Styly designu krajiny (19 fotek): nejslavnější směry

Ozelenění příměstské oblasti závisí na návrháře nebo zahradníka příležitostí snít, na místo rostliny ve vesmíru, porazit každý kout příměstské oblasti, vytvoření jednotného složení ve směru Provence, japonskou zahradou, chata nebo high-tech.

Japonský styl v krajině webu

Krajinářská architektura jako koncept se objevil právě před více než sto lety ve Spojených státech, ačkoli tam byly konstrukční prostor zahrady nebo do předměstské oblasti téměř 10 století před nástupem AD, která dohlíží na vývoj lidstva nyní.

Stručně o designu krajiny

Styly designu krajiny se nacházejí všude. V předměstských oblastech, v parcích a zahradách, kolem různých budov. Existuje mnoho druhů krajinářství, nejslavnější jsou:

 • Zahrada je "rustikální".
 • Na východě.
 • Minimalismus.
 • Země.
 • High-tech.
 • Moderní.
 • Pravidelné.
 • Chata.
 • Krajina.
 • Maurský.

Každá z nich zahrnuje návrh, stavbu a výsadbu rostlin.

Hlavním úkolem ohromující krajiny v příměstské oblasti je vytvořit pohodlí, harmonii, maskování detailů, které by neměly být přístupné očím druhých.

Klasický styl v krajině místa
Japonský styl v designu krajiny

Dekorace pozemku ve stylu Provence

Populární styly designu krajiny

Každý směr se liší od ostatních zasazených rostlin, uspořádání plotů, forem květinových záhonů a nádrží, stejně jako další detaily.

Pravidelný styl v designu krajiny

Začal být používán ve starověkém Egyptě. Je charakterizován širokým prostorem, hladkými liniemi, přísnými kompozicemi. To se nazývá také francouzský nebo architektonický styl. Ve francouzském stylu byl ve francouzském stylu za vlády Ludvíka XIV. V té době byla myšlenka vytvořit zahradu takové krajiny, která by byla podřízena vlivu člověka a nikoli přírodě. Klasický styl krajinného designu (jiný název) zahrnuje vodotrysky a rybníky s kulatým nebo oválným tvarem. Kruhy a stromy jsou vysazeny a řezány výlučně podle geometrických tvarů (pod pravítkem). Tento styl se stal základem moderního druhu - high-tech.

Pravidelný styl v designu krajiny
Pravidelný styl v krajině webu

Krajina v designu krajiny

Vznikl v Anglii. Anglický styl hladce tráví člověka na rohu, jako kdyby se v galerii otevřel nové krajině krajiny. To je charakterizováno úplným opakem pravidelné, to je:

 • Francouzský styl - hladké linie a přísná realizace přistání.
 • V angličtině se vše blíží přírodní krajině.
Krajina styl v krajině webu

Zahradní zahrada, která je skutečně provedena v anglickém stylu - je mírně přísná, trochu vážná, obsahuje lehký romantismus a eleganci. Navzdory tomu bude vytvoření zahrady v anglickém stylu o rozloze šest set metrů čtverečních velmi malé pro jeho organizaci.

Krajina v designu krajiny

Italský styl v designu krajiny

Má podobnost s běžnými a anglickými styly. Často najdete v italské zahradě geometrické postavy: obdélníky, kruhy nebo čtverce a jsou také rozbité diagonálními cestami. Ve středu zahrady je obvykle vodní útvar nebo kašna, kolem ní mohou být umístěny malé květinové zahrady nebo zpevněné plochy. Často je středomořský styl v krajinném designu srovnán s italštinou kvůli jejich podobnosti v návrhu místa. Existuje rozdíl, ale nevýznamný. V italském stylu se květiny téměř nikdy nepoužívají a ve Středomoří naopak - květináče a květinové záhony jsou plné krásy. V italském stylu je zvykem stavět přídržné stěny nebo terasy, takže místo se svahem se může stát uměleckým dílem navzdory jeho přirozenému tvaru. Je obecně akceptováno uspořádání soch, vodopádů a soch.

