Držáky toaletního papíru: standardní verze a originální nápady (21 snímků)

Často se koupelna a toaleta spojují do jednoho kompaktního pokoje. V malé místnosti by každá věc měla mít svou vlastní polohu. Je to pořádek a čistota, které poskytují komfort pokoje, a vždy je doporučeno ergonomické uspořádání objektů. To se plně vztahuje na držáky pro toaletní papír.

Držák pro toaletní papír na hlavě

Designový držák pro toaletní papír

Tyto věci jsou vyrobeny z plastu nebo kovu. Při výběru materiálu je vhodné vzít v úvahu, že plast váží málo, je jednoduše upevněn a snadno se čistí. Nicméně, rychle se mizí a snadno se zlomí s nedbalým zacházením. Kovové modely mají výraznější vzhled a mohou být pochromované, mosazné nebo měděné. Doporučuje se však mít na paměti, že nástřik může ležet v podmínkách vysoké vlhkosti.

Držák a osvěžovač toaletního papíru si po dlouhou dobu uchováváte, stojí za to vybrat konstrukci z nerezové oceli (a to i za vyšší cenu).

Držák toaletního papíru ve dřevě

Závěsný držák toaletního papíru

Držák na toaletní papír s policí

Držák toaletního papíru je k dispozici ve dvou typech upevnění (různé konstrukce a materiály). Role papíru lze umístit na držák svisle nebo vodorovně (nejběžnější variantu).

Držák pro toaletní papír ve formě figurky

Kovový držák toaletního papíru

1

Držák toaletního papíru ve stylu Provence

Nástěnné držáky pro toaletní papír

Jedná se o nejběžnější a kompaktní typ papírového spojovacího materiálu. Hlavní výhody: řada modelů a výrobců, snadno se připevní na vhodném místě. Kupujícím se nabízí několik typů:

 • držák toaletního papíru s víkem: role papíru se vloží na držák háčku. V tomto zařízení zůstává papír v dohledu, ale je pokryt víkem z prachu. Existují plastové (vícebarevné) a kovové (chromové, matné, mosazné). Držák toaletního papíru a osvěžovače vzduchu vypadá pohodlně a originálně. Mřížkový košík se nachází vedle držáku. Výhody: vizuálně můžete odhadnout zásobu papíru na roli, nízkou hmotnost, stačí připevnit ke zdi. Nevýhoda: papír není chráněn před rozstřikem vody, kovový držák toaletního papíru s víkem je citlivý na vlhkost;
 • Uzavřený držák: role papíru zůstává v kontejneru uzavřeným krytem. Konec papíru je přes štěrbinu směrem ven. Je vyrobena z plastu různých odstínů. Důstojnost: papír neobsahuje prach a rozstříknutí vodou, estetický vzhled. Nevýhoda: nemůžete vizuálně posoudit, kolik papíru zůstane na roli;
 • Vestavěný držák toaletního papíru lze nazvat nejvíce estetickým designem. Přístroj je instalován ve speciálním výklenku a v případě potřeby jej lze snadno vyjmout. Papírová páska je vytažena přes čistý dekorativní otvor ve speciálním překrytí. Pros: Zařízení není na dosah, papír je chráněn před prachem a vlhkostí. Nevýhody: v průběhu opravné fáze objektu musí být vybrána speciální výklenka: vizuálně nelze odhadnout množství papíru na roli;

V jaké výšce je zařízení připojeno jednotlivě. Ergonomie je upevnění držáku před toaletou (ve vzdálenosti 25-35 cm od okraje) a ve výšce 60-75 cm od podlahy.

Držák pro toaletní papír ve stylu podkroví

Kovový držák na toaletní papír

Závěsný držák pro toaletní papír

Držák podlahového toaletního papíru

Tyto typy držáků se doporučují instalovat do prostorných místností, kde je prostor pro různé předměty. Někdy je instalace instalace uprostřed stěny a držák je obtížně lokalizován na přístupném místě, takže hlavní výhodou podlahové konstrukce je možnost umístit ji v pohodlné a těsné vzdálenosti od toalety. Výrobci nabízejí produkty dvou druhů.

 • Standardní držák - stojan s otevřeným držákem pro papír. Obvykle jsou podobné modely vyrobeny z kovu. Výhody: není třeba zavěsit na stěnu, nastavit / přesunout na libovolné místo. Nevýhoda: vodní stříkačky se mohou dostat na papír.
 • Multifunkční držák může být opatřen dalšími upevňovacími prvky pro čistící kartáč a náhradní roli papíru. Držák toaletního papíru a osvěžovače je vybaven stojanem pro osvěžovač balónů nebo automatickou. Výhody konstrukce: kompaktní uspořádání několika položek je snadné uspořádat na správném místě.

Držák toaletního papíru v secesním stylu

Podlahový držák pro toaletní papír

Stojan na toaletní papír

Jak vyrobit originální držáky na toaletní papír vlastními rukama?

Stává se, že v tomto okamžiku není potřeba drahého / trvalého držáku papíru. Přiznáme při pohybu a nadcházející opravě (když ještě není plánováno koupelna). Nebo u dacha - nechcete si koupit držák pouze pro letní toaletu. Neobvyklé držáky pro toaletní papír se snadno vyrábějí sami. Je praktičtější vytvořit držák plastových lahví. Materiály: plastová láhev o objemu 3-5 litrů, nůž, dřevěný špíz pro kebab.

 1. Láh
  ev je označena uprostřed a řezána nožem. V takovém případě se musíme pokusit, abychom na plast neopouštěli ostrý "závěs". Držák použijte část s víkem.
 2. Na bocích lahve se dělají otvory.
 3. Na džbán se vloží kotouč papíru a vloží se do lahve.
 4. Návrh jednoduše visí za rukojetí na víku lahve.

Držák na toaletní papír

Držák toaletního papíru ve výklenku

Plastový držák na toaletní papír

Také zajímavá verze držáku uzavřeného typu může být vyrobena ze dvou plastových dvoulitrových lahví. Další práce bude třeba: nůž, šroub, šroubovák, nůžky.

 1. Na lahvích ze spodku udělejte značky (délka kusu se rovná délce role papíru plus 1,5 cm). Láhve jsou řezány.
 2. Podél lahví jsou řezané otvory o šířce 1-1,5 cm (délka se rovná délce válce).
 3. V blízkosti dna, před mezery, je vytvořen malý kulatý otvor a přes něj je láhev pevně našroubovaná.
 4. Rolovací papír je vložen do plastového držáku a papírová páska je vytažena dlouhým otvorem. Tato lahev je uzavřena jinou lahví a papírové štěrbiny se musí shodovat.

Nedávno se chladné držáky pro toaletní papír staly velmi oblíbenými. Jsou vyrobeny ze dřeva, kovu a mohou ztělesňovat obraz lidské postavy nebo neobvyklého předmětu. To znamená, že takový banální produkt se stále více stává nejen užitečným předmětem, ale také dekorací koupelny.

Držák na toaletní papír pro textil

Držáky toaletního papíru: standardní verze a originální nápady (21 snímků)

Držáky toaletního papíru: standardní verze a originální nápady (21 snímků)

Držáky toaletního papíru: standardní verze a originální nápady (21 snímků)

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 38 = 45