Klasické dveře v interiéru: zralý styl (26 fotek)

V každém interiéru jsou prvky dlouhodobého použití. Patří mezi okna a dveře. Tyto návrhy by měly sloužit po mnoho let, harmonicky se vejít do renovovaného interiéru. Tyto vlastnosti mají interiérové ​​dveře v klasickém stylu, které jsou z tohoto důvodu nejběžnější.

Vlastnosti stylu

Rozlišovat klasické interiérové ​​dveře od moderních může dokonce i nespecialista v oblasti designu. Hlavní rysy stylu jsou viditelné na první pohled u dveří:

  • Přesné proporce, bezchybné linie, symetrie jednotlivých částí odděleně a vzájemné uspořádání všech prvků obecně - to je to, co odlišuje klasicismus v obecném případě. Současně není návrh dveří výjimkou.
  • Dveřní listy jsou často buď vyrobeny z přírodního dřeva, nebo mají barvu a strukturu přírodního materiálu. Používáte-li barvu, určitě neutrální odstíny: hnědá, béžová, šedá, bílá a podobné barvy. Existují ale také neobvyklé odstíny. Platit hold módě za starých časů v interiéru, velcí výrobci používají patinu, craquelure, vytvářet trhliny, škrábance, úmyslné malé poškození povlaku. Umělecké stárnutí povrchů je v klasických konstrukčních směrech vítáno jako země a provence. Na výrobky pro elitní klapky ručně malované, nádherné řezbářské práce, vykládané.
  • Obvyklé interiérové ​​dveře v klasickém stylu se skládají z rámu a vložky, panely, proto se nazývají rám nebo panel (často se vyskytuje stejná definice). Vložka může být hluchý, ze stejného materiálu jako rám nebo sklo. Jeho tvar se liší odrůdou: čtverec, obdélník nebo něco složitějšího.
  • Ve "světě dveří" se klasika z moderních modelů liší v hardware. Rukojeti slouží jako dekorace pro dveřní křídlo a nejenže plní své okamžité funkce.
  • Klasické vnitřní dveře s vyšší cenou jsou často doplněny hlavicemi, pilastry a římsy. Tyto prvky jsou typické pro italské klasiky, výrazně zvyšují náklady na výrobky.

Nejběžnější typy klasických dveří si zaslouží zvláštní pozornost.

Bílé klasické dveře

Klasické černé dveře

Dveře s vložkou

Klasické dveře se sklem nejsou jen krásné a vypadají elegantně, ale ve světle, což platí zejména v malých tmavých místnostech s malými okenními otvory.

Moderní sklo (tloušťka od 4 do 8 mm) se liší od jeho "historického předchůdce" pevnosti a rozmanitosti struktury povrchu, stupně průhlednosti a barvy. Je umístěn ve štěrbině dveřního křídla a je upevněn korálky. V klasických dveřních provedeních se nejčastěji používají bronzové a bezbarvé (bílé) satináty.

V jiné variantě konstrukce interiérových dveří slouží jako vložka řada dřevěných nebo MDF. Takové modely vypadají mnohem obrovskyji.

Klasické dveře s dekorací

Klasické dřevěné dveře

1

Klasické křídlové dveře

Časově ověřená verze konstrukce dveří dává prostor k posuvným analogům, pokud v místnosti není dost místa. Nicméně, pokud je vedle dveří skříňka a křídlo dveří se nemůže pohybovat stranou, jsou kloubové konstrukce schopné fungovat v takových podmínkách. Kromě toho jsou křídlové dveře lepší než všechny ostatní možnosti, zajišťují tepelnou a zvukovou izolaci, zabraňují šíření pachů.

Klasické dveře z pole jsou nejvhodnější možností. Takové návrhy mohou být úspěšnou investicí a ne jen funkčním prvkem interiéru, což odráží vysoký stav a materiální bohatství majitele.

Klasické přední dveře

Dveře z klasického vitráže

Klasické dveře se zlatým listem

Klasické dveře kupé

Posuvné interiérové ​​dveře se v Evropě relativně rozšířily poměrně nedávno, takže bez nich byly vytvořeny všechny známé směry klasického stylu. Bude se však chybět, když si myslíte, že mobilní vzory naleznou své místo pouze v lakonických interiérech.

Klasické dubové dveře

Klasické dvojité dveře

Moderní posuvné dveře v klasickém stylu od evropských a ruských výrobců mohou být úctyhodné, ozdobené, luxusní nebo zdrženlivé, ale vždy zvyšují komfort využití prostoru a organicky se do něj vkládají.

