Rodzaje łóżek: jak poruszać się wśród szerokiej gamy

Jak wybrać odpowiednie łóżko, a także gdzie umieścić spanie jest interesujące dla wielu osób. Być może jest to jeden z najważniejszych elementów w każdym mieszkaniu lub domu. Ważne jest, aby był wygodny, przestronny i stylowy.

Białe łóżko

Klasyfikacja według liczby koi

Jeśli weźmiemy pod uwagę te meble z pozycji, ile koi projekt zakłada, możemy wymienić trzy standardowe warianty:

 • Podwójne łóżko;
 • Pojedyncze łóżka;
 • Meble częściowo umeblowane.

Pojedyncze warianty są uważane za najbardziej popularne. Projekt jest dla jednej osoby. Standardowe rozmiary: 80 - 120 cm szerokości i nie więcej niż 210 cm długości. Najbardziej optymalną podstawą jest 15 drewnianych listew. Prosta, praktyczna i kompaktowa wersja zawsze pozostaje popyt.

Łóżko w minimalistycznym stylu

Istnieją różne wzory i typy łóżek podwójnych. Są odpowiednie dla dwóch osób, ale ze względu na szerokie płótno i imponujące wymiary mogą być wykonane w różnych stylach, wyposażone w dodatkowe akcesoria i funkcjonalne adaptacje. Pary zazwyczaj nie myślą długo, które łóżko wybrać do sypialni. Wygodne "podwójne" - optymalne rozwiązanie.

Podwójne podwójne łóżko to symbioza dwóch poprzednich opcji. Razem spać na takim łóżku jest niewygodne, ale dla jednej osoby, która woli przestrzeń, bardzo dobrą opcją.

Drewniane łóżko w przedszkolu

Potencjał funkcjonalny

Aby studiować projektowanie funkcjonalnych łóżek może być bardzo długa. Warto nadmienić, że klasyczne lakoniczne meble to tylko miejsce do spania i odpoczynku. Jednak nowoczesne trendy mają tendencję do wzmacniania potencjału funkcjonalnego absolutnie wszelkich produktów.

Łóżko w stylu secesyjnym

1

Funkcjonalne rodzaje łóżek w sypialni są klasyfikowane zgodnie z typem przechowywania rzeczy i pojemności. Zwykle podwójne łóżko, które się nie rozkłada i nie przekształca, jest wyposażone w skrzynie do przechowywania pościeli, bielizny, a nawet ubrań lub artykułów gospodarstwa domowego. Komórki mogą być dołączone lub chowane.

Konstrukcje, w których podstawa łóżka w połączeniu z mechanizmem podnoszącym służyły jako obszerne pomieszczenie do przechowywania różnorodnych rzeczy, już straciły na znaczeniu. Takie produkty są uważane za niewygodne. Najlepiej przechowywać rzeczy sezonowe lub urządzenia, które nie są często używane.

Drewniane podwójne łóżko

Rodzaje łóżek według rodzaju zagłówka

Niekiedy głównym elementem dekoracyjnym jest zagłówek, który zdobi zarówno samo łóżko, jak i całe pomieszczenie, uzupełniając stylowy zestaw. Jednak na głowie łóżko jest również funkcjonalne. Staje się to jasne, jeśli weźmiemy pod uwagę typy tych elementów strukturalnych:

 • W połączeniu z łożem, działającym wyłącznie jako podparcie i pomocniczy element dekoracyjny (rzeczywisty, jeżeli konstrukcja i rozmiar łóżka nie pozwala na wprowadzenie bardziej złożonych elementów);
 • Zagłówki łóżka, wykonane jako oddzielny element złożonego projektu. Może to być szafka do przechowywania, skrzynia lub stojak. Zadając pytania, jak wybrać łóżko dla dziecka i jaki projekt preferować, warto zwrócić szczególną uwagę na te funkcjonalne produkty. Jednak w tym przypadku ważne jest, aby dbać o bezpieczeństwo konstrukcji;
 • Wysokie zagłówki zdobione różnymi dekoracjami lub wykonane w duchu minimalizmu;
 • Niedoceniona opcja, gdy ten element konstrukcyjny nie jest nawet widoczny. Ten typ nadaje się do miniaturowych łóżek do podnoszenia. W przypadku niektórych modeli wysokość można zmienić według własnego uznania.

Z reguły zagłówki są reprezentowane przez solidny fundament. Jednak niektóre modele są uzupełniane miękką szmatką. Takie projekty nie są całkowicie praktyczne pod względem opieki, ale nadają pomieszczeniu znacznie więcej przytulności.

Również producenci eksperymentowali szeroko z kształtem zagłówka. Możesz kupić łóżko o okrągłym, prostokątnym, owalnym, trójkątnym tyłku lub preferować zupełnie nietypowy lub oryginalny wzór.

Dwupiętrowe łóżko dziecięce

Podstawa łóżka jest ważnym elementem

Najłatwiejszym rozwiązaniem dla łóżka jest płaskie dno. Tworzą go deski, sklejka, płyta wiórowa, płyta pilśniowa. Z jakiego materiału użyto, jakiej jakości, użytecznego życia mebli będzie zależeć. Lepiej jest preferować trwałe drewno drogich ras.

Reiki

Rzeczywiste wszystkie rodzaje łóżek dla dzieci są wyposażone w wzory regałów lub lameli. Jest to metalowa (rzadziej drewniana) baza uzupełniona zakrzywionymi listwami. Są połączone z jednym systemem za pomocą plastikowych uchwytów. Takie zasady są lepiej wentylowane niż stałe zasady, a także mają lepszą charakterystykę wytrzymałościową ze względu na ich dużą elastyczność.

