Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov v interiéru moderní kuchyně: fotografické projekty

V moderním designu je centralizace považována za dobrou formu: nábytek se nachází nejen podél zdí, ale i ve středu místnosti. V kuchyni to není jen módní, ale také pohodlné: je zde možnost vytvořit další pracovní plochu.

V tomto článku budeme hovořit o kuchyních s ostrovem: budeme na to přijít ve svých možnostech, vidět fotografie v interiéru a dozvíte se o různých možnostech návrhu. Zajímavé projekty a rady odborníků pomohou vybavit pokoj krásně a funkčně.

Co to je?

Kuchyňský ostrov se nazývá samostatně stojící část sluchátek. Nejčastěji se nachází v centru kuchyně.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Současně můžete tento prvek dekorace používat různými způsoby: jako stolní deska nebo jako stůl umístit talíř nebo dřez tam, otočit jej do barového pultu ... Vše závisí na potřebách a designovém projektu.

Spodní část je zřídka dutá: často jsou umístěny další krabice pro uložení kuchyňských potřeb.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Okamžitě provést rezervaci: v malé kuchyni, aby to bylo nerealistické, protože to zabere příliš mnoho místa.

Nicméně obvykle v malých kuchyních používají alternativu - poloostrov. Jedná se o vyčnívající design, na jedné straně přiléhající ke stěně nebo náhlavní soupravě.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Samotné ostrovy jsou dvou typů:

 • stacionární, tj. namontované v podlaze;
 • a mobilní (mobilní).

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

První jsou vhodnější pro plnou pracovní plochu se sporákem a vodovodem, a druhá pro ty, kteří chtějí vybavit další desku.

Vlastnosti rozvržení

Je třeba poznamenat, že se jedná spíše o tipy, než o neměnná pravidla. Pokud je však zanedbáváte, ostrov jednoduše zasahuje.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Pokud chcete umístit umyvadlo nebo varnou desku, je třeba předem komunikovat. Také potřebujete ostrovní kapuce (co je to v tomto článku). Stojí to víc než obvykle, ale zcela vyřeší problém nepříjemných pachů.

Pro pohodlný pohyb po kuchyni by měl být průlez stěn a nábytku na ostrově alespoň 80 centimetrů.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Standardní délka ostrova je od 90 do 120 cm a optimální výška je asi 80-85 centimetrů, stejně jako spodní část náhlavní soupravy.

Pokud chcete použít ostrov jako jídelní stůl, ujistěte se, že přečník desky nad základnou není menší než 30 centimetrů. V opačném případě bude nepříjemné sedět. Kromě toho se ujistěte, že nic nenaruší rozšíření zásuvek nebo otevření dveří, pokud jsou na ostrově k dispozici.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

S ohledem na kombinovat s barovým pultem, pak si všimněte, že v tomto případě budete muset vytvořit dvouvrstvý stůl. V opačném případě bude postoj nižší, než se očekávalo, nebo práce na ostrově bude nepohodlná.

Tip: Při vytváření designového projektu kuchyně se doporučuje vyhodnotit zarovnání nejen při pohledu shora, ale také ze strany. Takže pochopíte, jak pohodlně bude pracovat a pohybovat se po místnosti.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Zvažte to všechno při plánování kuchyně s ostrovem. Skutečné projekty s fotografiemi budou zobrazeny těsně níže - jistě, budou pro vás užitečné.

Existuje pro tyto omezení dodatečný povrch? Nyní vidět!

Výhody a nevýhody

Stejně jako každý jiný nábytek má ostrov pluses i minuses.

"Pro" "Proti"
 • Ergonomie. Ostrov vytváří pracovní trojúhelník, což usnadňuje pohyb po kuchyni a usnadňuje vaření.
 • Extra prostor pro ukládání všech druhů malých věcí, které vždy chybí;
 • V obytných místnostech nebo studiích v kuchyni působí jako demarkační prvek;
 • Vypadá stylově a moderní.
 • Trvá to spousta místa. V ideálním případě by měla být kuchyně nejméně 20 metrů čtverečních, pokud si samozřejmě nekoupíte kompaktní model nebo transformátor.
 • Potřeba komunikovat (pokud je umístěna umyvadlo nebo sporák). V bytě je to těžší než ve venkovském domku.
 • Nákup a instalace budou stát velkou částkou, i když si objednáte rozpočtový model.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Krátké pokračování: Samozřejmě, víc. Kromě toho jsou všechny dostatečně těžké. Proto pokud to místo a finance dovolí, vyberte si a objednejte model, který se vám líbí.

Teď se podíváme, jestli existují omezení na prostor místnosti, kde se bude hodit.

