Přední část domu: důležité prvky (30 fotek)

Každý majitel soukromého domu usiluje o to, aby byl jeho dům pohodlný a krásný. To platí jak pro samotnou budovu, tak pro sousední území. A pokud je terasa ukrytá před zvědavými očima, pak přední zahrada, pozemek v blízkosti domu, mezi její fasádou a plot - to je vlastně "tvář" panství, takže jeho design je věnována zvláštní pozornost.

Fronta
Fronta

Pokud chcete vybavit zahradní před domem vlastními rukama, aby se stalo charakteristickým znakem vašeho domova a přitahuje pozornost každého, musíte vynaložit mnoho úsilí a času. Výsledek však překoná všechny očekávání. Použitím fantastických a nestandardních řešení můžete přední zahradu vytvořit skutečné dílo krajinného umění.

Při navrhování předzahrádky se používají dvě možnosti: otevřené a zavřené. První možnost poskytuje takové uspořádání rostlin a dalších prvků krajinného designu, takže nejlepší pohled je ze strany ulice. S uzavřenou verzí složení rostlin mají "tvář" do domu. Výběr závisí na uspořádání místa a na přání vlastníků.

Fronta
Fronta

Oplocení pro přední zahradu

Vzhled předzahrádky závisí převážně na jeho oplocení, které často působí dekorativní funkcí. K dnešnímu dni existuje mnoho druhů oplocení, mezi kterými můžete zvolit možnost, která harmonicky doplňuje návrh přední zahrady a odpovídající fasády budovy.

Fronta
Fronta

Pokud jsou na oknech domu kované mřížky, pak s nimi bude otevřený plot pro přední zahradu s podobným vzorem jediným souborem. Obrovská škála vzorů, které mohou být ztělesněná v kovových mistrech uměleckého kování, poskytnou vašemu domu a místu jedinečný vzhled.

Fronta

Klasickou možností je plot z dřevěného plotu a proutěný plot je ideální pro vytvoření přední zahrady v rustikálním stylu. Krásný plot pro přední zahradu je jeho rám, který dává webu holistický a dokončený vzhled. Pokud chcete, můžete si vlastní dřevěný plot pro vlastní zahradu vytvořit vlastními rukama.

Fronta

Návrh přední zahrady by měl být v souladu nejen s plotem, ale také s architektonickým vzhledem domku. Zajistěte, aby tyto stránky byly vybaveny, stylové a dobře upravené mohou nejen odborníci - krajináři. Tento úkol je pod silou každého, kdo miluje zahradní práci a je připraven k uplatnění tvůrčího přístupu. Jak zdobit přední zahradu vlastním rukama - to bude dále diskutováno.

Fronta
Fronta
Fronta
Fronta
Fronta
Fronta

Design přední zahrady: krása a harmonie

Nejprve se musíte rozhodnout, jak chcete vidět předzahrádku. Na této stránce můžete uspořádat květinovou zahradu tím, že zvednete rostliny v přední zahradě tak, aby zajistily jejich kontinuální kvetení od ranního jara až k mrazu. Může se jednat o obvyklý květinový záhon, nebo v závislosti na vlastnostech místa, jeden z jeho odrůd:

  1. Rabatka. Pokud má přední zahrada obdélníkový tvar a zabírá území mezi plotem a fasádou domu, změníte ji na slevu a výsadba květin bude probíhat rovnoměrně.
  2. Alpinarium (Alpský kopec). Toto je název kompozice krajiny, která napodobuje horskou krajinu. Chcete-li jej vytvořit, potřebujete kameny a okrasné rostliny.
  3. Hranice. Pokud cesta vede z brány k verandě domu, hranice s květinami je ohraničena okrajem.
  4. Mixborder. Jedná se o nejběžnější druh květinové zahrady, což je složité složení různých kvetoucích a okrasných rostlin.
Fronta
Fronta
Fronta
Fronta
Fronta

Vyberte rostliny pro předzahrádku: základní pravidla

Při výběru okrasných rostlin je třeba zvážit následující faktory:

