Dywan w sypialni: przyjemna konieczność (25 zdjęć)

Miękka wykładzina podłogowa lub ścienna jest istotną częścią większości domów, szczególnie w regionach o chłodnym klimacie. Dywany we wnętrzu sypialni sprawiają, że pokój jest bardziej komfortowy, rano nastawiając gospodarzy na pozytywny. To nie jest tanie, jest kupowane przez długi czas, dlatego trzeba go świadomie wybrać.

Kolor

Głównym przeznaczeniem sypialni - pełny odpoczynek i zdrowy sen. Psychologowie uważają, że są w stanie stworzyć uspokajającą beżowo-brązową gamma. Dobrym towarzyszem może być wyciszona zielona i niebieska paleta. Doda wiosnę świeżości, a fioletowy wywoła poczucie zaufania.

Beżowy dywan w sypialni

Biały dywan w sypialni

Młody, aktywny i z awanturą natury awanturnictwa, nawet do sypialni wybierz czerwony. Wierzą, że w ten sposób ciało zostanie naładowane podczas snu. Intelektualiści i kreatywni ludzie wolą pomarańczę jako źródło inspiracji.

Decydując, jak wybrać dywan w sypialni w kolorze, należy wziąć pod uwagę stopień oświetlenia pokoju. Wyjście z okien po słonecznej stronie powoduje zimne odcienie dywanu, przy braku światła preferowane są ciepłe kolory, takie jak żółty lub podobny.

Bezpłochliwy dywan w sypialni

Czarny dywan w sypialni

Formularz

Dawno minęły czasy, kiedy na sprzedaż były wyłącznie prostokątne modele dywanów. Dziś wybór jest znacznie szerszy: dywany owalne, okrągłe lub inne kształty nikogo nie zaskakują.

Prostokąt

Tradycyjne rozwiązanie. Jest używany w kilku sytuacjach:

1
 • Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do tej opcji i nie chcą niczego zmieniać.
 • Rygorystyczne linie są odpowiednie, jeśli chcesz zrównoważyć zbyt miękkie wnętrze sypialni.
 • Prostokąt zamyka przestrzeń tak bardzo, jak to możliwe, więc jest wybrana, jeśli wykładzina nie jest idealna.
 • Jedyny model ścienny.

Pożądane jest wybranie tej nawykowej formy dla osób starszych: wpaja im uczucie spokoju i stabilności.

Dywan z kwiatami w sypialni

Dywan z długą drzemką w sypialni

Owalny

Bardziej nowoczesny wygląd, również w sypialni:

 • Jeśli meble, zwłaszcza masywna szafa, mają kształt prostokąta, są inne "kątowe" elementy, potrzebny jest zaokrąglony dywan dla równowagi.
 • Owale łagodzą prostolinijność, dzięki czemu wnętrze jest bardziej intymne, co jest psychicznie ważne dla sypialni.
 • Owalny dywan automatycznie wywołuje uczucie szczęścia i komfortu.

Niestandardowe dywany o owalnych kształtach dają możliwość eksperymentowania ze znaną przestrzenią.

Circle

Ma wszystkie zalety związane z owalnym modelem. Praktyczne i wygodne są małe okrągłe okrągłe dywany. Okrągły biały dywan z długim włosiem wypełni mlecznobiałą lub delikatnie pastelową sypialnię ze specjalnym wdziękiem.

Interesujące jest spojrzenie na środkowy duży okrągły dywan, uzupełniony o mniejsze owale.

Dywan z wzorem choinki w sypialni

Rozmiar

W sypialni z reguły nie ma jednego dywanu. Nawet w małych pomieszczeniach mogą być dwa: na ścianie i na podłodze. Jest to naturalne, ponieważ nic nie może stworzyć więcej przytulności niż miękka puszysta powłoka.

Duży i mały dywan wykonuje różnorodne zadania estetyczne i praktyczne. W przypadku kompaktowej przestrzeni zwykle wystarczy jeden solidny dywan. Ozdabia wnętrze i służy jako akcesorium przy łóżku. W przestronnych pokojach, oprócz centralnej, znajduje się kilka małych sypialni.

