Farba do kuchni: praktyczne wykończenie lub relikt przeszłości (15 zdjęć)

Przemysł budowlany to koncentracja innowacyjnych technologii, które umiejętnie "współpracują" z poszukiwanymi materiałami. Jednym z takich sprawdzonych materiałów jest farba. Ten łatwy do zastosowania środek do wykańczania ścian i wszelkich innych powierzchni pozwala przekształcić pomieszczenia w ciągu zaledwie kilku godzin. Dzięki szczotce budowlanej malowanie ścian w tym lub innym pokoju trwa dziesięć godzin zamiast trzech dni. Oczywiście wiele zależy od osoby, która dokona właściwego wyboru jako narzędzia i materiału.

Farba do kuchni

Tak więc niewielka część ludzi wie, że w branży budowlanej istnieje siedem rodzajów i rodzajów farb, które różnią się między sobą. Jak dokonać właściwego wyboru?

Farba do kuchni

Jakie są właściwości farby do kuchni?

Wnętrze kuchni charakteryzuje się atrakcyjnym i powściągliwym charakterem, co wyjaśnia wiele właściwości wybranych materiałów budowlanych do wykończenia tego pomieszczenia. Tak więc farba do kuchni ma specyficzne cechy.

Zmywalna farba - tak właśnie jest w kuchni.

Pomieszczenie to jest związane z gotowaniem i przetwarzaniem produktów, dlatego farba nie powinna przyciągać kurzu i innych zanieczyszczeń, które spadają na żywność. Oczywiście lepiej jest wybrać ten materiał budowlany, który osoba będzie łatwo myć i czyścić.

Farba do kuchni

Ponadto wybrana farba powinna być również odporna na zużycie, co pozwoli właścicielowi wyremontowanych pomieszczeń zapomnieć o trosce o powłokę. Kolejną pozytywną cechą farby jest szybkość suszenia i całkowity brak nieprzyjemnego zapachu. Podczas malowania pomieszczenia należy używać tylko takich produktów budowlanych.

Farba do kuchni

Jakie rodzaje farb są dziś znane?

Osoba, która zdecydowała się samodzielnie pomalować ściany i sufit w kuchni, warto wiedzieć, że istnieją tylko trzy rodzaje farb. Oczywiście, aby dokonać właściwego wyboru, musi nauczyć się je rozumieć. Tak więc mówimy o matowej, półmatowej i błyszczącej farbie.

Farba do kuchni

Matowa farba

Farba tego typu nie świeci i ma lekko chropowatą powierzchnię. Wygląda świetnie w ciemnych odcieniach, szczególnie w większych pomieszczeniach. Uważa się, że ten rodzaj farby może być nakładany na dowolną ścianę, ze względu na brak połysku, doskonale ukrywa nierówności i maskuje pęknięcia.

Farba do kuchni

Wśród wad stosowania takiej farby w kuchni, można zauważyć, że farba matowa szybko przyciąga kurz i inne zabrudzenia. Taka farba nie nadaje się do sufitu w kuchni, ponieważ opisana powierzchnia dosłownie pochłania całe parowanie.

Malowanie semigloss

Jeśli mówimy o półbłyszczącym produkcie, należy zwrócić uwagę na jego trwałość, a ponadto ma on nadającą się do prania podstawę, co pozwala przypisać ją do odpornych i niewiarygodnie trwałych powłok.

Farba semigloss jest średnią odmianą pomiędzy błyszczącym i matowym rodzajem, biorąc tylko to, co najlepsze z obu. Nie świeci jak połysk, ale nie przyjmuje całego brudu, jak matowy. Idealny do pionowych i poziomych powierzchni w kuchni, może być stosowany w jasnych i ciemnych kolorach.

Farba do kuchni

Powierzchnia semigloss jest odporna na zużycie i zanieczyszczenia. Oczywiście, tylko taki produkt budowlany może rozwiązać problemy, które pojawiają się w przypadku matowej farby. Co zaskakujące, ministrowie są kategoryczni: niektórzy twierdzą, że opisany materiał nie.

1

Błyszcząca farba

Wybierając błyszczącą farbę, lepiej jest, aby dana osoba brała pod uwagę fakt, że wielu budowniczych uważa ją za najlepszy wybór. Jest w stanie zapewnić gładką i równomierną powłokę, która będzie różniła się wytrzymałością.

