Kuchyně ve skandinávském stylu

Skandinávský styl v interiéru kuchyně - Příklady fotografií

Skandinávský styl dýchá svobodu a čistotu, zdrženlivost a pohodlí. Preferuje to mnoho návrhářů, stejně jako ti, kteří oceňují jednotu krásy a zralého stylu.

Kuchyně ve skandinávském stylu má vyváženou přípravu a klidné jídlo. Je to co nejblíže k přirozeným barvám a je uspořádáno tak, aby vše bylo ve správný čas na správném místě.

Vlastnosti, které ji odlišují, jsou diktovány klimatem kolem skandinávského prostředí a jejich veselým postojem k životu.

Hlavní vlastnosti

Kuchyně ve skandinávském stylu

 • Přirozenost. Vše musí být naplněno krásou severní přírody. Proto se v tomto stylu upřednostňuje lehký druh dřeva, který zdůrazňuje přirozenost a dává domácí pohodu.
 • Dobré osvětlení. Ve Skandinávii, krátký den a malé světlo, a tak se snažia zachytit maximum v interiéru. Za tímto účelem se používají velká okna pro přirozené osvětlení a velké množství lustrů a svítidel pro umělé.
 • Všestrannost. Ve skandinávském směru se vše dělá tak, aby bylo dosaženo maximální funkčnosti ve všem, od nábytku po šperky. Často používané kluzné systémy, existuje mnoho polic, a také moderní urny a uzavírači.

Pojďme se přesunout z obecné na konkrétní a zvážit detaily interiéru kuchyně ve skandinávském stylu.

Výběr barvy

Pokud jde o paletu barev, tento interiér je docela zajímavý.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Hlavní barva je bílá a všechny její odstíny umožňují hrát si s designem a ptát teplé a chladné tóny správné nálady.

Nejčastěji používané odstíny:

 • Zasněžené
 • Mléčné výrobky
 • Krém
 • Plněné mléko
 • Bílý písek
 • Ivory
 • Lotus
 • Krémová
 • Camellia
 • Vejce

Zajímavé jsou interiéry kuchyní, kde návrhář se základní barvou dokázal obratně kombinovat bílé, zelené, šedé a modré odstíny.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Uspořádat akcenty pomůže kontrastní barvy (asfalt, černý, grafit) a šťavnaté tóny (žlutá, tyrkysová, modrá, zelená).

Standardní: bílý strop, hladké světlé plochy, sněhově bílá nebo světlá zástěra a podlaha pod bílým dřevem nebo dlaždice. Funkční nábytek a množství osvětlení - to dává kuchyni zvláštní pohodlí a teplo.

Podlahy a stěny

Chcete-li ocenit design kuchyně ve skandinávském stylu, nám pomohou následující fotografie, zejména pokud jde o výběr barevné schéma zdobení zdí a podlahy. Jasně vidí touhu po světlých barvách a ekologicky šetrných materiálech.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Skandinávci preferují pololesklé dřevo. Strom studených odstínů činí kuchyňskou jednotku lehčí a teplou - naplňuje pohodlí a dává určitou smyčku ve stylu země.

Rovněž dávají přednost stejným podlahám v celém domě nebo v kuchyni. Toto vizuálně rozšiřuje pokoj.

Pro podlahu, parkety, inženýrské desky, laminát nebo masivní deska se s výhodou používají. Nejnáročnější laminát odolný proti vlhkosti.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu, jejíž fotografie jsou dobře studovány, mohou mít podlahu pokrytou keramickými dlaždicemi. Také použité porcelánové kameniny.

Podlahové dlaždice by měla být umístěna pouze u náhlavní soupravy. V jídelně však musí být dřevěná podlaha.

Z hlediska barevných obkladů může být bílá, tmavě šedá, světle šedá, béžově hnědá (tato možnost je nejpraktičtější). Sokl je vybrán pro barvu stěn, zatímco má velkou výšku.

Dekorace na stěnu vždy světlo. Pro nejčastěji používané barvy v takové paletě:

 • Sněhurka
 • Světle šedá
 • Vejce
 • Plněné mléko

Rozmanitost skandinávského stylu v interiéru kuchyně je dobře potvrzena různými možnostmi pro dekoraci zdí, například tapety.

V kuchyňském obývacím pokoji je možné využít zajímavou kombinaci se zdmi, vypůjčenými z podkroví. Může být umístěn pouze částečně, aby nedošlo k narušení celkové konstrukce.

Cihelné zdivo pomůže spojit kuchyň a obývací pokoj, ale mělo by být používáno s opatrností a v mírné výši.

