Łóżko podium: ustawione czy nie? (108 zdjęć)

Jak wiadomo, z zasady nie ma problemów nierozwiązywalnych, nie mówiąc już o problemach związanych z tworzeniem wnętrza. Na przykład, jeśli chcesz umieścić przestronne łóżko w małym pokoju, ale nie wiesz, gdzie umieścić dużo rzeczy i zrobić miejsce pracy, nie odmawiaj sobie tego pomysłu. Aby urzeczywistnić ten pomysł i stworzyć prawdziwie wielofunkcyjne wnętrze, pomoże ci łóżko na podium.

Biały wybieg

Łóżko na podium z betonu

Podium Azji Podium

Łóżko na podium

Podium na łóżko z bali

Czarne łóżko podium

Podium kolorowe łóżko

Łóżko podium wykonane z drewna

1

Funkcje i złożoność projektu

Łóżko na podium ma prosty i oryginalny wygląd. Tylko w jednej części pomieszczenia jest zainstalowana drewniana platforma - solidne i stabilne podium, na którym umieszczone jest łóżko. W zależności od wielkości podium można tu wyposażyć miejsce pracy, a niektóre inne strefy (na przykład gry) mogą zostać przesunięte. Jeśli sypialnia jest duża, na podeście można zamontować podwójne łóżko - wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i wyobraźni.

Drewniany podium

Futurystyczne łóżko podium

Łóżko podium w salonie

Podium łóżko we wnętrzu salonu

Łóżko podium z systemem przechowywania

Podium na łóżku w Chruszczow

Podium z miejscem do zabawy

Instalacja tego prostego projektu otwiera dodatkowe możliwości dla właścicieli mieszkania, aby pomieścić rzeczy. W każdym, nawet najmniejszym pokoju, możesz zainstalować łóżko na podium z pudełkami, które z łatwością pomieszczą pościel, książki, ubrania i wiele innych niezbędnych i niezbyt dużych przedmiotów.

Przemysłowe podium na podium

Podium łóżko we wnętrzu

Podium łóżko z zagłówkiem

Podium łóżko w biurze

Łóżko podium w stylu rustykalnym

Ten projekt może być używany nie tylko do przechowywania rzeczy, ale także do wykonywania innych funkcji. Jeśli zdejmiesz z niej materac i pościel, podium może służyć jako miejsce do tańca lub zabawy dla dzieci. Prawdopodobnie nie wszyscy będą mogli się pochwalić, że mają prawdziwy parkiet do tańca w salonie, a jeśli postawią duże poduszki na podium, zamieni się on w stół. Dotyczy to szczególnie małych mieszkań, w których liczy się każdy centymetr kwadratowy kwadratu.

China Podium Podium

Podium łóżko w pokoju

Podium w budownictwie

Podium łóżko

Podium łóżko w mieszkaniu

Plusy i minusy łóżek na podium

Jeśli masz wątpliwości, potrzebujesz takiego wzoru w domu, zwróć uwagę na jego zalety:

 • strefa zagospodarowania przestrzennego;
 • jest oryginalnym elementem wnętrza;
 • Używany jako dodatkowy system pamięci;
 • to wygodne miejsce do spania.

Tak więc, w pokoju o małym obszarze, można podzielić przestrzeń z takim łóżkiem i nie ustawiać dodatkowych partycji. Najlepszym rozwiązaniem dla małego mieszkania jest postawienie podium przy oknie i zawieszenie zasłon na jego obwodzie. Po południu, gdy się je odsuwa, pokój to pojedyncza całość. W nocy można je zamknąć, a następnie pomieszczenie bez przegród zostanie podzielone na dwie strefy. Z tego samego powodu jest to łóżko podium, które jest zainstalowane w studiu niewielkiego obszaru. W takich wnętrzach przegrody nie są w ogóle używane ze względu na brak miejsca, a przestrzeń jest podzielona na strefy za pomocą blatu barowego, podium, zasłon i ekranów.

Łóżko na podium we wnętrzu będzie jego bardzo ważną i oryginalną częścią, ponieważ zazwyczaj nie jest to tylko elewacja, ale złożony obiekt sztuki z podświetleniem, półkami na książki i innymi ważnymi detalami. Ten projekt wygląda oryginalnie i sprawia, że ​​nawet najbardziej prosty projekt pomieszczenia jest interesujący.

