Rozbudowa sypialni: które półki nad łóżkiem są szczególnie skuteczne? (27 zdjęć)

Półki nad łóżkiem - rzeczywisty detal w aranżacji nowoczesnej sypialni. Funkcjonalność to kreatywna alternatywa dla szafki nocnej: wygodnie jest zainstalować lampę, położyć książkę lub inne akcesoria, aby wygodnie odpocząć i spać. Często projekt jest wykorzystywany do czysto dekoracyjnych celów. W tym przypadku są to wdzięczne figurki lub wazony, panel, zdjęcia lub rodzinne zdjęcia w ramce.

Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Półki ścienne w części sypialnej: stylowy system przechowywania

Szczególnie popularne są półki na zawiasach. Ponadto pojedyncze powierzchnie są rozłożone na całej szerokości zagłówka łóżka. W zależności od przeznaczenia półek nad łóżkiem ustawić na poziomie podłużnego ramienia leżącego lub w pewnej odległości od powierzchni łóżka. Pożądane jest wyposażenie konstrukcji w zatyczkę w postaci pręta wzdłuż zewnętrznego obwodu. Szczególną uwagę przywiązuje się do elementów złącznych.

Projektując wąskie sypialnie, projektanci zalecają zamontowanie półek nad wezgłowiem łóżka na całej szerokości ściany. Wizualnie powiększając obszar pomieszczenia, jednocześnie wyposażono go w miejsce do przechowywania rzeczy potrzebnych w sypialni.

Jeśli projektujesz przestrzeń nad łóżkiem z dwoma poziomami zawieszonej powierzchni, wówczas dolna półka jest wygodna w użyciu do przechowywania akcesoriów mobilnych, a górna półka służy do gromadzenia pamiątek lub paneli autorskich.

Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Półka pod łóżkiem nad łóżkiem w sypialni może być wykonana z drewna, metalu, szkła i polimerów. Produkty mają następujące zalety:

 • dostępność ofert. Ceny różnią się w zależności od materiału podstawy i cech systemów mocowania;
 • wyczerpujący zakres wyboru. Łatwo jest wybrać model do wnętrza z dowolną koncepcją stylistyczną;
 • kolorowe rozwiązania bez ograniczeń;
 • w razie potrzeby można go łatwo zamontować i wyjąć;
 • łatwo jest samodzielnie zaktualizować projekt produktów za pomocą technik decoupage, farb wewnętrznych lub tapety na bazie samoprzylepnej;
 • jeśli okresowo zmienisz skład kompozycji dekoracyjnej na półce, da to również efekt nowości we wnętrzu.
Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Ponadto łatwo jest zrobić półkę na zawiasach własnymi rękami. Wybierz materiał bazy w specjalistycznym sklepie, nie zapominając o elementach złącznych. Wywierć żądaną liczbę otworów w wybranym obszarze nad łóżkiem za pomocą wiertarki. Włóż kołki i przymocuj kątowniki łączące półki za pomocą śrub.

Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Aby zapewnić niezawodność projektu, należy przeprowadzić testy. Pobierz samodzielną półkę z książkami i czasopismami, niezniszczalnymi artykułami gospodarstwa domowego i pozostaw w takim stanie na jeden dzień. Następnie wyjmij ładunek i sprawdź jakość pracy: jeśli wszystkie części zachowały właściwą pozycję, możesz użyć wzoru zgodnie z przeznaczeniem, bez obawy o nieprzyjemne konsekwencje.

Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Nisza jako miejsce na pełną półkę nad zagłówkiem

Jeśli na ścianie nad miejscem do spania znajduje się nisza, to na jej podstawie można łatwo zbudować półkę. Narysuj rowek na powierzchni ściany za pomocą tapety lub obrazu, użyj kolorowego światła. Jeśli pozwalają na to cechy konstrukcyjne, należy zainstalować wielowarstwową półkę w niszy, dolne wgłębienie powinno pozostać otwarte, a wyższe poziomy powinny być wyposażone w drzwi przesuwne.

Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Zalety półek w niszy nad miejscem postoju:

 • Wygodność działania: nie ma ryzyka uderzenia głową, gdy jesteś niechętnie podnoszona z łóżka;
 • Nawet ciężkie przedmioty można umieścić na niszy, co nie jest zalecane w przypadku zawieszonych półek.
Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Projekt jest szczególnie pożądany w pokoju dziecięcym. Mała neposeda urządziła tu specjalną strefę do zabawy dla lalek lub platformę dla kolekcji mini-samochodów. Często niszę w wezgłowiu łóżka dla dzieci tworzą miękkie zabawki lub śliczne małe rzeczy, które same wykonują niemowlęta.

Łatwo jest zrobić niszę na ścianie własnymi rękami, jeśli masz umiejętności w budownictwie. W tym przypadku najczęściej stosuje się płyty gipsowo-kartonowe lub płyty kompozytowe. Ale lepiej jest szukać pomocy u specjalistów: mają profesjonalny sprzęt i wiedzą, jak tworzyć oryginalne konstrukcje.

Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Możesz zbudować wnękę o kształcie prostokąta lub kwadratu, okrągłą, owalną lub nadać jej inną geometrię. W procesie pracy wykonywane jest również oświetlenie pierwotnej niszy, półki nad łóżkiem. Warto zauważyć, że na taką powierzchnię można postawić wazon z kwiatami, laptopa i kolekcję eleganckich figurek lub niezapomnianych pamiątek.

1
Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Modułowe półki we wnętrzu sypialni

Ta opcja wyposażenia strefy spania jest atrakcyjna, ponieważ łatwo jest złożyć projekt wymaganych wymiarów z gotowych części. W tym przypadku półki nad łóżkiem są instalowane w sposób zawieszony lub w postaci konstrukcji podłogi nad łóŜkiem łóżka. W razie potrzeby można łączyć techniki montażu.

Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Jeśli to konieczne, przestrzeń ściany nad sypialnią jest wykonana od podłogi i sufitu. W tak pojemnej konstrukcji znajduje się miejsce na ozdobne akcenty i przedmioty codziennego użytku. Przy pomocy oświetlenia LED podkreślono poszczególne sekcje konstrukcji. Na powierzchni przy głowicy łóżka zainstalowane są lampy.

Kolejną wersją półek nad łóżkiem są stojaki. Ze względu na wymiary, ten wzór jest używany wyłącznie w przestronnej sypialni. Górna warstwa jest przypisana do funkcji biblioteczki, a dolne służą jako system przechowywania przedmiotów wnętrza.

Półki nad łóżkiem
Półki nad łóżkiem

Łóżko z półkami w zagłówku: funkcjonalny luksus

Producenci mebli dostarczają interesującą ofertę łóżek z systemem półek na czubku głowy. Według ekspertów jest to najlepszy wariant aranżacji sypialni o kompaktowych parametrach. Ten format mebli zapewnia:

 • maksymalna liczba miejsc do przechowywania rzeczy, w tym dekoracyjne i funkcjonalne detale wnętrza;
 • nie trzeba mocować półek do ściany ani instalować szafek nocnych;
 • łatwość wyboru odpowiedniego projektu z projektem stylu wnętrza.
Półki nad łóżkiem

Produkty są dystrybuowane w szerokim zakresie cen. W zależności od finansowania, możesz kupić ekskluzywny model łóżka z półką cennych gatunków lub wybrać niezawodną wersję produktu po koszcie budżetowym.

Półki nad łóżkiem

Jeśli zauważysz przestronną sypialnię, zwróć uwagę na linijkę mebli z dużymi półkami, które wychodzą poza szerokość łóżka. Zazwyczaj struktura zawiera kilka warstw użytecznej powierzchni, z półkami o różnych kształtach i rozmiarach, z przesuwanymi lub wahadłowymi drzwiami lub otwartymi.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

31 + = 36