Strop z podšívky: designové prvky (24 fotek)

Dokončovací materiály z dřeva jsou dnes velmi oblíbené. Evrovagonka, imitace paprsku, blok domu slouží k ozdobení drahých restaurací, úctyhodných chalup, kanceláří, kaváren, butiků. Domy, hotely, motely jsou postaveny z kulatých výkresů a lepených profilovaných nosníků. V dřevěném domě je speciální mikroklima a měkká, příjemná barva dřeva odstraňuje vizuální napětí, neunavuje se, má pohodlný odpočinek.

Strop podšívky s nosníky

Strop z podšívky na balkoně

V pokojích s přirozeným dřevěným povrchem musí strop odpovídat obecnému stylu. Z tohoto důvodu je strop lemován podšívkou, tento materiál lze použít ve všech místnostech domu kromě koupelny. V této místnosti je vysoká vlhkost, která je snadno tolerována tisem. Optimální volbou v koupelně bude plastová podšívka na stropě, napodobující texturu přírodního dřeva.

Strop z podšívky ve vaně

Strop pod bílou podšívkou

Vybíráme stropní obložení

Podšívka se tradičně používá v zemi, v sauně nebo sauně, v posledních letech se tyto materiály používají v interiérech chalup a městských bytů. Široké rozšíření je usnadněno jednoduchým ostěním podšívky, rozumnou cenou a velkým sortimentem. Výrobci vyrábějí výrobky z těchto druhů dřeva:

  • borovice - má atraktivní hodnotu, krásnou texturu a měkkou barvu s nádechem růžové až žluto-hnědé;
  • smrk - nejlevnější podšívka, ideální volba pro malování kvůli nedostatku struktury a vybledlé barvy;
  • modřín - vyznačuje se vysokou pevností, charakteristickým červenohnědým odstínem a původní strukturou, dobře snáší vysokou vlhkost;
  • lípa - měkké dřevo s příjemnou růžovo-zlatou barvou.

Vzácné, ale můžete najít v prodeji produktů z dubu nebo popela, ze kterého můžete udělat krásný strop z obložení ve vaší kanceláři nebo domácí knihovny.

V interiéru můžete použít podšívku s jiným profilem, nejčastější je podšívka, která se vyznačuje přítomností podlouhlé příruby. Tento materiál je lepší použít v zemi nebo zastřešení podkroví. Vytváří povrch s charakteristickými drážkami, které ve stylistice neodpovídají každému interiéru.

Zvláště pro výrobce stropních podšívek vyvinuli profil podšívky "klid", jehož znakem je nepřítomnost příruby hrotu. Při použití je strop dřevěného ostění pevný, prakticky bez viditelných spár. To vám umožní používat materiál v interiéru, provedený v jakémkoli stylu.

Strop podšívky v soukromém domě

1

Strop podšívky v domě

Zvláštní význam v interiérech je barva dokončovacích materiálů pro strop. Důležitou výhodou podšívky je schopnost namalovat v jakémkoli stínu. Při použití skvrn a impregnací se dochází k zachování struktury přírodního dřeva, při použití barev může vzniknout monochromatický panel požadované barvy. Je lepší používat akrylové barvy, které dovolují dýchání dřeva, což činí mikroklima v místnosti co nejpříjemnější.

Strop desek

Dubový obkladový strop

Mnoho návrhářů dává přednost použití podšívky na stropě, malované bílou barvou. To pomáhá vizuálně rozšiřovat prostor, přidávat světlo do místnosti. V domcích postavených v alpském nebo hradním stylu můžete použít přírodní stín. To je dost pokrýt bezbarvý lak, který bude provádět texturu a expresivní tak dlouho, zachovat barvu obložení, která se může měnit vlivem slunečního ultrafialového záření. Původní řešení je použití na stropních nosnících, které pomáhají rozdělit místnost na zóny a přinášet úcty k interiéru. Podšívka se používá s nosníky trámu nebo polyuretanu.

Strop ze smrkového obložení

Strop z podšívky

Podšívka je rozdělena podle stupňů, je-li povrchová úprava zamýšlena jako transparentní nebo průsvitný lak, měly by být upřednostněny výrobky vyšších jakostí. Deska bude pokryta nepřehlednou vrstvou barvy? Použijte odrůdy 2 a 3, jejich náklady plně kompenzují náklady na lakovny.

Strop podšívky v obývacím pokoji

Strop malované podšívky

Montáž podšívky na strop

Dokončení stropu podšívkou vlastními rukama je k dispozici všem domácím pánům. Pro práci je zapotřebí jednoduchý ruční nástroj, úroveň stavby. Největší potíže způsobuje položení bedny. Tato otázka je nejobtížnější pro obyvatele městských bytů a majitelů domů, kteří při výstavbě používali železobetonové desky. V tomto případě musí být sada nástrojů doplněna perforátorem a vrtáky pro beton. Strop bude ozdoben podšívkou z přípravy otvorů pro instalaci kotev, které spolehlivě upevní bednu na železobetonovou desku.