Łóżko w domu

Łóżko z desek

Podium dębowe

Podwójne łóżko podium

Podium w eklektycznym stylu

Łóżko w sypialni znacznie oszczędza miejsce, ponieważ jeśli prawidłowo rysuje pudełka i różne systemy przechowywania, można je wykorzystać, a z pokoju można wyjąć szafki i pudła jako niepotrzebne. Jeśli to zrobisz, uwolnisz dużo dodatkowej przestrzeni i będzie ci łatwiej oddychać. Nawet małe podium może stać się wygodnym miejscem pracy. W ciągu dnia możesz ukryć materac w dolnej szufladzie, postawić kompaktowy stół i krzesło na podeście, zasłonić zasłonę, a będziesz mieć oddzielne biuro w jednopokojowym mieszkaniu.

Podium łóżko w stylu eko

Podium ze sklejki

Podium Podium

Podium Curly Bed

Łóżko w sypialni z fototapetami

Łóżko podium z miejscem do pracy pozwala rozwiązać kilka zadań naraz. Uwaga, gdyby w pokoju było zwykłe łóżko, nie byłbyś w stanie zorganizować przestrzeni roboczej w ten sposób.

Jednak przy wszystkich plusach łóżko z podium ma również oczywiste wady - ten projekt jest zbyt nieporęczny i wysoki. Z pewnością nie pasuje do zbyt małych pomieszczeń. W nich może zajmować 80% całej powierzchni, a następnie dla innych mebli i technologii po prostu nie będzie już miejsca. Ze względu na imponujący rozmiar łóżka-podium nie należy instalować w Chruszczow. Są zbyt niskie sufity, a jeśli wspinasz się nawet na małym podium, możesz uderzyć głową o sufit. Nawet jeśli to konieczne, łóżka-podium nie mogą być przenoszone. Ponadto ten imponujący projekt jest bardzo trudny do zainstalowania i zainstalowania. I nawet jeśli naprawdę to lubisz, ale cierpisz na artretyzm lub artrozę, zrezygnuj z idei jego instalacji, ponieważ osoby z chorobami stawów będą miały trudności z wstaniem z takiej wysokości.

Łóżko podium ze schodami

Łóżko podium w lakonicznym wzorze

Łóżko z wykończeniem na podium z laminatu

Podium wybierane laminowane

Łóżko poddasze na poddaszu

Łóżko na podium dla chłopca

Łóżko podium w małej sypialni

Wybierz materiał do łóżka

Dziś wielu robi podium własnymi rękami. Z jednej strony zadanie nie jest łatwe. Konieczne jest przeprowadzenie ogromnej liczby obliczeń, określenie optymalnej wysokości konstrukcji. Z drugiej strony, kiedy sam projektujesz swoje łóżko na podium, możesz wziąć pod uwagę własne życzenia i stworzyć projekt, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Podium na poddaszu

Łóżko na podium z tablicy

Ważne jest nie tylko prawidłowe zaprojektowanie projektu łóżka, ale także wybór wysokiej jakości materiału do jego produkcji. Miejsce do spania powinno być wykonane tylko z materiałów przyjaznych dla środowiska, dlatego do takiego łóżka idealnie nadaje się następujący materiał:

 • Płyta wiórowa;
 • MDF;
 • naturalne drewno.

Taniej łóżko będzie kosztować sklejki, ale nie będzie trwać długo, ponieważ DSP boi się wilgoci i ma niską odporność na zużycie. Przy silnym mechanicznym działaniu sklejka może się złamać lub zdeformować. Ponadto, sklejka ma nieprzedstawialny wygląd, a jeśli wykonasz z niej konstrukcję, będziesz musiał wybrać piękny materiał na obudowę łóżka.

Łóżko podium z materacem

Meble w sypialni z podium

Podium łóżko w stylu minimalizmu

Podium łóżko w stylu secesyjnym

Łóżko podium w monochromatycznych kolorach

MDF jest droższym materiałem. Jest mocniejszy niż sklejka i wygląda bardziej estetycznie. W przeciwieństwie do sklejki, ten materiał jest prezentowany w różnych stylach i kolorach, dlatego możesz wybrać najlepszy wariant płyty MDF do każdego wnętrza.

Najbardziej niezawodnym i drogim materiałem jest drzewo naturalne. Jest bardzo silny, ale co najważniejsze, ma unikalną teksturę. W wielu współczesnych wnętrzach wykorzystuje się naturalne drewno. W przypadku trendu jest to łatwe. Możesz zrobić takie podium z desek tekstur i pokryć je tylko lakierem lub podkładem. Na pudełkach można wkręcić uchwyty w stylu skandynawskim, a obiekt sztuki współczesnej będzie gotowy.

Łóżko podium z miękką podstawą

Podium jest niskie

Łóżko podium w jednopokojowym hruschevka

Podium łóżko w jednopokojowym mieszkaniu

Podium łóżko z palet

Popularne typy podium

Z podium każde pomieszczenie będzie wyglądać oryginalnie. Jednak do wnętrza nie tylko ciekawe, ale także funkcjonalne, trzeba wybrać łóżko, które będzie pasowało do Twoich potrzeb. Łóżka te są kilku rodzajów i są klasyfikowane przez:

 • odmiany łóżka do spania;
 • forma;
 • organizacja systemów przechowywania;
 • liczba kondygnacji;
 • obecność iluminacji.

