Fotel do masażu – samodzielna szafka do osobistego użytku

Fotel do masażu - wielofunkcyjne urządzenie do wpływu sprzętu na ciało. Urządzenie symuluje manipulację profesjonalnego masażysty. Dzięki zaawansowanemu projektowi tworzone są komfortowe warunki, aby skutecznie wspierać zdrowie i całkowity wypoczynek w krótkim czasie.

Fotel do masażu z technologią 3D
Fotel do masażu z funkcją antystresową
Beżowy fotel do masażu

Cechy urządzenia fotela do masażu

Konstrukcja wyposażona jest we wbudowane elementy sterowane przez mechanizm napędowy:

 • system rolek - obracające się części odgórne i skierowane do przodu symulują gwintowanie, prasowanie, ugniatanie i inne czynności;
 • system sprężania powietrza - poduszki powietrzne kompresują i dekompresują części ciała, a także takie techniki jak rozciąganie i skręcanie;
 • Wibracyjny - zapewnia kompleksową wibrację, która stymuluje mięśnie.

Nowoczesne elektryczne fotele do masażu są dostarczane z wieloma programami, umożliwiającymi opracowywanie problemów związanych z grupami mięśni, układem mięśniowo-szkieletowym i zakończeniami nerwowymi.

Fotel masujący CASADA
Krzesło do masażu w etui

Funkcjonalność instalacji

Standardowe modele urządzeń zapewniają minimalny zestaw urządzeń:

 • Poduszki powietrzne;
 • rolki;
 • wkładka statyczna z kołkami do rozwoju punktów akupunktury;
 • timer;
 • skaner.

Standardowe wyposażenie umożliwia wykonywanie takich technik, jak ugniatanie, gwintowanie, wibracje, shiatsu, effleurage.

Fotel do masażu z wyświetlaczem
Krzesło do masażu na pilocie

Modele urządzeń klasy premium są wyposażone, oprócz standardowego zestawu adaptacji, w funkcjonalność hi-tech:

 • Baza HRI - określa częstość akcji serca i znajduje bolesne punkty;
 • rozgrzewanie podczerwieni - usuwa bolesne odczucia, rozszerza naczynia;
 • Technologia 3D - rolki poruszają się we wszystkich kierunkach ze zwiększoną intensywnością.

Producenci produkują również modyfikacje urządzeń z modułami wtykowymi do herbaty, wbudowanym systemem multimedialnym, tacami do hydromasażu. Aby wybrać odpowiedni sprzęt spośród aktualnych ofert, warto zapoznać się z rozszerzonym przeglądem krzeseł do masażu.

Nowoczesny design fotela do masażu

Krzesło do masażu do domu

Przeważająca część foteli do masażu ma 8 podstawowych funkcji i 3 dodatkowe:

 • masaż pleców, rąk, nóg, stóp - wykonywany na bazie systemów rolkowych i mechanizmu sprężania powietrza;
 • uderzenie z efektem 3D - na oddzielnych częściach ciała pojawia się jednocześnie nacisk z różnych stron;
 • rozciąganie - poduszki powietrzne zapewniają efekt rozciągania, zaciskanie obręczy barkowej i piszczeli;
 • skanowanie ciała - na podstawie informacji o cechach anatomicznych wybiera się indywidualny program manipulacji sprzętem;
 • pozycjonuje "zerową grawitację" - ładunek narządu ruchu zostaje usunięty w wyniku zmiany pozycji konstrukcji z pionowej na półlegającą. Mięśnie relaksują się tak bardzo, jak to możliwe.

Dodatkowa funkcjonalność obejmuje zarządzanie smartfonami, wbudowany sprzęt muzyczny i kompaktowy format dla pozycji "zerowej grawitacji".

Krzesło do masażu w domu
Krzesło z funkcją masażu

Rodzaje krzeseł do masażu

Pod względem użytkowania wyróżnia się 3 typy urządzeń.

Vending

Wersja biznesowa urządzenia, która ma wpływ na sprzęt, jest instalowana w witrynach o dużym natężeniu ruchu, akceptora rachunku. Najczęściej spotykane we wnętrzach centrów handlowych, poczekalni i innych miejsc publicznych. Posiada wysoką odporność na zużycie, imponujące rozmiary, jest wyposażony w duży wybór programów. Funkcjonalność foteli vendingowych została zaprojektowana do ciągłej pracy przez kilka tysięcy godzin. Koszt produktu waha się w dużym zakresie.

