Jak si vyrobit strop ve vaně: důležité okamžiky a konstrukční prvky

Taková struktura, jako koupel, vyžaduje vlastníka přemýšlivých řešení, zde nejsou žádné chyby, protože materiály použité ve stavebnictví musí splňovat zvláštní parametry a požadavky. Musí odolat teplu, vlhkosti, vodě, kromě toho musí udržovat teplo, které je tak důležité. Stejně důležitý je i samotný design, který určuje životnost a kvalitu. V koupelně můžete vytvořit strop s vlastními rukama, ale pro to musíte vědět o pravidlech a vlastnostech provedené práce.

Trámy na stropě ve vaně

Dřevěný strop ve vaně

Výběr materiálu

Pokud je rozhodnuto vytvořit strop ve vaně s vlastními rukama, ať už jde o kamennou budovu nebo o dřevěnou budovu, měli byste se připravit na to, že je třeba pečlivě připravit. Strop ve vaně bude vyroben z několika vrstev:

 • Dekorace stropu;
 • Hydroizolace;
 • Tepelná izolace;
 • Parní izolace;
 • Podlahová podkroví.

Každá z vrstev vyžaduje výběr jednotlivých materiálů, které mohou poskytnout kvalitní pokrytí.

Nejvhodnějším materiálem pro podání je dřevěná deska. K pokrytí stropu ve vaně můžete použít líp, má krásný vzhled, zlatou barvu, navíc má jemnou příjemnou vůni. Má vysoké vlastnosti, vysoká teplota není strašná, vysoká vlhkost neovlivňuje jeho stav a nedeformuje se.

Strop v lázni

Strop ve vaně s podšívkou

Také strop v ruské lázni mohou být vyrobeny z osiky a modřínu, výhodou tohoto materiálu je, že rychle schne a nehnije, ale tam je chyba na dvojici materiálu může ztmavnout v případě, že vizuální stránka není příliš důležitá, to může bezpečně vybrat .

Ale je lepší, abyste nepoužívali jehličnaté stromy. Věc spočívá v tom, že z vlivu vysoké teploty z kulatiny bude pryskyřice, která může způsobit spálení u člověka.

Při výběru materiálu se musíte ujistit, že neobsahuje praskliny, uzly nebo poškození. Deska, která má chyby, není vhodná, s výjimkou hoblované desky můžete použít hromadu. Když je plánováno vybavení podkroví, měla by být deska minimálně 50 mm. Předtím, než začnete pracovat s radou, že je nezbytné, aby správně zacházet, na radu odborníků, musí být prostoupena speciálních funkcí, které ušetří před zničením.

1

Izolace stropu ve fóliové lázni

Strop v lázně z modřínu

Tepelná izolace

Jedním z vrcholů pro lázně, jak rychle se ohřívá, a jak dlouho v teple, protože toto bude záviset na spotřebě surovin, které jsou vynaloženy na vytápění, takže izolace stropu v lázni - velmi důležitý bod, který vyžaduje zvláštní pozornost. Existuje několik možností jak izolovat strop ve vaně:

Výhodou pro izolaci je minerální vlna, jejíž hlavní výhody jsou:

 • Tepelná izolace;
 • Zvuková izolace;
 • Nelze spálit;
 • Neobsahuje žádné škodlivé látky.

Při výběru materiálu nutné věnovat pozornost tloušťce: musí být 10 cm a více, je lepší zvolit role čedič, ale bohužel, to také má nevýhody, vlhkost ztrácí své vlastnosti, a vyžadují dobrou izolaci, s výjimkou, že má vysoký náklady.

Ohřívání stropu minerální vlnou ve vaně

Montáž panelů ze stromu do lázně

Pokud použijete penoizol, získáte dostatečně teplý strop, navíc je docela přístupný. Je s ním velmi snadné pracovat, má vysokou tepelnou izolaci, ale pokud potřebujete opravit strop ve vaně, nemůžete jej znovu nainstalovat, takže je jednoduše vyhozen.

Můžete použít dostupný materiál - expandovanou hlínu. Jedná se o lehký materiál, který udrží teplo dobře, ale aby to bylo dobrý tepelný izolant pro koupel, budete potřebovat vrstvu, která není menší než 30 cm.

