Dveře z pole: důstojnosti a funkce (23 fotek)

Masivní dřevo - jedná se o desku, dřevo, dřevěné plátno. Speciální úprava materiálu snižuje účinek vlhkosti a zabraňuje vzniku houby. Speciální nátěrový lak vytváří na povrchu výrobku ochrannou vrstvu. Ale, jako každá věc, moderní dveře z masivního dřeva mají výhody a nejsou bez vad.

Obloukové dveře z masivního dřeva
Bílé dveře z masivního dřeva

Doplňky:

 • "Živá" povrchová struktura;
 • dokonale zdobené (sklo, kov);
 • nízká tepelná vodivost;
 • dobrá zvuková izolace;
 • ekologická kompatibilita;
 • vzory dřevěných profilů se nikdy neopakují.
Dveře z pole v klasickém stylu

Dveře z masivního dřeva s dekorem

Nevýhody:

 • hygroskopicita - zvýšená schopnost absorbovat vlhkost, což vede k porušení geometrie tkaniny, praskání kloubů částí;
 • vysoká cena výrobků z cenných plemen;
 • značnou váhu modelů z některých druhů stromů (více než 30 kg).
Masivní dubové dveře
Dubové dveře ve vnitřku

Stručné popisy různých druhů dřeva

Interiérové ​​dveře z masivního dřeva budou vždy módní a vyžadují.

Žádný umělý materiál nenahradí přirozený příjemný zápach, teplo dřeva. Nejčastěji při výrobě věcí se používají jehličnaté (borovice, modřín) a listnaté stromy. Každé plemeno má své vlastní vlastnosti.

Dveře z borovice

Vnitřní dveře z masivní borovice jsou nejčastější díky dostupnosti materiálu a širokému cenovému rozpětí (danému druhem dřeva, přítomnosti viditelných defektů). Charakteristickým rysem borovicových produktů je snadné zpracování. Nicméně, nestojí za to, aby se snažila levit, protože špatně zpracované plátno toleruje teplotu a vlhkost se mění špatně. A pak mohou vnitřní dveře borového masivu nakonec vést, a to je plné vzhledu trhlin v krabici, zakřivení plátna a zničení dřeva.

Obložené dveře uvnitř
Dveře z masivního dřeva v obývacím pokoji

Dveře z modřínu

Dveře z masivního modřínu jsou jen nepatrně nižší v tvrdosti od dubových / bukových výrobků. Toto dřevo je vynikající proti houbám / hnilobě. Předmětem plemene jsou rozdíly v charakteristikách (barva, struktura) stromů rostoucích v různých oblastech. Dřevo z teplých hran má nejhorší výkon a nízké náklady. Nevýhoda plemene může být považována za významnou hmotnost produktů, což vysvětluje vysokou hustotu vláken.

Dveře z buku

Interiérové ​​dveře z masivního buku se vyznačují světle růžovou střední konstrukcí. Dřevo je snadno zpracovatelné a dostatečně silné. Před použitím materiál podléhá přísné kontrole. Uzly nebo praskliny nejsou povoleny. Povrchy jsou zpravidla pokryty jasným lakem, který zdůrazňuje vzorek řezu.

Dveře z olše

Dveře z masivu olše jsou na stavebních trzích velmi populární. Toto plemeno je velmi odolné vůči vlhkosti, takže výrobky dokonale zachovávají svůj tvar, neroztrhnou a nevytrhnou.

Italské dveře z masivního dřeva

Měkkost skály může být považována za nevýhodu dvířek olše, ale na druhé straně plátno dobře drží šrouby a nehty. Povrchová struktura má jednotný a rovnoměrný vzorec vláken. Strom je široce rozšířený, takže dveře z řady olše nechávají mnoho výrobců. Ceny výrobků jsou velmi demokratické.

Dveře z masivního dřeva v moderním stylu

Dveře z popelu

Dveře z popelu jsou velmi oblíbené. Hlavními důvody, proč kupující má zájem, jsou dobrá odolnost proti opotřebení, odolnost materiálu vůči mechanickému poškození, síla (nízká hygroskopicita).

1
Dveře z obarveného stromu
Dřevěné dveře s dekorativními latkami v klasickém stylu

Strom na řezu může mít různé odstíny: růžová, hnědá. Vzhledem k tomu, že stromy rostou rychle, dělají dveře popelníku docela přístupné.