Łatwo jest zadbać o błyszczącą powierzchnię. W przypadku wykrycia zanieczyszczenia wystarczy użyć wilgotnej gąbki, która usunie wadę. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę cenę towarów. Błyszcząca farba charakteryzuje się niskim zużyciem, co zapewnia spójność ceny, jakości i ilości produktu.

Farba do kuchni

Ale jest kilka niedociągnięć. Błyszcząca powłoka staje się gładka tylko wtedy, gdy powierzchnie są idealnie równe. Nie zapominaj, że błyszcząca farba zapewnia stały blask ścian, co dla niektórych ludzi zamieni się w niedopuszczalne tortury, szczególnie w słoneczne dni.

Rodzaje farb

Farba na bazie wody

Farba na bazie wody jest materiałem, który ma wymierne korzyści. Tak więc ściany pokryte wymienionym produktem wysychają w ciągu pół dnia. Za trzy godziny na powierzchnię możesz bezpiecznie dotknąć.

Farba do kuchni

Kuchnia pokryta taką farbą jest łatwa do wentylacji, ponieważ praktycznie nie ma zapachu. Jest to główna zaleta powłoki na bazie wody - w kuchni, w której człowiek przetwarza żywność i gotuje, nie powinien występować specyficzny nieprzyjemny zapach. Ważne jest również, że farba nie ma zastosowania do mieszanin chemicznych, w których dana osoba ma czasami ciężką reakcję alergiczną.

Opisane plusy zawierają również fakt, że prędkość suszenia i brak zapachu już sprawiają, że praca z materiałem jest komfortowa i bezpieczna dla osoby, a specjalna kompozycja umożliwia jej klasyfikację jako nadającą się do prania.

Farba do kuchni

Farba alkidowa

Farby alkidowe są zwykle stosowane do wykańczania na zewnątrz, ale nie można powiedzieć, że są one mniej odpowiednie do wewnętrznego przetwarzania. Zaletą tego produktu jest to, że bezpiecznie odnosi się do podwyższonego poziomu wilgotności i wysokich temperatur.

Taki produkt staje się idealnym kandydatem do obróbki przestrzeni kuchennej, ale budowniczowie zalecają używanie go tylko do malowania sufitu. Jest to spowodowane ograniczoną paletą kolorów, która czasami uniemożliwia osobie wybór atrakcyjnych odcieni dla ścian kuchni.

Farba do kuchni

Farba akrylowa

Farba akrylowa do ścian w kuchni jest podobna do farby na bazie wody. Nie ma nieprzyjemnego zapachu i szybko wysycha. Ponadto produkt ukrywa pęknięcia i nierówności powierzchni, które nie mogą być obsługiwane innymi metodami.

Farba do kuchni

Warto zauważyć, że farba akrylowa jest odporna na wilgoć i stabilnie toleruje obciążenie. To być może najważniejsze kryteria wyboru. Pokryta powierzchnia, którą można bezpiecznie wyczyścić, a osoba nie musi martwić się o blaknięcie.

Farba poliuretanowa

Farby poliuretanowe mają również wysoki stopień wytrzymałości i odporności na wilgoć, ale nie są tak często wybierane. Faktem jest, że pomimo pozytywnych właściwości, produkt ten należy do kategorii wysokich cen i nie wszystkie są rozwiązane pod kątem jego wykorzystania.

Żywice poliuretanowe, które są częścią tych samych kolorów, mogą zapewnić równomierną powłokę, która będzie stosowana przez długi czas.

Farba do kuchni

Podsumujmy: która farba jest dla Ciebie najlepsza?

Wybór farby zależy od tego, czego dana osoba potrzebuje. Jak już wcześniej powiedziano, jeśli wymagane jest ukrycie niedoskonałości powierzchni, to matowy produkt jest najlepszy. Tak więc połysk tylko pogarsza sytuację i podkreśla braki muru.

Farba do kuchni

Osoba musi zrozumieć, że farba do sufitu w kuchni i do ścian może się nie pokrywać, ponieważ powierzchnia może być inna i wymagane są również wymagane środki. Na suficie musisz ukryć pęknięcia za pomocą matowego produktu, a na ścianach potrzebujesz akcentu w postaci połysku.

Farba do kuchni

Jeśli chodzi o inne kryteria wyboru, lepiej zwrócić uwagę na koszt materiałów budowlanych, wskaźnik wytrzymałości, obecność zapachu i czas schnięcia. Ale decyzja jest subiektywna, więc musisz użyć farby, której wybór zostanie dokonany w oparciu o cechy lokalu i osobiste preferencje właściciela.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

35 − = 28