Chodníky v zemi: různé materiály (18 fotek)

V každém soukromém domě nebo v příměstské oblasti by měly vždy existovat kvalitní zahradní cesty z betonu, kamene nebo jiných materiálů. Neobyčejné kompozice, unikátní v jejich druhu designu prvky, odvážný a extravagant dekor by měl hladce zapadnout do krajinného designu, a zároveň provádět praktické poslání.

Krásná neobvyklá chodníčka na místě

Chcete-li opravdu pěkné a praktické vybavit místo v blízkosti domu, budete muset vynaložit mnoho úsilí. Je důležité si uvědomit, že originální výzdoba by neměla jen vyzkoušet vzhled, ale měla by být praktická, spolehlivá a odolná proti mechanickému poškození.

Zahradní cesty z kamenů

Výběr materiálu

Z výběru materiálu velmi závisí: cenové příležitosti, nuance týkající se instalace dekoračních dlaždic, výkon. Je velmi důležité, aby samotné designové i dekorativní řešení nezaznamenaly nesoulad se základním designem krajiny na místě.

Existují následující kategorie materiálů pro vytvoření chodníků a obrubníků v zemi nebo na zahradě:

 • Kámen;
 • Štěrk;
 • Dřevěné úlomky;
 • Plastové prvky;
 • Klasické dlažby;
 • Cesta a hranice cihel;
 • Simulace dlaždic;
 • Ornamenty pro letní sídlo z kaučuku.
Cesta dlaždic a kamenů

Potíže při výběru

Zahradní cesty z kamene mohou být nazývány nejdražší možností pro uspořádání vil. Kámen vypadá organicky v jakémkoli designu krajiny, dokonale odolává atmosférickým srážením a mechanickému poškození. Nicméně vynikající výkon a pevný estetický potenciál mohou být nákladné.

Přírodní kámen je drahý materiál. Nahraďte přirozený základ pro vytváření obrubníků a stop povolených umělými analogy. Hlavní podmínkou - výrobky by měly být opravdu kvalitní.

Plastové prvky jsou obtížnější vytvořit organický vzorek. On a priori vypadá nepřirozeně na všech přírodních lokalitách, takže musíte přemýšlet o všech nuancích.

Štrk a cihla nejsou opravdu praktické materiály. Z nich jsou získány dobré kresby a vzory dekorativního charakteru, hlavní cesta je zhotovena z kamenných nebo dřevěných prvků.

Neobvyklá kamenná cesta v zahradě

Nuance, které je třeba vzpomenout

Při výběru materiálů pro vytváření velkolepých tratí v chatě nebo v soukromém sektoru ve městě je třeba vzít v úvahu následující body:

 • Kvalita materiálu je potvrzena dostupností certifikátu. Tuto skutečnost by měly vzít v úvahu i ti, kteří se považují za odborníky na jeden nebo jiný produkt;
 • Zahradní cesty ze dřeva, plastu, dlažebních prvků, dokonce i cihel a štěrku musí být vyrobeny podle specifické technologie. To určí jejich výkon;
 • Správné rozměry a správná geometrie výrobků musí být předem promyšleny. V obchodě nakupují zboží, které dokonale odpovídá velikosti. Instalace "instalace" během instalace není vždy možná. Komplexní vzory, kde mnoho detailů bude prostě zkresleno. A pokud je na malém pozemku vytvořena mozaika, je zde nebezpečí, že se do krajiny vůbec nezapojí;
 • Zvláštní pozornost je věnována vzhledu výrobků. Materiál by se měl stát důstojnou výzdobou dvora, takže všechny prvky by měly mít standardní kvalitu a neměly by mít žádné vady.
Cesta v zahradě kamení a štěrku

Typy dachových tratí, s přihlédnutím ke zvláštnostem předměstské oblasti

Vedle cenové politiky a estetiky budoucího funkčního dekorace pro dacha je důležité vzít v úvahu individuální charakteristiky samotného místa. Nejprve se zaměřují na druh půdy a vlhkosti.

Krásná cesta k oblázkům

Zem

Na základě typu půdy na místě je vybrán takzvaný "polštář" pro pokládání budoucích kolejí a obrubníků. S vysokou vlhkostí vytvářejí pevný základ, který neumožňuje vyblednout zahradní cestu.

Při velmi vysoké úrovni podzemních vod je lepší vytvářet těžké tratě. Například z cihel nebo betonových desek, které jsou pak vyztuženy vysoce kvalitním trvanlivým betonem. Je tak možné vytvořit masivní povlak, který nebude pronikat a nebude se zhroutit pod vlivem vysoké vlhkosti a neustálého "pohybu" půdy.

1

Za takových podmínek nepoužívejte jednoduchý štěrk nebo mozaiku plastových prvků na špatném základě. Existuje nebezpečí, že takový dekor jednoduše zmizí nebo je velmi deformován.

Krásná cesta betonu a oblázků

Vlhkost a druh povlaku

Pokud je dacha neustále mokrá, často déšť a velmi vlhká, pak byste měli zvážit typ povrchu zahradních cest. Jsou-li velmi kluzký, nebude z nich prakticky žádný užitek. Spíše budou spíše nebezpečné než funkční. Jako ozdoba je to přípustné, ale pro centrální cestu je lepší použít materiály, jejichž povrch se nerozlišuje zvýšeným skluzem.

