Łóżko z szufladami w sypialni (50 fotek): piękne modele

Łóżko z szufladami to ergonomiczny i stylowy sposób na mieszkania, które nie mogą się poszczycić dużym obszarem - co stanowi prawie 80% wszystkich mieszkań dostępnych w naszym kraju. Dlatego w artykule przyjrzymy się cechom łóżek wyposażonych w płócienne pudełko, czym one są, plusom i minusom różnych modeli oraz jak wybrać optymalny model takiego mieszkania do swojego mieszkania.

Białe łóżko z szufladami w sypialni
Białe łóżko z szufladą
Brązowe łóżko z szufladami

Funkcje

Jakie cechy charakteryzują standardowy model łóżka z pudełkami:

 • To łóżko służy jako dodatkowe schowki i bielizny, więc zarówno wygodne miejsce wypoczynku, wykonując wszystkie funkcje regularnym łóżku. Ponadto łóżko z szufladami jest wystarczająco dekoracyjne, a jego wygląd może służyć jako dekoracja sypialni. Wykonany z litego drewna, może być zamontowany i rzeźbione z powrotem i eleganckie szuflady roll-out, może być zarówno pojedynczą królową, a pełne podwójne.
 • Jak już ustaliliśmy, łóżko z pudełkami może być pojedyncze lub podwójne. Dzięki temu możesz wybrać model indywidualnie dla swoich potrzeb.
 • Pudełka również mogą się różnić - być duże lub małe. Duże pudełka z drewna znacząco zwiększyć wysokość złoża - czasem na łóżku, można wspinać się przy użyciu tylko ławki, nawet jeśli to tylko z łóżkiem typu queen-size z pudełkiem bielizny. To, tak zwane, podium łóżko z pudełkami. Ale mają taką pojemność, która umożliwia przechowywanie prawie wszystkich tkanin i tekstyliów w sypialni w nich. Pozwala to na wyłączenie z wyposażenia skrzyni, co znacznie oszczędza miejsce.
 • Skrzynki mogą być również wyposażone w rzędy rolek, co pozwala im toczyć się spod części złoża lub otwiera prowadnic podnoszących łóżko do żądanej wysokości. Który wzór jest bardziej wygodny - wybiera każdy dla siebie, w zasadzie zależy to od wielkości sypialni. Na niewielkiej przestrzeni wygodniej będzie unieść materac w górę, niż rozłożyć pudełka spod łóżka. Szuflady typu "rollout" są jednak wygodniejsze, ponieważ nie zależą od łóżka i mogą być używane jako dodatkowe meble. Są idealne, jeśli masz dobry wielkości sypialni, a ty nie zamierzasz przenieść łóżko często nieporęczne z tyłu tablicy z miejsca na miejsce.
 • Zarówno podwójne łóżko, jak i pojedyncze łóżko z szufladami na ubrania i pranie to doskonały sposób na udekorowanie sypialni, czyniąc ją bardziej nowoczesną i przemyślaną. Ponadto oszczędza miejsce w pokoju - masz więcej miejsca do życia, a dla dzieci - do gier i innych zajęć.
Wiklinowe szuflady pod łóżkiem w sypialni
Łóżko z mechanizmem podnoszącym i schowkiem
Łóżko z szufladami w białej sypialni

Łóżko z półkami w sypialni
Czarne łóżko z jedną sypialnią i pudełkami

Łóżko z szufladami
Białe łóżko z wylewem
Luksusowe drewniane łóżko z szufladami
Wysokie beżowe łóżko z szufladami
Drewniane oryginalne łóżko z szufladami
Beżowe wysokie łóżko z szufladami
Sofa z szufladami
Czarno-białe łóżko z szufladami

Łóżko z szufladami dla dzieci

Jakie funkcje łóżek z pudełkami umożliwiają ich używanie jako wygodnego mebla w pokoju dziecka lub nastolatka:

