Je poškozená keramická vinylová dlažba na podlaze kuchyně?

Pravda a mýty o křemenně-vinylových dlaždicích

Některé kaučukové a vinylové dlaždice zaměňují s konvenčním PVC (polyvinylchloridem), a proto věří, že tento materiál není příliš ekologický. Proč tomu tak je, není moc jasné, nakonec jsme všichni vyrostli na PVC podlahách, s nimiž byly dokončeny sovětské apartmány a nic, vše živé zdravé.

Přečtěte si článek a zjistíte, jak škodlivá je keramická-vinylová dlažba pro zdraví, jaká je obecně a jaký je její rozdíl od ostatních podlahových krytin.

Co je vyrobeno z křemenné-vinylové dlaždice?

Jak je vidět na fotografii, křemenná dlažba se skládá ze tří vrstev a polyvinylchloridu, o které se každý strašně bojí - na samém dně. Pak přichází křemenný písek, ta věc je velmi bezpečná a ekologická a tento "sendvičový" polyuretanový film pokrývá.

Je poškozená keramická vinylová dlažba na podlaze kuchyně?

Takže, co je nejvíce cenný strach? To je ten film z polyuretanu. Ale stojí za to? Koneckonců, tento materiál je používán všude, nejen pro výrobu stavebních a dokončovacích materiálů, ale i oděvů (např. Eko-kůže pro bundy) a kondomů a pro ty, kteří jsou alergičtí na latex.

Ano, pokud se vážně ponoříte a položíte materiál na Mendelejevův stolek, můžete se vyděsit. Podívejte se, jaké prvky jsou zde:

  • Arzen
  • Fosfor
  • Fenol
  • Terciární amin

Je poškozená keramická vinylová dlažba na podlaze kuchyně?

To je tak, ani pětina celé "dávky". Pokud však půjdeme dál, ukáže se, že všechny tyto látky mohou být v jednom případě škodlivé: pokud se materiál zahřívá na 200 stupňů. A jak je to možné v normálním bytě? Už nějakým způsobem.

Dokonce i při nejlepším ohřevu v zimě se teplota vzduchu nezvýší na kritický bod, ve kterém odpaření z polyuretanu začne vyzařovat a zabíjet vás.

Totéž platí pro samotný polyvinylchlorid. Je také bezpečný až do okamžiku, kdy se nezahřívá, pak se uvolní fosgen a kyan. Takže neohřívejte jen na 200 stupňů a vše (systém "teplé podlahy" také nedává takovou teplotu).

Jaký je rozdíl od konvenčního PVC?

Je poškozená keramická vinylová dlažba na podlaze kuchyně?

Jistě, mnozí z vás si pamatují sovětské dlaždice z PVC: růžové a zelené čtverce, s nimiž byly dokončeny všechny nové budovy té doby. Byl to velmi odolný povlak, musíte souhlasit.

Jediná věc, která byla v této dlaždici špatná - vyhořelo a bál se horko. To znamená, že pokud necháte nechat vlasovou oponu na podlaze - povlak se roztavil.

Ale křemen-vinylová taška je ohnivzdorná a určitě se nedeformuje z pojistky. Pokud jde o vyhoření na slunci - vše závisí na výrobci a na dostupnosti ochranné vrstvy ultrafialového záření. Pokud si vezmete dlaždici z pevné společnosti - bude to staré dvacet let, aby si zachoval svůj původní vzhled (sovětské PVC dlaždice se ale i velmi rychle vyhořely).

Mýty o křemenné-vinylové dlaždici

Je poškozená keramická vinylová dlažba na podlaze kuchyně?

Kromě obav o "ekologii" je křemenný-vinylový kryt zarostlý mýty. To není překvapující. Jakýkoliv nový materiál na trhu je srpový útok na ... závodníky. Takže šíří pověry neuvěřitelnou rychlostí, aby neutralizovali nepřítele, který zasáhl svou část klientely.

Proto než se domníváte, že máte nějaký oblíbený názor, stojí za to správné čtení a vyhledávání informací a nakonec vyvodit závěry.

Takže, jaké jsou mýty o křemenném vinilu na uších lidí?

