Záclony pro letní sídlo: vybíráme design a šijeme (26 fotek)

Moderní dacha už dlouho není jako kůlna pro ukládání inventáře. Dnes se majitelé chatových chatek snaží z léto domu udělat krásné a pohodlné předměstské bydlení po celé léto. A proto přemýšlejte nad designem interiéru, ať si odpočinete na letní odpočinek daleko od hlučných megacities. Lidové styly, mezi něž patří: země, Provence, Skandinávie, Středomoří, nejvíce organicky vypadají v atmosféře země.

V naší zemi se rozšířil takzvaný rustikální styl, který nám připomíná prázdniny s babičkou a volným venkovským životem. Je charakterizován množstvím ručně vyrobených textilií: přehozy, koberce, závěsy a samozřejmě záclony. Jaké záclony můžete zvolit pro venkovský dům a jak si je šité, řeknete profesionálním designérům.

Béžové závěsy pro letní pobyt

Bílé závěsy pro letní pobyt

Jak si vybrat látku pro krajní záclony

Především by měla být barva a textura tkaniny vybrána podle obecné barevné schéma, takže záclony jsou v souladu s interiérem venkovského domu. Při výběru látky je žádoucí vzít v úvahu několik důležitých bodů:

  • Umístění oken. U jižních a západních oken v letním horizontu bude zapotřebí hustá lehká tkanina odrážející sluneční paprsky. V takovém případě bude dům večer méně ohříván. Pro východní a severní okna není tato funkce tak důležitá, ale pro zachování jediného souboru může být pro všechna okna k dispozici hustá tkanina.
  • Vlastnosti tkaniny. Pro země záclony - bavlna, ložní prádlo, syntetické nebo smíšené. Přírodní materiály vypadají ekologičtější v rustikálním stylu, ale syntetické nebo směsice silnější, snadno vymazané, lehce pokrčené a téměř nevyhořely. Jaké vlastnosti si přejete - majitel si vybere.
  • Velikost místnosti. U malého pokoje je lepší zvolit lehkou tkaninu, jednobarevnou nebo s malým vzorem. V prostorné místnosti s velkými okny budou vypadat všechny.

Roll nebo římské rolety potřebují husté tkaniny holdingového typu a za oponou na verandě nebo v altánku mít nejtrvanlivější materiál, který netrpí před deštěm a větrem.

Klasické závěsy pro letní pobyt

Dvoubarevné závěsy pro letní pobyt

Výběr vzhledu pro země záclony

Krycí záclony pro chalupy se neliší předstíranost, jsou obvykle obdélník tkaniny, zvednuté nahoře. Jednoduchost řezu je kompenzována elegantně zbarvenou nebo kostkovanou barvou. Nicméně každé řešení interiéru má své vlastní zvláštnosti při výběru textilií pro okna.

Římské záclony pro letní sídlo

1

Záclony pro chalupu s obrazem

Závěsy pro vilu v ložnici

Země

Dynamický styl amerických vzdálených míst. Je charakterizován jasnými kvádrovými obdélníkovými panely s výběžky, které tvoří malou sestavu na římsě.

Buňka nebo střední květinovým vzorem vhodné pro monochromatické stěny, v případě, že stěny jsou pokryty tapety se vzorem, je třeba zvolit látku tak, aby odpovídaly základní barvu stěn. Přednost by měla být věnována přirozeným odstínům: béžová, ořechová, lehká káva.

Jednoduché řezy jsou také shromažďovány na římsě v mělkém záhybu. Pro lambreken ve venkovském stylu jsou charakterizovány vertikálními pick-upy kontrastní monofonní látky. Pokuste se použít na dokončení závěsů tenkou džínovou látku a měkkou kůži - a dlouho se ocitnete v trendu.

Závěsy pro letní sídlo ve francouzském stylu

Záclony pro chaty s geometrickým vzorem

Provence

Mír a teplo slunce oteplovalo jižní Francii, zdůrazňovalo lehké tkaniny, které umožňovaly spoustu slunce. Zastavte výběr na nejjednodušším řezu a zaměřte veškerou pozornost na barvu. Tento styl je charakteristický měkkým, jako kdyby hořel v slunečních odstínech - chrpa, olivovník, pistácie, levandule, hořčice. Bílá modrá a příliš malá klec je vhodná.

Použijte jej pro šití záclon ve stylu "kavárny". V textilním designu je květinová ozdoba oblíbená, připomínající kytice z květů. Neexistují ostré syté barvy. Namísto mělké sestavy na římsu použijte měkké široké závěsy stejného materiálu pro upevnění závěsů. Dejte záclony, aby volně visely na podlaze a mírně se odvíjely od vánku - a zachyťte atmosféru klidné francouzské provincie.

Modré závěsy pro letní pobyt

Záclony pro chaty z bavlny

Skandinávský

Na rozdíl od jihu Francie je tento styl založen na čistých chladných odstínech, připomínajících zasněžené vrcholy a horské řeky. Pro něj se vejdou sněhově bílé záclony, dokonce i široké záhyby, které sestupují k podlaze. Můžete použít praktičtější pastelové odstíny: béžová, modrá, šeřík. Přednost by měla být věnována přírodním látkám: prádlo, bavlna, jemná vlna.

Středomoří

Lehkost, jednoduchost a lakonicismus - toto je motto tohoto stylu. Stejné by měly být také okenní závěsy - minimální textilní detaily na velkých oknech.