Ostrov a kuchyň

Jak již bylo uvedeno výše, vyžaduje to velkou kuchyň. Například:

 • Kuchyně - obývací pokoj s 20 náměstími;
 • V kombinaci s halou, chodbou nebo studiovým bytem.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Nicméně, pro malou kuchyň, tato podmínka je vynechána, pokud je vybrána správná konfigurace: kompaktní ostrov nebo transformátor.

Odborníci doporučují volbu variantu s posuvným mechanismem a skládací deskou, která může nahradit jídelní stůl a poskytnout další pracovní plochu. A v "pasivním" stavu je takový ostrov obecně neviditelný, což uvolňuje spoustu místa v místnosti.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Je těžké si představit, jak to vypadá v praxi? Podíváme se na fotku s různými typy designu.

V americkém stylu

To je věřil, že to bylo od USA, že tento typ kuchyňského designu přišel.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Obecně se vyznačuje přírodními materiály a kombinací praktičnosti a krásy. Proto doporučujeme ozdobit ostrov s lehkými dřevěnými fasádami a mramorovou špičkou. A nábytek z IKEA nebude fungovat - Američané ocení monumentalitu, takže budete muset najít opravdu působivý headset.

V kuchyňském obývacím pokoji je rozumné vymezit zóny pomocí dlouhého ostrova s ​​vynikajícím barem. To je výhodné, ale vypadá to velmi neobvykle. Otočte jej do jídelního stolu s servírovací stolní deskou. Vzhledem k rozměru prostoru stačí dokonce i velká rodina.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Dávejte pozor: Podle návrhových norem musí opakovat konfiguraci místnosti ve formě. To je čtvercové pro čtvercové a obdélníkové pro podlouhlé.

Kuchyně ve stylu amerických klasiků se stacionárním ostrovem je nejen módní, ale i praktická. Podívejte se, jak je lustr rámován. Je obklopen železnou kaskádou, na které můžete zavěsit krásné nádobí a další kuchyňské náčiní.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Dekorace strukturálně opakuje hlavní sadu - věnujte pozornost patině na fasádách. Ale barevná schéma je vybrána v kontrastu. Taková recepce zvětšuje vizuálně prostornější prostor. Zároveň se hlavní pozornost věnuje středu místnosti - černé dřevo je podtrženo bílým pozadím.

Ve stylu Provence

Budete potřebovat lehké, světlé barvy a přírodní materiály. Nábytek je také doporučován zvolit si příliš těžký vzhled, bez složitých textur a dekorativních kadeří.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Možná začneme s velmi nečekaným rozhodnutím. Pamatujte si, že jsme psali o požadovaných rozměrech místnosti? Mezitím někteří lidé najdou cestu i na malou plochu 12 metrů čtverečních!

Na miniaturním ostrově je vytažena skořápka a prostor pro malý řezný povrch. To vám umožní zúžit hlavní náhlavní soupravu. V tomto případě je však nutné řídit varnou desku s dvěma hořáky.

Vestavěný mořské barvy vypadají krásně. Takový nábytek nezbavuje střed, což dává příležitost vybavit plně kuchyňskou jídelnu. Nejlepší je použít tuto techniku ​​ve velkých prostorách s minimálně dvěma okny - jednou pro každou zónu.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Moderní myšlenka: Tato konfigurace je vhodná, pokud potřebujete jak jídelní stůl, tak další úložný prostor. Navíc je to snadné udělat sami.

V klasickém stylu

V interiérech, zdobených v omezených tradičních motivech, je také vhodný ostrov. Snažte se vyrobit kuchyň ve světlých barvách s bílými fasádami a kamennými deskami. Elegantní patina, elegantní detaily vypadají úžasně, zejména v takové míře.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Malá rada: Umístěte obrázek lustru přímo nad kuchyňským ostrovem. Stane se hlavní dekorací a zároveň poskytne dostatek světla nad pracovní plochou.

Ve stylu moderních klasik je vítáno přidání nestandardních textur nebo jasných barev. Nabízíme Vám tuto možnost: ostrov, který jedná jako jídelní stůl na jedné straně a tradiční povrch se zásuvkami na straně druhé. Zředit bílo-béžovou paletu pomůže židlí neočekávané barvy - například fialová.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Pokud se rozhodnete odstranit zeď mezi kuchyňkou a místností, může se stát hodnou náhrady. Umístěte jej na okraj, abyste zdůraznili přechod mezi zónami.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Dobrým pohybem je visící stavba s basreliéfem ze štuku. Je to nejen krásné, ale i praktické - zavěsit na něm hrnce a pánve. Je pravda, že pro to musí mít vhodný vzhled - staré nádobí je nepravděpodobné, že interiér zdobí.

