Žaluzie – ideální řešení pro malé prostory (20 fotek)

Důležitým prvkem každého interiéru jsou dveře. Jejich volba by měla být řešena stejně jako výběr tapet, parket, laminátu a nábytku. Když přemýšlíte o budoucím interiéru, ujistěte se, že zvážíte možnost instalace žaluzie, protože je lze instalovat v těch místnostech, kde není praktické umístit tradiční dveře.

Návrhové prvky

Základem každého žaluzie je robustní rám, který je instalován ve dveřích a lišty jsou již zasunuty pod úhlem. Je velmi důležité, aby lamelové dveře ve vnitřku byly připevněny k rámu spolehlivým mechanismem. Pokud je to levné a nestandardní, nebudou se dvířka hladce pohybovat a nakonec může dojít k selhání celého systému.

Slepé dveře na balkon

Slepé bílé dveře

Jalousie dveře jsou velmi oblíbené a poptávky. Jsou instalovány:

  • na skříňkách;
  • na nočních stolech;
  • ve vnitřních dveřích;
  • pro kuchyňský a kancelářský nábytek;
  • na oknech.

Slepé dřevěné dveře

Slepé dveře v domě

Žaluzie snadno zapadají do jakéhokoli interiéru také proto, že mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů. Dnes jsou nejoblíbenější dveře vyrobeny z:

  • plast;
  • dřevo;
  • bambus;
  • tkanina;
  • kovu.

Tyto materiály lze snadno kombinovat a zdobit jinak - vše je omezeno pouze finančními prostředky a vaší představivostí. Kovové dveře mají velkou váhu, takže je lepší instalovat ve dveřích. Plastové dveře jsou zavěšeny na stěnách sádrokartonu. Takové dveře mohou pokrývat výklenky ve stěnách, police šatníku, skříně na toaletě, v kuchyni nebo v koupelně.

Dveře slepých dubů

1

Slepé dveře ve vnitřku

Dveře se stále liší konstrukcí mechanismu. Nejběžnější jsou kupé posuvných dveří. Je nainstalován rám, ve kterém jsou vloženy masivní dřevěné desky nebo dveře s lamelami.

Skládací konstrukce jsou dnes obzvláště oblíbené. Tyto návrhy skládají dřevěné desky do harmoniky nebo do knihy. K dispozici jsou také skládací dveře, které pohánějí hydraulický mechanismus.

Výhody a nevýhody slepých dveří

Instalace vnitřních žaluzií umožňuje racionální využití malého prostoru. Takové dveře lze umístit do koupelny, na balkon, na lodžii, na chodbě, ve spíží a v jiné úzké místnosti.

Systém žaluzie je snadno instalovatelný, takže i tento začátečník dokáže tento úkol zvládnout. Ve srovnání s louvered jsou konvenční dveře mnohem těžší instalovat.

Slepé dveře v chodbě

Slepé dveře v bytě

Pokud si dáte skříňku nebo v koupelnových dveřích s lustrovým grilem, vlhkost se nebude hromadit uvnitř a vzduch bude volně cirkulovat. Doporučujeme objednat lustrové dveře do šatny v koupelně nebo v šatně. Mezi zbraněmi jsou malé mezery, díky nimž budou vaše věci neustále větrané. V skříni není můra, nezanechá žádný zápach a vlhkost. Díky tomuto přirozenému větrání bude skříň vždy v režimu ventilace.

Nábytek s žaluziemi

Slepé plastové dveře

Lustrové dveře v interiéru vypadají velmi elegantně a stylově. Pokud projektant vybrat ten správný materiál, a dělal se mýlit s barvami, i ty jednoduché shrnovací dveře zvýrazní každý interiér. Pokud pečlivě zpracujete louvered systém, budou dveře trvat velmi dlouho. A pokud potřebujete opravit, není nic jednoduššího, než odstranit jednu nebo více stojanů a dát nové na jejich místo.

Slepé dveře z šatníku ve stylu Provence

Mezery mezi kolejnicemi jsou zároveň i nedostatek dveře, pro dveře s bary unikajících a mohou přenášet vůně a světla, takže se dveře tohoto typu je lepší instalovat do dětského pokoje, do kuchyně, do koupelny. Pokud je v domě spousta lidí, je lepší opustit myšlenku instalace dveřních systémů do koupelny a žaluzie.

Dveře s tenkými mřížkami se obávají vysoké vlhkosti a náhlé změny teploty. Pokud se mikroklima náhle změní v místnosti, strom se může deformovat, dveře "vedou" a pak přestanou dobře uzavírat.

Otočte dveře

Posuvná mřížka

Další významnou nevýhodou jsou vysoké náklady na slepé systémy. Samozřejmě, MDF dveře jsou levnější než dřevěné dveře, nicméně náklady na tyto konstrukce jsou vysoké. A pokud chcete instalovat takové dveře v bytě, budete muset připravit slušné množství.

Šedé dveře závěrky

Skříň s loučenými dveřmi

Kde je lepší instalovat žaluzie?

Takové dveře snadno zapadají do interiérů v jakémkoliv stylu.

Pokud vytvoříte interiér ve stylu Provence, můžete v místnosti instalovat bílé žaluzie. S jejich pomocí bude možné prostor otevřít vizuálně. U takového interiéru mohou být dveře starší. Například koupit dveře z borovice nebo jiného dřeva a malovat je s olivami, modré nebo písečné barvy.

Takové dveře lze zavěsit na vchod a mohou být instalovány na výklencích nebo skř
íních. Pokud chcete využít prostor co nejúsporněji, musíte na skříňové skříně nainstalovat posuvné dveře.

Sklápěcí dveře

Slepé dveře ze skříně v ložnici

V solárních místnostech jsou instalovány vnitřní dveře. Pokud chcete, aby chodba byla zaplavena teplým slunečním světlem, je lepší instalovat dveře natřené lakem nebo skvrnami. Vypadají přirozeně a vytvářejí v místnosti skutečně útulnou atmosféru. Šedé nebo černé dveře jsou instalovány v půdních místnostech. V tomto interiéru se také hodí křídlové dveře z oceli.

Skříň s žaluziemi na záchodě

Skříň s loučenými dveřmi

Dnes mnoho výrobců nabízí zákazníkům slepé dveře různých provedení. Jejich cena závisí na materiálu, z něhož jsou vyrobeny, a na použitých výrobcích. I když nemáte velké množství, můžete nainstalovat levné plastové dveře. Pokud jsou tyto dveře správně vybrány, budou se hodit do jakéhokoli interiéru a vyzdobit je.

Žaluzie v koupelně

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

79 − 72 =