1
Czerwony fotel do masażu

Biuro

Sprzęt tej kategorii jest popyt w aranżacji komfortu pracowników firmy. Jest często stosowany w kompleksach hotelowych i pensjonatach. Biurowe typy foteli masujących wyróżniają się kompaktowymi wymiarami, realizowanymi w demokratycznych cenach. W takim przypadku funkcja projektowa zakłada intensywną pracę. Zapewnia mechanizm rolkowy i wibracyjny, wyposażony w zestaw programów.

Fotel rozkładany

Do domu

Fotele relaksacyjne do użytku domowego to projekt o imponujących rozmiarach. Oferowany jest szeroki wachlarz cen, nie jest trudno wybrać produkty z klasy budżetowej i segment
u premium. Zestaw zawiera wyczerpujący zestaw funkcji i programów.

Najlepsze fotele do masażu w domu obejmują wibro-masaż, procedury 3D, ogrzewanie na podczerwień. Niemal wszystkie modele urządzeń o znaczeniu sprzętowym przeznaczonym do użytku domowego wyposażone są w program "antystresowy".

Krzesło do masażu w mieszkaniu

Kryteria wyboru

Jeśli nie wiesz, jak wybrać fotel do masażu w domu, należy wziąć pod uwagę fakt, że koszt urządzenia zależy od cech funkcjonalnych modelu. Warto również zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • całkowite wymiary konstrukcji. Kompaktowe krzesełka do masażu z reguły są wyposażone w minimum funkcji. Jeśli planujesz kupić sprzęt dla urody i zdrowia, rozważ modele z zestawem programów, które zapewniają profesjonalne podejście do badania problematycznych obszarów ciała;
 • projekt. W projektowaniu produktów segmentu premium wykorzystuje się prawdziwą skórę. Główna część urządzeń uderzenia sprzętu ma wykończenie z ekoskóry. W wersjach budżetowych powierzchnia robocza jest tworzona z kompozycji polimerowej;
 • metoda kontroli. Progresywne typy foteli masujących są wyposażone w sterowanie komputerowe, funkcjonalność jest regulowana elektronicznie.

Modele segmentów środkowych i budżetowych są wykonywane z ręczną i automatyczną regulacją.

Krzesło do masażu o zerowej grawitacji

Zalety i wady

Pomyślny wybór fotela do masażu zapewnia możliwość korzystania z autonomicznej szafki ręcznej w domu lub w biurze. Za pomocą manipulacji sprzętowych:

 • zmęczenie mięśni jest usuwane;
 • wyeliminowane problemy w układzie krążenia, metabolizmie, aparacie motorycznym;
 • poprawia koloryt skóry;
 • stres jest usuwany, poprawia się samopoczucie.

Na liście wad wyposażenia zauważalne są imponujące wymiary - konstrukcja nie jest łatwa do zaaranżowania w warunkach małej kwadratury typowej obudowy. Drugą stroną problemu jest koszt produktu. Pełne badanie okolicy szyjki macicy, obręczy barkowej i dłoni, pleców, łydek i stóp jest dostarczane przez urządzenie z zestawem programów, a tylko najlepsze modele foteli do masażu mają podobną funkcjonalność. W rezultacie przedział cenowy urządzenia reprezentuje przeciętny i drogi segment. Modele budżetu mają tylko podstawowe opcje.

Krzesło do masażu do biura

Przeciwwskazania

Implanty elektroniczne, na przykład, stymulatory reagują na wpływy elektromagnetyczne, więc jeśli takie są w ciele, nie można używać urządzenia udarowego. W każdym razie przed skorzystaniem lepiej skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się wszystkich "pułapek", przeciwwskazań, ale jest ich wiele:

 • procesy zapalne, nowotwory;
 • cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe;
 • choroby skóry, otwarte rany;
 • wczesna ciąża;
 • ostre bóle.