Klasické dveře

Klasické modré dveře

Návrh klasických dveří v závislosti na směru stylu

Anglický interiér

Návrh je založen na luxusu a konzervativismu, při použití přírodních materiálů a minimální dekorace. Doporučují se světle hnědé a béžové odstíny povrchu dveří. Je-li nátěr smaltován, jsou bílé klasické dveře velmi oblíbené. Modrá barva je také vhodná (zejména pro ložnici nebo dětský pokoj). Bílé dveře se často nacházejí ve skandinávských interiérech.

Italského směru

Klasické interiérové ​​dveře v interiéru temperamentních Italů jsou namalovány v barvách mahagon, buk, ořech, dub, třešeň. Výrobky se vyznačují přísnou symetrií dvojitých pláten, přítomností zlacených kování, černobílých nebo vícebarevných nástěnných malby. Stavby jsou vybaveny lamelami, římsy ukryté mechanismem posuvných dveří. Luxusní doplňuje sloupy a pilastry.

Klasické dveře v obývacím pokoji

Klasické dveře v interiéru

Francouzský styl

Milovníci luxusních stříbrných, světle fialových, perleťově růžových odstínů budou muset ochutnat francouzské klasiky.
K dispozici jsou také dveře s patinou, sloupy a hlavice, vitráže a zlacené vzory. Jsou perfektně kombinovány s krystaly, kované římsy a zrcadly v masivních rámech.

Tipy pro použití vnitřních dveří v interiéru

Pokud je v chodbě několik dveří, měly by mít všechny stejné barvy a styl. V tomto případě nebude ohrožena celistvost vnímání interiéru.

Vysoce kvalitní, dobře zvolené interiérové ​​dveře přinesou interiér do jediného celku a neúspěšně zvolený může překonat finanční prostředky vynaložené na tapety, jiné dekorační materiály, nábytek a doplňky.

Klasické dveře v kanceláři

Klasické dveře v interiéru bytu

Až donedávna byla tendence stylizovat dveře šatních skříní pro vnitřní dveře, ale v průběhu času byly nalezeny zajímavější varianty výklenku, takže by se nemělo dělat.

Jedna z návrhových technik - dveře a podlahy v místnosti by měly mít podobnou barvu a texturu. Dveře, zbarvené bílým smaltem, dodávají do interiéru lehkost, vzdušnost. Jsou dobře kombinovány s okenními rámy stejné barvy.

Klasické dveře z masivního dřeva

Klasické dveře v moderním interiéru

Chcete-li zachovat styl klasiky, doporučujeme zvolit si následující barvu dveří:

  • klasické světlé odstíny - bělený dub, imitace textilu z březů;
  • s červeným nádechem - třešně nebo hruškou;
  • naprosto tmavá - wenge.

V malé místnosti se světlé dveře, které se barevně spojují se stěnami, výrazně zvětšují prostor ve vizuálním vnímání.

Kování klasických dveří je nejčastěji z mosazi. Mělo by být zajištěno, že kliky dveří odpovídají kovovým kování skříní, výzdobě svítidel a podobně. To znamená, že celý kov v jedné místnosti by měl být stejný. Různé barvy a stupně lesku bronz a chróm nelze použít společně.

Klasické dýhované dveře

Klasické dveře s vyřezávanými plátky

Klasické palisandrové dveře

Klasické přední dveře - univerzální volba

Vstupní dveře se zásadně liší od vnitřních prostor. Jsou to tvář bytu nebo domu. Kromě estetické komponenty jsou však při výběru důležité i další vlastnosti: spolehlivost, pevnost, tepelná nepropustnost, vysoké zvukově izolační vlastnosti, požární odolnost, odolnost vůči nepříznivým klimatickým faktorům a projevům vandalismu.

Klasické dveře s patinou

Klasické dveře ve stylu Provence

Klasické dveře s lamelami

Klasické dveře z masivního dřeva jsou vyrobeny z jednoho kusu dřeva. Moderní vchodové dveře jsou většinou vyrobeny z kovu, ale s dřevěným obložením nebo imitací. Elite verze jsou zdobeny deskou z pevného popela nebo dubu. Pro bohaté majitele domů existují speciální modely zdobené kováním a řezbářstvím. Mezi těmito výrobky existují varianty, spíš jako umělecké dílo, spíše než obyčejný prvek bydlení. Kromě toho je možné vložit zvlášť odolné sklo, které zajistí pronikání denního světla do chodby.

Klasické dveře s obrazem

Klasické dveře ve stylu elegantního chicu

Klasické dveře se sklem

Klasické dveře mohou být přísné a stručné, elegantní a elegantní, mohutné a pevné, ale vždy zdůrazňují stav majitele bytu. Vstupní zóna je neodmyslitelnou součástí bytu nebo domu, takže stylistická shoda obecné koncepce interiérového designu je nepostradatelným předpokladem pro úspěšnou volbu vstupních dveří. Obecně platí, že dveře "klasické" se hodí téměř ke všem stylům interiéru.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

98 − = 88