 • Drewniane łóżko z roll-out bocznych szufladach można przechowywać nie tylko bieliznę, ale zabawek dziecka oraz odzież sezonowa, i wiele innych rzeczy, które nie są potrzebne w tym czasie.
 • Jeśli łóżko z pudełkami jest dwupoziomowe, w tym przypadku pierwszy poziom może zostać wyposażony w pełnowymiarowe duże miejsce do pracy dla dziecka. Teraz sprzedawane są gotowe zestawy słuchawkowe, w których najwyższe piętro - śpiący, a na dole - działa. Bardzo wygodny i oszczędza miejsce.
 • Łóżko z szufladami do przechowywania mogą być wydawane zgodnie z wiekiem i upodobaniami dziecka: Nastoletnia dziewczyna kostium księżniczki łóżkiem typu queen-size z przedziału bielizny w kolorze różowym lub białej wersji, ale chłopcy zrobili łóżko w stylu żeglarskim, ozdobione gł
  ową symboli piratów i innych atrybutów obiektu. Możliwości projektowania są możliwe - łóżko z szufladami na pościel - jeden, dwa lub trzy - zawsze idealnie pasuje do każdego wnętrza.
 • Wyjmowane klasyczne drewniane pudełka na kołach są wygodne, bo dostać się do rzeczy, nawet jeśli znajdują się one w której szef jest bardzo prosta, a proces ten nie zależy od tego, czy jest w tej chwili kimś w łóżku, czy nie. Łóżko może być wyposażone w jedną, trzy, cztery lub więcej szuflad.
Łóżeczko dla dziecka z dużą szufladą
Dwupoziomowe łóżko z szufladą w pokoju dziecinnym
Łóżko dziecięce z szufladą
Białe łóżko z szufladami w pokoju dziecinnym
Białe łóżko z szufladami do pokoju dziecięcego
Miejsce do wypoczynku z boksami w przedszkolu
Beżowe łóżeczko z szufladami
Szaro-białe łóżko z szufladami
Czarne łóżeczko z szufladami
Rozkładana sofa dziecięca z szufladami
Pomarańczowo-fioletowe meble dziecięce
Zielona i brązowa rozkładana sofa dziecięca z szufladami
Czarne wysokie łóżeczko z szufladami
Łóżko dziecięce z pudełkami z naturalnego drewna
Białe łóżko dziecięce z pudełkami z naturalnego drewna
Stylowe łóżko dziecięce z szufladami
Beżowe łóżko piętrowe dla dzieci z pudełkami
Łóżeczko dziecięce z szufladami na podium
Łóżeczko dziecięce z szufladami dla chłopca
Beżowe łóżeczko z dwiema szufladami

Jak wybrać

Rozważmy kilka momentów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze:

