ložnice, ale vizuálně opustit pokoj jako jeden. Volumetrický výkres na skle odráží světlo a také skrývají různé předměty za ním.
Návrh ložnice bez okna
Návrh ložnice bez okna
Návrh ložnice bez okna
Návrh ložnice bez okna
Krásný interiér malé ložnice
Lilac-bílý interiér malé ložnice
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

59 + = 60