Italský styl v designu krajiny

Secese v krajinném designu

Zejména v poslední době se stalo populární, že je staromódní. Mezi všechny retro styly dnes, na vrcholu krajiny design je "Moderní". Tento styl vznikl v 18. a 19. století. Vznikla v důsledku skutečnosti, že principy interiérového designu se staly módní, aby se přenesly na místa na dovolenou. Zahrady se začaly objevovat jako půvabné ozdoby, zkroucené stromy, luxusní kvetoucí stěny - stala se tak druh klasiky v krajinném designu. Modernost neztrácí popularitu při vytváření zahrady a nyní.

Při výstavbě zahrady v rekreační obci je obvyklé používat opěrné zdi, husté živé ploty, které umožňují jasně vymezit zóny nebo skrýt neestézní vzhled budovy. Velmi důležité v takových zahradách jsou voňavé rostliny, takže často můžete najít irises, lilie, slad, phlox, pivoňky, fialky, šalvěj a jasmín. Mezi dřevinami je bříza, lípa a vrba. Zahrada secese je doplněna o kované výrobky (oblouky, mříže), díky nim snad i vertikální terénní úpravy.

1
Moderní design v krajině

Provence styl v krajině design

Přišel ze západní Evropy, spíše z britských ostrovů. Na jejich území získala Provence srdce mnoha. Krajina v krajinném designu znamená použití zahrad v ov
ocných zahradách, postele se zeleninou a dokonce i zbytečné věci. V Provence není přijato (stejně jako v krajině, a dokonce i v pravidelných intervalech) dodržovat přísná pravidla, zasazovat kultury podle stupňů podél určité linie, tam je nějaká lehková nedbalost. Často vidíte fragmenty lesních motivů (trávníky, lesy). V celém zahradním proudu existují zlomené geometrické linie, jejichž tvorbou není jasná zásada a pořadí. Přízvuk složení na chatě může být staré vozíky, dřevěné lavičky, kola, různé řemeslné výrobky - výběr zůstává pro zahradníka. Ve venkovské zahradě může být zahrada zdobena zábavnými detaily:

 • Koše s netěsností.
 • Popraskané hrnce.
 • Staré sudy.
Krajina ve stylu krajiny

Musí být v Provence předzahrádka s jasnými kvetoucími rostlinami, stejně jako odpočívá plocha. V domě byla uspořádána lavička, organizovaný baldachýn s kudrnatými hrozny, lemovaný chodník z dlaždic - bez nich nebude venkovský styl v krajinném designu úplný.

Příklad složení rostlin pro Provence na venkově:

 • Cibule.
 • Slunečnice.
 • Nasturtium.
 • Zucchini.
 • Kalendula.
 • Fazole.
 • Marigolds.

Orientální styl v krajinném designu

Vzniklo proto, že celé území Japonska a Číny má kopcovitý terén.

Hlavní vlastnosti:

 • Zásobník (může zabírat až 2/3 zahrady). Pobřeží je mírně odsazené.
 • V zahradě jsou altány, mosty, verandy a galerie. Všechny z nich musí být jasné barvy, protože jsou určitým přízvukem.
 • Široká škála rostlin (jehličnaté stromy a keře, vrba, bambus, cedr, kamélie, azalka a tak dále).

Čínský styl v krajinném designu je postaven na místních přírodních podmínkách. Při vytváření takové zahrady musíte maximálně využít okolní přírodu a kontrasty (tmavé a světlé, nízké a vysoké, úzké a široké).

Japonský styl v krajinném designu je vhodný pro vytvoření východní zahrady na malém pozemku. Používá většinou miniaturní prvky (lucerny, rybníky, deštníky a mosty). Japonská zahrada, ve skutečnosti - to je stejné čínské, ale v miniaturní.

Orientální styl v krajinném designu

Krajinářství ve stylu minimalismu

Jedná se o nový moderní styl, který se objevil poměrně nedávno. Jeho principem je minimální počet prvků, maximální prostor a jednoduchost. Při zdobení venkovského pozemku v tomto stylu mohou být použity různé materiály: od běžného stromu a oblázků po moderní stavební materiály. Hlavním rozdílem je rozdíl v úlevě. Toho lze dosáhnout různými možnostmi pro dlažbu. Pavilony v příměstské oblasti jsou uspořádány ve formě jednoduchého baldachýnu, maximálně tam bude zadní stěna.

