Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Nejpodrobnější srovnání linolea a laminátu

Drahé lamináty a levné - dva velké rozdíly, jak se říká v Oděse. Totéž platí pro linoleum. To znamená, že pokud porovnáte čínské a přírodní linoleum, výhody budou v druhé variantě. Proto nebudeme brát v úvahu cenu a uvést na nuance.

Uvažujme obě obálky, za předpokladu, že jsme implicitně, že mluvíme o kvalitních materiálech střední cenové kategorie. Jedním slovem, přečtěte si článek, a zjistit, co je lepší než linoleum nebo laminát v bytě, zejména - v kuchyni.

Jaké parametry porovnáme?

Zde jsou věci, které jsou nesmírně důležité při výběru podlahové krytiny:

 1. 1. Náklady na 1 čtverec. metr a pro pokládku
 2. 2. Snadné pokládání
 3. 3. Požadavky na podlahové potěry
 4. 4. Možnost demontáže bez poškození
 5. 5. Trvanlivost
 6. 6. Odolnost proti oděru
 7. 7. Odolnost proti spálení
 8. 8. Odolnost vůči extruzi
 9. 9. Odolnost proti poškrábání
 1. 10. Voděodolný
 2. 11. Ekologická kompatibilita
 3. 12. Teplo
 4. 13. Posuvné
 5. 14. Snadné praní
 6. 15. Která podlaha se rychleji suší
 7. 16. Možnost použití pod "teplou podlahou"
 8. 17. Zvukotěsné vlastnosti
 9. 18. Nejlepší vzhled

Jak vidíte, existuje mnoho parametrů a všechny je třeba vzít v úvahu při plánování oprav. Pokud zanedbáte něco důležitého, pak nákup nebude přinášet radost a prostě přestane žít! Soudě podle recenzí těch, kteří si vybrali podlahu bez přemýšlení, jsou nevýhody velmi nepríjemné po celé roky.

1. Co je levnější: laminát nebo linoleum?

Jak již bylo uvedeno výše, to vše závisí na výrobci.

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Tam je laminát, který je mnohem levnější než linoleum, například. Pokud však vezmete v úvahu průměrné ceny, laminát bude vždy dražší. Samozřejmě, pokud jsou různé typy laminátů, ale diskutujte je nyní - nemá smysl.

Kromě toho, pokud linoleum může být položen právě tak, na potěru, pak pro laminát je nutné zakoupit substrát. Nemůže být řečeno, že je to velmi drahé, ale přesto to nakonec zvyšuje cenu za metr čtvereční.

Pokud ušetříte na substrátu, laminát bude těžce klepat a bude sloužit mnohem méně, protože bude silně přitisknut na nejmenší nepravidelnosti.

2. Co je snadné zabalit?

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Samozřejmě, vysouvejte linoleum dokonce i žena. Ale laminát musí být řezán sklápěcím pilou a potřebujete to, aby ho položil. Pokud je v domě člověk, pak položte laminát sami - vůbec není problém.

Za tímto účelem nejsou potřebné žádné speciální dovednosti a drahé nástroje: pouze skládačka a gumové kladivo, které umožňují lepší spojování uzamykacího systému.
Nástroj není nutné koupit, lze jej pronajmout.

3. Jaká vrstva odolá nerovným podlahám?

A tady, ani jeden ani ten druhý vám nedovolí zachránit potěr. Co pod linoleem, že pod laminátovými podlahami se musíte vyrovnat jen perfektně.

 • Pokud necháte hrbátky a otvory na podlaze, pak přes linoleum uvidíte všechny drobky a místo tohoto výboje se bude otřít a roztrhat.
 • Pokud je laminátová podlaha na nerovném podlaží, začne prasknout v kloubech. To znamená, že zámky se prostě rozpadnou a desky se nezdaří.

4. Jakou podlahu lze demontovat a neškodit?

Pokud jste vyvalili linoleum bez lepidla, pak jej lze snadno srolovat a dopravit do nového bytu. Samozřejmě, pro to musíte odstranit podstavec.

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Ale tady je další věc: linoleum může pevně držet podlahu v těch místech, kde byla rozdrcena těžkým nábytkem. Takže musíte být opatrní a ostrý kryt netahejte.

