Kuchyně v modré barvě

Kuchyně s modrými tóny: fotografie příkladů designu

Modrá je jemná a jemná barva, která pomáhá uvolnit, ale zároveň zvyšuje koncentraci. Je velmi rozmanitá - od průsvitné šedé "niagary" až po nasycenou azurou.

Není divu, že kuchyně, zdobená v modrých tónech, je považována za téměř klasiku: vybrali jsme pro vás ty nejlepší fotky takových interiérů. Stín je univerzální a vyhovuje téměř jakémukoli stylu - od romantické provensálské až po moderní moderní.

Vlastnosti barvy

Modrá barva je velmi praktická. Uvidíme toto:

  • V malých kuchyní pomůže vizuálně rozšířit pokoj;
  • Je-li místnost příliš tmavá, modré tóny z teplé barvy přidávají chybějící světlo;
  • Hodí se dobře jak s bohatými, tak lehkými tóny;
  • V jednobarevných kuchyních nevypadá svěží kvůli množství odstínů.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Jak můžete vidět, modrá není jen krásná barva. Úspěšně řeší některé problémy s ne příliš příhodným plánováním - proč to nevyužijete?

A teď se přesuňte k nejzajímavějším - jak vypadá modrá barva v živém interiéru kuchyně.

Příklady kuchyní v modrých tónech

Jak jsme uvedli výše, tato barva se úspěšně používá v různých typech designů. Velmi oblíbené je jeho použití v kuchyni v řeckém stylu (přečtěte si více o tom zde).

Pokoj zdobený modrými a béžovými tóny vypadá jemně, vzdušně a elegantně. Současně věnujte pozornost skutečnosti, že je vybrán pouze teplý rozsah - je to pro zvýšení komfortu.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Je pro vás příliš zaneprázdněné? Snažte se jít jiným způsobem, aby modré nebyly fasády skříní, ale stěny. Pak je vhodnější vybrat nábytek - bude to zdůrazňovat hloubku stínu.

U malých úzkých kuchyní se snažte najít ten nejsvětlejší tón - například bledý chrpa modrý nebo nebeský. Takže stěny se mírně pohybují odděleně vizuálně a místnost se bude zdát prostornější.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Chcete-li použít modrou ne jako základ, můžete experimentovat s přechody odstínů. Chcete-li to provést, potřebujete béžové nebo bílé pozadí - nej neutrální, které bude zdůrazňovat i nejmenší rozdíly v akcentu. Dobrý příklad designu je na této fotografii. Kvůli rozmanitosti barev vypadá malá kuchyně stylová a neobvyklá.

Útulná kuchyň ve středomořském stylu je dalším zajímavým řešením. Modrá je pro ni tradiční barvou. V matné struktuře se zdá být hlubší a zajímavější. Kromě toho se správným výběrem odstínů budete moci vytvořit čerstvý a netriviální interiér.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Bohatý azur je vynikající volbou pro malou kuchyni v moderním stylu. Pravda, mějte na paměti, že je docela rozmarný - budete muset pečlivě zvážit řadu dalších barev, aby nedošlo ke zkažení.

Původní anglický design může také "hrát" v modrých tónech. Dávejte pozor na skutečnost, že jasnost odstínů zde není zachována: všechny jsou lehce rozmazané, jak na dlaždici, tak na fasádách náhlavní soupravy. To dodává do interiéru něhy a elegantní nedbalosti.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Objednávání takové kuchyně však bude pravděpodobně nutné oddělit - v obchodech je málo, kde najdete takový atypický nábytek.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Je zajímavé podívat se na živější vložky na pozadí s nízkým klíčem. Nejdůležitější je harmonicky nalézt celkovou skladbu - možná budete muset konzultovat s designéry. Na první pohled vyžaduje jednoduchý krok pozornost detailu - každá malá věc je schopna "zabít" takový interiér.

Podivně, stín "modrý prach"Je také považován za modrý. To je skutečný nález pro fanoušky ultra-moderních "high-tech". Chcete-li, aby se barva volajícího zhoršila, spojte jej s jemnými tóny - například azurovou nebo chrpa modrou.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Zde můžete hrát na kontrast textury: jasný odstín dělat lesklý a více zdrženlivý - matný.