Duże dywany natychmiast wskazują na styl wnętrza, uzupełniając meble. Ponadto są bardziej funkcjonalne, nie zsuwają się.

Małe maty nocne pokrywają się z głównymi kolorami i tworzą pojedynczy zestaw, lub służą jako jasne akcenty. Są umieszczone arbitralnie tam, gdzie wygodnie dla właścicieli.

Dywan fioletowy w sypialni

Gładki dywan w sypialni

Materiał

Ze względu na różnorodność wzorów, kolorów i form, asortyment materiałów się nie zmienia: ta sama naturalna wełna lub jedwab plus syntetyki. Każda z nich ma swoje zalety i wady w stosunku do sypialni.

Wełna

Standardem tego segmentu jest luksus z Iranu, czyli wspaniałe perskie dywany w klasycznym stylu. Są one wyłącznikami fabrycznymi lub ręcznymi, ale są równie niedostępne dla większości ze względu na wysokie koszty.

Błękitny dywan w sypialni

Indyjski dywan do sypialni

Są cenione ze względu na estetykę, absolutne bezpieczeństwo sanitarne i ekologiczne, wysoką izolację cieplną i dźwiękową. Bardzo wolno się ścierają. Wszystkie te cechy pozwalają spokojnie umieścić je w sypialni lub zawiesić na ścianie. Ściany wyglądają solidne, bardziej wyrafinowane owalne dywany na podłodze. Jeśli masz cierpliwość do regularnego czyszczenia, lepiej wybrać dywany ze stertą. Te modele idealnie nadają się do sypialni: po prostu są boskie.

Dywan w sypialni z kominkiem

Brązowy dywan w sypialni

Silk

Podobnie jak tysiące lat temu, naturalny jedwab jest uważany za atrybut luksusu. Materiał jest silnie związany z wyrafinowaniem i udoskonaleniem. Dywany z niej wykonane są trwałe i bajecznie piękne, ale nie są grube ani wełniste, więc nie ma sensu układanie ich na podłodze. Rzadko widuje się je na podłodze z innego powodu: nie wszyscy zostaną zdeptani przez piękno. Po zawieszeniu takiego dywanu na ścianie w sypialni można stworzyć bardziej świąteczny nastrój niż przytulność. Dywan wykonany z naturalnego jedwabiu zamienia błyszczącą sypialnię w imperialną komnatę, a prostszy
pokój jest udekorowany, co wzbogaca. Kontemplacja jedwabnego luksusu zaraz po przebudzeniu gwarantuje właścicielowi wysoką samoocenę przez cały dzień.

Syntetyki

Prawdziwe zbawienie dla wszystkich, którzy decydują, jak wybrać przyzwoitą opcję budżetową. Poliamid, poliester, akryl i inne sztuczne materiały stały się godnym substytutem kosztownego naturalizmu.

Dywan w sypialni

Okrągły dywan w sypialni

Akryl. Dywany są podobne do wełny: ten sam miękki, o dowolnej długości drzemki, łatwy do czyszczenia. Chociaż wymagane jest regularne czyszczenie. Poliester jest bardziej odpowiedni dla sypialni, ponieważ jest mniej brudny.

Poliamid - najbardziej odporny na zużycie ze wszystkich syntetycznych, dobrze oczyszczonych, odpornych na chemikalia, może trwać wystarczająco długo.

Jedyne obawy dotyczące szkód zdrowotnych są niepotrzebne, ponieważ bezwzględna większość ofert na rynku jest testowana pod kątem bezpieczeństwa i spełnia normy sanitarne i higieniczne. Syntetyczny dywan we wnętrzu ma jeszcze jeden plus: szeroki wybór faktur i kolorów.

Nie wszystkie takie dywany służą długo: od polipropylenu - pięć lat, od nylonu - 10-15. Jest to jednak w rękach kochanków, często zmieniających projekt: z niedrogiej rzeczy łatwo opuścić.

Dywan w pastelowych odcieniach do sypialni

Projekt

Produkty wybrane na podłodze lub ścianie powinny być w harmonii z odcieniem tapet i mebli: w sypialni pożądane jest użycie beżu lub innych pastelowych kolorów.

