Vybíráme rukojeti pro vnitřní dveře: základní modely (25 fotek)

Rukojeti pro vnitřní dveře - ovládá nejen vstupní strukturu, ale také významné doplňky s dekorativní zátěží. Vyberte kování podle požadavků na funkčnost zařízení, konstrukci dveřního systému a obecný styl interiéru.

Černá rukojeť pro vnitřní dveře
Rukojeť pro interiérové ​​dveře s dekorem

Klasifikace rukojetí pro vnitřní dveře

Zařízení je klasifikováno podle následujících kritérií:

 • typ konstrukce - stacionární rukojeti, tlak, otočný, noob;
 • tvar základny - zásuvka, popruh;
 • materiál - kov, dřevo, sklo, plast, kámen.

Chcete-li vyřešit problém, jak zvolit rukojeti pro vnitřní dveře, musíte pochopit funkční vlastnosti příslušenství.

Originální design rukojeti pro dveře

Dřevěná rukojeť pro dveře

Stacionární

Konstrukce nemá pohyblivé části, je to zajímavé jako jednoduché zařízení, s kterým je vhodné otevřít a zavřít křídlo dveří. Různé kování v podobě spon a kruhových úchytů pro vnitřní dveře jsou oblíbené. Vstupní jednotka, která je vybavena stacionárním držákem příslušenství pro upevnění hadříku v krabičce, poskytuje:

 • válečková západka - zařízení obsahuje kuličku nebo válec z kovu, který je upevněn na vratném otvoru, když jsou dveře zavřeny a zadní část vychází s nepatrnou námahou a umožňuje otevření dveří;
 • magnetický zámek - kovový pásek a magnet na zárubně a boční stěna plátna poskytují trvanlivou fixaci.

Stacionární typy rukojetí jsou vybaveny kuchyňskými dveřmi nebo vnitřními vstupními bloky, u kterých jsou uspořádány další upevňovací mechanismy.

Designové rukojeti pro vnitřní dveře
Držadlo dveří

Ozdobná rukojeť pro vnitřní dveře

Stisknutí

Konstrukce se skládá ze dvou páček a tyče. Když je páka ovládána, otevře se mechanismus s jazýčkem. Přístroj je velmi oblíbený v uspořádání moderních interiérů, protože rukojeť pro vnitřní dveře zajišťuje:

 • komfortní obsluha - mechanismus se spouští při lehkém stisknutí páky. Pokud jsou ruce zaneprázdněné, je snadné ovládat rukojeť s loktem a otevřít vstup do místnosti;
 • úplná fixace dveří - západka se otevře pouze při stlačení rukojeti páky.

Lisovací madla pro vnitřní dveře se vyznačují spolehlivostí konstrukce - zařízení se rozkládá mnohem méně často než jiné analogie příslušenství. Také si uvědomte následující výhody příslušenství s tlakovým mechanizmem: snadné použití, tichost, ergonomie, stejně jako široká škála výrobků - mezi současnými nabídkami je snadné zvolit v každém ohledu úctyhodný model rukojeti.

Chromová rukojeť pro vnitřní dveře

Kamenná rukojeť pro vnitřní dveře

Chcete-li navrhnout interní vstupní systémy v náročných interiérech klasického stylu, vyberte si modely nádherného designu s charakteristickými křivkami. V dnešní techno dekorem nebo high-tech hardwaru s odpovídajícími čistými liniemi a úchyty pro interiérové ​​dveře s krystaly organicky vypadat v interiéru dítě šik.

Nevýhody používání dveří ramenem příslušenství patří, že rukojeť lze připojit kabelky, oblečení položky, nebo bolí, když budete pohybovat po bytě, udeřit.

Kulatá rukojeť pro vnitřní dveře
Rukojeť pro vnitřní dveře lakonické konstrukce

Rotary

Rukojeť je vyrobena ve formě kotouče nebo kuličky, zajišťuje uzamykací mechanismus se zarážkou. Při otáčení ve směru hodinových ručiček se západka otevře a vratná pružina zajistí počáteční polohu mechanismu, když akce přestane fungovat. Otočné knoflíky pro interiérové ​​dveře horší komfort s lisovací operace kolegy struktury, protože nelze použít dopad na rukojeti tohoto typu, například v lokti, pokud jsou ruce obsazeno nebo bolest kartáč.

Rukojeť pro vnitřní dveře ve stylu podkroví
Stiskněte rukojeť pro vnitřní dveře

Model oválné nebo oválné nebo kulaté úchytky pro vnitřní dveře se zabudovanou pojistnou západkou. Na rozdíl od rotační rukojeti, která vyžaduje minimální prostor pro vložku, je nutné proříznout otvor pro nohy v plátně, aby se umístil uzamykací mechanismus. Jsou uvolněny s oboustrannou klíčovou dírkou, jednotlivé konfigurace jsou prováděny se zástrčkou nebo západkou na jedné straně.