Pokud máte rádi teplé odstíny, zvolte italskou barvu, jinak budete dbát na řečtiny a jejich barvy značky: bílá, modrá a zlatá. Sněhově bílé žaluzie na oknech nebo zlaté římské připomínaly plachty lodi a chránily je před spáleným sluncem.

Záclony pro venkovské domy

Záclony pro chaty krátké

Rustikální

Pod takovým nekomplikovaným jménem se rozeznáv
á styl ruské vesnice, která je dobře známá každému z nás. Vzhledem k obrovské velikosti Ruska není náš lidový styl tak výrazně vymezen ve srovnání s jinými zeměmi. Každý region má své vlastní interiéry. Přesto zůstávají obecné zásady vypracované po staletí. Při plánování otevření oken v rekreačním domě zvažte několik doporučení:

  • Záclony v barvě by měly být v souladu s celkovou barevnou paletou domu;
  • s výhodou lehké přírodní materiály - bavlna (chintz), prádlo;
  • Vyberte textilie s jednoduchým jednoduchým vzorem - klec, pás, květinový ornament nebo monochromatický.

Zvláštností vesnického stylu je patchwork tkanina, napodobující patchwork. Návrh záclon není také komplikovaný. Obvykle mají tvar obdélníků sestavených na řadě dřevěných okapů.

Dlouhé záclony vizuálně zvyšují strop, krátké závěsy jsou vhodnější pro kuchyň. Závěsy v ložnici by měly úplně zakrýt okno ze světla.

Vhodné jsou stejné jednoduše řezané lambrekiny a výběžky z textilního pásku. Šité záclony, aby daly vlastní sílu pod vlivem jakékoliv hostesky, která ví, jak se má na šicí stroj trochu čistit.

Záclony pro chaty červené

Záclony pro chalupu krajky

Jak šité záclony, aby si dali vlastní ruce

Než půjdete nakupovat textilie, je třeba změřit okna, vzít v úvahu příspěvky na švy a drapérie, určit délku hotového výrobku a počet oken. Materiál může potřebovat více, pokud přivádí do oponou ze stejné látky ušít ubrus, polštáře nebo závěsy na otevřených kuchyňských policích. Také je třeba vzít v úvahu, že je nutné, aby vyprání před řezáním, aby dala smrštění a žehlit, takže spotřeba se mohou mírně dokonce zvýšit.

Když kupujete látku, zeptejte se prodejce na jakou teplotu lze umýt a žehlit.

Pro šití je nutné připravit nůžky, krejčovskou pásku a křídu, nitě v tónu látky, špendlíky a šicí stroj. V průběhu práce budete potřebovat železo.

Záclony pro chaty v kuchyni

Záclony pro chaty s lambrequinem

Délka dokončené clony se měří shora od odkapávacího řetízku až po vybranou značku - prahovou lištu nebo pod podlahou. K výslednému číslu přidejte asi 10 cm - pro kuliska pod řetězem odklenutí a pro lem spodního švu. Šířka panelu by měla být větší než šířka římsy o přibližně 20-30 cm. Pokud se předpokládá drapání, výsledná číslice se násobí 1,5-2,5.
Umyjte umyté a žehlé textilie na rovný povrch a změřte potřebné velikosti křídy. A nezapomeňte na pravidlo hlavního krejčího: změřte sedmkrát - řez jednou! V opačném případě nebude cesta do obchodu dostatečná.

Při řezání tkaniny do klece nebo kříže je nutné sledovat vztah vzoru, takže na obou tkaninách se shoduje ve výšce.

Záclony pro chaty z lnu

Záclony pro chaty s obrazem paisley

Záclony pro chaty s pick-upy

Po řezání zamíchejte švy a vyzkoušejte produkt na okno. Také zkontrolujte, jak snadno se okapy zašroubují do horního hřbetu. Pokud se nemýlíte s velikostí, může být slepota šitá na psacím stroji. Okraje výrobku jsou šité šitým švem. Speciální noha pro šicí stroj pomůže ulehčit práci. Nezapomeňte fixovat švy tak, aby se během mytí nerozpustily. Po šití všech švů musí být hotové závěsy vyžehlené železnou párou.

Závěsy pro letní sídla s potiskem

Záclony pro letní dům ve stylu Provence

Záclony pro chaty přímo

Kuchyňské závěsy do kuchyně

Máte velké záclony do místnosti! Nyní můžete šit záclony do dachy pro kuchyni. Při výběru materiálu a přizpůsobení zvažte několik důležitých věcí:

  • kuchyňské záclony musí být omývané mnohem častěji, takže tkanina by měla být trvanlivá a snadno se opotřebovávat;
  • potřísněné záclony mohou způsobit požár, pokud je v blízkosti kamna, mějte to na paměti při výběru stylu a délky;
  • záclony do kuchyně nejčastěji krčí ve stylu "kavárny".

Obarvení pro kuchyňské záclony lze zvolit jasněji a elegantněji než pro pokoj.

S moderním širokým výběrem materiálů najít vhodnou a krásnou volbu pro záclony v rekreačním domě není těžké. Snažte se je šit sami a výsledek vás určitě potěší, protože to, co děláte vlastními rukama, plní interiér s teplem a pohodlí po mnoho let.

Záclony pro vilu se vzorem

Záclony pro letní pobyt

Zelené závěsy pro letní pobyt

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 52 = 62