Sypialnia z gabinetem (52 ​​zdjęcia): pomysły na projekt

Dzięki rozwojowi technologii komunikacyjnych, w szczególności Internetu, wiele osób ma możliwość wykonywania pracy w domu. A to wymaga określonego miejsca w mieszkaniu. Nie każdy dom ma taki obszar. Wiele projektów sugeruje łączenie kilku obszarów funkcjonalnych w jednym pomieszczeniu, łącząc je w jeden wspólny projekt. Na przykład połącz salon z biurem. Ale ten pomysł nie jest zbyt wygodny, ponieważ salon jest często odwiedzanym miejscem w mieszkaniu.

Duże biurko do pracy przy oknie w sypialni

Biała sypialnia z biurem

Duża sypialnia z biurem

O wiele bardziej praktyczny będzie pomysł zjednoczenia sypialni z gabinetem. Taki pokój, na przykład, na 12 kwadratowych. m, konieczne jest podzielenie na dwie strefy: jedna - do spania, a druga - do miejsca pracy, powinna znajdować się w pobliżu okna.

Zasady przydzielania miejsca

Z tym, co trzeba zacząć, planując pokój na 12 metrach kwadratowych. m? Najważniejsze jest ustalenie sposobu zagospodarowania przestrzennego. Jedną z najważniejszych zasad, które sprawiają, że zasypiasz, zobaczyłeś minimum rzeczy związanych z pracą, siedząc przy biurku, nie oglądałeś łóżka, w przeciwnym razie z pewnością wbije cię w ramiona. Głównym obszarem roboczym jest okno, więc twoje oczy nie wpadają w ciemność, musi być wystarczająco dużo światła. Wspieraj ten pomysł, a otrzymasz wygodny pokój.

Czarna sypialnia z gabinetem

Sypialnia z biurem w stylu wiejskim

Nowoczesna sypialnia z miejscem pracy

Nazwijmy sposoby zagospodarowania przestrzennego przestrzeni w gabinecie - salonie lub sypialni:

 1. Rozdzielanie przez partycje. Mogą być integralne lub mieć różne funkcjonalne otwory, drzwi. Takie przegrody mogą służyć jako półki, szafy. Na przykład z boku szafki ustaw szafkę na książki, a od strony pomieszczenia w przegrodzie ustaw szafkę lub miejsce na telewizor.
 2. Ekran. Jeśli nie chcesz mocno zagracać sypialni i wyjść z pokoju, aby zjednoczyć pokój, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie jasnych ekranów lub zasłon. Ich jedyną wadą jest słaba izolacja akustyczna.
 3. Jeśli masz do swojej dyspozycji mały pokój, o powierzchni mniejszej niż 12 metrów kwadratowych. m, zaleca się stosowanie metody podziału na strefy z kolorem. Istnieje wiele opcji tego pomysłu. Na przykład obszar roboczy można pomalować na ciemniejszy kolor niż strefa sypialni. Wnętrze wygląda bardzo ładnie i wygodnie. Harmonijny to pokój o proporcjach 1: 2. Ale od Ciebie zależy, ile miejsca przeznaczasz na szafkę, a ile na miejsce do spania.
 4. Różne podłogi. Prosta i niedroga wersja współużytkowania przestrzeni. W sypialni możesz położyć miękki dywan.
Separacja strefy odpoczynku i strefy roboczej przez partycję
Małe stanowisko pracy w rogu sypialni

Sypialnia dla dzieci z nauką

Projekt sypialni z gabinetem

Sypialnia z gabinetem w stylu eko

1

Pomysły na dekoracje sypialni

Ściany mogą być pokryte dowolnymi materiałami. Może to być farba, tynk dekoracyjny z wystającymi reliefami lub tapetą - zarówno monofoniczne, jak i niepozorne wzory. Pamiętaj, że ten pokój jest nie tylko do pracy, ale także do rekreacji. W jego wnętrzu powinien harmonijnie połączyć biuro do pracy i miejsce do wypoczynku.