  • Mnoho květin v přední zahradě patří fotofilní a pro bujnou kvetou potřebují otevřené solární plochy. Patří mezi ně heřmánek, pivoňky, petuňky, asteri, lupiny, phloxy, gladioly. Ve stínování, zapomenete na mě, hostitelé a kapradiny se cítí skvěle. Podle toho, která strana, slunná nebo stinná, se nachází přední zahrada a rozsah rostlin bude záviset.
  • Podmínky kvetení. Rozlišovat rané-kvetoucí rostliny, které obsahují většinu žárovek: šafrán, hyacinty, narcisy, tulipány a lilie, sedmikrásky a petrklíče. Středně rostoucí rostliny zahrnují pivoňky, duhovky, denní lilie, phloxy, zvonky, měsíčky měsíčku, nasturtium a kosmetiku. Od konce srpna a téměř ke mrazům potěší rozkvetlé dahly, astery a chryzantémy. Chcete-li obdivovat nepřetržitý kvet několik měsíců, musíte se postarat o to, aby v přední zahradě byly květiny s různými obdobími květu.
  • Výška rostlin. Delphinium, digitalis, gladiolus, lupina, kana jsou vysoké rostliny. Středně rostoucí patří heřmánek, mák, salvia, zvonek, rudbeckie. Krátké pěstování se nazývá Scabiosus, Portulacus, Pansies, Nasturtium. Sedum, sublozní phlox a saxifrage jsou považovány za plazivé (zemní kryt). Chcete-li zahradu vypadat harmonicky, musíte kombinovat květiny různých výšin, vytvářet originální kompozice. V předních zahradách uzavřeného typu jsou umístěny nejvyšší rostliny podél plotu.
  • Životnost rostlin. Všechny rostliny jsou rozděleny na roční, dvouleté a celoroční. Životní cyklus ročních rostlin trvá pouze jednu sezónu. Patří mezi ně petuny, měsíčky měsíce, kosmózy, astry, snapdragony. V dvouletých rostlinách v prvním roce života se vytvoří růžice listů a v druhé sezóně kvetou. Jako dvouleté rostou turecké karafiáty, macešky, foxglove, sedmikrásky. Trvalky mohou růst na jednom místě již několik let a většina z nich zimu v zemi: heřmánek, vlčí bob, denní lilie, duhovka, rudbeckie. Taková trvalka jako dahlias, callas a gladioluses po kvetení jsou vykopány a skladovány na chladném, suchém a tmavém místě v zimě, a na jaře jsou zasazeny do země.

K vaší zahradě vypadala krásná a potěšená trvalým květem, je nutné správně zvolit rostliny podle podmínek kvetení, délky života, výšky a barevné škály. Při výsadbě trvalky je třeba vzít v úvahu, že budou růst rok od roku, takže jejich umístění by nemělo být příliš husté. V prvních letech mezi nimi lze vysadit ročníky, které vyplní prázdný prostor.

K potěšení majitelů předních zahrad existuje velké množství rostlin, které nepřetržitě kvete téměř celé léto. Jedná se o trvalé phloxy, růže a hortenzie. Z ročníků svěží a dlouhý kvet bude potěšení salvie, petunias, lavaters, kosmetiky, ranní slávy, nasturtiums. Harmonicky vyzdvihnete barevnou škálu přední zahrady, budete několik měsíců obdivovat vzpouru jasných barev přírody.

1
Fronta
Fronta
Fronta
Fronta

Pokud se rozhodnete vybavit přední zahradu poprvé nebo nemáte příležitost věnovat příliš mnoho času péči o rostliny, věnujte pozornost nenáročným kvetinám. Irisy, sedum, pivoňky, denní lilie a mák patří mezi nejvíce nenáročné trvalky. Roční petúnie, ranní sláva, nasturtium, měsíček, sladký hrášek také nezpůsobí žádné zvláštní problémy ani během výsadby ani v péči.

Styl přední zahrady: který z nich si vyberete?

Existuje mnoho stylů dekorace přední zahrady: východní, klasické, venkovské atd. Jak zdobit přední zahradu, který styl si vybrat pro svůj design - záleží jen na přání majitelů. Hlavním důvodem je, že krásné přední zahrady by měly být v souladu se zbytkem pozemků a odpovídat obecnému stylu domu a dalších budov.

Fronta
Fronta

Pro stavby postavené v moderním stylu je lakonická, minimalistická zahrada s přímými chodbami, lemovaná chodníkovými dlaždicemi a květinovými záhony geometrických tvarů. Rostliny pro takové květinové záhony budou vyžadovat zkrácené nebo lezoucí: sublozní phlox, koště, čistič a trávy trávy.

zimostráz, jalovec, zerav: kvetoucí trvalky nejsou příliš světlé barvy, jehličnaté stromy zakrslé a nízké rostoucí keře v předzahrádce asijském stylu použít. Povrch zahrady je nutno vyzdobit ve formě neupraveného, ​​"divokého" přírodního kamene.

Fronta

Předzahrádka v přední části soukromého domu v romantickém stylu zahrady vítá přítomnost oblouků popínavými růžemi, zpevněné s štěrkových cestách a záhony s živými, bohatě kvetoucích rostlin: astry, pivoňky, jiřiny, petúnie, Salve.

Fronta

Vesnička pestrá tráva přední zahrady ve venkovském stylu bude v souladu s městskými stavbami as domem v obci a chalupou. V tomto stylu existuje zvláštní efekt nedbalosti. Krásné přední zahrady tohoto směru se vyznačují proutěným živým plotem a nenáročným trvalkami, které nevyžadují pečlivou péči.

Fronta
Fronta
Fronta

Správně vyzdvihnete dekorativní a kvetoucí rostliny, můžete nádherně vyzdobit přední zahradu a změnit t
uto stránku na pestrou oázu. Vypadá jasně a stylově, přitahuje obdivné pohledy ostatních a stane se vrcholem vašeho panství.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

48 + = 49