Przede wszystkim należy określić kształt podium: może być okrągły i prostokątny. Druga opcja jest bardziej praktyczna i wszechstronna i nadaje się do małych pomieszczeń. Okrągłe podium wygląda bardzo oryginalnie, ale zajmuje zbyt dużo miejsca. Ta konstrukcja nadaje się do dużej sypialni o niestandardowym wnętrzu.

Podium z przegrodą

Podium łóżko z parapetem

Łóżko podium dla nastolatka

Podium z podświetleniem

Wisiorek podium

Według lokalizacji, miejsce do spania może być otwarte lub ukryte. W pierwszym przypadku po prostu połóż materac i poduszkę na drewnianym podium. Drugi projekt jest bardziej interesujący - miejsce do spania opuszcza podium. Możesz zrobić takie podium z rozkładanym łóżkiem własnymi rękami, jeśli nie znajdziesz przyzwoitych ofert w sklepach. Ten projekt pozwala bardzo dobrze wykorzystać przestrzeń.

Podium łóżko z półkami

Półokrągłe podium

Bed Podium Provence

Łóżko retro podium

Podium w stylu rustykalnym

Te łóżka różnią się rodzajem systemów przechowywania. Bardziej standardowa opcja - szuflady znajdujące się pod podium. Również projektanci oferują oryginalne rozwiązania. Łóżko z podium wznosi się na wysokość około jednego metra, a pod nim jest bardziej otwarty nisze, które mogą być używane do przechowywania. Tutaj bardzo ważna jest prawidłowa wysokość podium. Jeśli wszystko zostanie obliczone idealnie, krzesło można zepchnąć na takie podium i wykorzystać jako miejsce pracy. Model ten nadaje się do instalacji w pokoju dziecięcym, w którym mieszkają dwie osoby. Takie projekty są często instalowane dla dwójki dzieci, tak aby każdy miał osobne miejsce do spania i pracy.

Łóżko z podium

Łóżko z szarym podium

Łóżko podium z drewna sosnowego

Podium to stare podium

Podium jest nowoczesne

Łóżko-podium dla pokoju dziecięcego

Podium dziecka musi być starannie wybrane. Powinien być funkcjonalny, wygodny, piękny i całkowicie bezpieczny. Uniwersalne rozwiązanie dla przedszkola - łóżko-podium z mechanizmem podnoszącym. Dziecko może sam je podnieść i umyć pościel w dużym pudełku.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało więcej miejsca na gry, warto kupić łóżko-transformator z rozkładanym łóżkiem. W nocy dziecko będzie spać tutaj, a rano, po naciśnięciu pudełka, otrzyma dodatkowe kilka metrów kwadratowych dla aktywnych gier.

Podium dla dzieci z szufladami

Łóżko podium dla dzieci

Łóżko podium dla dzieci

Podium na sofę dla dzieci

Łóżko designerskie podium

W nowoczesnych wnętrzach pokoi dziecięcych często znajdują się podium ze schodami. Ta opcja będzie interesująca dla chłopca. Wyobraź sobie, że poniżej możesz zorganizować miejsce pracy, a powyżej możesz zainstalować podium, na którym możesz wspiąć się po schodach. W ten sam sposób możesz zająć dodatkowe miejsce na podwyższeniu do spania. Dla nastolatka, który mieszka samotnie w pokoju, ten projekt będzie zbędny. Jeśli pokój jest dzielony przez dwóch braci, to jest to naprawdę wyjście. Będzie to znacznie wygodniejsze i ciekawsze niż mały pokój dziecinny z dwoma łóżkami, które zajmują dużo miejsca.

Łóżko podium dla dzieci w niszy

Łóżko podium dla dzieci z niszą

Panel podium dla dzieci

Podium podium dla dzieci przesuwne

Łóżko podium dla dzieci

To łóżko powinno stanowić część wnętrza, dlatego ważne jest, aby wybrać wystrój i dekoracje do niego. Podium dla dziewczyny może być wykonane z naturalnego drewna i pomalowane pastelowymi kolorami. Zostanie ozdobiony dyskretnymi rysunkami. Na pudełkach można narysować róże lub ulubione postaci z bajek. W pokoju chłopca podium można wykonać w postaci samochodu wyścigowego. Wygląda na dobrą wielopiętrową konstrukcję ze schodami w kształ
cie pirackiego statku lub strychu.