Světlé barvy ve špičkové technologii jsou však přijatelné - pokud je kombinujete šedou a kovovou.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Pro fanoušky vinobraní interiérů můžeme také bezpečně doporučit modrou barvu - hlavní věcí je vyhnout se lesku. Ztlumený tón na dřevěných fasádách, neobvyklé dlaždice, nábytek "starožitný" ... V tomto představení kuchyně v modrých tónech vypadá velmi ušlechtilá.

Avšak komplexní texturovaný azur na stěnách je také dobrý krok pro tento styl. Zde je nejdůležitější, aby se nezůstalo příliš daleko se zbytkem interiéru: dřevěný nábytek, omezené čalounění židlí. Sledujte moderování, jinak nebude prioritou vinobraní elegance.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Neštandardní příjem: Koupit nábytek klasického stylu - tmavé dřevo, elegantní detaily ... A jasně modré domácí spotřebiče. To výrazně osvěží interiér, je jedinečné a jedinečné.

Zajímavým řešením je modrá kuchyně ve stylu boho-chic. Kombinace vícebarevných obkladů, kamenných desek, vyřezávaných židlí - sama o sobě zasluhuje pozornost. Ale pokud zvolíte správné odstíny, efekt vás příjemně překvapí.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Pro velkou, moderně navrženou kuchyň můžete zvolit prodloužené apartmá s hladkými křivkami. Přidání chuti to pomůže saturovaná barva mořské vlny.

Je pravda, že je třeba vzít v úvahu jednu nuance: tento druh nábytku - sám docela provokativní. Dekor bude proto muset být opuštěn. Raději je to zdaleka zdůraznit, než se snažit zapadnout do složitého interiéru.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Některé varianty modrého vzhledu jsou velmi citlivé. Pokud jste v dětství snili o domě s panenkami, pravý stín vám dá příležitost znovu vytvořit ve vaší kuchyni.

Lesklý karamelově modrý tón a kulatá technika, která nemá příliš velké rozměry, je to, co potřebujete. Podivné, jak se to může zdát, v malé kuchyni není takový interiér příliš relevantní - je vhodnější pro prostorné pokoje.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Máte studio apartmán? Neodkládejte také modrou. Bělomodrá kuchyně vypadá nejen stylově: jsou to barvy, které jsou v souladu se širokou barevnou paletou, takže nemusíte upravovat zbytek místnosti do kuchyně.

Monotónní kuchyně v šedavě modrých tónech bude vypadat netriviálně. Opatrně vyberte odstíny: nic světlé a příliš světlé. Tato volba je vhodná pro velké a malé místnosti. Zvláštní minimalismus, který vzniká jako výsledek, vyžaduje dokonalé dodržování objednávky - jinak se efekt ukáže jako rozmazaný.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Pro prostornou kuchyni v americkém stylu, modrá je jedním z tradičních odstínů. Je pravda, že z bohaté azury nebo kobaltu bude muset být opuštěna. Ale změkčené tóny, které se nacházejí v přírodě, jsou ideální volbou. Dobrý odstín jejich šedé nebo černé desky.

Tip: Udělejte z kuchyňského ostrova několik odstínů tmavších než náhlavní souprava, aby vizuálně zonovaly místnost.

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

Kuchyně v modré barvě

"Modrý elektrikář" není nejběžnějším krokem. Vezměte prosím na vědomí, že tato barva je docela rozmarná - může být elegantní nebo vulgární v závislosti na rámu. Pokud se vám to líbí, pečlivě přemýšlejte o zbytku interiéru.

Nakonec bych chtěl připomenout, že tato barva je vynikajícím základem pro tisk. Moře, nebe, různé abstrakce - pokud ukážete trochu fantazie, je to snadné si uvědomit. Jsme si jisti, že naše kolekce vás bude inspirovat k tomu, abyste navrhli jedinečný interiér v modré barvě - vzdušný a stylový, který byste si nevybrali!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

76 − 75 =