Mosazné kohouty: jaké je jejich specialita

Při provádění koupelny nebo kuchyně je důležité vybrat správné vybavení. Mosazná baterie je spolehlivý a estetický výrobek, který nekorozí. Dokáže odolat jakýmkoli tepelným podmínkám.

Strukturální prvky

Ne každý kov dostatečně udržuje kontakt s vlhkostí. Mosazná slitina se v těchto podmínkách ukázala jako velmi dobrá. Jeho složení:

 • zinek - 20-40%;
 • měď - 60-80%.

Pro zlepšení výkonu se do materiálu přidává cín, nikl nebo jiný kov. Mosaz je bezpečný pro zdraví a jeho součásti jsou zcela ekologické. Směšovací krmivo může být také vyrobeno z tohoto kovu.

Sprchová mosazná baterie

Dvojpáková mosazná baterie

Míchací mosaz flexibilní

Všechny mosazné ventily lze rozdělit takto:

 • místo instalace;
 • typ otvírání jeřábu a řízení teploty;
 • proudové parametry;
 • charakter instalace.

Všechny výrobky z mosazné slitiny jsou rozděleny do umístění instalace:

 • jídelna;
 • kuchyň;
 • sprcha;
 • dřezu.

Každý mixér má řadu vlastností, které jsou potřebné pro konkrétní místnost. Koupelnové míchačky jsou vyráběny bez rozlití, ale se stejnou sprchovou hlavicí. Mosazná míchačka pro kuchyň nebo jídelnu má otočný mechanismus a je opatřena výlevkou. Umyvadlová baterie je zcela pevná.

Mechanismy pro otevření jeřábu a nastavení teploty jsou následující:

1
 • dvuhventilnymi;
 • s jednou pákou;
 • bezkontaktní.

Za nejspolehlivější je míchačka s dvojitým ventilátorem. Bezkontaktní typ není nižší, ale náklady na jeho instalaci jsou nepřijatelné pro osoby s průměrným příjmem. Produkt je snadno použitelný pro jednu páku, ale často se lámá.

Namontujte mosaznou baterii na vanou, umyvadlem a dřezem nebo přímo na stěnu. To pomůže v tomto kvalitním podavači pro mixážní pulty.

Dnes jsou široce používány mixéry z mosazi a bronzu. Jejich cena je mírně nižší než mosazné baterie. Oni nejsou méně trvanliví a nehrozí časem. Uvnitř výrobku se nezkazuje agresivní dopad ložisek nerostných surovin.

Mosazný mixér ve venkovském stylu

Mosazný mixér ve venkovském stylu

Výhody

Mezi hlavní výhody mosazných kohoutků s ohledem na kohouty z nerezové oceli je přijatelná cena. Při porovnávání materiálu s mědí nebo bronzem existuje řada výhod:

 • vysoká pevnost;
 • odolnost proti mechanickému poškození;
 • tepelná odolnost;
 • trvanlivost;
 • absence úniků.

Všechny produkty populárních světových značek Jacob Delafon, Hansgrohe, Grohe BauEdge, Lemark a další jsou vyráběny v souladu s mezinárodními požadavky a standardy.

Mosazný mixér v retro stylu

Mosazný mixér s hadicí

Typy nátěrů

Mosazná slitina nepotřebuje další povlak pro zlepšení ochranných vlastností. Je sama o sobě schopna vydržet jakékoliv namáhání. Výrobci stále aplikují na kohouty vrstvu, aby získali atraktivní vzhled.

U mosazných míchadel se používají dva typy povlaků:

 • galvanické pokovování;
 • použití smaltu nebo barvy.

V prvním případě se provádí galvanizace. Při působení proudu na mixéru se aplikuje tenká vrstva jiného kovu. Nejběžnějšími možnostmi jsou:

 • chróm;
 • měď;
 • nikl;
 • bronz;
 • zlato;
 • stříbro.

Řada pozitivních vlastností je odměněna mosaznou kohoutek pro umyvadlo pokryté chromem. To způsobuje, že výrobek svítí a zničí škodlivé bakterie, které procházejí. Nikl - druhá nejoblíbenější verze povlaku. Je schopen způsobit alergie, a proto by ji měli citlivější lidé lépe opustit.

Mosazná kohouta v secesním stylu

Míchací podlaha z mosazi

Měď a bronz se používají k udržení celkového stylu místnosti. Brilantní nátěry jsou atraktivnější, ale vyžadují pravidelné čištění od skvrn a skvrn. Matný povrch je více zdrženlivý, ale vždy vypadá jako nový. Pro elitní a prestižní prostory si můžete koupit stříbrnou nebo zlacenou mosaznou míchačku.

