Laminátový substrát: jak zvolit správný substrát

Podlahová krytina je důležitým prvkem vnitřku místnosti a pohodlným pohybem v okolí bytu. Laminát si zaslouží vedoucí postavení v hodnocení podlahových krytin. Tento snadno udržovatelný materiál se vyznačuje velkým výběrem odstínů, textur.

Kvalitativní laminátové panely pokládání závisí na podkladu volby, stav podkladu, protože někdy i čerstvé návrh podlaha není vhodný pro instalaci na podlahu, protože když může mazanina ukládat jednotlivé základní rozdíly, které nejsou vhodné pro úpravu laminát. Podklad, který pomáhá vytvářet dokonale rovný povrch v místnosti.

Podklad pod laminátem"гармошка"

Obecné požadavky na podklady pro pokládku laminátu - hladký povrch s odchylkami ve výšce menšími než 2 mm na ploše 2 m2.

Nivelační podklad pro laminát je materiál nezbytný pro vytvoření ideální přípravy nátěru.

Jehličnatý substrát pro laminát

Jaký je podklad pro laminát: hlavní charakteristiky

  • vyrovnávání - vyhlazuje nekritické nerovnosti podkladu, čímž prodlužuje životnost hlavního povlaku - laminátu; tloušťka podkladu pod laminátem je určena typem materiálu;
  • Zvuková izolace - jako hluk při jízdě. Hluk může být rozdělen do dvou typů: odraženo (slyšeno v místnosti při procházce), prochází (dosahuje sousedů zespodu);
  • tepelná izolace - pomáhá udržovat teplo v místnosti (je zvláště důležité, pokud pod místností jsou nevyhřívané sklepy, garáže, sklady);
  • absorpce vlhkosti.

Substrát pro laminát: obecný popis druhů

Před výběrem substrátu pro laminát je nutné se seznámit s vlastnostmi materiálů. Různé typy substrátů pod laminátem potěší obdivovatele přírodních materiálů i fanoušky moderních technologií.

Přírodní substráty

Korok (korková kůra ve stlačené formě) je vyráběna plechy (610x915 mm), válce (šířka 1m, délka 10/15 m). Hlavní výhody: vysoká hustota, nízká tepelná vodivost, odolnost proti deformaci, vynikající zvuková izolace a absorpce vibrací. Nevýhody: nelze umístit do místností s teplou podlahou a vysokou vlhkostí. Doporučuje se položit na rovnou podložku / překližku nebo na dřevěnou podlahu.

Korkový substrát (kraftový papír s impregnací z přírodního asfaltu a postřikem z korkové drti). Vyrábí se v kotoučích. Doplňky: vynikající zvuková a tepelná izolace. Charakteristické rysy: korek prodlužuje životnost základní vrstvy a živice impregnace chrání laminát před vlhkostí z betonové dlažby. Nedoporučuje se pokrýt v místnostech s teplými podlahami.

Substrát pod laminátem z izolonu

Jehličnatý substrát pro laminát - dřevotřískové desky / desky. Výhody: zbylá cirkulace vzduchu, vynikající tepelná izolace, efektivní zhasnutí šumu a drsnost drsné podlahy až do 4 mm. Vzhled formy, houb zabraňuje antiseptické impregnaci.

Syntetické materiály

Jaké jsou hlavní vlastnosti těchto povlaků, které jsou velmi oblíbené? Nízká cena a vynikající výkon.

Polystyrenový film

Povlak je vyroben ve formě listů s pevnou konstrukcí. Výhody: dobrá tepelná a zvuková izolace, dlouhodobá konzervace, vynikající hydroizolace (díky vodě odolným pórů).

1

Polyethylenové podklady

Tuplex je relativně nový materiál. Charakteristickým rysem - granule z pěnového polystyrenu jsou umístěny mezi vrstvami polyethylenu. Výhody - významně snižuje "šok" hluk, přispívá k přirozenému odvádění vlhkosti (za předpokladu, že není vodotěsný film).

Podklad pod laminátem

Izolon - jemně pórovitý pěnový polyetylén, vyznačující se nízkou tepelnou vodivostí, dobrou zvukovou izolací, odolností proti vysoké vlhkosti. Ideální pokrytí pro obytné a veřejné prostory díky přijatelným cenám. Vyrobeno z archů.

Který substrát bych měl zvolit pro laminát?

Hlavním úkolem jakéhokoli substrátu je zabránit deformaci laminátu. Povlaky s povlaky jsou stisknuty a tím plněny jejich funkce. Správná volba substrátu pro laminát je určena tloušťkou, typem laminátu, pevností podkladového materiálu, zakřivením podlahy, cenou.

Pro laminát s tloušťkou do 7 mm je vybrán substrát o průměru 2 mm a pod laminát o tloušťce 8-9 mm je položen 3 mm povlak. V ideálním případě je lepší dbát na přání výrobců laminátů, protože u některých typů povlaků je doporučeno použít silný podklad 4 - 5 mm.

