Ploty pro květinové záhony: univerzální možnosti (21 fotek)

Květinové zahrady často hrají vedoucí úlohu při tvorbě designu krajiny. Někdy je malá květinová zahrada dostatečná k tomu, aby místu poskytla náladu a jasné barvy. A důležitá hodnota při tvorbě nestandardní vzpomínané květinové zahrady má ochranu, kterou lze porovnat s rámem uměleckého obrazu.

Betonové oplocení pro květinovou záhonu
Hranice pro květinový záhon

Hranice - plot, který odděluje postel od cesty nebo dekorativní plot pro květinový záhon.

Ochranná hlína pro květinovou záhonu

Funkční účel zahradního oplocení:

 • dekorativní - aby květinový záhon byl hotový a dobře upravený vzhled. Hranice, postavená z texturovaného materiálu, kombinovaná s exteriérem domu, dává lokalitě harmonický vzhled;
 • chránit před zbytečným růstem tkacích květin;
 • tvorba samostatných prostor pro různé rostliny (plastové obrubníky pro postele). Dekorativní hranice udržuje pořádek a umožňuje, aby nebyla zaměňována s místy, kde se vyskytují květiny;
 • pomáhá vytvářet vícestupňové terasy pro vysoké květinové záhony tak, aby voda neklesala;
 • zabraňuje praní půdy z květinového lůžka / lůžka na trati během deštivého času. Je to překážka pro písek nebo oblázky z cesty do postele / lůžka;
 • vizuální varování pro malé děti a zvířata, aby do oploceného prostoru nevstoupili.

Díky moderní technologii, ne nudné a designéři nelenivyh chalupáře / vlastníci nemovitostí materiálů pro oplocení záhony jsou používány tradiční i kreativní / neobvyklé.

Tmavé cihlové cihly
Dřevěné oplocení pro květinovou záhonu

Materiály pro obrubníky

Chcete-li vytvořit bariéry, můžete použít hotové plastové prvky prodávané v obchodech a na stavebních trzích. Je to skvělý nápad znovu vytvořit nestandardní dekorativní plot pro květinové záhony libovolného tvaru nebo výšky. A jaký materiál (přírodní nebo plastový) použije, vlastník webu určuje osobně.

Typy dřevěných plotů, jejich výhody a nevýhody

Vynikající plot na místech ploty, vytvořené z přírodního dřeva. Je velmi jednoduché vytvořit dřevěné hranice pro květinové záhony s vlastními rukama.

Ploty, proutí z vinné révy nebo třtiny, dávají zahradě otevřenou náladu. Aby byla konstrukce vybavena, jsou kolíky stejné délky vedeny do země ve stejné vzdálenosti od sebe (určenou přibližnou délkou větví). Alternativně, splétání kolíků s větvičkami, vytváří oplocení pro květinové záhony s vlastními rukama. Od malých plotů kulatý tvar může být vytvořen ve formě obrubníků koše různých průměrů, a čtvercové / obdélníkové konstrukce bude zajímavé umístit na stejném řádku jako květinové kontejnery.

Oplocení pro květinovou záhonu ze stromu

Kryt pro květinovou záhonu z dřevotřísky

Výhody plotu: používá se přírodní materiál šetrný k životnímu prostředí, tvar květinového záhonu nebo délka plotu může být nejrůznějším, bezplatným materiálem. Nevýhody: krátká životnost (neošetřené dřevo rychle vysuší, ztratí tvar).

Dekorativní hranice pro lůžka postavených ve formě délky palisáda brevnyshek od 15 cm do 50 cm. Výška obrobků závisí na průměru stromu (čím tenčí je strom, tím kratší log) parametrů dílce (odlišný vypadá silný, pokud log velkého uzavřeného prostoru). Je žádoucí předem vyčistit strom z kůry a ošetřit vhodnými ochrannými nátěry. Tenké polotovary jsou na jedné straně ostříhané a dřevěné kyanikové vjížděly do země. Tlusté kulatiny se vykopávají do země a hloubka pohřbu se stanoví jednotlivě.

Alpský vrch

Kryt pro lůžko z umělého kamene

Podobný oblouk navrhnout dacha stopy, květinové zahrady v blízkosti otevřených ploch. Doporučuje se pokrýt kulatiny bezbarvým lakem, nikoli nátěrem, aby se zachovala přírodní krása dřevěné struktury.

1

Výhody: schopnost vytvořit hladké, přistoupil čáry Vozíky s rukama nad hlavou (pokud se ti líbí v protokolu v různých hloubkách), šetrné k životnímu prostředí materiál, levnou cenu, práce nevyžaduje speciální dovednosti ani speciální nářadí. Nevýhoda - plot ze dřeva rychle nebudete rozumět, takže je vhodné, aby pečlivě plánovat umístění v oblasti záhony a chodníky.

Přirozenost dřevěné zábrany potěší oko, umožňuje vám plně vychutnat fascinující kresbu textura dřeva.

Kamenný plot pro květinovou záhonu
Kamenné zahradní plot
Květinové lůžko v hrncích

Železné ploty

Kovové ploty pro květinové záhony, samozřejmě, vypadají originálně a stylově, podle města.

Tvářené a svařované výrobky jsou vyrobeny z kovu. Kované věci dávají místům jemnost a beztížnost. Vzhledem k tomu, že můžete vytvořit plot podle objednávky, pak si můžete vybra
t vzorek / ornament jakéhokoli stylu. Pokud dům již má kované prvky (balkony, rošty na oknech), bude to skvělý nápad opakovat jejich vzorek na ploty záhonů. Tím vytvoříte jednotnou harmonickou náladu na celém webu.

