Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Kuchyně v ekologickém stylu: 40+ fotografie interiérů a pravidel dekorace

Ekologický styl získal popularitu poměrně nedávno. Jeho zakladatelé byli ve skutečnosti skandinávští návrháři, kteří kombinovali přírodní materiály a inovativní myšlenky ...

Vzhled a popularita ekologického stylu jsou zcela přirozené. Bláznivý rytmus moderního života, strašná ekologie a znečištění plynu, vzácné výlety do přírody - to vše přispívá k vytvoření živého, zeleného rohu doma.

Přívrženci "eco" zajistí, že při používání tohoto stylu ve vašem domě můžete získat útulnou oázu, která vám umožní relaxovat a získat spoustu pozitivních výsledků. Pokud ještě nevíte, jak by kuchyně měla vypadat v ekologickém stylu, fotografie uvedené níže vám umožní plně prezentovat.

Hlavní vlastnosti

Pokud se rozhodnete vytvořit kuchyni v ekologickém stylu, musíte dodržovat klíčová pravidla:

 • Maximální volný prostor. Místnost by neměla být přeplněná.
 • Množství světla. Místnost by měla být velmi lehká. K tomu lze použít přírodní a umělé osvětlení.
 • Extrémně přírodní, ekologické materiály. Přírodní dřevo, kámen, hlína, sklo, kov, bavlna, textilní textil a vlna jsou vítány ..
 • Přirozená barevná schéma. Výběr palety barev upřednostňuje přírodní odstíny: krém, písek, bílé, stejně jako obloha, voda, dřevo a zeleň.
 • Minimální poškození životního prostředí. To se týká nejen povlaků a použitých materiálů, ale také kuchyňských spotřebičů, které si vyberete.
 • Obílý v interiéru živých rostlin, stejně jako příslušenství z přírodních materiálů, ať už je to kámen, dřevo, hlína, keramika, sušené květiny a tak dále.

Nábytek a barvy

Při objednávání nábytku dáváte přednost řadě dřeva. Pokud je tato volba pro vás velmi nákladná, proveďte pouze fasády dřeva a rám z dřevotřísky nebo MDF.

Důležité: nezapomeňte, že strom může být deformován z působení vody a každý druh dřeva má vlastní požadavky na úroveň vlhkosti. Proto je lepší, aby všechny pracovní plochy byly z kamene. Tento problém však řeší regulátor vlhkosti.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Použití plastických nebo jiných syntetických prvků v tomto stylu je nežádoucí, protože poruší vytvořenou harmonii. Pokud to pro vás není důležité - použijte uměle vytvořené a prakticky nerozeznatelné náhrady, je to výhoda na moderním trhu.

Sklo je dokonale kombinováno s dřevem, takže jej můžete bezpečně zahrnout do interiéru. Umožní místnost lehkost a vzdušnost, a také pomůže vizuálně rozšířit prostor.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Můžete odvážně zvednout skleněný stůl pro sebe, přidat do místnosti další dekorativní prvky z tohoto materiálu. Zástěra může být umístěna s keramickou dlažbou, která vypadá, jako by vypadala například neošetřená nebo divoká kanec.

Podlaha je položena s kamenem nebo laminátem, jejíž struktura a barva je co nejblíže přírodnímu stromu. Pro návrh podlahy jsou také vhodné dřevěné spíly. Vzhledem k rostoucí vlhkosti místnosti by bylo vhodné používat podlahové keramické dlaždice pod kamenem nebo stromem.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Na podlaze může být zobrazena kůže nebo ovčí kůže - samozřejmě, pokud to není v rozporu s vašimi přesvědčeními. A nebojte se, na fotografii vidíte náhradu, ne kůži skutečného zvířete.

Ekologický styl zahrnuje nejen přírodní odstíny, ale také přísné lakonické formy, pro které se také nazývá eco-minimalismus. Nezahrnuje pretentiousness, carving a jiné podobné prvky.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Pokud se rozhodnete umístit do kuchyně měkký roh nebo položit polštáře na dřevěné židle, vyberte si s lnu nebo jiným přírodním čalouněním.
Můžete si bezpečně vybrat pro sebe a proutěný nábytek z ratanu nebo vinné révy.

Původní stoly a stoličky vyrobené z pevných spinálů kufru nebo prvků větví budou vypadat originálně. Kuchyně v ekologickém stylu, jak je vidět na fotografii, vypadá dobře s tabulkami z mramoru, kamene.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Pokud budeme hovořit o konstrukci oken, že nejlepším řešením by bylo lehké záclony do kuchyně z bavlny, lnu, hedvábí a dokonce i vlny světla nebo žaluzie z přírodních materiálů, jako je dřevo nebo bambus.

Stěny a strop

Stěny v ekologické kuchyni mohou být zdobeny pomocí těchto materiálů:

 • obyčejná omítka;
 • bílá nebo červená cihla;
 • papírové tapety;
 • dřevěné panely;
 • korkový kryt;
 • přírodní kámen;
 • Reliéfní keramické dlaždice ve formě písečných dun, s mušlí nebo pod kamenem;
 • mořské oblázky;
 • vyhoďte dřevo - z nich mimochodem, můžete kreslit kresbu;
 • mozaika.