Hlavní rysy minimalismu v zahradě:

 • Kaskád nebo rybníček, doplněné o jakékoli složení kamene.
 • Maurský nebo klasický trávník.
 • Pavilony a budovy jsou skryty před zvědavými očima.
Minimalismus v krajinném designu

Lesní styl v designu krajiny

On také, stejně jako angličtina pochází z Britských ostrovů (zpět v 18. století). Oni jsou často zmateni, protože oba mají svou základnu z přírodní krajiny. Ale rozdíl je velmi dobrý. Lesní styl v krajinném designu je jakousi opakováním lesa, pouze v miniaturním provedení. Je charakterizován:

 • Malé rybníky, zvláštní tvar s rozmazanými bankami.
 • Trávníky s květinami - maurský trávník.
 • Cesta s přírodním krytem (trávník, písek, štěrk). Mohou být přerušeny travnatými úlomky.
 • Dekorace jsou vytvořeny z přírodních materiálů (kámen nebo dřevo).
 • Malá skluzavka ve stylu chaty bude nádherným přírůstkem do této zahrady.
Lesní styl v designu krajiny

Skandinávský styl v krajinném designu

Další styl založený na přírodní krajině. Jeho hlavní principy jsou:

 1. Otevřený prostor.
 2. Ploty, ploty představují živé ploty.
 3. Oázy a louky s divokými rostlinami.
 4. Zásobníky nepravidelných forem.
 5. Zahradní zahrada.
 6. Španělské maurské trávníky nemají jasný tvar.
 7. Květiny jsou zasazeny do kontejnerů.
Skandinávský styl v krajinném designu

Ruský styl v krajinném designu

Styl vznikl v letech 17-18. Je charakterizován hájemi z cedru, břízy, dubu a borovice. Ruský styl založený na využití avenue plodina mřížoví (řadami stromů), registrační silničních zón Posledním prvkem ensemble stává fontána nebo socha. Často jsou v tomto stylu zavěšené zahrady, zvěřiny a drůbežářské domy. Budovy jsou vyzdobeny lezeckými rostlinami a závěsnými hrnci. U domů jsou zasazeny malé přední zahrady, květináče jsou instalovány na jiné úrovni. Zahrada je zvláštní místo, takže po celém plotu jsou zasazeny jasné linie květin. To vše je trochu jako "a la Provence".

Ruský styl v krajinném designu

Francouzská Provence

Tento styl kombinuje přísné rysy francouzského pravidelného stylu a elegantních akcentů země. Malý trávník s květy (maurská varianta) zjemňuje zřetelné linie korun. V provence mohou být použity nízké oplocení pro zonování, které se stanou jakousi podporou pro curling pichlavých růží. Různé drobné věci, nábytek, zejména textil - všichni vytvářejí jedinečnost francouzské Provence. On, zase, byl důvodem pro vznik stylu "Chalet", ačkoli to lze říci o zemi.

Francouzská Provence v designu krajiny

High-tech styl

Pro hi-tech styl, pohodlí a snadné péče o místo jsou charakteristické. Hlavní materiály používané v procesu uspořádání zahrady:

 • Sklo.
 • Beton.
 • Plastové.
 • Kov.

Nevylučuje se také obvyklý materiál nejen pro hi-tech, ale i pro jiné styly - dřevo. Chytlavé pozadí je zředěno klidnými prvky. Pro zahradnictví v hi-tech stylu jsou nejčastěji používány dřevo a thujy.

High-tech styl v designu krajiny

Chata

Hlavní rysy chaty jsou jednoduchost, styl a eleganci. Je to alpský snímek, jen větší v měřítku. Chaty se vyznačují přírodními materiály (dřevo, kámen, písek). Kvetoucí maurský trávník na úpatí kopce je pikantní poznámka v chatě.

Chalet stylu v krajině design

Všechny tyto styly krajinného designu jsou v současné době využívány obyvateli v létě, aby navrhli své zahradní plochy. Jejich hlavní rozdíly dělají každou zahradou země nenapodobitelné umělecké dílo v provensálském směru nebo v high-tech stylu.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 89 = 98