Kování na zakázku je poměrně nákladné, proto je možné instalovat svařované ploty na postele a postele - poměrně levné možnosti.

Výhody: trvanlivost, netrpí účinky srážek, jednoduchá instalace, pro instalaci není nutný žádný podklad. Nevýhody: vysoká cena padělaných výrobků.

Cihlová budova
Květinový záhon starého nábytku

Dekorační betonové obruby

Betonové ploty pro květinové záhony jsou hotové výrobky. Při výběru správného modelu stačí rozhodnout o typu, tvaru nebo velikosti. Stavební a zahradní obchody nabízejí samostatné ploty různých geometrických tvarů, které jsou instalovány přímo na zemi (musíte nejprve vytvořit malou drážku ve formě obrubníku v zemi). Zahradní ploty se spodkem (ve formě misky) jsou umístěny na betonové základně / maltě.

Výhody: nevyžadují speciální péči, tolerují změny teploty / vlhkosti, jsou odolné. Nevýhody: "smutný" vzhled. Aby byl produkt atraktivní, musí být dodatečně zdoben, alespoň natřený barvou.

Plastové oplocení pro květinovou záhonu

Oddělovací obrubníky z plastu

Jedná se o velmi populární a rozpočtovou možnost pro modernizaci zahrad a zahrad. Plastové ploty pro postele překvapí různými odstíny, tvary, styly. Pro uspořádání hranic jsou nabízeny:

 • Flexibilní obrubová páska, která provádí více ohraničující funkci oplocení pro postele a květinové záhony než dekorativní. Realizuje se v rolích různých délek, od šířky od 10 cm do 30 cm. Povrch je rovný nebo zvlněný. Pás je vykopán do země v požadované hloubce;
 • Připravené plotové oplocení pro květinové záhony jsou velmi rozmanité v barvě a dekoraci. Na okrajích každého úseku se nacházejí speciální nohy, které se připevňují k zemi.

Výhody: nízká cena, nevyžadují péči, mnoho výrobců, široký sortiment plastových obrubníků, snadná instalace / čištění. Nevýhoda: krátká životnost, citlivost na kolísání teploty, křehkost uzavřených průřezových výrobků.

Proutěné oplocení pro květinovou záhonu

Cihlová cihla jako zajímavá výzdoba květinového záhonu

I když se jako hlavní stavební materiál používá cihla, často se také používá k vytvoření dekorativního oplocení pro postele s vlastními rukama. A pro mini-stavby lze použít jako starou cihlu (od zhroucených spojky), a nový. Staré výrobky byly zušlechtěné bělováním. Dnes, abyste ozdobili zahradní obrubníky, používejte ihned obrácený materiál. Hranice pro květinové záhony vyrobené z cihel mohou být položeny "suché" - bez fixačních směsí. Je však mnohem praktičtější a spolehlivější postavit lůžko na betonovém podkladu a cementovat cementovou maltu. Pokud jsou květinové záhony zdobeny stejnou cihlou jako podšívka domu, vznikne harmonické složení pozemku.

Plot pro květinovou záhonu z dlaždice pod kamenem

Výhody: životnost, nevyžaduje údržbu, mnoho variant a dekorativní zdiva vytváří hranice různé tloušťky / výška, odolnost vůči teplotě, vlhkosti, možnost použití jak nové a staré obklady / stavební materiál. Nevýhody: komplexní demontáž (proto je žádoucí přesně určit, kde květinový záhon vypadá barevně).

Oplocení pro květenství z přírodního kamene

Jak vytvořit hranici pro květinovou záhonu s vlastními rukama z kamene?

Krásné kamenné ploty pro květinové záhony zdobí jakoukoli oblast. Pokud konstrukce nepoužívá bednění, zůstane svislý povrch zachován tvarovaný "roztržený" okraj. Vzhledem k tomu, že zdiva je fixována cementovou maltou a zůstává po mnoho let, je třeba pečlivě uvažovat o umístění květinového záhonu, jeho tvaru a výšce plotu.

Pracovní materiály: libovolné kameny (oblázky, pískovec, vápenec), polyetylén / ruberoid, lano s kolíky, cementová malta.

Oplocení pro kvetoucí lůžko břidlice

Pracovní postup:

 • Pomocí lan a kolíků je značení na zemi fixováno;
 • příprava příkopu pro základnu s hloubkou až 20 cm a zvolenou šířkou;
 • Spodní část prohlubně je pokryta pásem z polyetylenu nebo krytinového materiálu;
 • Zálivka se nalije a ponechá úplně vyschnout;
 • První vrstva obrubníku je položena z největších kamenů. Aby kameny byly pevné, kromě cementu můžete vylévat zemi;
 • Následující hladiny kamene jsou cementovány pouze cementem. Výška zdiva je zvolena individuálně;
 • Ve spodní části plotu (na úrovni země) jsou ventilační otvory nutně vytvořeny pro odvod nadbytečné vody z květinových záhonů. Aby nedošlo ke vzniku ošklivých otvorů, stačí utěsnit některé spoje v zdi.

Zvláštností kamenného plotu je zachování přirozenosti a přirozenosti bez ohledu na to, jaké další ozdoby nebo stavební techniky se používají.

Kryt pro květinovou záhonu z desek

Nezáleží na tom, ze to, co se hranice pro záhony a záhony, protože jakákoli forma faktur a květinových zahrad dát jedinečný pohled, tvoří unikátní krajinný design.

Oplocení pro květinovou zástavbu dlažebních desek
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

35 − 27 =