Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Květiny dahlias jsou jasné rostliny ozdobného vzhledu. Jedná se o podtyp složitých rostlin. Vyrůstá ve velkolepém, krásném keři. Její atraktivní jméno bylo dáno květině na počest přírodovědce Georga. Dahlias jsou často označovány jako "květiny odjíždějícího léta". Rostlina rostla koncem podzimu. Kvete tři měsíce.

Květiny mohou mít širokou škálu možností. Největší pupeny mohou dosahovat 25 centimetrů a malé menší než 10 centimetrů. Růst rostliny závisí na tom, jak bude vypadat (napojen, krmen atd.). Krásně kvetoucí trvalka dokonale vykvetla na pozemku.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Zahradníci sdílejí dahlias roční a celoroční. Většina dahlí je rozdělena do následujících typů:

  • Jednoduchý nebo jednorázový. Tento druh se vyznačuje přítomností jedné řady květin. Oni nejsou fér. Jejich průměr nepřekračuje 10 centimetrů. Výška květu nedosahuje 60 centimetrů.
  • Anemone. Mají nádherné, lehce froté květy. Počet řádků - od jednoho do několika kusů. S průměrem květenství 10 centimetrů je výška dříku 70 centimetrů.
  • Obojek. Tento druh je pozoruhodný svou složitou a krásnou formou květin. Počet řádků je jeden.
  • Pion ve tvaru. Počet řádků se pohybuje od jednoho do několika kusů. V centrální části je malý "polštář" žlutého stínu.
  • Dekorativní. Jedná se o největší třídu údajů o závodech. Květenství je froté, velká velikost. Dahlia dekorativní má květenství až 25 centimetrů.
  • Sférické. Tento druh se může pochlubit jasným a hojným kvetením. Terry květenství má atraktivní svěží sférický tvar. Průměr květu je 10-15 centimetrů.
  • Pompons. Podle vnějších charakteristik je obtížné je odlišit od sférických. Jediným závažným rozdílem je malá velikost květin (5 cm). Ve výšce může zařízení dosáhnout 150 centimetrů.
  • Half-kaktus. Terry květy až do průměru 25 centimetrů se vyznačují přítomností širších okvětních lístků podél okraje. Okvětní lístky jsou přeloženy do jejich délky.
  • Lotus ve tvaru. Jedná se o velkolepou řadu dahlí. Zamilovala se do velkého počtu pěstitelů květin s atraktivními dvojitými květinami o průměru až 25 centimetrů.
  • Smíšené. Tento druh se vyznačuje přítomností zcela jiného tvaru květenství. Je to vzácné.

V závislosti na výšce křovin existují trpasličí, zakrslé, středně vysoké a vysoké rostliny. Kromě toho existují obrovské dahliy celoroční. Jsou vysazeny hlavně v blízkosti podpěr.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Vlastnosti výsadby a péče

Všechny odrůdy dahlí jsou nenáročné. Mohou být pěstovány samy o sobě. Pěstování dahlí však vyžaduje určitá pravidla. Jak pěstovat dahlias? Výsadba rostlin se provádí pomocí sazenic nebo hlíz. Pokud jste si vybrali metodu sadby, pak je výsadba rostliny nutná v polovině května. Je důležité nezapomínat při zakrytí malých květin s plastovým obalem.

1

Když se pěstují s hlízami, květy se vysazují na začátku května. Dahlia v zahradě jsou milovaní, když je půda plodná. Tato rostlina, která miluje slunce, byste ji neměli dát do stínu. Tam nebude aktivně růst. Péče o dálie nebude způsobovat další potíže. Tyto květiny musí být často napojeny. Zvláště v suchém počasí. Polévání by mělo být hojné, ale ne časté. Jak rostou plevele, musí být květina vyčištěna. Nejlépe oblékání zahrnuje použití mullein, superfosfáty, dusík. S příslušnou péčí rostlina začne kvést od července. Bude se těšit na své velkolepé květiny až do mrazů.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Jak rostliny daly? Při výsadbě zvažte vzdálenost mezi rostlinami. Pokud se jedná o vysoké dahlias, pak rostlinné květiny ve vzdálenosti 80-90 centimetrů od sebe navzájem. U zakroucených rostlin postačí pozorovat vzdálenost rovnou 50-60 centimetrů. Během péče o rostlinu byste neměli uvolňovat půdu pomocí motyčky. Faktem je, že dahlia se liší přítomností mělkého kořenového systému. Když pracujete jako motyka, můžete náhodou způsobit poškození. Pro potírání plevelů je lepší použít mulčování - tato metoda je bezpečnější a účinnější. Při dosažení pouzdra 25 centimetrů nebo více musí být upevněn na svislou základnu. To je nezbytné, aby silná stopka nerozrušila stonku.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Dahliové v dachu mají své škůdce (housenky, roztoči, chyby). Obzvláště atraktivní pro škůdce jsou mladé výhonky. Při prvním vzhledu hmyzu musí být výhonky dahlí ošetřeny odvarem založeným na pelyně a rostlině. Bujón lze změnit na mýdlový roztok. Nezapomeňte, že nevhodný nebo mozaikový vadnutí není zacházeno.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Terapeutické vlastnosti rostliny

