Moderní strašák na zahradě je stylový prvek krajinného designu s funkcí ochrany plodin (22 snímků)

Strašák (strašáček) je vystaven v zahradách a zahradách a je určen k vyděšování pernatých, klepacích plodin. Nejčastěji vizuálně produkt připomíná člověka a je postaven ze starých oděvů plných sena nebo trávy. Někdy posílit strašidelný účinek na strašák pro zahradní a zahradní pevné talíře nebo nějaké hlučné zařízení.

Strašák pro zahradu

Strašák na chatě

V angličtině slovo "strašák" zní jako "strašák", což doslovně znamená "vyděsit vrany". Ve středověku v Británii hráli chlapci roli strašáka - chodili po polích a přetahovali pytle plné kamenů. Když viděli hejna ptáků, děti mávali rukama a hodili kameny na vrany. Po epidemii mor na počátku 14. století byla populace Velké Británie výrazně snížena a děti se staly jen málo. K ochraně sklizně museli vlastníci půdy vyrábět vycpaná zvířata: tašky byly plněné slámou a z nich byly zhotoveny hlavy, vyrobené z dýně nebo okurky. Tyto návrhy byly vázány na tyče, které se nacházejí na polích a odpuzují hejna ptáků.

Dva strašáci v zemi

Strašák v džínách

Dnes může být vytvořen strašák pro zahradu z jakýchkoliv improvizovaných materiálů - zbytečné kuchyňské náčiní, staré oblečení, plastové tašky, paličky a větve.

Strašák s kloboukem

Strašák strašáku

Předpokládá se, že se ptáci bojí určitých předmětů / věcí:

1
 • hlučné a ostré zvuky, což znamená pro ptáky obávané. Tento faktor může mít vliv na ptáky dacha, jelikož obyvatelé měst jsou zpravidla zvyklí na hlasité zvuky;
 • lesklé předměty, které v pohybu jasně blikají ptáky, které nerozumí tomu, co od tohoto předmětu očekávají, takže staré počítačové disky jsou docela vhodné pro zdobení děsivých;
 • pásky z polyethylenu nebo magnetických pásky, které jsou přímo připojeny ke stromu. Taková metoda je účinná, protože když je vítr silný, pásky jsou neobvykle šumící a jsou umístěny v těsné blízkosti větví stromů;
 • názor byl vytvořen, že věci modré barvy také odpudí ptáky. To je způsobeno tím, že v přírodě se nacházejí modré odstíny a ptáci se vyhýbají umístění objektů podobné barvy.

Chcete-li zvýšit děsivý účinek, je žádoucí vytvořit na zahradě strašák, který se odrazí od nárazů větru. Nebo by měla být pravidelně přeskupována podél zahradního náměstí. Můžete také pravidelně měnit šatní skříň (oblečení, odstranit / připojit lesklé CD, prázdné plechovky).

Strašák z hliněných hrnců

Strašák z hrnců

Jak udělat vlastní strašák s vlastními rukama?

Když vytvoříte tradiční strašák v podobě osoby, můžete použít všechny metody a objekty, které ptáky děsí. Za prvé, je nutné určit, co je ve farmě zbytečné.

Strašáci v zahradě

Strašák v košili

Materiály jsou vhodné: staré halenky / košile, kalhoty / kalhoty (nejlépe modré), klobouk nebo čepici, rukavice, plátno nebo plátěný pytel pro napodobování hlavy. Pro stavbu plněné potřebovat: dva metry tyč a měřící paprsek, sláma / suché trávy na balení těla a hlavy, kolíky a jehly a nití, motouzů, markeru. Bude to v pořádku, pokud budou k dispozici nepotřebné CD, plechovky, pásky.