Nábytek ve skandinávské kuchyni

Kuchyně ve skandinávském stylu

Skandinávci se pokusí objednat nábytek pro kuchyni z přírodních materiálů, to je dřevo, ale příklady nejsou vzácné, když jsou fasády z MDF.

Obecně platí, že při objednávání nábytku pro svou kuchyň dodržují tato pravidla:

 • Barva fasád. Nejoblíbenější je bílá. Také fasády se často používají pro světlé dřevo, medovo-zlaté a koňakové odstíny. Je povoleno kontrast stolní desky (zpravidla z pole dřeva).
 • Příslušenství. V zásadě se používají jednoduché kovové rukojeti. Někteří výrobci vyrábějí nábytek bez rukojetí se speciálním otvíracím systémem.
 • Textury. Hladké a hladké povrchy, často lesklé nebo chromované, méně často matné. Lesk odráží světlo a dodává dalšímu efektu rozšíření prostoru.
 • Funkčnost. Headset má vše, co potřebujete, a nic nadbytečné. K dispozici jsou vysoké horní skříně a množství otevřených police (naplněné pokrmy, které dávají pokoj více pohodlí).

Struktura Skandinávská kuchyně má jednu rys - často oon se skládá pouze ze spodních částí nebo má horní řadu zásuvek, nikoli však celou délku headsetu. Místo toho jsou upevněny police pro koření, ozdoby a další kuchyňské náčiní.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Tato metoda vám umožní vytvořit pracovní prostor prostorný, volný a osvětlit ho pomocí závěsných svítidel.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Ve skandinávské kuchyni, jak bylo zmíněno dříve, musí být všechny prvky praktické a univerzální. Inteligentní úložné systémy, zatahovací kapuce, vestavěné spotřebiče - to vše jsou nepostradatelnými atributy tohoto stylu.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Jídelna, zpravidla malé a v některých případech i velmi malé. Stůl může být malý ve velikosti, posuvný, zatahovací nebo skládací, a dokonce i obecně nahrazený čítačkou.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Ideální volbou je tabulka transformátorů. Může mít zaoblenou nebo obdélníkovou desku, může být sklopná nebo prodloužitelná.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Židle jsou rozděleny do dvou skupin: dřevěné a záměrně moderní. První mají retro design, zakřivené opěradlo a vícebarevné polštáře, druhé - vyrobené z plastu a pochromovaného kovu.

Zastavený design židlí dává svěží kouzlo a dokonale zdůrazňuje takový interiér. Hlavní věc je, že nejsou masivní.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Příslušenství vyberte nejrozmanitější: pochromované nebo matné kovové, průsvitné plastové nebo černé kované rukojeti. Někteří designéři nabízejí projekty, ve kterých vůbec nejsou kování - skříňky se otevírají nebo zanechávají na úkor jen mírného tlaku na fasádu.

Pracovní plocha (stolní deska, zástěra, domácí spotřebiče)

Pracovní plocha by měla být co nejprostší a nejpoužívanější. Zároveň slouží jako kostra designu a naplňuje ji silou severního designu.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Pracovní deska v takové kuchyni je obvykle vyrobena z masivního dřeva nebo umělého kamene a kontrastuje s barvou fasády v kuchyni.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Zástěra Je místem kreativity. To může být klasické: bílé, stylizované pro zdivo nebo mají zajímavý barevný design.

Kuchyně ve skandinávském stylu, jejíž fotka jasně demonstruje její vlastnosti, nejčastěji má jeden z typů zástěry:

1) Bílá, lemovaná keramikou. V tomto případě je preferována dlaždice, mozaika, bělená cihla, panelový panel z plexiskla.
2) Barevné, chytlavé. Bude to silný přízvuk, takže je zde zajímavý vzor, ​​světlá mozaika, fotografický tisk. Výhodné gama: odstíny šedé, červené, odstíny modré.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Domácí spotřebiče na vnitřku tohoto typu by měla být ultramoderní. Ocelová fasáda na chladničce, elegantní kapuce a stylový indukční vařič jsou zde velmi vhodné.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Někteří návrháři navrhují umístění malého závěsného televizoru do tenkého těla. Nezabezpečí místo, nepřeplní prostor a během vaření a oběda se bude věnovat pozornost.

Osvětlení

Světlo je něco, bez něhož není možné tento návrh představit. Maximální množství světla je hlavním kritériem směru.