Strop z podšívky v kuchyni

Strop z modřínu

Jako materiál použitý bidlenu tyč 20h30-30h50 mm, je umístěn paralelně vedle sebe ve vzdálenosti 60 až 100 cm. Strop obložení nemá zkušenosti mechanickým nebo nárazu, ale tento interval může být zvýšena v porovnání s omítku. Výrazně méně problémů při obložení stropu podkroví. Není třeba lití, jeho role jsou prováděny krokvemi střešního systému, které se nacházejí ve vzdálenosti 60 cm od sebe. Podobná situace se může vyskytnout u dacha nebo v domě s rámem, kde je obložení instalováno na stropních nosnících.

Strop z podšívky na podkroví

Vodorovná vrstva latě se kontroluje na úrovni stavby, po níž je možné začít položit podšívku. Existují dva hlavní způsoby jak nalepit podšívku na lištu: hřebíky v drážce nebo pomocí speciálních klipů. Obě metody jsou účinné, ale s použitím spojovacích prostředků se náklady mírně zvyšují. Výhodou svorek je pohodlnější instalace na strop.

Nanášejte tenké hřebíky o délce 25-40 mm v drážce pod úhlem k přepravce. Při montáži pomocí svorek se používají nehty menší velikosti. Po instalaci prvního panelu do jeho drážky vloží hrot druhého panelu, který je přitlačován na doraz a připevněn k přepravce. Schopnost umístit podšívku se rychle objeví a strop může být šitý s minimálním časem.

Strop podšívky ve stylu eco

Strop morainových baulků

Jak položit obložení vzhledem k délce strany místnosti? Pokud používáte panely s profilem klidu, můžete použít libovolnou možnost, a při instalaci obložení musí být položen tak, aby pod ním dopadalo světlo z okna. Může vzniknout otázka: jak se spojit podélně s balíkem? Skrýt spoj pomocí speciálních "hub" nebo instalací nosníků.

Strop podšívky vlašských ořechů

Strop z podšívky ve stylu Provence

Ve kterých pokojích je strop podšívky

Používá se k upevnění stropu podšívkou ve všech místnostech domu nebo městského bytu. Hlavní oblasti její aplikace - chodby, ložnice a dětské pokoje, kanceláře a domácí knihovny, verandy a jídelny. Méně obyčejně používaná vagonka v kuchyni, zvláště pokud není natažena. V tomto případě můžete věnovat pozornost materiálu, jako je hliníková podšívka, která dokonale zapadá do interiéru moderního stylu. V podkroví jsou všechny pokoje ořezány, u chaty, můžete také dát tento materiál všechny pokoje.

Šikmý strop z podšívky

Strop z borovicového ostění

Návrháři nemusí vždy souhlasit s instalací obložení v obývacím pokoji, pokud samozřejmě to není lovecký zámeček nebo chata z profilovaných trámů. U chatě může být strop obývacího pokoje lemován jakýmkoliv podšívkou, ale v městském bytě je nutné používat pouze "klid" bílé barvy. Takový strop bude vyhovovat interiéru jakéhokoli stylu, s výjimkou high-tech a moderních. Bílá barva může být připevněna k obložení pomocí jakékoliv barvy a pokud je potřeba napodobit bělený dub, pak je lepší použít impregnaci tohoto odstínu.

Strop podšívky v ložnici

Klenutý strop z podšívky

Použití podšívky na stropě umožňuje vytvářet krásnou atmosféru v každém pokoji. Strom je vynikajícím regulátorem vlhkosti vzduchu a z tohoto důvodu v místnosti s tímto materiálem je vždy vysoký komfort. S úkolem jak pokrýt stropní obložení se bude vyrovnávat s jakýmkoli domácím velitelem. Tím se významně sníží náklady na opravy. Během operace nevyžaduje obložení pravidelnou obnovu, postačí jej pokrýt lakem jednou za 10 až 15 let. Péče o strop je velmi jednoduchá - s vlhkou látkou na několik minut se můžete zbavit prachu a to bude stačit.

Strop podšívky ve venkovském domku

Která podšívka je lepší pro strop? Ne nutně by to mělo být materiál z drahých plemen stromu. Pravý stín může být vždy impregnován a ve výšce je extrémně obtížné rozlišit zpracované dřevo od přírodního dřeva. Většina výrobců vyrábí "klidnou" podšívku z borovice a tento produkt je nejlepší volbou pro použití v jakémkoli interiéru.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

36 − = 27