1
Kovová rukojeť pro vnitřní dveře
Držadlo dveří v minimálním provedení

Výhody a nevýhody:

 • Rotační typy rukojetí pro vnitřní dveře a dveře jsou považovány za nejbezpečnější v provozu. Doplňky s faired relevantní v bytech, kde jsou drobné domácí spotřebiče, neklidný a prarodiče, kteří mají potíže s koordinací jejich vlastní pohyb;
 • Je snadné vybrat si model s vhodným designem mezi množstvím nabídek. Varianty produktu s průhlednými vložkami, exkluzivní verze příslušenství s krystaly nebo jiné neobvyklé řešení při návrhu dveřních systémů poskytují další pohodlí, zdůrazňují stav místnosti;
 • Přítomnost zámkového mechanismu zajišťuje úplné uchycení plátna jak zevnitř místnosti, tak ze strany chodby;
 • forma Knob rukojeti a ergonomické konvenční rotační modely, ale když není možné pevně uchopit kliku rukou, pak je nepravděpodobné, že se obrátit.

Další významnou nevýhodou konstrukce je rušení mechanismu při náhlých pohybech.

Držadlo dveří s patinou

Podstavec pro upevnění

Existují dvě formy základů pro instalaci vnitřních dveřních madel - ve formě zásuvky a tyče.

Rosette

Podstavec pro upevnění je kulatá nebo čtvercová, zřídka existují modely jiných geometrií. Rukojeti - zámky na zásuvce jsou univerzální, poskytují zámek a dekorativní funkce. Konkurenční výhoda modelů na zásuvce signalizuje možnost bez obtíží vybrat mechanizmus zámku.

Planck

Dveřní úchyty na liště, vyberte kompletní zámek, protože je obtížné vybrat zvlášť vhodný uzamykací mechanismus pro tento hardware. Některé modely obsahují slot pro instalaci samostatného zámku nebo zámku. Hardware na liště je navržen tak, aby vytvořil dodatečnou ochranu proti vloupání, ale je nepravděpodobné, že se taková primitivní konstrukce stane vážnou bariérou pro vetřelce. Z hlediska funkčnosti je zařízení na liště nižší než analogové zásuvky, ale řada modelů, zejména stylizovaná ve starověku, má zvláštní úspěch.

Držadlo dveří z plastu
Otočná rukojeť dveří

Odrůdy podle materiálu

Současnými nabídkami trhu s dveřním hardwarem jsou modely všech druhů materiálů, včetně tradičních dřevěných a kovových vzorků, originálních verzí příslušenství ze skla a polymerů.

Kov

Obzvláště oblíbené doplňky pro interiérové ​​dveře z mosazi, bronzu a mědi, hliníku a oceli, zinku a různých slitin. Kovové výrobky přitahují odolnost a slušný vzhled. Samostatná část středního segmentu nabízí povlak z chromu a dalších sloučenin. Ušlechtilé záření bronzových, mosazných a měděných výrobků je zdůrazněno použitím ochranné vrstvy.

Držadlo dveří v retro stylu
Pevné kliky dveří

Hlavní nevýhodou kovových rukojetí je studený povrch. Rozpočtové modely ze slitin nemohou vydržet intenzivní provoz, rozpadají se a rychle ztrácejí svůj prezentovatelný vzhled, pokud jsou ozdobeny nekvalitní povlaky.

Držadlo skleněné dvířek
Držadlo dveří s kamenem

Strom

Klasický atribut dveřních systémů z masivního dřeva, dýhované plechy je rukojeť vyrobená ze dřeva. Původní provedení dveřních kliček ze dřeva působí působivě v odrůdě - je to řezba, dekorativní vložky, inlay a další možnosti návrhu.

Světelný knoflík dveří

Sklo

V uspořádání bytů a kanceláří stále více vybírají příslušenství ze skla. Kreativně provedené skleněné rukojeti ekologicky zapadají do výzdoby dveří exkluzivních interiérů. Mezi charakteristikami výrobku jsou vyznačeny vysoké estetické vlastnosti, křehkost a vysoké náklady na kování z tohoto materiálu.

Světelná rukojeť dveří

Plastové

Plastové rukojeti - rozpočetová verze příslušenství - s dobrou funkční funkcí dobře, ačkoli jsou hodně nižší než analogie příslušenství z jiných materiálů podle kritérií pevnosti. Produkty jsou prezentovány ve formě imitace kamene, dřeva nebo skla, lze snadno zvolit polymerní model s vhodným designem za přijatelnou cenu.

Při výrobě rukojetí pro interiérové ​​dveře se používají moderní technologie, které umožňují kombinovat různé materiály, používat kůži, kameny, kamínky a další neobvyklé řešení pro dekoraci.

Rukojeť dveří se zámkem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 45 = 53