Moderní fotografické tapety na téma přírody přinesou do místnosti dodatečnou milost a styl, dávají jí jedinečnost a jedinečnost.

V cíli stropu se můžete dostat s obyčejným válečkem. Používají se také dřevěné panely nebo trámy, které vypadají skvěle na světlém pozadí, sádrokartonu nebo textiliích. Při výběru materiálu nezapomeňte na zvláštní vlastnosti kuchyně s vysokou vlhkostí a teplotními změnami.

V soukromém domě nebo v podkroví bude efektivní přízvuk zdobit strop z barevného skla na fytocentu nebo dendro téma.

Osvětlení

Ekologický styl zahrnuje spoustu přirozeného osvětlení. Obrovské okna od podlahy ke stropu budou ideálním zdrojem. Pokud to není možné, uměle zaplňte nedostatek světla.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Osvětlení kuchyně by mělo být měkké a teplé. Používejte úsporné - LED nebo zářivky, které poskytují rozptýlené, velmi přirozené světlo.

Neviditelně postaven nad pracovní desku reflektory zajistit dobré osvětlení, zatímco vaření, a může být ozdoben dekorativním stropní svítidlo nebo lustr s původními větví, keřů, nebo, chcete-li, rohy.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Nebude to špatné vypadat jako stín lampy z rýžového papíru, textilu, nití, korálků, skořápek nebo dokonce špendlíků na šaty.

Staráme se o přírodu

Povinnou podmínkou pro vytvoření kuchyně v ekologickém stylu je nákup domácích spotřebičů, péče o životní prostředí.

Zastavte výběr na třída spotřeby energie nejméně "A +". Není nadbytečné nalézt drtič potravin a přírodní čistící prostředky.

Instalace by měla mít také hospodárné provozní režimy. Pro osvětlení je nutné zvolit nejen úsporu energie, ale také neškodit oči lampy.

Dekorace

Pokud nepředstavujete kuchyni bez dekorace, nechte ji být ekologicky šetrná. Vysušené květiny můžete sušit, dělat herbář a zdobit stěny vlastními ručně vyrobenými plochými nebo objemnými malbami.

Jako materiál jsou vhodné zrna kávy, odznaky, semena, lístky květin, mech, sklo a oblázky kulatých, příjemných tvarů. Vezměte však v úvahu - i když pod sklem vaše umělecké dílo nebude vyzařovat příjemnou vůni, takže bude žít mnohem déle, kromě toho nebude hromadit prach.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Stěny mohou být ozdobeny dekorativními proutěnými deskami, pokud chcete - s exotickým vzorem.

Breadbask, ubrousek, nádobí, zeleninové koše vyrobené v tomto stylu se budou ekologicky hodit do ekologického interiéru.

Oživte skromný design pomůže náhrdelník česneku nebo chilli papriček, které mají také léčebné vlastnosti. Nezapomeňte však, že dekorativní prvky by neměly být hodně, takže se nejspíš budete muset omezit na pár navržených položek.

Flóra v kuchyni

Množství květin v keramických hrncích se dokonale hodí do tohoto stylu. Můžete kombinovat krásné s užitečnou, rostoucí petrželkou, bazalkou, tymiánem, koriandrem, cibulí, rajčaty a okurkami doma.

A přesto - nejlepší kuchyně ve stylu ekologie zdobí čerstvé květiny, stromy nebo kaktusy.

Některé rostlinné druhy - chlorophytum, sansevieria, epipremnum, aglaonema, účinně čistí vzduch a dokonce se doporučují pro pěstování v kuchyni. Jsou velmi nenáročné s ohledem na denní světlo a není těžké se o ně postarat.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Kuchyně s jasným denním světlem vyzdobí malé citronové nebo pomerančovníky. Myslíte si, že zabírají příliš mnoho prostoru? V tomto případě se podívejte na malé kaktusy.

Pokud se vám nelíbí přítomnost země v kuchyňském prostoru - místo toho použijte dekorativní hydrogel. Je netoxický, podléhá dezintegraci a vypadá jednoduše úžasně. Ale nezapomeňte na ekologické zbarvení, které by mělo být co nejblíže k přírodě.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Objeví se jasný prvek interiéru florarium nebo akvárium s kulatým nebo bizarním tvarem.

Zónování kuchyně-obývací pokoj pomůže regál s květy nebo falešná zeď dřevěné spil. Sotva znatelná, ale hmatatelná vůně dřeva vám poskytne příjemnou domácí atmosféru.

Kuchyně v ekologickém stylu: jednota s přírodou

Jak můžete vidět, ekologický styl kuchyně je nejpřirozenější a nejpřirozenější vnitřní řešení, ve kterém se budete cítit pohodlně a pohodlně.
Výběr materiálů a nábytku se zaměřuje nejen na doporučení navrhovatele, ale také na vlastní preference.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 3 =