Smaltovaný povrch výrobku účinně třpytí na slunci nebo pod světlem lampy. Barevný mixér je jednodušší pro návrh interiéru. Bohužel barva a smalt mají nedostatečnou trvanlivost. Nejsou vhodné pro aktivní použití. Krátce vznikly praskliny a štěpky, které nepříznivě ovlivňují vzhled místnosti.

Design

Dnes je v obchodech se sanitárním zbožím zastoupena široká škála mosazných míchadel. Produkt lze vybrat pro libovolný interiér - klasický nebo moderní.

Styl interiéru Vhodný model
Starožitný, retro styl Se stárnutím; povlak - chrom, bronz nebo stříbro; zakřivený štíhlý kohout a kulaté rukojeti
Klasické Tradiční kulatý tvar; povlak - měď nebo bronz; jedna rukojeť pro přepínání teploty
Moderní Brilantní nátěr; nestandardní tvar jeřábu
Avantgarda Jasná barva
High-tech Krytí "chrom-krystal"
Royal Pozlacené nebo postříbřené mosazné baterie

Dekorované výrobky z mosazné slitiny různými způsoby:

 • reliéfní plocha;
 • gravírování;
 • malování;
 • prvky ze skla.

Dokonce i obyčejný mosazný mixér oživuje a aktualizuje známý interiér každé místnosti.

Jak rozlišovat falešný?

Při koupi vodovodních zařízení nezapomeňte na možnost setkat se s falešnými. Kvalitní mosazná baterie a sprchová baterie není levná. Žádný podíl nebo sleva neodůvodní levost výrobků. To bude znamenat jen to, že se snažíte prodat falešný nebo nekvalitní produkt.

Existuje způsob, jak se chránit před koupí falešného. Přímo v obchodě je třeba odhadnout hmotnost míchačky. Vodovody z mosazi jsou těžké. Výrobci chtějí kovářský výtok, který mu dává tenkou ocel. Je to ten, kdo potřebuje zvláštní pozornost. Stojí za to opustit mosazné kohouty plastovými pákami, protože jsou krátkodobé.

Nástěnná mosazná baterie

Míchací mosaz na boku

Péče

Mosazný mixér zdobí pokoj jen s pravidelnou péčí. Pečlivé vykořisťování také ovlivňuje vzhled výrobku. Nedoporučuje se ho dotýkat špinavými rukama. Kohoutek by měl být chráněn před únikem z úzkých uzlů a potrubí.

Udržujte krásný výhled a původní barva klempířství není obtížné. Pokud se nicméně chybí okamžik a mixér je v žalostném stavu, přijdou na záchranu prodejní nebo domácí prostředky.

Standardní mytí

Vyhněte se tvrdohlavým skvrnám pomůže denně nebo v extrémních případech týdenní praní. Pro údržbu stačí produkt otřít vlhkým hadříkem. Agresivní čisticí prostředky by neměly být používány, protože mohou poškodit povrch. Obvyklá mýdlová voda se používá. Nakonec musíte mixovač otřít suchým hadříkem, aby nedošlo k tvorbě skvrn od vysoušecí vody a nezničil by barvu produktu.

Jednopáková mosazná baterie

Míchací mosaz pro dřez

Jak obnovit starý lesk?

V nehomogenně starém bronzu má své kouzlo, ale ne každý má rád starožitný vzhled. V obchodě s materiálem můžete zakoupit finanční prostředky, které vám pomohou vrátit lesk starého povrchu. Je nutné, aby štítek pečlivě studoval, protože stará deska je nevymaže. Některé pouze leštit a krátce vrátit původní barvu.

Vyčistěte kohoutek před kontaminací běžným kečupem. Kyselina citronová, která je součástí jejího složení, dokáže obnovit lesk a barvu. Na tkaninu se aplikuje malé množství, po kterém je kartáčován mosazným povrchem. Míchačka se pak opláchne vodou a opláchne se hadříkem.

Montáž mosazné míchačky

Mosazná vodní baterie

Kohoutek z mosazi

Můžete se připravit na čištění jeřábové "polské" lešticí pasty. Bude to trvat 1 lžičku velké soli, 100 ml octa a 3 polévkové lžíce mouky. Nejprve se do ocet vlije sůl a smíchá se, dokud se úplně nerozpustí. Poté je mouka přidávána ke směsi na konzistenci podobnou těstě. Míchací mosaz je třepán složením a ponechán po dobu 10 minut. Po kohoutku se standardně omyje.

Mrazící mixér je nejlepší volbou, pokud nechcete čelit korozi nebo časté výměně jeřábu. Povrch chromu nebo niklu se dokonale hodí do jakéhokoli interiéru. Rozmanitost klasických a moderních modelů umožní snadné nalezení vhodného produktu.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 3 =