Tradescantia zahrada: dekorace krajiny bez velkého úsilí (20 fotek)

Tradeskantsiya zahrada - nenáročné bylinné rostliny rodiny Kommelinovye. Pěstování svěžích keřů s jasnými květy se zabývalo zahradníkem anglického krále Karla I. Tradescanta v 17. století. Na počest této vegetace dostal jméno.

Tradescantia zahradní trvalka se liší záviděníhodnou dobou kvetení od druhé poloviny května do nástupu chladného počasí. Bush dosahuje výšku půl metru a rozkládá kopinaté listy bohaté zelené barvy na zem. Malé pupeny fascinují jejich něhou a mohou být bílé, růžové, modré, modré a dokonce fialové.

Tradescantia bílá

Kvetení Tradescantia

Zahrada Tradescantia: výsadba a péče

Keř je vhodný k pěstování jako samostatná rostlina, stejně jako v kombinaci s jinými kvetinovými plantážemi k vytvoření kompozice krajiny. Ideálním místem pro jeho aktivní růst bude dobře osvětlená oblast bez silného větru a průvanu.

V teplém a mírném podnebí pro zimu může být rostlina ponechána bez přístřešku. V chladných oblastech, kde teplota vzduchu klesá pod 0 ° C, měly by být kořeny pokryty ohřívačem (mechem) a pevně zakryty polyethylenovým filmem.

Tradescantia u chaty

Tradescantia v krajinném designu

Zahrada Tradescantia miluje výživnou půdu. Před vysazením je horní vrstva (5-7 centimetrů) země odstraněna a pokrytá připravenou půdou hnojivy. Komponenty v jeho složení by měly být dobré pro vzduch a vlhkost, dobré listy a trávníky, humus, písek. Na těžkých ucpaných půdách keř roste špatně.

Pro aktivní zdravý růst Tradescantia musí být půda neustále zvlhčována. Pokud je podzemní voda na místě hluboká, v blízkosti není žádná přírodní nádrž, je nutné vybavit umělý zavlažovací systém. Při nástupu zimy může být ošetřování méně důkladné, během chladného počasí keř nepotřebuje vlhkost. Suché počasí bez úplného zavlažování zpomaluje růst, snižuje počet květin a může vést k úmrtí rostliny.

Tradescantia fialová

1

Tradescantia Giselle

Ve vlhkosti potřebuje nejen kořenový systém, ale také zanechává. Po západu slunce je třeba je z postřiku důkladně navlhčit deštěm nebo destilovanou vodou.

Pěstování a péče o Tradescantia zahrnuje zavedení komplexních hnojiv na počátku jara rychlostí 25 gramů na 1 m2. Během vzhledu pupenů jsou zavedeny fosfátové a potašové vrchní obvazy.

Můžete šířit keře třemi způsoby:

  • odřezky;
  • rozdělení oddenků;
  • semen.

Ideální stopka je mladá střela s 3-4 růstovými body. Zakořeněný proces od května do června se zvýší na chlad a bezpečně vydrží zimu. K zahájení kořenů potřebujete vlhkou půdu a obsah ve skleníku při teplotě 23-25 ​​stupňů s pravidelným zaléváním.

Tradescantia modrá

Tradescantia dlouhodobě

Oddělení kořenů je nejběžnější metodou. Nejlepší čas pro tuto událost je druhá polovina března a koncem července. Bush je kompletně vykopán, ponechává kořenový systém holistický a rozdělen na několik částí. Na otevřeném místě následuje sušená oddenka. Pro každodenní adaptaci na nové místo je důležité denní zavlažování.

Propagace semen Tradescantia se zřídka praktikuje kvůli nízké klíčení semenáčků. Čerstvě sklizené semena jsou vysazeny v malých hrncích s výživnou půdou z listnatých a skořápkových půd. Kontejnery by měly být uchovávány při teplotě 23-25 ​​stupňů a pravidelně zavlažovány z rozprašovače. Sazenice se objevují po 1,5-2 měsících. Na otevřeném terénu se vysazuje keř s 3-4 listy, pro rostliny kvetou se zavádí minerální hnojiva dvakrát za měsíc.