Łóżko pojedyncze

Jest kilka wad. Jeśli w przerwach między listwami nie ma żadnych elementów podtrzymujących, materac ulegnie deformacji z czasem i zostanie pokryty "falami". Rozwiązuj problem częściowo: musisz go obracać co dwa do trzech miesięcy.

Podwójne łóżko z wysokim miękkim zagłówkiem

Baza ortopedyczna

Przed wyborem łóżka ortopedycznego należy zbadać osobliwości jego podstawy, aby zrozumieć, czym jest istota ortopedycznego "ładunku". Takie nowoczesne modele są najlepsze dla dzieci, osób starszych i cierpiących na choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Podstawa ortopedyczna to system składający się z metalowej rurki o przekroju kwadratowym (rzadziej prostokątnym) i konkretnych ramek - latoflex. Te ostatnie są elastycznymi elementami wykonanymi z forniru brzozowego.

Ze względu na pojawiający się efekt podparcia, możliwe jest odciążenie kręgosłupa, wygodne i wygodne jest osiadanie podczas snu, lepiej jest mieć wystarczająco dużo snu. W rzeczywistości, każdy materiał ortopedyczny i projekt powinny być dostosowane do ulgi ciała, pomagając w ten sposób odprężeniu.

Kute łóżko

Materiały do ​​robienia łóżek

Nowoczesne meble są często wykonane z kilku rodzajów materiałów. Niektóre kombinacje pomagają obniżyć koszt gotowego produktu, inna "symbioza" daje modelowi większą praktyczność, trwałość lub estetykę.

Głównym materiałem jest drewno. Uzupełniają go elementy metalowe i plastikowe. Ponadto powszechne "surowce" do produkcji mebli: płyty MDF, płyty wiórowe, płyty wiórowe, arkusze ze sklejki i wiele innych.

Łóżko podwieszane

Przed wyborem wielkości łóżka należy ocenić właściwości wytrzymałościowe każdego modelu. Na przykład łóżko z metalu i drewna będzie najbardziej trwałe. W związku z tym jest to dobra opcja dla podwójnej konstrukcji.

Skórzane łóżko

Style

Na walory estetyczne produktów wpływa materiał, rodzaj konstrukcji, rozmiar, a także kolor łóżka.

Znane zespoły

Masywne meble z mechanizmami podnoszącymi i różnymi typami komór do przechowywania są odpowiednie dla sypialni w stylu japońskim. Tutaj liczy się jakość materiału, odpowiedni kolor, tekstura, a także obecność pomocniczych elementów dekoracyjnych, które wydzielają orientalny smak. Delikatne kwiaty wiśni lub motywy przewodnie japońskiej wioski będą dobrze pasowały do ​​mieszkań nastolatka.

W szczycie popularności są wszelkiego rodzaju składane łóżka, które są uzupełnione o głowę ze skóry. Materiał pochodzenia naturalnego i sztucznego, praktyczny, trwały i dobrze dopasowany do szerokiej gamy wnętrz:

 • Minimalistika;
 • Ekonapravka;
 • Styl skandynawski;
 • Klasyka;
 • Nowoczesne;
 • Art deco.

Możesz wybrać łóżko piętrowe (preferowanym materiałem jest drewno) i stworzyć kolorowe wnętrze w stylu loftu. Jeśli pokój dziecięcy jest przeznaczony dla dwójki dzieci, jest to najlepsza opcja. Jednak dla dziewczyny loft nie zawsze będzie akceptowalny i interesujący, ale chłopcy przyjmą niezwykłą koncepcję z wielkim entuzjazmem.

Okrągłe łóżko

Oryginalny kanał

Tropikalne lub etniczne wnętrze uzupełni meble bambusową ramą lub zagłówkiem w delikatnym kolorze. Aby to zrobić, musisz wybrać dobre łóżko z prawdziwego materiału o wysokiej jakości.

Łóżko w stylu prowansalskim

Niektóre rodzaje łóżek piętrowych wykonane są z kutych przedmiotów. Takie wyrafinowane projekty zmieszczą się w romantycznym wnętrzu pokoju dla dziewczyny lub młodej pary. Najbardziej korzystne opcje:

 • Retro;
 • Kraj;
 • Provence;
 • Rokoko;
 • Barokowy;
 • Włoski;
 • Hiszpański styl.

Możesz także eksperymentować i tworzyć skład etniczny o ścisłej orientacji. Na przykład w stylu hiszpańskim lub włoskim. W tym przypadku dwukondygnacyjne łóżko lub złożone "transformatory" nie są odpowiednie. Lepiej jest wybrać łóżko do sypialni w lakonicznym designie, nadając tonowi przyciągających wzrok dodatków.

Łóżko z litego drewna

Drogie pasze

Dla dziewczyny o wyrafinowanym charakterze wybór łóżka do sypialni jest trudnym zadaniem. Zazwyczaj przewidywalne są długie wyprawy do sklepów - wybierając łóżka z drewnianymi plecami. Dla osoby, która wybiera ten typ mebli, zwykle zaleca się wyposażenie pokoju w bogaty styl klasyczny, tworzenie kompozycji antycznych, barokowych, a nawet romantycznych wnętrz, używanie innych mebli bez podnoszenia i złożonych konfiguracji.

Metalowe łóżko

Aby rzeźbiony zagłówek był bardziej praktyczny, często dopełniają go eleganckie poduszki utrzymane w surowej stylistyce. Lepiej jest odbierać drogie tkaniny, nadając pomieszczeniu wyjątkowy połysk i arystokrację.

Z całą pewnością można stwierdzić, że wybór łóżka do snu i odpoczynku jest trudną i ważną kwestią. Jednak wybierając takie ciekawe meble w domu, w rzeczywistości każdy konsument doświadcza wyjątkowej przyjemności, po znalezieniu swojego ideału.

Łóżko Wenge

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

92 − 89 =