A ještě jeden oteplovací stropní materiál - hlína, písek, piliny. Jedná se o cenově dostupnou variantu, která zajistí potřebnou tepelnou izolaci, ale samotný proces je docela namáhavý. V první fázi se vyrábí hnětací hlína, která je vyčleněna z podkroví, přibližná vrstva až 3 cm. Je nutné počkat, dokud není vrstva zcela suchá, po níž je hlína pokryta pilinami a písek se nalije nad ní.

Podlaha ve vaně

Strop ve vaně z neomítaných desek

Materiály pro ochranu proti páru

Stejně důležité je také vědět, jak vytvořit strop ve vaně, aby nedošlo k pádu, protože může zničit izolaci. Pokud nezajistíte správnou ochranu, vlhkost se ve vrstvě izolace hromadí a dříve nebo později přestane poskytovat potřebné teplo.

Nejlepším ochranným materiálem v tomto případě je fólie. Jeho stropní obložení následovně: je třeba pokrýt celý povrch a nechat lapovací stěny, jejichž délka by měla být alespoň 10 cm To se provádí, aby se práce v pozdějším procesu, tato ochrana byla spojena s parotěsnou zábranou ..

Vzhledem k tomu, že fólie není velmi levný materiál, lze jej snadno vyměnit. Také se používá polyethylenový film, papír, který je předem impregnován voskem. Je třeba si uvědomit, že tyto materiály nejsou tak účinné a mají kratší životnost.

Materiály na ochranu proti vlhkosti

Ochrana proti vlhkosti by měla být silná, spolehlivá a kvalitní a tyto vlastnosti mají fóliový materiál: je velmi jednoduché pracovat s ním a může poskytnout všechny nezbytné podmínky. Při stohování by měl být materiál nasazen.

Může být nahrazen levnějším ochranným materiálem, například polyethylenovým filmem, avšak kvalita ochrany bude mnohem nižší. Je-li zvolen takový materiál, musí mít vysokou pevnost.

Dokončení stropu ve vaně

Dokončete

Když jsou vybrány všechny materiály pro práci, můžete pokračovat v procesu, jako je dokončení stropu ve vaně. Existuje několik možností, jak zdobit a každý majitel si vybere nejvhodnější.

Krejčovství

Taková možnost jako falešný strop ve vaně je v první řadě praktická, protože má prostor pro půdu, kde si můžete uložit atributy pro koupání.

Etapy práce:

 1. Po dokončení sestavy jatečně upraveného těla z dřeva musí být lemovaná deska na vnitřní straně.
 2. Další práce budou probíhat z podkroví. První vrstva je parotěsná bariéra, která je položena mezi kulatiny.
 3. Další vrstva je ohřívač, je nutné pokrýt celý povrch tak, aby nebyly žádné prázdné prostory.
 4. Poté následuje vrstva hydroizolace.
 5. V horní části jsou všechny vrstvy ochrany pokryty podlahovou deskou.

Všechny vrstvy ochrany jsou umístěny tak, aby poslední hydroizolace nebyla nad nosníky. Současně je nutné dodržet požadovanou tloušťku každé vrstvy tak, aby mohly vykonávat své funkce.

Strop v parní místnosti

Podlahy

Pokud je podlahová krytina vyrobena ve vaně, majitel může ušetřit na použitých materiálech, kromě toho je to poměrně snadná metoda uspořádání. V tomto případě nemá konstrukce podkroví a jedinou nevýhodou tohoto stropu je to, že nemůže být použita ve velkých lázních. Například, pokud je k dispozici parní lázeň, pokoj pro odpočinek, pračka, tato volba nebude fungovat. Při této metodě by stropní zařízení v rozmezí koupele nemělo být větší než 250 cm. V opačném případě bude konstrukce nestabilní.

Jde o to, že s touto metodou zatížení půjde na stěny, protože stropní desky budou ležet na schránce.