Strašák na rámu

Strašák ze suchých listů

Stupně sestavy strašáku

 1. Vytváří se lešení budoucího obrazce: pro dlouhý pól je použita příčná příčka ve výšce přibližně 160-170 cm, která působí jako rameno / rameno.
 2. Stavíme hlavu: tašku na látku plníme slámou / trávou a míč se provádí pomocí utahování zvláštních stehů.
 3. Hlava je zasazena na vrchol stožáru a fixována pevně - vázána na hůl. Na tašce se pomocí značek kreslí obličej. Není vhodné používat značky, protože linky se rychle vypálí na slunci nebo "proudí" v dešti.
 4. Sláma vytváří jakousi hlavu vlasů a je upevněna na tašce s kolíky.
 5. Blůza / košile se nosí na konstrukci a plní slámou / trávou. Jemně zabalené nejen tělo strašáku, ale i rukávy. Okraje oděvu jsou šité nebo upevněny kolíky, takže plnivo zůstane v oblečení.
 6. Rukavice / rukavice jsou také plněné trávou a šité na rukávy nebo oblečené na koncích příčníku.
 7. Disky a plechovky spojené s rukavicemi a rukavicemi. Proto je třeba dbát na to, aby se subjekty mohly volně otáčet a sousedit (pro vytváření efektů oslnění a hluku).
 8. Kalhoty jsou oblečené na stožáru a šité na košili v blízkosti popruhu. Pak jsou kalhoty také naplněny trávou nebo slámou a měli byste vyplnit horní část kalhot. Plnicí náplň je lehce uchycena na špičce oblečení a spodní část kalhotek by se měla volně vyvíjet z nárazů větru - tím vznikne iluze pohybu strašáku.
 9. K hlavě je připevněn klobouk. V extrémních případech můžete jednoduše vázat nafukovací balón, který se bude otáčet větrem.

Mezi ovocnými stromy se vysazuje strašák. Ohnisko se vloží do země do hloubky dostatečné k tomu, aby nedošlo k pádu konstrukce, a zároveň byla jasně viditelná na zahradě.

Malá strašák

Strašák z figuríny

Jak udělat nestandardní strašák

Není nutné, aby strašák byl zdoben v tradiční humanoidní podobě. Můžete vytvářet poznámky o tvořivosti a shromažďovat strašák, například ve formě ptáka. V tomto případě zůstanou vlastnosti, které odpuzují ptáky, a produkt získá neobvyklý a zajímavý vzhled.

Strašáci ze slunečnic

Strašák z pšenice

Materiály potřebné: tmavě tkanina (nejlépe černé polyester), dětské kraťasy černé nebo tmavě zbarvené pruhované podkolenky a černé pěny, černá a koudel Nitron. Budete také potřebovat: lepidlo, nitě, jehly, motouzy a špendlíky, značku, tyče a tyč s příčníkem (délka 1,5 m a 0,5 m).

Strašák

Strašák ve formě piráta

Strašák v plášti

Pořadí workflow

 1. V polyesteru se vyřízne čtvercová klapka o rozměrech 50 až 55 cm, díra se prořízne ve středu kusu látky a okraje materiálu se rozřežou na pásy o délce přibližně 5 cm.
 2. Příčka přibit na tyč ve výšce přibližně 135 až 140 cm. Tkanina je složen úhlopříčně a dát na tyč tak, že nejdelší strana trojúhelníku leží na příčné nosníky.
 3. Okraje tkaniny nad pásky jsou šité a trojúhelníkový vak je naplněn nitronem. K tkanině poblíž příčného nosníku jsou ušité svazky lnu (pakli) pro napodobování ptačích křídel. A čím déle bude den, tím lépe se vyvíjí ve větru.
 4. Černé punčochy plněné nitronem. Tento nádech hlavy je kladen na hůl a pevně připevněn. Z pěnových plastových džbánek jsou řezané očky a jsou nalepeny na hlavu. Ve středu oka kruhů jsou černé tečky kresleny značkou.
 5. Stejným způsobem je zobáček z pěnového polystyrenu vystřižen a je přilepený k hlavě. V horní části hlavy je také fixován svazek paklí ve tvaru chubu.
 6. Šortky jsou šité na tělo pytle a naplněny nitronem. Pruhované golfisté jsou také naplněni nitronem a šití na okrajích šortky. Vystřihněte tlapky z pěny a šité do golfových ponožek.
 7. V dolní části těla pytlů na sloup přiložený svazek větviček - na něm bude pták vizuálně "sedět".
 8. Plechovky spojené s větvičkami. Struktura je kopání do země v blízkosti zahrady nebo v zahradě.

Při vytváření strašáků neexistují žádné normy, které musí být bezpochyby dodržovány. Dnes takové návrhy provádějí nejen funkci vyděšování ptáků. Strašák může být také dekorativní součástí krajinného designu. A na pohled bogeyman může být dána nějaká rodina poznámky nebo ztělesnit v podobě obraz milovaného kresleného hrdiny. Při vytváření strašáku s vlastními rukama pro zahradu a zahradu se může účastnit celá rodina.

Strašák z improvizovaných prostředků

Strašák z dýně

Legrační strašák

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 3 = 2