Design kuchyně v klasickém stylu (17 fotografií): krásné projekty

"Klasika jsou vždy v módě" - tento slavný stálý výraz nemůže přesně vyjádřit výhodu tohoto stylu. Design kuchyně v klasickém stylu je vždy ziskové řešení. Móda a styl se navzájem navzájem nahrazují, ale popularita klasiků roste jenom příjemně a bez povšimnutí krásy a pohodlí. Stojí za zmínku, že jiné styly převážně pocházejí z klasiky.

Bílá a zelená klasická kuchyně s ostrovem

Ctnost klasiky spočívá v milosti, přirozenosti a funkčnosti. Klasický styl je navíc univerzální a vhodný jak pro malé, tak i pro prostorné pokoje, například dovedně kombinuje obývací pokoj s jídelnou. Classic v malém bytě pomůže udržet chuť a kouzlo, a ve velkém venkovském domě, bude znovu diskrétní luxus a poukázat na stav pomocí rafinované dekor. Samozřejmě, že náklady na vytvoření kuchyně, jídelny, v kombinaci s obývacím pokojem nebo celé studio v duchu klasiky není v každé peněžence. To platí zejména drahého nábytku ze dřeva, nábytek, projektant tapety s plátkovým zlatem, zástěry zdobené štukem, ale pokud budete dodržovat správné proporce, roh a hlavní prvky, najít správné odstíny a docela levný nábytek, výsledek není o nic méně atraktivní. Mimochodem, klasika nemá rád pretentiveness a nadbytek, takže každý, kdo zaujme design kuchyně se smyslem pro poměr, bude na správné cestě.

Hnědobílá klasická kuchyně s ostrovem

Vlastnosti

Prvním prvkem je, že klasický styl je pro začátečníka platný, a to jak z hlediska designu, tak potřebných reprezentací. Je třeba pouze přítomnost chuti a jistých znalostí. Je třeba mít na paměti, že klasika předpokládá jasná pravidla pro výběr materiálů, nábytku a jeho umístění. Hlavní jsou:

  1. Pravidlo symetrie
  2. Barevné pravidlo
  3. Pravidlo výzdoby
Béžová a zelená kuchyně v klasickém stylu s ostrovem

Taková pravidla jsou relevantní pro vytvoření jakéhokoli projektu, ale v klasice jsou zvláště důležité. To je zřídka kombinováno s jinými oblastmi v interiéru, protože klasika je přísná. Absence eklektiky zvyšuje hodnotu a kouzlo stylu. Pravidlo symetrie hovoří jak o dodržování linií, tak o uspořádání nábytku. Geometrie obdélníkových tvarů, úhlových čar a jasné proporcionality je krása klasiky.

Černá a bílá kuchyně v klasickém stylu s ostrovem

Pomáhá udržovat symetrii v malé kuchyni - rohové soupravy a v prostorných dekoracích. Symetrie výkresů, obrazů a vzorků je důležitá jak na stropě, tak i na podlaze, stejně jako na kuchyňské zástěře a texturu nábytku. Dokončení této harmonie je ústředním prvkem - krbem. Tato metoda je typická pro kuchyně ve formě studia, v kombinaci s obývacím pokojem. V případě malé kuchyně nebo samostatného jídelního centra je k dispozici sporák ve formě krbu a jídelního stolu. V prostorné jídelně hraje hlavní roli.

Bílá a hnědá kuchyně v klasickém stylu

Barva

Pravidlo barvy v případě klasiky je omezení. Říká se především, že jasné a bohaté barvy jsou vyloučeny. Klasické barvy jsou světlé barvy a bílá kuchyně v klasickém stylu je považována za moderní standard. Nejčastěji však vybírají tónové odstíny, šedé tapety, neutrální barvy příslušenství.

Křehká hnědá klasická kuchyně

Jeho přirozenost classic namáhání využívající přírodní barvy, jako jsou ty, které se běžně vyskytují v přírodě, nebo ne chytit do oka - hnědé, olivový, béžová. Stojí za zmínku, že jasná barva je stále přijatelná v interiéru, ale pouze na rozdíl od lehkého nábytku, například - béžové pevné látky. Doplňte paletu hnědými nebo bílými tóny. Béžová velmi dobře mísí s hnědou. Měli byste se však vyhnout kontrastu. Druhé pravidlo barvy hovoří o kombinacích a přechodech. Barvy by se měly lišit o jeden tón.

Bílá a hnědá klasická kuchyně s ostrovem

Dekorace a dekorace

Pokud jde o návrh pracovního prostoru, pak nejvíce často pomáhají zde dlaždice. Keramika je nyní tak rozmanitá ve formě a výzdobě, že můžete vytvořit exkluzivní kuchyň. Stěny v klasickém interiéru jsou obvykle malované. Tento druh dekorace je nejobvyklejší v klasicistách. Takové stěny jsou dobré pro jejich trvanlivost a všestrannost. Fantasy v barevném schématu nelze omezit na tapety, správná barva je nejlépe vybrána z akrylu - s nimi můžete pokoju dát do libovolného odstínu. Při provozu jsou tyto stěny jednoduché, snadno se čistí a časem se nezbavují. Jak vidíme, klasika je nejen luxusem, ale také praktickým.