Podložka z polystyrenu pro laminát

Vzhled nových typů laminátu vyvolává otázky týkající se předmětu - položení / nekladání substrátu. Módní novinka - vinyl laminát - se dodává ve dvou typech: lepidlo a zámek. Materiál se samolepícím podkladem nepotřebuje substrát. Podklad pod vinyl laminát se zámky je jedinečný. V opačném případě během provozu na tvrdé podlaze se povlak na spojovacích bodech rozlomí.

Nenákladné povlaky, které jsou navrženy po dobu 7-10 let, jsou dobře udržovány s polyethylenovými substráty. Pro dražší materiál je žádoucí umístit korku nebo polystyrenovou pěnu, zejména v místnostech s vysokým zatížením.

Korková podložka pod laminát

Přírodní nátěry jsou vhodné pro nové a rovnoměrné potěry. U betonových podlah s malými vadami se ukázaly vynikající syntetické podklady o tloušťce 3 mm.

Samozřejmě, pokud jde o hodnotu, každý majitel rozhoduje na základě vlastních finančních možností.

Podlahy s topným efektem

Teď je těžké překvapit někoho s teplými podlahami. Navíc různé typy topných prvků tento systém nenajdou pod jakýmkoli povlakem.

Podklad pod laminát pro teplou podlahu je vybrán z polypropylenu / polyethylenu s metalizovanou stranou. Při vodním nebo elektrickém ohřevu naneste podklad z expandovaného polystyrenu.

Tepelná vodivost je hlavní charakteristikou filmu (proto je vyrobena z perforace a tenké - 1,6 mm).

Laminovaná fólie

Jaký má být substrát pro infračervený systém? Výrobci dopor
učují listy z dřevotřískové desky nebo z polymerovaného metalizovaného filmu. Podklady se položí přímo na potěr, odrážejí stranu nahoru a pomáhají udržet teplo rovnoměrně rozdělovat.

Podklad pod laminát pro infračervenou teplou podlahu

Jak položit substrát pod laminát?

Hodnocení stavu "drsné" podlahy - nejdůležitější etapa přípravných prací pro instalaci podlah.

Podstavec musí být plochý a vyčištěn z nečistot, prachu. V případě vážných nerovností použijte samonivelační směs nebo proveďte nový potěr. Dřevěné podlahy jsou vyrovnány vrstvami překližky, které jsou upevněny šrouby.

Podklad pod laminátovou podlahu

Je žádoucí izolovat betonové potěry polyethylenovým filmem. Takové opatření zabrání pronikání vlhkosti z betonu, zvláště pokud jsou suterény pod zemí.

Plechový substrát pro laminát

Správně položit kryt, nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti a nástroje. Budete potřebovat nůž, pravítko, pásku (barvu nebo kancelář). Umístění laminátu na betonovou podlahu s korkovým podkladem vyžaduje dodatečnou izolaci (vrstvu polyethylenu). Takové opatření v budoucnosti udržuje podlahovou krytinu od vlhkosti.

Povinnou podmínkou kvalitativní podlahy je to, že spoje listů podkladu a švů mezi lamelami se neshodují. K tomu je určen směr lamel a podkladové desky jsou umístěny s úhlem 45 °.

Začněte s celým hákem z rohu a přesuňte se do opačného rohu úhledně pokryjte celý povrch místnosti. Kromě toho jsou listy umístěny s malým posunutím (vzor "šachovnice" se neopakuje). Když je podlaha pod laminátem zcela uzavřena celými prvky, začněte zakrývat prázdná místa s ořezáváním.

Pokládka podkladu pod laminát

Desky jsou položeny zpět a spoje jsou upevněny lepicí páskou. Tím je zajištěna celistvost nátěru a zabraňuje pohybu listů.

Na obvodu místnosti, na okrajích se stěnami, jsou ponechány mezery 10 mm, aby se zajistil přirozený odvod vlhkosti.

Podklad pod laminát z pěnového polyetylénu

Materiál role

Pokládka substrátu pod laminát se provádí podle střídání nátěrových směrů. V opačném případě existuje možnost shody linek laminátových zámků a spár substrátu, které v budoucnu povedou ke skřípání a křupání podlahové krytiny.

Stejně jako u pokládky plechových dílů, při použití korokových povlaků je také uložen polyethylenový film.

Zvukotěsná podložka pro laminát

První řádek syntetického substrátu je rozvinutý s malým okrajem, který překrývá stěny. Je důležité nezapomínat na směr - kolmý na pásy laminátu.

Další řady jsou prošité přísně. Listy jsou připevněny páskou.

Správné položení substrátu nevyžadují speciální znalosti a speciální dovednosti. Správně podlaha udrží teplo v domě a dlouho potěší jemnými a tichými dotyky.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + 1 =