Mýtus 1: křemenný vinyl má krátkou životnost a brzy se z povrchu vylije písek.

To je prostě nesmysl. Písek je písek, ale pochází z kamenného písku, křemene. A křemene - nejodolnější minerál na světě, samozřejmě po diamantech. A je to stlačeno plastifikátory, které se nerozpadnou alespoň 15 let, nebo dokonce všech 25. Je to krátká životnost podlahy?

Mýtus 2: tento povlak je studený, protože se skládá z kamene.

Je poškozená keramická vinylová dlažba na podlaze kuchyně?

Ale kromě kamenů, stejného substrátu - PVC (polopapoušť), křemenného písku - má velmi malou vrstvu a nahoře je vše pokryto polyuretanem. To znamená, že potěru není křemenný písek, ale pryž, což znamená, že nemůže držet všechnu studentem betonu.

A zhora taková dlaždice nemůže být žádným způsobem zchlazena, protože teplota v místnosti je obvykle 25 stupňů a materiál "shromažďuje" právě tuto teplotu, nikoli cement.

Křemenné-vinylové dlaždice dokonce i laminát!

Mýtus 3: keramické vinylové dlaždice nejsou kompatibilní s vyhřívanými podlahami.

Všechno je kompatibilní. Chcete-li zahřát vinyl před odpařováním, musíte ho zapálit! A když mluvíme o tom, že se deformuje z poklesu teploty - to je také minulé, protože tento materiál je plastový, na rozdíl od stejného dřeva, které se otřásá topením a mrazem.

Mýtus 4: tato dlažba je také snadno poškrábaná, jako linoleum ...

...a obecně, křemen-vinyl je stejný linoleum, jen nakrájí na kusy.

Ne, to není. Jedná se o zcela odlišné materiály a nesprávně je srovnávají. Křemenná-vinylová dlažba je velmi odolná, není to "strach" z podpěr, škrábanců a nohou nábytku, na rozdíl od linolea.

Podle tvrze lze tento povlak spíše srovnávat s laminátem. To znamená, že taková dlaždice je měkký laminát, zhruba řečeno.

Mýtus 5: taková dlaždice může prasknout při nárazu.

Je poškozená keramická vinylová dlažba na podlaze kuchyně?

Myslí si, protože se skládá z lisovaného pískového písku. Ale díky tomu, že písek je smíchán se změkčovadly, je pod ním měkký substrát a nahoře je silný ochranný film, tyto dlaždice se prostě nedají zlomit. A z úderů se nezvláknou.

Jak vidíte ve všech ohledech, křemenné-vinylové dlaždice jsou jen skvělá volba pro kuchyň.

Nebojí se stávky, škrábance nebo vody.

A náklady jsou o něco levnější než keramika a chodí to tak příjemněji.

Mýtus 6: je těžké položit se.

Ne, je to velmi snadné. Má zámkový design, jako laminát, ale ohýbá se a může být řez jednoduchým konstrukčním nožem.

Na co se zaměřit při výběru

Výběr křemen-vinylové dlaždice pro kuchyň, především, věnujte pozornost výrobci. Pokud vezmete zboží neznámé firmy (např. Z Číny z trhu), taková taška může být nejen nestandardní, ale i škodlivá.

Je poškozená keramická vinylová dlažba na podlaze kuchyně?

Protože v případě Číny si člověk nikdy nemůže být jistý, co je vyrobeno z jejich "křemenného vinylu". Může to být zcela jiné složení, povrchně podobné křemene-vinylovému materiálu, které vás otravuje fenolem a bez jakéhokoli ohřevu.

Podívejte se na certifikáty, nakupujte na trhu s nemovitostmi, dávají přednost firmám, které na trhu nejsou první deset let, například Tarkett, Finefloor. Tyto továrny produkují kvalitní podlahové krytiny po celá desetiletí, proto je třeba je důvěřovat.

Křemenné-vinylové dlaždice - dobrá volba pro dokončení kuchyňské podlahy v bytě a v soukromém domě. Pokud plánujete opravu, nezapomeňte tuto možnost zvážit, protože podle hodnocení - to je hodná věc.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 68 = 69