Největší pozornost je věnována oknu. Často nezakrývají nic, dělají co nejvíce - někdy podél celé zdi nebo od podlahy ke stropu.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Čím více zdrojů světla, tím lépe. Namísto jednoho lustru je lepší použít několik miniaturních závěsných a nástěnných svítidel.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Ve Skandinávii je osvětlení považováno za důležitý prvek interiéru, takže jejich design je věnován velkou pozornost. Takže výhoda je dána:

 • Lustry s prvky vyrobenými z chromu, mědi, dřeva nebo z lakovaného drátu.
 • Křišťálové lustry. Jsou zvláště vhodné ve velkých kuchyňských studiích, které kombinují funkce pracovního prostoru, jídelny a obývacího pokoje.
 • Běžná žárovka bez plafondů. Jsou zavěšeny na černém nebo barevném drátu.
 • Konvenční lampa vybavená jednoduchým kovovým stínidlem.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Masivní lampy s barevnými a komplikovanými stínidly a stínidly pro Skandinávce - tabu. Nejlepší řešení je jednoduché a četné příslušenství.

Textil

Ve Skandinávii jsou preferovány otevřené okna, aniž by pro nás byly obvyklé drapáky ve formě závěsů, záclon a závěsů. Jediné, co je povoleno, je bílá jednobarevná roleta bez výkresů nebo jiného příslušenství.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Ale naše hospodyně milují ve všednosti pohodu, krásu a dobrou náladu, a proto je dovoleno ozdobit lehkými závěsy nebo závěsy. Jsou vyrobeny z průsvitné látky. Rovněž je povoleno použít opěráky s otevřenými pracemi nebo římské záclony.

Pro prostor, který také splňuje funkci obývacího pokoje nebo jídelny, je nejlepší použít záclony z prádla neutrální barvy. Zde se na místě budou záclony pastelových tónů a záclon s charakteristickým potiskem.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Vzorek takových závěsů v kuchyni ve skandinávském stylu je vidět na fotografiích, které odrážejí skandinávský styl. Ty představují nejtypičtější variantu pokládání oken.

Dalším důležitým "textilním" problémem je posezení jídelního stolu. Ubrus se používá ve světlých barvách - bílé, modré a jiné pastelové tóny. Na podlaze jako další výzdobu můžete umístit malou vícebarevnou rohož v kleci, diamantu nebo pásu.

Dekorace a příslušenství

Kuchyně ve skandinávském stylu

Při zdobení skandinávské kuchyně stojí za to dodržovat základní pravidla tohoto stylu.

Podle severní milenky by předměty měly být především užitečné, měly by být na vhodném místě pro ně a měly by být umístěny přísně na regálech. Nejdůležitější kus dekorů, které považují nástěnné hodiny - jak krásné a užitečné pro pečlivé severní milenky.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Stěny mohou být zdobeny různými malbami v rohoži nebo starými fotografiemi v krásném rámu. Volný prostor na regálech může mít květináče s květinovými kompozicemi, kuchařky, dekorativní nebo smaltované s krásným vzorem pokrmů.

Domů Květiny bude vynikající dekorace okenního parapetu, jídelního stolu a dokonce i pracovního prostoru. Obzvláště úspěšné pro pracovní plochu bude zeleninová zahrada s kučeravou petrželkou, malou dekorativní paprikou nebo malým citronem.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Nemělo by se uvažovat o tom, že tento design se vyznačuje nedostatkem jasných barev: jeho náročnost je spojena s špinavým a barevným dekorem. Může vypadat jako vícebarevné plakáty nebo ručníky s neobvyklými výtisky, doplněné světlými kryty na židlích.

Je žádoucí, aby dekorativní prvky vzájemně odrážely. Například podlahová rohož může být vyrobena ve stejném provedení jako polštáře na židlích.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Dalším prvkem výzdoby pro severní verze kuchyňské místnosti budou rohy nebo hlavy zvířat, které tradičně lovily skandinávské. Vynikající možností je napodobit je z papíru.

Velkým přírůstkem bude umělá nebo přirozená srst kůže na podlaze, židle nebo křesla v obývacím pokoji. Nezapomeňte na takovou užitečnou věc, jako je tabulka s menu, která se může stát vynikajícím designovým prvkem.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Na volných regálech, knihy, květiny v květináčích, pohlednice, smalt nebo dekorativní nádobí jsou vystaveny. Vnitřní rostliny lze umístit na okenní parapet, stůl nebo dokonce stolní desku.

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Kuchyně ve skandinávském stylu je nejen pohodlné a praktické místo pro vaření. Stane se místem, kde budou všichni členové jakékoli rodiny potěšením, že tráví čas.

Jeho funkčnost, minimalismus a neobvyklá národní dekorace učiní příjemný čas strávený na večeři. Pomalý a zdrženlivý design přinese do vašeho života příležitost uvolnit se a uvolnit po náročném pracovním dni.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

8 + = 14