Partycja z półkami, aby oddzielić sypialnię i miejsce do pracy

Sypialnia z gabinetem w stylu etno

Sypialnia ze studiem w geometrycznym designie

Wnętrze sypialni z biurem

Lakierowane biurko w sypialni

Proste wskazówki:

 • połóż laminat lub parkiet na podłodze. Następnie w części sypialnej można umieścić ładny dywanik, stanie się designerską dekoracją wnętrza;
 • Wybierz zasłony o dyskretnym i zgrabnym designie. Materiał zasłon może być dowolny - lekki i latający lub gęsty;
 • Unikaj nadmiaru poduszek i rzęs z kolorową zasłoną, odciągną cię od pracy, sprawią, że wnętrze będzie zbyt kolorowe.

Przy stole komputerowym można z powodzeniem ułożyć organizer ścienny. Zajmuje bardzo mało miejsca, ale dla pracy jest to wspaniały atrybut. Przed oczami będziesz miał najważniejszą rzecz do zrobienia, na pewno nie zapomnisz o swoich planach. Organizer ozdobi również Twój pokój, stanie się atrakcją.

Niezwykły, kontrastowy wystrój sypialni z miejscem do pracy

Niezwykły, kontrastowy wystrój sypialni z miejscem do pracy
Czerwony pulpit w czarno-białej sypialni

Wybór mebli

Dokonuje się tego na podstawie tych wyroków, która strefa zajmuje waszą główną rolę. Jeśli biuro jest priorytetem, skup się na wyborze wygodnego biurka i wygodnego krzesła. Dekoracja we wnętrzu powinna być minimalna. Więcej rygoru i prostoty.

Nowoczesna jasna sypialnia z miejscem pracy

Błyszczące meble w sypialni z gabinetem

Lakoniczny projekt sypialni z gabinetem

Jeśli postawisz sypialnię na głównym miejscu, dostaniesz stolik i kompaktowy fotel. Głównym elementem wnętrza pokoju będzie łóżko z otomaną i szafą. Warto zadbać o to, aby projekt mebli był połączony z wystrojem wnętrza całego pokoju.

Unikaj blokowania sypialni. Znajdź meble z funkcją "dwa w jednym". Jeśli chcesz przechowywać dużo dokumentów w biurze, wybierz dla nich półkę w szafie lub łóżko z pudełkami. Ilość technologii można również zminimalizować, zależy to od Twoich potrzeb.

Pulpit pod drzewem w sypialni
Szklany stół roboczy w sypialni

Meble w sypialni z gabinetem

Sypialnia z biurem w stylu Art Nouveau

Sypialnia z gabinetem w stylu loftu

Oświetlenie w pokoju

Miejsce pracy w biurze, z reguły, znajduje się w pobliżu okna, a sypialnia - z tyłu pokoju. Lepiej jest zastąpić zwykły żyrandol na środku sufitu wbudowanymi światłami. Łatwiej jest uniknąć cieni i oświetlić pożądany obszar pomieszczenia. Wymagana jest obecność światła po lewej stronie stołu. Najwygodniej jest umieścić przełączniki przy drzwiach, w pobliżu łóżka i stołu.

Aby znaleźć miejsce do cumowania, wybierz lampy żarowe z żółtym światłem. W biurze ustaw ożywcze białe lub niebieskie światło fluorescencyjne. Lampy i lampa stołowa dobieramy według koloru i wzoru do wnętrza pokoju. Wszystko powinno być w tym samym stylu i stylu.

Duże okno daje mnóstwo naturalnego światła w sypialni z biurem

Duże okno daje mnóstwo naturalnego światła w sypialni z biurem
Biało-szara sypialnia z miejscem do pracy
Małe stanowisko pracy z półkami nad stołem w sypialni

Sypialnia z marmurowym biurkiem

Sypialnia z małym biurkiem

Sypialnia i nauka w małym pokoju

Co zrobić, jeśli sypialnia jest mała, nie przekracza 12 metrów kwadratowych. m, i nie ma gdzie budować miejsca pracy? Następnie musisz uciec się do wszelkiego rodzaju sztuczek w aranżacji wnętrz, aby przestrzeń była wygodna i nie była przeciążona.