Jeśli musisz zaoszczędzić miejsce, niech tak będzie. To interesujące łóżko z pewnością stanie się żywym wspomnieniem dzieciństwa Twojego dziecka. Style, kolory wybiegów-podiów muszą pasować do całego wnętrza, w przeciwnym razie ten skomplikowany projekt będzie wyglądał absurdalnie.

Podium deski dla dzieci z desek

Podium dla dzieci na kółkach

Podium podium dla dzieci MDF

Modułowe podium dla dzieci

Jak zaaranżować łóżko na podium?

Jedną z najlepszych opcji jest umieszczenie podium na środku pokoju. Warto robić tylko wtedy, gdy twoja sypialnia lub salon ma imponujące wymiary. Wtedy duże łóżko stanie się semantycznym centrum całego wnętrza. Jeśli pokój jest za mały, lepiej odrzucić taki pomysł.

W małym pokoju parapet może stać się częścią podium. Łóżko można umieścić blisko niego i obudzić się z widokiem na ulicę. Kolejna dobra opcja - położenie łóżka wzdłuż parapetu, które będzie pełniło rolę półki. Jeśli położysz łóżko na parapecie, pod nim pojawi się dużo miejsca do przechowywania.

Podium wraz z obszarem roboczym należy również umieścić blisko parapetu. Jeśli podium, którego chcesz użyć jako biurka do pracy, będzie Ci bardzo wygodnie pracować w pobliżu okna. Światło dzienne spadnie na stół zgodnie z oczekiwaniami.

Łóżko podium w sypialni

Podium na łóżko welurowe

Podium ze szklanymi przegrodami

Łóżko podium ze stołem

Podium łóżko w apartamencie typu studio

Nie zapominaj, że projekt z dwoma piętrami można umieścić tylko w dość wysokim pomieszczeniu z sufitami o wysokości co najmniej 4 metrów. Jeśli pomieszczenie jest zbyt niskie, to pomysł instalacji podium będzie musiał zostać porzucony. Jednak w niektórych przypadkach projektanci wdrażają w niskim pomieszczeniu taki projekt, aby wizualnie podnieść sufit i uatrakcyjnić wnętrze. Małe podium, wysokie na kilkadziesiąt centymetrów, nie jest tak funkcjonalne, ma małe pudełka i niewiele miejsca dla nich, ale z powodu tej małej konstrukcji pokój wydaje się wyższy.

Łóżko podium ze schodami

Lekkie łóżko podium

Łóżko podium z diodami LED

Łóżko ciemne podium

Transformator pod łóżko

Ponadto, używając łóżka-podium, możesz dostosować pomieszczenie o niestandardowym rozmiarze. Na przykład ustawiając prostokątne podium w pobliżu okna, możesz wizualnie zmienić kształt zbyt wąskiego pomieszczenia. Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, pokój pojawi się nie kwadratowo, ale kwadratowo. W każdym razie instalacja podium sprawia, że ​​wnętrze jest bardziej złożone i dynamiczne, zmiękcza ostre kąty pomieszczenia.

Łóżko z podium z kciukami

Kącik podium na podium

Podium łóżko z podłogą o różnych poziomach

Podium wąskie łóżko

Łóżko z wenge

Aby takie łóżko było organicznie dopasowane do wnętrza, konieczne jest wyposażenie go w ciekawą atrakcję. Listwa LED może być układana od dołu wzdłuż obwodu. Kiedy płonie, wydaje się, że łóżko unosi się w powietrzu, z którego przestrzeń wydaje się przestronna. Ponadto, rzeźbione lampy można zamontować w główce łóżka - z nimi będzie bardzo przytulnie.

Podium w orientalnym stylu

Podium

Podium można rozbudować na poddaszu

Podium Podium przesuwne

Podium Podium

Łóżko-podium to prawdziwe znalezisko dla tych, którzy chcą uatrakcyjnić wnętrze swojego mieszkania. Ten wielofunkcyjny projekt pozwoli nie tylko ozdobić pomieszczenie, ale także zaoszczędzi miejsce i odpowiednio uporządkuje przestrzeń. Takie łóżko będzie idealną opcją dla żłobka, w którym mieszka dwoje dzieci. Możesz umieścić go w swojej sypialni. Jeżeli wysokość pomieszczenia pozwala, z instalacją łóżko będzie wygodne miejsce pracy w mieszkaniu, parkiet lub barze - wszystkie te funkcje wykonywać podium z właściwą organizację przestrzeni. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego projektu, zrób to sam lub zamów. Jakość twojego życia zależy od tego, jak dobrze przemyślisz wnętrze, w którym mieszkasz.

Wysokie łóżko podium

Podium w japońskim stylu

Łóżko z szufladami

Łóżko podium w wiejskim domu

Podział łóżek na podium

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 3 = 6