Pokud jde o laminát, závisí to na kvalitě uzamykacího systému a době používání podlahy. Kdyby ležel po dobu 3-4 let, to může být snadné pochopit, ale když mluví o 5-7 roky, deska může bobtnat před vlhkostí a demontovat zámky bez porušení prostě nebude fungovat.

5. Co je trvanlivější?

Laminát, teoreticky odolnější linoleum, protože se nebojí rány, poškrábání, děrování, není možné roztavit náhodou zůstanou na patře železa. Zvláště pokud jde o high-end laminát.

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Ale ... Ve světě je taková věc jako povodeň, kterou sousedi shora shora. Pokud se na laminát dostane velké množství vody, stane se nepoužitelným. Bude bobtnat, klouby budou ošklivé.

Je pravda, že laminát se zkoseními situaci trochu zachrání, ale pokud by byla povodeň malá a voda byla rychle vyloučena. A pokud voda stál dlouho, pak je podlaha silně deformována, začne se skrývat ...

Takže pokud nezohledňujete takové mimořádné události, pak laminát je odolný.

6. Jaký druh sexu je rychlejší?

Na tomto parametru jsou stejné. A to a ostatní povlaky netolerují tření pískem, což zanechává na něm skvrny.

Chcete-li vybrat podlahu pro chodbu, řekněme, kde se má stripovat, neberte si jednu či druhou.

Ale v běžných místnostech, kde lidé chodí v čistých pantoflech, oba kryty budou sloužit po dlouhou dobu a tam nemůže být žádné obroušení.

7. Co rychle vyhoří?

Tato vlastnost nezávisí na druhu materiálu. Pokud chcete, aby podlahová krytina zůstala co nejdéle, věnujte pozornost přítomnosti filmu, který chrání podlahu před ultrafialovým zářením. Tento parametr neovlivňuje vždy cenu, hlavní věc je jen požádat prodejce.

8. Odolnost vůči extruzi

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Linoleum, bez ohledu na to, jak je to dobré, se velmi bojí podpatků a nábytku. Samozřejmě, mluvíme o linoleu pro byt, domácí třídu.

Tam jsou také komerční nátěry, velmi husté, které můžete nejen na koních, ale také na podkovy.

Ale hodně na naše lítosti, barvy nejsou jen velmi málo lidí vybrat linoleum obchodní třídy pro byt. Proto laminát v tomto plánu, to vše je lepší.

9. Která podlaha je snadnější k poškrábání?

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Laminát nelze poškrábat botami nebo nábytkem. Ale linoleum - hodně vyrovnaný. Proto, pokud víte, že budete dělat permutace nebo chodit v botách s ostrými podpatky, pak je lepší upřednostnit laminát.

Samozřejmě, a to může být poškrábáno s velkou touhou. Ale je třeba se pokusit velmi tvrdě a doslova řezat maso se sekerou na podlaze.

10. Odolnost proti vodě

Zde vedoucí je linoleum. Laminát - strach z vody: a povodně a umýt podlahy s velkým množstvím vody. Ale linoleum - všechny nipochem!

Umývání je velmi výhodné a v případě povodní by se mělo pouze dobře odstranit a vyschnout. Je to nutné, jinak se houba vytvoří z vlhkosti pod povlakem.

11. Která podlaha je ekologičtější?

A opět tento parametr závisí na výrobci (mimochodem, tady je jejich hodnocení).

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Pokud jsou materiály špatné kvality (levné nouneyme z Číny), pak se oba odpařují toxické látky do vzduchu. A pokud je vše provedeno s přihlédnutím k evropským požadavkům, tak laminát i linoleum budou absolutně bezpečné nátěry.

Ze skutečnosti, že laminát je vyroben z lisované překližky, nebude to ve výchozím stavu bezpečnější. Lisovací překližky mohou být odlišné a přidávají se k hoblinám toxických směsí.

12. Co je teplejší?

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Pokud máte linoleum na plstěné podšívce, pak to zahřeje laminát bez podložky. A obecně podle této vlastnosti jsou oba materiály stejné - nejsou to obzvlášť teplé materiály a nelze je porovnávat se skutečným stromem.

Pokud jde o to, co je příjemnější procházet se kolem, pak jsou podle názoru názory rozděleny. Někteří říkají, že linoleum je měkčí a laminát se cítí jako nějaký druh plátna. Na druhé straně, naopak: první se zdá být chladné a gumové, a druhé - teplejší a příjemnější, téměř jako přírodní deska.