Niezwykły wystrój sypialni z biurkiem

Sypialnia z oknem i biurem

Partycja w sypialni z szafką

Sypialnia z gabinetem w stylu Prowansji

Zawieszony stół w sypialni z gabinetem

Dla pomieszczeń w 12 kw. M. m i mniej jest wiele ciekawych pomysłów, wśród których są dodatkowe sposoby zagospodarowania przestrzennego:

 • Arch - klasyczna technika projektowania. Nadaje się do mieszkań o dowolnej wielkości;
 • podium - idealne do małych pomieszczeń. Ich wysokość waha się od 15 cm do kilku stopni;
 • plan aranżacji mebli - nie jest konieczne, aby wszystkie meble stały wzdłuż ścian, jak większość z nas jest przyzwyczajona. Ten projekt ma wiele opcji. Niektóre meble można zainstalować na środku sypialni, dzieląc przestrzeń, a salon można podzielić na strefy z dwukierunkowymi kominkami;
 • regały z wieloma półkami, na których można umieścić cały papier lub niezbędne przedmioty, książki itd.
Sypialnia jest w zarezerwowanych kolorach z badaniem

Sypialnia z biurem Provence

Sypialnia z gabinetem w stylu retro

Sypialnia z szarym biurem

Sypialnia z gabinetem w nowoczesnym stylu

Skoncentruj się na wyborze kompaktowych i wielofunkcyjnych mebli. Aby zmaksymalizować wolne miejsce w pokoju na 12 metrów kwadratowych. m, użyj tych uwag:

 1. Kup łóżko transformatora - w nim
  umieść szafę lub książki. W innym projekcie łóżko zamienia się w stół, który doskonale spełnia rolę pulpitu. Wtedy nie będzie już potrzeby dzielenia przestrzeni. Wolne miejsce w ciągu dnia będzie dużo.
 2. Zbuduj szafę w ścianie, a wewnątrz wybierz parę półek na książki i dokumenty.
 3. Składany stolik przeznaczony do laptopa. Jest wbudowany w małą szafę. Po zakończeniu pracy wkładasz do szafki stół i inne akcesoria robocze.

Dla pokoi na 12 kwadratowych. m jest bardzo ważne, aby zachować przytulność i domową atmosferę we wnętrzu, pomimo środowiska pracy. Skala kolorów jest najlepiej tworzona w jasnych kolorach. Użyj pomysłu umieszczenia małego zdjęcia na ścianie. Nie powinno to być zbyt chwytliwe, a jednocześnie harmonijnie pasować do ogólnej sytuacji w pomieszczeniu.

Sypialnia z przekształconym balkonem w miejscu pracy
Oryginalny design sypialni, gabinetu i salonu w jednym miejscu

Oryginalny design sypialni, gabinetu i salonu w jednym miejscu
Duża stacja robocza w sypialni

Sypialnia ze stołem roboczym

Jasna sypialnia z biurem

Pokój dzienny z gabinetem: jak łączyć

Jeśli twój dom ma salon, można go połączyć z biurem, zwalniając sypialnię na bezpośrednie spotkanie. Pokój w 12 kwadratowych. m jest idealny do dzielenia go na strefy. Przy oknie zorganizuj miejsce pracy, powinno być dobrze oświetlone - to główny warunek komfortowej pracy.

Wiele pomysłów na dekorowanie pokoju dziennego studiami można znaleźć w Internecie, gdzie znajdują się zdjęcia takich pomieszczeń. 12 m² m wystarczy, aby przestrzeń była przytulna. Odpowiednia aranżacja wnętrza pozwoli w najlepszy sposób wyposażyć pomieszczenia w pomieszczenie, będą stylowe i nowoczesne. Najważniejsze jest to, że czują się komfortowo z właścicielami domu.

Jasny duży salon z miejscem do pracy

Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych i drewnianych regałów pomoże stworzyć całkowicie odizolowane i przytulne miejsce do pracy. Rozmiar pomieszczenia nie zmniejszy się wizualnie. Często stosowane w projektowaniu biura w salonie, sufity podwieszane, ich wysokość musi koniecznie być inna, co przyczynia się do stworzenia domowego mini-biura.

Pomysły na zorganizowanie gabinetu i sypialni lub gabinetu i salonu są zupełnie inne. Jeśli trudno ci zdecydować, poproś o pomoc doświadczonego projektanta. Powie ci, jak zrobić strefy zagospodarowania przestrzennego w najbardziej wygodny i skuteczny sposób.

Szmaragdowo-kremowy salon z miejscem do pracy
Pokój dzienny w kolorze białym z miejscem do pracy

Jasna sypialnia z biurem

Lustro w sypialni z badaniem

Obszar roboczy w sypialni

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 2