Luxusní povrch klasické kuchyně

Papírové tapety nejsou tak praktické. V malých kuchyních se mohou stát problémem, pokud neexistuje žádný silný výfukový systém a dobré větrání. Nevýhodou této úpravy je, že je třeba ji aktualizovat, ale důstojnost je v dokonalé kombinaci s klasikou. Designer tapety v prostorné kuchyni upozorní, a je-li více varná plocha v kombinaci s živými ve studiu, projekt a udělal obrátit na Evropskou pohádky. Reliéfní, texturovaná nebo vzorovaná tapeta - harmonické řešení v klasickém designu. Ale tapety se zlacením jsou jasným znakem klasiky, světlé odstíny, zejména béžové, se hodí do jakéhokoliv jídelny nebo obývacího pokoje.

Malá útulná klasická kuchyně

Zástěra

Když mluvíme o pracovišti, nemůžeme nezmínit zástěru. Pro ty, kteří se neomezují ve financích, bude v tomto případě vhodný štuk a mozaika. Skleněná z
ástěra je odvážný, ale přijatelné řešení pro klasický design. Existuje jedna důležitá výhoda těchto úprav - dokonale se s ním spojují. Ale je to klíčový materiál v klasickém designu. Stačí nainstalovat dřevěnou sadu s mozaikou na zástěru a můžeme předpokládat, že hlavní úkol při vytváření stylu je hotový.

Hnědá zástěra v klasické rohové kuchyni

Jak již bylo zmíněno dříve, v jakémkoli klasickém dekoru je třeba dodržovat opatření. Stylizované štuky, množství barevného skla nebo různé odstíny na zástěře nejsou v souladu s pravidly. Ale přírodní nebo umělý kámen - nejlepší možnost pro dokončení. Pokud jde o barvu, je to vždy světlá barva - béžová, bílá nebo tmavá. Hlavní věc je, že zástěra nevyniká ostrost barev mezi ostatními prvky kuchyně. Nejoblíbenějším typem dokončení zástěry je keramická dlažba v tónu podlahy nebo stěn.

Zástěra z jemných dlaždic v klasické kuchyni

Podlaha a strop

Pro dokončení podlahové krytiny v klasickém stylu jsou charakteristické materiály přírodního původu nebo jejich kvalitativní imitace. Jedná se o parkety, lamináty, dřevěné desky a keramické dlaždice. Ta druhá není tak blízko k přírodě jako strom, ale celý vnitřek trvá trochu do španělské nebo francouzské klasiky. Kultura těchto zemí se vyznačuje podlahovou krytinou s panelovým nebo mozaikovým dekorem. Ale panel vyžaduje velký prostor, takže není vždy k dispozici pro malé místnosti.

1
Béžově bílá kuchyně s ostrovem v klasickém stylu

Prvním znakem klasiky je výška stropu. Ale pokud rozměry kuchyně nesmí tuto podmínku realizovat, lze vytvořit její vzhled. Vizuálně zvyšuje prostor světlé barvy tapety a stropu, pokud to umožňuje místnost, můžete instalovat stropní stropy. Správné osvětlení přidá také výšku a výšku. Pro výzdobu štukování, klasické hranice, někdy i kreslení. Ale neměli bychom zapomenout na kombinaci s doplňky a nábytkem v barvě a designu. Je také důležité vzít v úvahu, že podlaha, stěny a strop - to je jen doplněk k designu klasické kuchyně, takže můžete vyvodit jisté závěry o jejich neutrální barevné schéma.

Krásná rohová kuchyně v klasickém stylu s jídelním stolem

Obývací pokoj-kuchyně

Nejčastěji projekt návrhářů, kteří se zabývají klasikou, zahrnuje kombinaci zón, v tomto případě kuchyně a obývacího pokoje. Je zajímavé, že v blízkých místnostech tato myšlenka pomáhá zvýšit prostor bez eliminace nábytku a velké domy činí takový projekt funkčnější. V takové kuchyni můžete vařit večeři, aniž byste přerušili komunikaci s přáteli, což se hodí k ubytování v obývacím pokoji. Tím vzniká radikálně nové řešení - multifunkční kuchyně ve formě studia.

Světlý obývací pokoj-kuchyně v klasickém stylu

Pokud je projekt vytvořen v malé místnosti, automaticky se vyřeší otázka s rohovou sadou - uvolní se místo pro čítač čárových kódů, který může úspěšně načrtnout zóny. Rozdělit pokoj také pomůže oblouk nebo dekorativní sloup. Kombinace nábytku, tapety, výzdoby jídelny a obývacího pokoje je také důležitá.

Smetanová hnědá malá klasická kuchyně

Návrh obývacího pokoje a jídelny, představující celé studio, je typickým klasickým řešením, které vytváří zvláštní atmosféru v místnosti. V takovém světlém domě s malým ateliérem s rohovým apartmá nebo prostornou obývací pokoj s jídelnou s vysokým stropem budete cítit skutečný rodinný komfort. Béžová tapeta v obývacím pokoji, rohový nábytek v jídelně neutrálních barev, zástěra s oblíbeným dekorem - tento projekt se nikdy nudit. Proto je kuchyně interiér v klasickém stylu po tolika letech získává na popularitě, a snad jako mnoho dalších let budou považovány za znak aristokracie, chuť a bohatství.

Klasická kuchyně s ostrovem s kamennou deskou
Béžová klasická kuchyně s červeným jídelním stolem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

87 + = 94