13. Která podlaha je kluzká?

Obě nátěry nejsou příliš kluzké, i když jsou hladké, nikoli vlnité. Kluzká podlaha je dlažba, ale tyto dvě kryty jsou docela neutrální. Ale pokud vylijete vodu na podlahu, je mnohem snazší spadnout na laminát než na linoleum.

14. Jaké podlahy se pohodlně umýt?

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Laminát se obecně omývá mnohem jednodušší, protože neabsorbuje nečistoty. Ale linoleum musíte ohnout a třepat. Obzvláště špatně vyprané z černé pruhy, které byly položeny na podrážkách. Musí být otřeny acetonem, jinak nic.

Laminát je však obzvlášť citlivý na velkou vlhkost. Nemůže se umýt příliš vlhkým hadříkem, protože se rychle zvětší. Čepice by měla být velmi dobře vymačkaná a podlaha jemně otřela. Ale linoleum - nebojí se vlhkosti, které mimochodem, v kuchyni je vždy hodně.

15. Který sex se rychleji špiní?

Laminát je rychle znečištěn, neboť sám odtahuje prach. Ale to nemůže být nazýváno mínus. Je mnohem jednodušší utřít tento prach z podlahy než dýchat, nebo jej otřít z polic, dekorativních prvků a lustrů.

Ale laminát má jednu vlastnost: písek, který přichází na povrch, velmi šklebilé skřípání, pokud se na něj dostanete.

16. Je možné používat tyto kryty pod "teplou podlahou"?

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Ano, oba pokrývají použití teplé podlahy. Ale nezapomeňte, že laminát je lisovaná překližka, která se rozpustí mnohem rychleji než pokles teploty.

A pokud kohoutí, pak se podlaha začne skrývat a švy se zřetelně objeví, což je velmi ošklivé. Takže je lepší položit linoleum, pokud budete vybaveni topením.

17. Které z těchto pohlaví je lepší než tlumený zvuk?

Laminát je noční můra sousedů ze dna. Podlaha laminátu je velmi zvučná, pokud nepoužíváte silný substrát (což je mimochodem velmi drahé). Ale ani substrát ne vždy zachrání před klepáním. A co je nejdůležitější, zaklepe nejen na jejich "hlavě", ale i na vás.

Máte-li děti v domě, kteří milují běžet kolem domu, je lepší opustit laminátu, stejně jako zvuk běžícího stáda vás obtěžovat (a sousedé pod vás již pozdravit).

18. Jaká vrstva vypadá lépe?

Ve vzhledu je laminát dražší a elegantnější a ani se o tom ani nezajímá.

Linoleum nebo laminát: co je lepší?

Zvláště znatelný je rozdíl, pokud je podlaha položena ve všech místnostech. Například linoleum nelze položit bez ošklivých kloubů, ale laminát - můžete. Samozřejmě můžete lepidlo nalepit na okraje linolea, ale nakonec se pohnou a zabijí.

A obecně, pokud položíte podlahu bez kloubů a jednoho tónu, zdá se, že prostor místnosti je mnohem víc. A toto je velmi důležité ve stejných Khrushchevs, kde kuchyně jsou šest metrů vysoké.

Pokud oddělíte podlahu kuchyně od chodby kovovými dveřmi, vizuálně bude pokoj vypadat méně, fakt.

Závěr: Takže co je koneckonců lepší vybrat?

Zvažovali jsme všechny klady a zápory dvou populárních podlaží a podle našeho názoru neexistuje žádný zvláštní rozdíl mezi těmito kryty. Ani to, ani jiný - ne věčně, na rozdíl od stejné podlahy z dlaždice, například (ačkoli je studený).

Při posuzování zpětné vazby od spotřebitelů není laminátová podlaha nejlepším řešením pro kuchyň, protože je prostě nerealistické sledovat vlhkost a podlaha se mnohem rychleji zhoršuje.

Takže pokud je pro vás důležitý život, je lepší si vzít linoleum do kuchyně.

Ačkoli podle názoru některých odborníků ze stavebního trhu je také přijatelný laminát odolný proti vlhkosti.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 31 = 35