Lesklý stůl – nové slovo v nábytku (21 fotek)

Hodnota tabulky v prostředí bydlení je obtížně přeceňována. Všichni se shodnou, že je to nedílnou součástí tvorby interiérů kanceláře, jídelny, kuchyně, obývacího pokoje. Ale vzhled, velikost, tvar jsou již vybrány jednotlivě.

Béžový lesklý stůl
Bílý lesklý stůl

Moderní jídelní nebo konferenční stolky nepotřebují další doplňky - ubrusy. Přestože pro některé styly designu je ubrus jako žádoucí detail interiéru.

Černý lesklý stůl

Lesklý dřevěný stůl

Lesklý stůl může být považován za soběstačný kus nábytku. A v neposlední řadě je to role stolu. Koneckonců je to zajímavá barva, která dělá povrch konferenčního stolku ornamentem a vysoce kvalitní povlak nevyžaduje zvláštní ochranu. Základní a horní vrstva stolu jsou vyrobeny z různých materiálů.

Lesk je účinek odrazu světla z povrchu. Čím více světla se odráží, tím vyšší je rychlost. Povrch odrážející více než 90% světla se nazývá vysoce lesk. Výrobci nábytku jsou zaměřeni na 95-98%. A proto se používají různé materiály a techniky.

Lesklý stůl ve vnitřku domu

Shine of technology: stručný popis materiálů, výhody a nevýhody

Poptávka po situaci s lesklými povrchy neustále roste, což není překvapující. Koneckonců, psané nebo konferenční stoly s leskem vizuálně dodávají prostor a světlo do místnosti. Zvažme, zda jsou všechny odrazné a hladké povrchy totožné.

Italský lesklý stůl

Akrylový plast

Akrylový plast se používá k ozdobení MDF / dřevotřískové desky. V tomto případě je lesklá vrstva přilepená pouze k přední straně stolu a konce jsou uzavřeny okrajem. Prostřednictvím trhlin v kloubech se na základně může dostat vlhkost, což povede ke znehodnocení nábytku. Proto některé modely používají hliníkový profil.

Výhody: odolnost plastu proti poškrábání, nárazům, štěpkům. Povrch neztrácí čas v lesku a při leštění je obnoven.

Nevýhody: malá barevná stupnice, nelze použít detergenty s abrazivními přísadami, lesk s nízkým indexem.

Lesklý stůl v kanceláři

Povrch pokrytý smaltem

Povrch pokrytý smaltem (lakem) má vysoký index odrazivosti. Pro substrát se také používají MDF desky odolné vlhkosti. Etapy výroby desek: povrch je základem, pokrytý smaltem (lakem). Po vyschnutí proveďte leštění, leštění. Postupy se opakují několikrát. Posledním krokem je nanášení produktu voskem. Kvůli zvláštnostem technologií se zpracovává nejen přední plocha výrobku, ale i boky, což zvyšuje odolnost proti opotřebení a pevnost. V důsledku mnoha fází výroby je vytvořen vysoce kvalitní nábytek.

Kamenný lesklý stůl

Výhody: případné závady povrchu jsou odstraněny dokončením leštění a leštění. Tabulky jsou získány ekologicky bezpečné a dokonale snášejí změny ve vlhkosti a teplotách. Komplexní technologické procesy umožňují přijímat nábytek různých odstínů s vysokým leskem.

1

Nevýhody: vysoká cena, stopy dotykových rukou, je zakázáno používat čisticí látky s agresivními přísadami.

Pokud je obtížné určit výběr pokrytí, můžete požádat o pomoc od specialistů, kteří budou brát v úvahu přání, finanční možnosti a vyzvou nejlepší možnost.

Konzola lesklý stůl

Odstraňování znečištění z povrchu: způsoby a pravidla

Hlavním důvodem při čištění nábytku - nepoškozujte lesk, to znamená, že se snažíte vyhnout vzniku škrábanců nebo skvrn, takže je lepší dodržovat následující doporučení:

  • běžná péče - utřete vlhkým hadříkem a následně vyleštěte suchým měkkým hadříkem (aby se neobjevily žádné skvrny);
  • rozlité víno, kávu, čaj, můžete jednoduše namočit s ubrousky. Poté se jídelní stůl otírá vlhkým hadříkem a nakonec se otírá suchým;
  • trvalé nečistoty, skvrny se omyjí tekutými / gelovitými čisticími prostředky, které neobsahují brusiva. Pokud je nečistota usušená, roztok mýdla je ponechán na chvíli, aby byl přípravek absorbován do skvrn. Po několika minutách se otírá vlhkým hadříkem. Pokud tabulka nebyla jednou vyčištěna, je vhodné opakovat postup;
  • Kapky vosku / parafínu jsou odstraněny plastovou / dřevěnou špachtlí (bez námahy). Alternativně můžete pokrýt skvrnu papírovou ubrouskou, nasměrovat trysku horkého vzduchu z vysoušeče vlasů na plochu skvrny a vyčistit papír, který má roztavený vosk;
  • Znečištění z barev, laků (na rozpouštědlech) se odstraňují rozpouštědly, která jsou vybrána podle doporučení výrobců přípravků. Rozvody jsou zničeny ubrousky navlhčené vodou;
  • Kapky lepidla se odstraňují až do okamžiku vytvrzení. Skvrny se promyjí rozpouštědlem doporučeným výrobcem lepidla. Stopy jsou odstraněny vlhkými ubrousky.

