Jak umýt koupel: vrátit bělost

U domácích úklidů je někdy zbytečně dlouhá doba. Ženy jsou po celý týden práce nuceny o víkend vysávat, umýt podlahy a vyčistit koupel. Proto mnoho dámy mají logickou otázku - existují způsoby, jak rychle a bez dalšího úsilí vypláchnout lázeň tak, aby svítila. Na tuto otázku lze odpovědět kladně - v článku budeme uvažovat o tom, jak umýt koupel pomocí improvizovaných domácích prostředků.

Proces mytí koupelny

Typy znečištění

S tím, co je nutné bojovat, vypláchnout obvyklé lázně:

  • Formy. Objevuje se v těch místnostech, kde je vlhký a chladný.
  • Huba. Černá neprůstřelná plaketa neovlivňuje samotný povrch lázně, ale ty spoje, kde se konstrukce spojí se stěnou.
  • Rust. Je to způsobeno špatnou kvalitou vody, která teče z kohoutku. Trubky, které již mnoho let nebyly nahrazeny, jsou již zkorodované. Je zřejmé, že tato rzi přichází s vodou do našich bytů.
  • Vápenatý plak. Nejrychlejší a nejčastěji se vyskytující typ znečištění. Objevuje se kvůli skutečnosti, že voda z kohoutu obsahuje dostatečné množství vápna. V těch oblastech a oblastech naší země, kde měkká voda proudí s nízkým obsahem vápníku, takový problém neexistuje.
Umývadlová baterie

Než se umýt

Uvažujme o nejjednodušších a nejúčinnějších způsobech, jak přinést koupel do brilantního stavu.

Bělost

Jedná se o levný nástroj - známý bojovník za čistotu instalatérských zařízení. Průhledná tekutina se silným zápachem bělidla byla také používána našimi matkami a babičkami, kteří žili v sovětských dobách. Ve skutečnosti se bělí zředí vodou a připraví se na bělení. Zabíjení všech mikroorganismů na místě, běluje povrch vany.

Plastová lázeň není čistá bělostí, protože bělící látka je schopna rozpouštět akrylové povrchy. Další nevýhodou bělosti je to, že jde o žíravou a agresivní kapalinu s nepříjemným zápachem. Pros: levné a efektivní.

Kyseliny

Tyto nástroje jsou vynikající při zvládání těžkých nečistot - rezu a květu. Kyselina octová, kyselina chlorovodíková, kyselina šťavelová nebo kyselina citronová může přinést jakoukoli lázeň. Je však nutné přijmout bezpečnostní opatření a samozřejmě nečistit akrylátové vany na bázi kyselin.

Kyselina citronová

Tento lék může pomoci odstranit povlak z povrchu lázně. Samozřejmě, že k čistění lázně není koncentrovaná kyselina citrónová, a jeho řešení. A nezkažte skutečné citrony - stačí koupit umělý prášek citronové, který se prodává v cukrárnách.

Kyselina se rozpustí ve vodě - 1 sáček na 300 gramů kapaliny - a výsledný roztok se nanáší na povrch lázně. Poté je nutné poskytnout čas na nápravu. Obvykle trvá 15 minut. Poté houba potřebuje otřít povrch lázně a poté jej vypláchnout vodou.

  • Důkladně opláchněte povrch po ošetření kyselinou citrónovou, aby nezůstal. V opačném případě může kyselina začít korodovat smalt.
  • Kyselina citronová je účinná při ošetřování skořápky a toalety, čímž zcela odstraní povlak z jakékoliv instalace.
  • Při práci s touto korozívní kapalinou nezapomeňte nosit rukavice.

Domestos

Známý nástroj pro řízení plaku a rzi, který se objevuje na sanitárních instalacích. Náprava je bezpečné a doporučuje sanitární služby pro domácí použití. Vhodné pro čištění akrylových povrchů.

Ocet a soda

Kombinace těchto látek, které jsou v každé kuchyni - je zabijákem pro houbu. Použijte prostředky v rozpuštěném stavu a nasaďte si rukavice. Levné domácí výrobky také dokonale čistí starou rzi.