 • Konieczne jest staranne dobranie materiału, z którego wykonane jest łóżko. Korzystnie klasyczny model jest drewniany. Ten materiał jest uniwersalny, ekologiczny, piękny i odpowiedni do prawie każdej sypialni. Najlepiej wybrać meble z tablicy.
 • Teraz możesz znaleźć metalowe modele łóżek z oparciem z kutego żelaza. Mają też pudła, które w każdym razie będą wykonane z drewna - w końcu nikt nie wpadnie na pomysł zakupu ciężkich metalowych pudełek, bardziej podobnych do skrzyń.
 • Zwróć szczególną uwagę na niezawodność mocowania łóżka, zwłaszcza jeśli mechanizm modelu - podnoszenie. Jest to ważne, ponieważ w przypadku słabej wydajności projektu trudno będzie korzystać z pudeł.
 • Wybierz wysokiej jakości materac. W końcu, po pierwsze, pojedyncze łóżko i podwójne łóżko z szufladami powinny być pełnowartościowym miejscem do spania. Nie warto oszczędzać, wybierając tani, ale nie do końca odpowiedni model. Sen - niezbędna gwarancja naszego pełnoprawnego życia, dlatego musisz wybrać najbardziej odpowiednią i odpowiednią dla siebie, indywidualną wersję materaca.
 • Jeśli chodzi o drzewo, optymalne rasy to sosna i brzoza. Drewniane klasyczne modele i niedrogie, dobrze wyglądające i ekologiczne. Ponadto takie naturalne materiały z tablicy wypełnią powietrze w sypialni pozytywną energią, co z pewnością wpłynie na jakość snu, a co za tym idzie na stan zdrowia. A jednocześnie będą służyć jako wygodne miejsce do przechowywania rzeczy.
 • Istnieją modele, nawet pojedyncze, z ogromnymi skrzyniami do przechowywania - prawie na całej długości i szerokości łóżka. W takich pojemnych pojemnikach poniżej jest wiele rzeczy - wszystko, czego potrzebujesz, by ukryć się przed wzrokiem ciekawskich. Ta konstrukcja eliminuje konieczność instalowania skrzyni w sypialni i umożliwia rezygnację z mniejszej szafy. Jednak w przypadku małej sy
  pialni takie wymiary nie zadziałają, ponieważ wystąpią trudności z wyciągnięciem ich spod łóżka - mogą po prostu nie mieć wystarczająco dużo miejsca. Pomyśl o tym przy zakupie.
 • Jeśli sypialnia jest wyposażona w drogi parkiet z litego drewna lub laminowane podłogi, lepiej wybrać modele z mechanizmem podnoszącym prowadnicę. W takim przypadku nie zepsujesz kosztownej wykładziny podłogowej ciągłym ciągnięciem szuflad na kółkach. Jak wiadomo, koła, nawet gumowe i miękkie, w końcu porysują powierzchnię lub pozostawiają na niej inne ślady.
 • Czasami można zobaczyć w sprzedaży łóżek z pudełkami, nawet z plastikowymi lub szklanymi plecami, z tego samego materiału można zrobić i zagłówkiem. Takie egzotyczne opcje są wciąż dość rzadkie, jednak idealnie nadają się do ultranowoczesnych wnętrz. Ale jeśli sypialnia jest w tradycyjnym stylu, to oczywiście lepiej jest zatrzymać się na starym drzewku, z którego wykonane jest zarówno zagłówek, jak i rama.
 • W przypadku małej sypialni najlepiej nadaje się model z dwoma lub trzema prowadnicami, ponieważ dodatkowa przestrzeń będzie potrzebna do rozwinięcia szuflad na rzeczy na kółkach. Jednostronne modele, które tradycyjnie mają zagłówek z litego drewna iz drewnianymi plecami, są tutaj idealne.
 • W przypadku wyboru wzoru z prowadnicami należy pamiętać, że poniższe pola są integralne z łóżkiem i nie oddzielają się od siebie. Może to skomplikować transport łóżka. Kolejny minus model z prowadnicami po bokach - nie ma stałego dostępu do rzeczy - konieczne jest obniżenie / podniesienie górnej części łóżka, co nie zawsze jest wygodne.
 • Kupując model z prowadnicami, zwróć szczególną uwagę na niezawodność mechanizmu unieruchamiającego panel podnoszący. Na tym polega łatwość sterowania mechanizmem. Należy również wykluczyć możliwość odniesienia obrażeń, jeśli maszyna nagle się zepsuje. W przypadku awarii i awarii tego mechanizmu, głowa łóżka może zapaść się z oparciem, podniesiony panel może spaść.
 • Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania, możesz wybrać łóżko z szufladami, gdzie te same pudełka znajdują się jedna nad drugą. Zwiększa to obszar użytkowy o połowę, ale wysokość konstrukcji wraz z grzbietem jest również mniej więcej taka sama. Rezultatem jest projekt, który przypomina bardziej wysokość podium.
 • Nie wybieraj tanich modeli z tablicami i szufladami wykonanymi z płyty wiórowej. Takie projekty są zwykle krótkotrwałe i niezbyt wysokiej jakości. Lepiej wydać pieniądze na model z litego drewna. Ale w procesie eksploatacji unikniesz wielu nieprzyjemnych problemów, różnych pęknięć, które prawie zawsze pojawiają się w pierwszym przypadku.
 • Skrzynia łóżka z mechanizmem podnoszącym jest zwykle ciągła. W związku z tym wygodniej będzie kupić lub wykonać dla niego specjalne ograniczniki, które umożliwią przestrzeń zagospodarowania przestrzennego, a następnie wygodnie umieścić różne rzeczy w pudełkach.
 • Lepiej wybrać siłownik oparciu o amortyzatory gazowe. W tym przypadku, wzrost będzie realizowane bardzo łatwo z dwóch lub trzech absorberów i utrwalenie jest wiarygodne. Ten projekt będzie droższy, ale koszty są zwrócą na wygodę pracy. Mechanizm sprężynowy jest, oczywiście, jest tańszy, ale konstrukcja podnosząca w tym przypadku zużywają się szybciej i wymaga więcej wysiłku, aby podnieść z łóżka - najcięższy model tablicy ze złamaną mechanizmem sprężynowym czasem wzrosnąć tylko dwóch lub trzech starszych mężczyzn.
Białe łóżko z szufladami w przestronnej sypialni
Przytulna sypialnia z łóżkiem z szufladami
Wysokie brązowe łóżko z szufladami
Białe łóżko z szufladami w sypialni w stylu Prowansji
Beżowe łóżko z kolorowymi szufladami w sypialni
Łóżko z mechanizmem podnoszącym w sypialni
Czarne stylowe łóżko z szufladami
Łóżko Wenge z mechanizmem podnoszącym
Czarne łóżko z trzema szufladami
Czarno-brązowe drewniane łóżko z szufladami
Biało-brązowe łóżko w stylu minimalistycznym z szufladami
Beżowe czarne łóżko z szufladami
Nowoczesne drewniane łóżko z szufladami
Ciemno brązowe łóżko z szufladami
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

94 − = 90