Ve skandinávském stylu

Lehké a prostorné kuchyně jsou ideální pro ubytování na ostrově. Nevěřte mi? Teď to dokážeme!

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Upřednostněte přírodní faktury, například dřevo. Dávejte pozor na to, jak je multifunkční malý ostrůvek vyroben. Kombinuje dřezu, pracovní plochu, jídelní stůl a místo pro ukládání knih a nejrůznějších malých věcí. To je ideální řešení pro malý prostor.

Přemýšlejte dvakrát před instalací ostrova v kombinaci s barovým pultem. Pokud položíte pracovní desku na optimální výšku baru, může být práce na ní nepohodlná. Proto odhadněte najednou, zda budete schopni vařit bez potíží.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Není nutné, aby to bylo velké. Miniaturní modely vypadají také velmi stylově. Zvláště pokud přidáte k návrhu nějaký neočekávaný prvek - například vytvořte nohy z hrubě hrubé cihly. Na lesklém sněhobílém pozadí vypadají zajímavé a originální.

Ale pro prostornou kuchyň-obývací pokoj-jídelna je vhodný pro obrovský ostrov, který kombinuje několik funkcí. Například stůl a široký pracovní povrch. Je lepší jej provést z přírodních materiálů. Například stolní deska ze dřeva je nyní v módě.

V moderním stylu

Máme tuto možnost. Minimalismus v designu zdůrazňuje krásné textury stolů a bělost fasád. V dostatečně velkém prostoru je každý centimetr zapojen - racionálně, nenajdete to?

Tabulka je nejlépe provedena co nejjednodušší, ale funkční. Zkuste to kombinovat v několika oblastech - jídelní prostor, skladovací prostor, široký pracovní povrch.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

V klasických stylech se často používá obdélníkový nebo čtvercový. Neomezujte se na ně - kulaté, zvlněné, cikcak. To vše je docela možné, zejména pokud to oblast dovolí. Máme rádi tento červený a bílý design. Vypadá velmi stylově a jasně, stává se dominantním prvkem interiéru.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Další možností je abstraktní design ostrova. Hladké linie a proudění do sebe navzájem přitahují oko. Pokud nechcete vynucovat pokoj s nábytkem, otočte jej do plného pracovního povrchu. Malý umyvadlo, moderní varná deska, zřejmě nejdřív neobvyklý výzdobu desky. Módní a moderní, že?

Moderní design kuchyně s ostrovem na 9 náměstích také jasně zaslouží pozornost. Zaoblená rohová sada a malý ostrov vypadají organicky a správná sada tónů zvětšuje vizuálně prostornější prostor.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Kombinovaný ostrovní povrch je další trendovou technikou. Rozdělit vizuálně do tří zón: vaření, pracovní plochy a desky, které budou sloužit jako jídelní stůl. Samozřejmě, že v malé místnosti je tato konstrukce nepravděpodobné. Ale ve velkém bude vhodné.

Loft styl

Myšlenka decentralizace pro loft je charakteristická, takže nastavení ostrova je správný a logický krok.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Pokud se kuchyně nachází v podkroví, zvedněte ji na šířku s rovnoměrnou částí stropu a po obvodu místnosti nainstalujte sestavu ve tvaru U. Zdá se, že to není nic komplikovaného, ​​ale pokoj se okamžitě zdá být stylový a moderní. Použijte k dokončení tradičních materiálů pro tento styl - dřevo, cihla, beton.

Jasný ostrov s kamnou kombinuje funkce jídelního prostoru a varné desky. To je výhodné, ale musíte si vzpomenout na bezpečnost: nemusíte vařit a zároveň máte u stolu občerstvení, hrozí nebezpečí hoření.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Ostrov ve vnitřku kuchyně

V bílé kuchyni doporučujeme, abyste vnitřek nepřetížili příliš složitou formou kuchyňského ostrova. Je lepší se omezit na jednoduchý soubor a soustředit se na zdobení zdí a dekorativních prvků. V soukromém domě nahraďte jeden z oddílů velkým oknem.

Ostrov ve vnitřku kuchyně

Shrnutí, upozorňujeme, že kuchyňský ostrov vyžaduje vážný přístup. Budete muset vypracovat návrhový projekt, přemýšlet o uspořádání nábytku a pečlivě vybrat všechny prvky.

Nicméně, pokud se nebojíte složitosti a prostor dovolí (nebo máte představu, jak ji nainstalovat do malé kuchyně), pak ji určitě doporučujeme koupit! Je to nejen krásné a pohodlné, ale také velmi módní.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

98 − 92 =