Aby nedošlo ke zkažení povrchu jídelního stolu, je vhodné experimentovat s prostředkem pro zdůraznění kontaminace nejprve v jeho malém prostoru.

Kulatý lesklý stůl v interiéru
Lesklý stůl v kuchyni

Rozsah tabulek

Praktický účel výrobků je skvělý: stolování, psací stoly pro učebny nebo žurnál (dekorativní). Při výběru modelu je třeba vzít v úvahu prostor místnosti, její stylový design.

Jídelní stoly jsou umístěny hlavně na čtyřech nohách (z dutého kovu nebo z masivního dřeva). V průměru je délka obdélníkového stolu až 180 cm. K jídlu 4-6 osob jsou volně umístěny příbory. Tyto výrobky jsou zpravidla vybaveny moderními byty.

Je-li místnost středně malá, je vhodné zakoupit si model s kulatým / oválným stolem (na jedné noze). Lesklý povrch vizuálně dodává prostor, který je důležitý pro malé místnosti.

Lesklý stůl v interiéru bytu

Výhodou lesklých výrobků je schopnost vyzdvihnout věci pro libovolný styl interiéru. Moderní designové projekty zdobí obdélníkové a čtvercové modely s jasnými plastovými povrchy. Klasika dokonale doplňují výrobky s kulatými lakovanými pracovními deskami.

Pro usnadnění péče o povrch jídelního stolu doporučujeme používat individuální stojánky na ubrousky / příbory.

Rozmanitost moderních desek s leskem je impozantní. Na trhu se nabízejí modely s stolními deskami a podpěrami různých tvarů a velikostí.

Oranžový lesklý stůl
Psaní lesklého stolu

Vybavení samostatné skříňky dokonale doplní klasický jednolůžkový nebo dvouplášťový stůl se zásuvkami. Tento model je také vhodný pro vybavení pracovní plochy studenta.
V malých apartmánech může být pracoviště ozdobeno obdélníkovým / úhlovým stolem na nohách (kovové nebo dřevěné). Z jídelního stolu se vyznačuje přítomností jedné nebo dvou zásuvek. Lesní počítačové stoly mohou být předními prvky interiéru. Bílo-černé modely se dokonale hodí do stylu minimalismu nebo hi-tech.

Lesklý stůl v secesním stylu
Stravovací lesklý stůl

Konferenční stolek má v podstatě dekorativní funkci, vypadá to snadno a krásně. Díky lesku je to hlavní dekorace interiéru. V průměru je výška výrobků asi 42 cm. Některé modely se nacházejí nejvýše 10-15 cm a mohou to být transformační stoly (vzestup výšky). Společný vzorec: čím nižší je konferenční stolek, tím delší je.

Posuvný lesklý stůl
Lesklý stůl v interiéru jídelny

Gloss poskytuje stolům estetický vzhled, vytváří ochrannou a vodoodpudivou vrstvu. A tyto charakteristické rysy dělají populární a módní druhy psacích stolu nebo časopisů, obědů.

Lesklý transformátorový stůl

Doporučení pro výběr a údržbu tabulek s lesklými povrchy

Zpravidla se neobvyklý zrcadlový efekt stolních desek obdivuje nejen majitelům apartmánů, ale i hostům. Dlouho lesklý interiér zdobí, pokud je nábytek správně vybrán a pečlivě se o něj postará:

  • pro studiové apartmány je vítána harmonická kombinace konferenčního stolku a oběda;
  • při nákupu věnujte pozornost možným vadám: přítomnost nepravidelností na povrchu, přítomnost "zrna písku, škrábance, víry;
  • okraje předmětů by neměly mít viditelný šev;
  • lesklý povrch má neporézní homogenní strukturu, která je odolná vůči mnoha detergentům pro domácnost. Nikdo by však neměl "zkoušet trpělivost" lesku a používat formulace obsahující agresivní chemické přísady (pomocí péče o toaletní mísy / kovové povrchy).

Před použitím chemických čisticích prostředků byste měli pečlivě prostudovat doporučení a pokyny výrobců formulací.

Lesklý stůl se zásuvkami
Lesklý konferenční stolek
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

47 − = 43