Należy pamiętać, że nie można przesadzić z procedurami masażu sprzętowego, jest to najeżone konsekwencjami. Jedna strefa jest opracowywana nie dłużej niż 5 minut. Czas trwania sesji wynosi do 30 minut.

Fotel masujący Panasonic

Przegląd krzeseł do masażu

Fujiiryoki EC-3800

Zaawansowane pozycje w rankingu popularnych instalacji sprzętowych zajmują produkty znanych japońskich producentów. Marka Fujiiryoki produkuje innowacyjne krzesła do masażu z segmentu super premium w przedziale 250-375 tys. Fujiiryoki EC-3800 to tandem o wysokiej funkcjonalności i wyrafinowanym designie, który jest częścią najlepszych krzeseł do masażu z inteligentną technologią. Kompleks standardowych technik ekspozycji na ciało, najnowsze koncepcje masażu sprzętowego w postaci rozciągania rdzenia kręgowego - projekt uosabia postępowe idee technicznych geniuszy Krainy Wschodzącego Słońca.

Krzesło do masażu z rozgrzewką

Yamaguchi Axiom Champagne

Twórca japońskich programistów jest produkowany w Chinach. Ma rozbudowaną listę rewolucyjnych koncepcji wpływu sprzętu i jest zaimplementowana w segmencie premium. Jedną z innowacyjnych implementacji jest zarządzanie sprzętem za pomocą smartfona. Yamaguchi Axiom YA-6000 jest wyposażony w kompaktową funkcję dla pozycji "zerowej grawitacji". YA-2100 3D Power przyciąga luksusowy design i specjalny sprzęt z efektem skręcania. W tym przypadku górna i dolna część ciała są poddawane jednocześnie naciskowi z różnych stron, tak jak przy skręcaniu ciała ludzkiego. Intensywność ruchu mechanizmu rolkowego z technologią 3D jest dostosowywana do osobistych preferencji.

Fotel do masażu Yamaguchi

Gess

Zaawansowana technologicznie część produkcji większości marek z Europy i USA jest realizowana w siedzibach głównych w ich krajach macierzystych, a proces bezpośredniej produkcji realizowany jest na terenie krajów Azji południowo-wschodniej. W tym i formuła towarów wysokiej jakości o względnie demokratycznej wartości.

Fotel relaksacyjny do domu

Niemiecka marka premium Gess jest produkowana w Chinach. Model Gess Symphonie jest wyposażony w zaawansowane techniki manipulacji sprzętem i różne programy. W oparciu o antropologiczne dane ciała, system wybiera optymalny system procedur manualnych. Na podstawie systemów rolek i poduszek powietrznych badane są dłonie, plecy, golenie i stopy. Pozycja "zerowa grawitacja" jest zapewniona. Model Gess Emotion ma również funkcję "masażu rytmicznego" - połączenie muzyki i wpływu na części ciała pozytywnie wpływa na wyniki manipulacji.

Fotel z masażem rytmicznym

RestArt

Chińskie techniki masażu w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami stanowiły podstawę koncepcji RestArt z Państwa Środka. Szeroka funkcjonalność jest zapewniona nawet w linii budżetowej. W górnej części fotele masujące modelu automatu wypoczynkowego RestArt RK-2669. Zwiększ
ona trwałość urządzenia - 4300 godzin ciągłej pracy - konkurencyjna marka.

Krzesło do masażu Vending

US Medica Infiniti

North American Development Group jest w Chinach. Urządzenie jest dostępne w segmencie premium, o ile program eliminujący naprężeń, techniki 3D, przewiduje „nieważkości”, masażu wibracyjnego, ciepła. Relaksujący fotel do użytku domowego jest osobisty gabinet masażu.

Fotel do masażu japońskiego producenta

Gdzie jest opłacalny zakup?

Sprzęt prezentowany jest w markowych sklepach firmowych i sklepach multibrandowych. Jeśli planujesz wybrać fotel do masażu w najbardziej optymalnej cenie, skorzystaj z usług internetowych witryn oficjalnych dystrybutorów. Testuj modele urządzeń w wyspecjalizowanym salonie, poznaj cechy projektu, skonsultuj się z ekspertami. Zamawiając wybrane produkty, należy określić warunki gwarancji i serwisu pogwarancyjnego.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

46 − = 42