Čištění koupelnových kohoutků

Smaltované vany

Takové koupele se nejčastěji nacházejí v našich apartmánech. Jsou levná, je standardní volbou, která je instalována během výstavby ve všech standardních apartmánech s rozpočtem. Nejčastěji pod sklovinou skrývá litinovou nebo ocelovou základnu. Horní nátěr vyžaduje důkladné čištění a péči. Smalt rychle ztmavne a ztratí svůj původní lesk.

Aby bylo možné efektivně drhnout koupel sklovinu z plaku a skvrn, můžete použít bílé, rozpuštěný ve vodě - je to prostředek pro zvládnutí i silným znečištěním. Pokud je kontaminace velmi silná, pak v tomto případě, bez prostředků obsahujících kyseliny, neuděláte.

1

Pro čištění smaltovaných povrchů je nutné použít tuhou pěnovou houbu, která neobsahuje kovové vložky. Plast je třeba se vyhnout velmi abrazivní houbičky - mohou poškrábat sklovinu než způsobit následné rychlé hromadění plaku na znečištěném povrchu.

Abrazivní prášky mohou dobře vyčistit povrch skloviny, ale jsou silně poškrábány. V drážkách, které zůstanou po takovém čištění, pak velmi rychle dojde k proniknutí nečistot. Proto je lepší smazat smaltované povrchy s tekutými látkami.

Čisté lázně uvnitř

Akrylová koupel

Moderní věda se vyvíjí rychlým tempem. Již několik let se v našem každodenním životě používají akrylátové vany - lehké a pohodlné. Akrylát je dobré, protože to může mít jakýkoliv tvar, takže akrylátová vana může být cokoli - kulaté, oválné a dokonce i žebrované. Ale většina lidí stále preferuje klasické oválné koupele, protože velikost a tvar koupelny jsou téměř všechny standardy.

Stejně jako je možné vyčistit akrylovou plochu, uvažujeme.

Akryl nesnáší použití tvrdých brusiv. Zapomeňte na prášek, a to i praní a intenzivní tření, pokud máte plastovou vanu. Důsledně třecí akrylové vana Pemolyuks jít jiné čisticí prášek, jsme poškrábání povrchu - a tyto neviditelné oko škrábance pak znovu vstupuje do nečistoty a rychle se usazuje, lpí na hrubém povrchu. Proto po abrazivní čistící lázně budou stale pohled dvakrát tak rychle.

Nemůžete vyčistit koupel z akrylu:

  • Kyseliny a zásady.
  • Alkoholové roztoky se také nehodí.
  • Amoniak a chlor jsou nepřátelé jemného plastového povrchu.

Prostředky obsahující louhové složky - alkalické a agresivní kyseliny - také v tomto případě nejsou vhodné. Nečistěte akrylovou lázeň a oblíbenou bělost. Ale můžete použít tuto kompozici: rozpustit malou bělost ve vodě a přidat tekuté mýdlo nebo šampon. Tato kompozice a je nutné vyčistit jemný akrylový povrch. Houbička by měla být obyčejná pěnová pryž, ne tuhá.

Kromě tekutého mýdla můžete zředit v pračce teplou vodou a toto řešení vyčistit plastový povrch. Snažte se udržet řešení spíše koncen
trované, ne slabé.

Akrylová koupel

Tipy

Užitečná doporučení pro milenky o příslušném čištění lázně.

Doporučujeme opatrnost při manipulaci s agresivními chemikáliemi, zejména pokud obsahují kyseliny. Nezapomínejte na gumové rukavice při práci s kyselinami a na respirátory při práci s volnými prášky. Nehýbejte se v blízkosti vany, pokud je to možné, nevdechujte prach ve vzduchu. Chemické spalování plic je věcí, která se zdá být daleko od nás, nicméně - docela reálná.

Po vyčištění vaší koupelny je vhodné ji utřít suchým ručníkem nebo měkkým hadříkem. V tomto případě se vápenatý povlak nedokáže rychle na povrchu vyformovat.

Jak zařídit generální úklid jednou nebo dvakrát za měsíc, se snaží vyčistit již důkladně špinavý povrch, je lepší každý den po dobu několika minut, čímž se vykoupat na praní. To znamená, že po každém koupání nebo návštěvy duši, je žádoucí, aby setřít povrch lázně - v tomto případě nemusí být zapotřebí obecný vyčerpávající úklid po dlouhou dobu. A vrchní nátěr v lázni bude trvat déle bez poškození a třísek.

Bílá rohová vana
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 5 = 4