Etapy práce:

 1. V první fázi je nutné položit desky na vnitřní straně přes okraj stěn, na rámu žaluzií. Desky by měly mít tloušťku asi 40 cm, je nutné utěsnit tak, aby nedošlo k mezerám a trhlinám.
 2. Dále je třeba zakrýt desky vrstvou parotěsné bariéry, lze je snadno upevnit pomocí sešívačky.
 3. Strop byl teplý, potřebujete izolaci. V tomto případě je minerální vlna ideální. Používá-li se například expandovaná hlína, je třeba vyrábět sukně.

To je nejjednodušší a nejjednodušší způsob, jak uspořádat strop, ale nezapomeňte, že je vhodný pouze pro malé lázně. Kromě toho, pokud se provádí opravy stropu, je velmi snadné poškodit tepelnou izolační vrstvu, protože prostě nemá ochrannou vrstvu.

Parní izolace stropu ve vaně

Sendvičové panely

V cihelné lázni jsou často instalovány sendvičové panely, které mají mnoho výhod, z nichž hlavní jsou:

 • Malá cena sendvičového panelu;
 • Malá velikost;
 • Nerozlišujte váhu;
 • Sendvičové panely mají vysokou tepelnou izolaci;
 • Při montáži sendvičových panelů netrvá mnoho času a úsilí;
 • Existuje vynikající izolace zvuků;
 • Díky speciální technologii výroby jsou sendvičové panely charakterizovány dlouhou životností;
 • Materiál odolává jak nízkým, tak vysokým teplotám;
 • Sendvičové panely jsou zcela bezpečné pro lidské zdraví, nemají toxický účinek.

Základem tohoto materiálu je deska vyrobená ze dřeva. Během výroby se používají dvě desky, mezi nimiž je položena oteplovací vrstva.

Stropní strop ve vaně

Mezi typy plniva, které se používají pro desky, výrobci preferují:

 • Polyuretanová pěna;
 • Minerální vlna;
 • Styrofoam.

Během výstavby je možné použít libovolné možnosti, ale pokud mluvíme o šetrnosti k životnímu prostředí, je lepší upřednostnit minerální vlnu. Zbytek je méně šetrný k životnímu prostředí, ale mají vysokou schopnost izolovat zvuk, aby se udržovala nízká hmotnost tepla. Pokud se očekává použití polyuretanové pěny nebo pěny, bude nutné komín izolovat. Pokud máte zájem o izolaci stropu koupelny venku, je tato volba ideální.

Strop z podšívky ve vaně

Jak je sauna instalována pomocí sendvičových panelů?

Koupelna je postavena v několika krocích, které lze podmíněně rozdělit na:

 1. Návrh koupelny. Tento proces lze provést sami nebo se obrátit na pomoc typického. Poznání rozměrů panelu, výpočet délky stěn pro minimální počet kusů materiálů je jednoduchý postup.
 2. Po zakoupení potřebných materiálů můžete pokračovat do nadace. Můžete si vybrat sloupcovou nebo páskovou konstrukci. Výběr závisí nejen na tom, jak složitý je design, ale také na hladině podzemní vody.
 3. Dalším krokem je vytvoření krabice. Během výstavby se doporučuje použití desek, jejichž tloušťka činí 7,5 až 10 centimetrů.
 4. Konstrukce střechy. Tento prvek musí být vybudován v jednostranné nebo dvousložkové podobě, protože konstrukce nebude schopna odolat těžkým nákladům.
 5. Posledním krokem je dekorace zvenčí i uvnitř. Zde můžete použít libovolný materiál, který se vám líbí. Nejčastěji se používá vápna. Dodatečná izolace budovy není nutná.

Nyní každý majitel ví, jak správně vyrobit strop ve vaně, který bude vysoce kvalitní a bude mít dlouhou životnost. Je-li místnost velká, a otázka je, jak oříznout strop v prádelně a v pokoji, stejně jako ve vaně. Jde o to, že ve společenské místnosti a pomyvochnaya koupel také zvyšuje teplota, vysoká vlhkost, páry a strop je stejný účinek jako v sauně, povrch také vyžaduje ochranu, tak jak pochvy, instalaci a obvázat strop, majitel již zná , aniž by vznikly žádné potíže.

Hlavní věc v uspořádání je věnovat náležitou pozornost kvalitě materiálů, které budou chránit, pak tento design opravdu zajistí spolehlivost a kvalitu.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 49 = 56