Zrób mały pokój przestronniejszy i bardziej przestronny owalny dywan na świeżym powietrzu z jasnym tłem i jasnym ukośnym wzorem. Duża postać jest odpowiednia w dużych przestrzeniach, ponieważ oko postrzega ją precyzyjnie. Objętość pomieszczenia zmniejsza się wizualnie. Taki obraz jest akceptowalny jako akcent w małym monochromatycznym wnętrzu. Podobną rolę odgrywa dywan o innej wysokości stosu.

Aby podkreślić piękno lub styl mebli, dywan w sypialni jest preferowany monofoniczny. Równoważy on również musującą podłogę, szczególnie w tym samym kolorze.

Perski dywan w sypialni

Pasiasty dywan w sypialni

Nowoczesne trendy

Ci, którzy są zmęczeni tradycjonalizmem w projektowaniu, dekorują wnętrze bogatą kolorystyką, wybierają style vintage lub prowansalskie, ale dywany pozostają. Bez względu na kaprysy mody, najdogodniejsze są dywany z długim drzemką w sypialni. Miło jest iść po przebudzeniu, a potem chodzić boso po pokoju.

Zielony dywan w sypialni

BORDEAU

W Burgundii jest wielu wielbicieli, ale wybierając ten arystokratyczny kolor do sypialni, trzeba być ostrożnym. Taki dywan jest odpowiedni w jasnym pomieszczeniu, w którym wygląda dobrze, ze spokojną bielą, beżem, kremem, jasnoszarymi tonami. Różowe wnętrze i bordowy dywan - doskonałe połączenie dla dorosłej sypialni, a lekko-bordo, prawie czerwone, w połączeniu z paletą światła wprowadzą do wnętrza atmosferę pasji i nieziemskiej miłości.

Dywan w sypialni w stylu prowansalskim

Dywan z obrazkiem w sypialni

Niebieski

Kolejna wersja pięknego kolorowego dywanu. On jak żaden inny nie jest odpowiedni w sypialni, ponieważ naukowo ustalony: niebieski kolor ma korzystny wpływ na ciśnienie i pracę serca. Taki dywan na podłodze w sypialni wciąż jest zatłoczony do "fajnych" dobrze rozgrzanych pomieszczeń. Jeśli opcja ciemnoniebieskiego nie jest zbyt odpowiednia, możesz przyjąć stłumiony niebieski kolor. Są w dobrej harmonii z drewnianymi meblami, zwłaszcza z wysoko rzeźbioną głową łóżka w klasycznym stylu.

Dywan z wzorem w sypialni

Biały

Białe dywany w sypialni do niedawna wydawały się ciekawostką: zbyt marquee i niepraktyczne. A dzisiaj nie każdy je wybiera. Jednak w połączeniu z tymi samymi białymi meblami na ciemnej podłodze sprawiają, że sypialnia jest wyrafinowana. Neutralna biel jest połączona z dowolnymi innymi kolorami, które są używane jako akcenty. Szczególnie wygodny jest dywan w kolorze białym i miękkie kontury z długim drzemką.

Różowy dywan w sypialni

Szary dywan w sypialni

Provence

Przekształcenie domów wiejskich w pełnoprawne wiejskie rezydencje sprawiło, że prowansalski styl jest popularny, ale ta wersja, przywodząca na myśl vintage, jest prosta tylko na pierwszy rzut oka. Na południu Francji nie ma silnego chłodu, więc dywany w stylu Prowansji są dość specyficzne:

 • małe rozmiary - to bardziej jak dywany;
 • Nie bądź gęsty, z wysoką lub nawet średnią drzemką;
 • wyblakłe i celowo odrapane;
 • nie przeznaczone do ścian;
 • często przypominający rękodzieło.

Z tych tylko powodów nie nadają się do standardowego mieszkania. Jest to wariant wiejskiego domu wykorzystywanego do życia w ciepłym sezonie.

Skóra w sypialni

Ponadto prawie zawsze są to owalne dywany z wielokolorowym ornamentem, więc mogą zostać wprowadzone do ogólnego stylu tylko przez specjalistę. Jeśli możesz stworzyć pokój lub dom w stylu prowansalskim ze starannie dobranych akcesoriów, stanie się prawdziwym wyłącznikiem.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 4