Dveře z dubu

Dřevěné dveře z masivního dubu nejsou marně považovány za nejdražší a elitní. Vysoká cena je dána pomalým růstem stromů a vysokými spotřebitelskými vlastnostmi. Zvláštnosti plemene: široká škála odstínů dřeva (od bělení do hnědé), vysoká tvrdost (v průběhu času se zvyšuje pouze). Dubové dveře z pole se vyznačují vynikající pevností. Zadní strana pevnosti je zvýšená hygroskopičnost, snížená tepelná vodivost.

Dveře z břízy

Dveře z masivní břízy jsou středně tvrdé a husté. Birch je považován za náladový materiál, protože je velmi závislá na vlhkosti, je hnilobná. Pokud je ošetření prováděno správně a důkladně, produkty se stávají hladké a lehkým leskem. Při obarvení je snadné "maskovat" u drahých plemen.

Masivní dveře z vlašských ořechů
Dveře z masivního dřeva se zlatým listem

Dveře z pevné lipy

Dveře z lipového pole jsou charakterizovány odolností proti zvýšené vlhkosti a tvorbě hub. Plemeno je husté a pružné, takže obložená plocha je často pokryta vyřezávanými prvky. Struktura je bílá a špatně zbarvená.

Masivní borové dveře

Různé druhy dřevin, které se používají k výrobě nábytku, vám umožní vybrat si výrobky pro každou vkus a kapsu.

Borové dveře ve vnitřku

Modelová řada dveří z masivního dřeva

Při výběru modelu dveří z pole je třeba věnovat pozornost různým charakteristikám. V závislosti na prostoru místnosti má zásadní význam způsob, jak opravit plátno. Rovněž nejmenší roli při vytváření interiéru místnosti je návrh plátna (se sklem / panely, "monolitickými" dveřmi).

Staré staré dveře

Typ konstrukce výrobku:

 • posuvné dveře z pole jsou instalovány v malých místnostech, což vám umožňuje zvýšit užitečnou plochu místnosti;
 • klasické dveře z pole zdobí otvory velkých místností. Někdy je racionální instalace dvoukřídlých konstrukcí.
Dveře z masivního dřeva se sklem

Dekorativní design modelů:

 • skleněné prvky usnadňují hmotnost tkaniny, snižují náklady na výrobek (zejména vnitřní dveře z dubu). Tento dekory organicky vypadají s odstíny dřeva (bělený nebo černý dub) a dokonale doplňují jakýkoli designový styl;
 • Panely dávají plátům originální vzhled. Interiérové ​​dveře (matice) zdobené podobnou zdobící technikou lze považovat za klasickou interiérovou výzdobu.

Můžete si objednat dveře ze starožitného pole nebo využít služby designéra a nainstalovat modely s nestandardními dekoracemi, které odpovídají stylu high-tech nebo loft. Je důležité, aby každá věc se správnou léčbou dlouho zdobí byt.

Dveře z tmavého dřeva

Údržba dveří: odstíny a doporučení

Dřevěný nábytek si po dlouhou dobu zachovává své pozitivní vlastnosti a zároveň zajišťuje řádnou a neustálou péči.

Vstupní dveře z masivního dřeva se sklem

K upevnění je nutno pravidelně čistit. Za tímto účelem je žádoucí vyjmout výrobek ze závěsů. Pravidelné mazání kovových dílů se zvláštním složením oleje je povinné.

Vstupní dveře z masivního dřeva

Pokud se časem objeví malé škrábance na dveřích pole, je možné tyto nedostatky odstranit sami. Za prvé, poškozené oblasti jsou lehce broušeny a důkladně leštěny voskem.

Dveře z masivního dřeva z masivního dřeva

Obložené dveře by měly být pravidelně pravidelně čištěny z prachu, který je obsažen ve výklencích / nad výčnělky. Vyřezávané stránky jsou snadněji vysávány. Bílé dveře z březového masivu se otírají vlhkou ubrouskou. Pro čištění obrazů je žádoucí použít speciální prostředky pro péči o nábytek.

Dveře z popola

Můžete vyrobit dveře z téměř všech typů dřeva. Moderní technologie a řemeslníci jsou schopni dát skromnému produktu barvu a druh drahého dřeva. Pro typického spotřebitele je obtížné zajistit proti nákupům "luxusních" modelů podobných majitelů. Koupě interiérových dřevěných dveří z pole je proto lepší pro osvědčené výrobce, kteří poskytují kvalitu a trvanlivost výrobku.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

93 − = 85