Cesta k domu na místě

Dlážděné desky

Zahradní chodby z dlažebních desek jsou poměrně drahé, ale nejkrásnější a praktičtější možnost uspořádání venkovských chat. Dnes je sortiment těchto produktů neuvěřitelně široký. Potenciální kupující může koupit zboží jakéhokoli tvaru a velikosti. Existují různé typy dlaždic pro stylistiky, které se vyrábějí v různých barevných formátech.

Vlastní obklady zahrnují řadu zvláštních potíží. Vytvoření složité mozaiky může být svěřeno výhradně zkušeným mistrů. Je lepší opustit výrobky, pokud je oblast vyznačena vysokou vlhkostí.

Cesta dlažebních desek v zemi
Cesta dlažebních desek na místě
Cesta z dlažebních desek na pozemku

Dřevěné zahradní cesty: hlavní nápady pro útulnou vilu

Pokud je prvním místem estetika, můžete si bezpečně zvolit zahradní cesty ze dřeva. Existují dva nejoblíbenější typy chodníků vyrobených ze dřeva pro vily:

 • Z desek;
 • Z protokolů.

Desky vám neumožňují ukázat zvláštní tvořivost a zdokonalení při vytváření jedinečného designu krajiny, ale jsou s ním vhodné pracovat a jsou vhodné na jakémkoli místě. Z dřevěných bloků je možné vytvořit krásné vzory.

Zahradní cesta ze dřeva

Záznamy jsou jednoduše řezány do malých "disků" a položeny na zem. Někdy, když jste spojili svou představivost, můžete vytvořit velmi pestré a neobvyklé varianty s etnickým předsudkem. Kreslení z dřevěných fragmentů se vždy velmi organicky hodí do jakéhokoliv designu na místě.

Zahradní cesty ze dřeva jsou přijatelné pouze pro zlepšení míst se suchou půdou a relativně nízkou vlhkostí. Písek se používá jako polštář.

Lehká zahradní cesta ze dřeva

Někdy se desky rozkládají jednoduše na zemi, dříve vyrovnávají povrch. Stojí za zmínku, že dřevěný kryt je v deštivém počasí poměrně kluzký a v podmínkách konstantní vlhkosti rychle hnije.

Stylový chodník ze dřeva v krajinném designu

Betonové cesty pro předměstskou oblast

Existují následující typy betonových cest:

 • Cesta plná betonu;
 • Stopy z betonových desek.
Proces vytváření konkrétní cesty na místě

Formované chodníky jsou považovány za nejtrvanlivější variantu pro předměstské oblasti jakéhokoli druhu. Betonové desky jsou hodnou alternativou k lití.

Podobné chodníky se používají jako stezky podél dvora, z nichž jsou vytvořeny speciální pozemky pro vstup na území autem nebo jiným způsobem dopravy. Betonové kryty často tvoří obvod kolem domu nebo hlavních plotů.

Cesta betonu a oblázků na místě

Varianty kolejí z betonového kamene

Stezky z betonového kamene, připomínající dlažební kostky, se často používají pro terénní úpravy. Toto je perfektní řešení pro ty, kteří milují exkluzivní design, vytvořený vlastními rukama.

Prvky mohou být vyrobeny ručně i zakoupeny v hotové podobě. Z malých fragmentů je docela možné vytvořit krásnou mozaiku.

Cesta z betonu k kameni

Pomocí betonového kamene vytvořte zdobené vzory, dekorativní mozaiky podél květinových záhonů, ploty, keře a další prvky krajinného designu. Hlavní podmínka - všechno by mělo vypadat krásně, organicky a úplně. V zásadě mohou být nějaké myšlenky přeneseny do reality, pokud se všichni zodpovídají za řešení tohoto problému.

Klíčové aspekty harmonického návrhu: nejlepší možnosti

Bez ohledu na hlavní pokrytí na místě - komplexní mozaika nebo imitace dlaždic, betonových chodníků nebo barevných vzorů dřevěných bloků, je důležité správně kombinovat všechny prvky, aby získali nádherný obraz o krajinném designu. Vše je bráno v úvahu: barva, tvar, stylistika, charakter řádků, poměr objemů a velikostí.

Dokonce i nejjednodušší a nudnější nátěry pro koleje mohou být krásné a dokonce elegantní. Nejjednodušší je, aby rostly květiny podél centrální uličky a kolem obvodu.

Krásná cesta v zahradě

Další dobrý nápad - v litém betonu můžete přidat štěrk, štěrk nebo skleněné úlomky, které vám pomohou vytvořit původní malbu. Přírodní materiály (dřevo, kámen) lze vždy zdůraznit pomocí květinových kompozic.

Betonové, plastové, cihlovité a dlažební desky mohou být dodatečně zdobeny ozdobnými úlomky, stárnou ve stejném stylu. Například omezené kompozice z kamenů se stanou "teplejšími" ve světle svítilen, které jsou umístěny na kované stojane.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

47 + = 53