Dahlias se může pochlubit přítomností léčivých vlastností. Z tohoto důvodu mohou být připisovány léčivým rostlinám. Květina obsahuje látky, které pomáhají lidskému tělu zbavit se toxinů, těžkých kovů. Užívání odvaru, připraveného na základě květin a listů, je možné normalizovat fungování štítné žlázy a pankreatu. Pro lékařské účely se používají především květiny, které mají malé pupeny. Dahlias jsou velmi užitečné pro ty, kteří trpí kardiovaskulárními chorobami.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Listy a kořeny obsahují velké množství aminokyselin a polysacharidů. Vezměte tento přípravek doporučený jako preventivní opatření proti cukrovce. Navíc dahlia pomáhají zmírnit zánětlivé procesy v kloubech, což usnadňuje stav pacienta. Z hlíz dahlí je extrahován inulin. Je široce používán pro výrobu fruktosy. Fruktóza je přirozenou náhražkou cukru, škrobu. Tato složka je velmi cenná pro osoby, které trpí cukrovkou.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Dahlia zahrada je široce používána v kosmetologii. Pokud se kořen kořenů rostliny spolu s medem nanáš
í na kořeny vlasů, pak bude účes více bujnější s časem. Vlasy s pravidelným postupem získají brilantnost a sílu. Čerstvé listy dahlí se používají k léčbě černé kůže. Z oddenky je možné připravit vynikající omlazující masku.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Listy dahlí příznivě ovlivňují pokožku v řezech a škrábáních. Musí být aplikovány na postiženou oblast, jemně zabaleny lepicí páskou a odstraněny po 20-30 minutách. Listy pomohou odstranit zánětlivý proces na kůži, snížit bolest. Suché listy pomáhají vypořádat se s furuncles, hnědnutí.

Květina pomáhá zmírnit stav člověka takovou běžnou nemocí, jakou je artritida. K dosažení účinného léčebného prostředku v boji proti tomuto onemocnění je nutné rozmíchat nasekané dahliové hlízy s křenem, kousky a datem semen. Do směsi se přidá vodka v poměru 1: 1. Musí vařit 12 hodin. Připravená směs musí být aplikována na zapálené ohniská. Produkt je vyžadován během týdne, v ranních hodinách.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Vlastnosti použití dahlí ve vaření

Dahlias jsou široce používány ve vaření. V této oblasti se rostlina používá mnohem méně často ve srovnání s ostatními. Petaly se používají při přípravě salátů a různých pokrmů. Dávají jídlo určitou pikantnost. V mexické kuchyni jsou hlízy a květenství široce používány pro vaření různých pokrmů. Ze hlíz dahlí se vyrábí nápoj. Používá se místo běžného čaje nebo kávy. Pro zlepšení chuti tohoto originálního nápoje se konzumuje mléko nebo smetana. Kvety a hlízy dahlí mají nízký obsah kalorií. Tato rostlina může být vynikajícím řešením pro organizaci dietní výživy.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Jak skladovat hlízy v zimě?

Jak se starat o dahlias v zimě? Když přicházejí silné mrazy, hlízy dahlí musí být vykopány. Tato akce se zpravidla uskutečňuje ve středním pásmu naší země koncem září a začátkem října. V suchém počasí je nutné vykopávat. To musí být provedeno, aby hlízy vyschly. Po 5-6 dnech před vykopáním z křovíka je nutné opatrně odstranit všechny listy, stonky. Musí být pokryty hliníkovou fólií. Kopání hlíz se provádí ze všech stran (o 30 centimetrů). Vidlice je třeba jemně uklouznout pod dlouhým kořenovým systémem. Pak je třeba je vytlačit. Po vykopání hlízy musí být protřepána ze země. Pak je promyta a nutně vysušena.

Dahlias v zemi: jak růst a péče (20 fotek)

Při péči o dahlias je třeba věnovat zvláštní pozornost skladování hlíz. Pokud hlízy nejsou dostatečně vysušeny, mohou se ohýbat. Nadměrné sušení může vést k tomu, že výhonky na jaře budou velmi slabé. To znesnadní růst. Skladování sadby by mělo být prováděno v dobře větraném prostoru. Vlhkost v místnosti by měla činit 60%. Doporučuje se skladovat hlízy pod spáleným uhlím. Materiál pro výsadbu je umístěn v nádržích s rašelinou, pískem. Pokud hlízy nadměrně začnou vysychat, může se rašelina navlhčit.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

92 − 82 =