Tradescantia je zahradní stůl proti škůdcům a není náchylný k onemocnění. Hmyz ovlivňuje listy a kořenový systém bush, když majitel soukromé zahrady nerespektuje základní pravidla péče o něj.

Výsadba zahrad Tradescantia

Tradescantia zahrada Reo

Tradescantia zahrada růžová

Základy složení: vhodné okolí

Tvar bush a jeho nádhera určuje místo přistání. V temném větrném místě ztratí výhonky stabilitu a květiny budou nudné. Optimálním místem pro křoví je snadná otevřená penumbra. Zde bude list rostlin bohatě zelený a oči budou mít jasné velké květy. Zahrada Tradescantia může být spojena s umělou podporou. Jeho alternativou budou kompetentně vybráni sousedé a vytvoří přirozenou podporu.

Vedle keřů mohou být zasazeny Anemone, Astilbe, globus, hostí Astrantia, Brunner, měsíček, Heuchera, kontryhel, pelargónie, Geum, plicník, pestrý ostřice. Rostliny Tradescantia spolehlivě podporovat zahradu a její květy a listy vytvořit subtilní, tvoří harmonickou kompozici a zdůraznit výhody navzájem.

Nedoporučuje se plantovat vedle zástupce rodinných druhů Comelin, které špatně reagují na nadměrné zvlhčení půdy a vzduchu.

Tradescantia zahrada

Tradescantia syllamontane

Tradescantia platy

Bush roste dobře v umělých nádržích a potoků. Zvýšená vlhkost příznivě ovlivňuje zdraví zahradní vegetace. Neméně útulný je v různých květinových zahr
adách, kamenných zahradách, květinových záhledech, naturalizovaných zahradních koutech.

Bez ohledu na rostlinnou odrůdu jsou jeho květiny bez zápachu a jsou dobrými medovými rostlinami. Velké množství barevných motýlů, které se těší z nektaru Tradescantia, bude vrcholem haciendy.

Tradescantia Snow Cape

Andersonova Tradescantia

Zahrada Tradescantia v krajinném designu

Bush dokonale zapadá do společnosti gejzírů, hostitelů, kapradin a astilbe. Ve složení je důležité vzít v úvahu délku rostlin, vysoký a šíření by nemělo pokrývat krátké kompaktní. Tradescantia zaujme hodně místo ve stinném mixborderu, v dolní rovině (nejvlhčtější části) alpského sklíčka a stínu plotu.

Zachránit ornamentality Bush pomůže prořezávání nebo prishchichka nad jeho část. Tyto události je třeba organizovat 1-2 krát za rok. Je velmi užitečné transplantovat rostliny každé 3-4 roky.

Tradescantia panna

Péče o Tradescantia

Vysoké druhy rostlin mohou být vysazeny v pozadí a miniaturní je možné přenést dopředu. Hustá výsadba keřů eliminuje potřebu vybavení podpěr a podvazků stonků. Jelikož může být zaklíněn pásomník vysoký výhled na zahradu Tradescantia, za rok nebo dva získá tvar hemisferického tvaru s hladce tekoucími výhonky, roztroušenými malými květy.

Závod bude vynikajícím doplňkem k umělému rybníku. Na břehu jezera bude svěží křovinatý růst s bohatým kvetením. Při svém vzhledu doplní méně estetický, ale nezbytný pro optimální fungování rostlin na jezírku.

Tradescantia v zahradě

Tradescantia Zebrina

Experimentální pokusy o plantáž Tradescantia v mělké vodě (oblázky nad geotextiliemi) přinesly pozitivní výsledky. Rostlina byla v příznivém prostředí pro sebe, v penumbře s množstvím vlhkosti. Kvetení se objevuje o 2-4 týdny později ve srovnání s pobřežní oblastí. Neštandardní řešení poskytne krajině jedinečné lokality.

Stačí stavět výživnou půdu, chránit před zápalným sluncem a udržovat mírnou vlhkost. Pak Bush potěší dlouhé a bohaté kvetení z roku na rok.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 8