Sporák-burzhuyka vlastních rukou: designové prvky (23 fotek)

Rozmanitost moderních systémů vytápění umožňuje vytápění všech typů prostor. Desítky typů kotlů a pecí se účinně používají jak v obytných, tak v průmyslových prostorách. Přes modernizaci a zlepšení topných zařízení, jsou tyto typy pecí jako kamna troubou, který díky svým technickým vlastnostem a k tomuto dni zůstávají v poptávce ve fázi uspořádání některých kategorií budov.

Spalovací žehlička z litiny
Kamna v klasickém stylu

Výhody a rozdíly mezi litinovými kamny

Moderní pece hamburgerů jsou několik typů zařízení, která umožňují organizovat vytápění v prostorách malého prostoru. Pec může být provedena z různých materiálů, odlišuje design, velikost a princip práce. Tato topná zařízení jsou obzvláště oblíbená v následujících typech prostor:

 • v chalupách;
 • na zahradních pozemcích;
 • v malých venkovských domech;
 • v domácnostech;
 • v přístavních budovách.

Nejslavnějším a nejoblíbenějším modelem takového mini-ohřívače pro vytápění je litinový kamen "burzhuyka". V současné době je řada takových dlouho kamna vyráběných domácích i zahraničních výrobců, tak různorodé, že si můžete vybrat vhodný „kamna“ není jen dávat, ale i pro domácí použití. Díky novým trendům v designu a dekoraci bytu je malá a středně velká litinová trouba použitelná jako neobvyklý krb.

Sporák s dekorací
Pece v domě
Sporák na dřevo

Pece pece v interiéru dokonale zapadají do populárního půdního stylu, doplňují prostor, poskytují pohodu a pohodlný pobyt v pokoji. Tento design použijte jako krb, ale nejprve musíte vypočítat celkovou plochu místnosti, kterou hodláte instalovat.

Optimální velikost místnosti, ve které se takový improvizovaný krb bude vyrovnávat nejen s dekorativním, ale i s topným úkolem, je plocha od 55 do 65 metrů čtverečních. Mnohem lepší je, pokud bude mini-krb instalován ve středu jedné ze stěn, kde nejsou žádné otvory. Kovové kamny kamen mohou být natřeny a doplněny vhodnými dekorativními prvky.

Hořák pece ve stylu eco
Krbová kamna v interiéru

Doporučuje se uzavřít takový domácí krb s běžnou cihlovou konstrukcí na zadní straně a každou boční stěnou konstrukce. Zednické práce by neměly být provedeno v těsné blízkosti kamen povrchem, takže volné mezery ve vzdálenosti 12-15 cm. Poté se rozhodl stavbu malého požáru v rámci svého domova, musí každý majitel si uvědomit, že použití výrazu „kamen“, je vhodné, protože jsou mobilní a umožňuje přepravu z místa pokud je to nutné. Ale litinové konstrukce jsou jen schopny sloužit jako dobrý základ pro krbové objekty, s výjimkou možnosti jejich výroby sami.

Furnace-burzhuyka ve stylu země

Furnace-burzhuyka na kované nohy

Vytváření domácího "buržjuek" horizontálního typu

Domovní kamna jsou obvykle vyráběna na základě válce pro výfukové plyny. Plynová pec z plynového válce je optimální verzí topného mini-zařízení pro zahradní domky a malé domácí prostory. V závislosti na umístění válce existují dvě verze vlastního provedení:

 • vertikální;
 • horizontální.
Červená kamnička
Sporák v kuchyni

Při jakémkoliv způsobu výroby "spáleného" dlouhodobého spalování je třeba se postarat o svou vlastní bezpečnost a přijmout veškerá protipožární opatření. Abyste to dosáhli, nestačí odstranit zbytky plynů z lahve, je třeba také nádobu opláchnout z čisté vody zevnitř. Takové manipulace zajistí bezpečnost použitého obalu a zcela vyčistí balón zevnitř. Vzhledem k horizontálnímu umístění kamny je třeba zvážit, jak bude zařízení v budoucnu vyhřívat. Je-li nemovitost vyžaduje troubu s krbovými kamny, pak umístí láhev horizontálně, dostaneme ideální topné zařízení není horší než mocných továrních kotlů.

Furnace-burzhuyka ve vnitřku bytu
Pece-burzhuyka ve vnitřku podkroví
Pece kamny v půdním stylu

Navíc kachle na dřevo horizontálního typu mohou být použity nejen pro vytápění místností, ale také pro vaření, ohřev jídla. Po čištění a opláchnutí válce můžete začít pracovat přímo na vytvoření pece. Existuje mnoho způsobů, jak vyrobit domácí "burzhuyki", ale doporučuje se dodržovat následující algori
tmus akcí:

 • Horní část nádoby odřízněte bulharským nebo jiným vhodným nástrojem.
 • Fixace (svařování) výztužných tyčí ve vnitřním prostoru balónu.
 • Uspořádání prostoru pece, řezání ve spodní části válce obdélníkového otvoru, který bude v budoucnu plnit funkci vstupu.
 • Vrtání na spodku trouby několik otvorů, které odstraňují přebytečné nahromadění popela.
 • Určete požadovanou výšku konstrukce. S tímto vědomím změřte délky "burzhuyki", které se hodí podél délky a svářejte je dole.
 • Zajistěte horní část polotovaru komínem. Prvek je přivařen k předřezanému otvoru.

V případě, že se kamna vyrobené s varnou plochu, v horní části kontejneru dodatečně svařovaný kovový rám, nejvhodnější formát. Tato mikrovlnná trouba, sporák s hořákem dokonale vyrovnat se s úkoly teplovzdušného vytápění a vaření, a to nejen v ČR, ale v ostatních budovách bez ústředního vytápění, například ve skladech, garážích, pracovní paměti.

Spor v minimalistickém stylu
Mobilní sporák

Vlastnosti vertikálních samoobslužných kamen

Kamna na dacha, vyrobená z plynových lahví na svislém principu, se liší tím, že zabírá mnohem méně prostoru než domácí horizontální topná struktura. Většina řemeslníků dává přednost k tomu, aby kamna byla přesně podle tohoto schématu, protože je mnohem jednodušší než její analogy:

1
 1. Označení požadovaného umístění popelníku a dveří.
 2. Montáž vhodných žaluzií na řezy.
 3. Odměřte 10 cm od vstupu do pece a na určené úrovni svařte několik výztužných tyčí.
 4. Svařování nohou na spodní straně zařízení.
 5. Pro komín jsou vyvrtány boční otvory, do kterých je svařena kovová trubka.

Horní povrch takové burzhuyky je relativně malý, takže je velmi obtížné uspořádat takovou strukturu s deskou. Pro tyto účely by měl být výstelka trouby umístěna horizontálně. Hlavní výhodou vertikálního návrhu, s výjimkou malých rozměrů, je rychlé ohřívání vzduchu. Vertikální typ pece burzhuyka dacha se často používá k zahřátí letních chat po zimním období nebo ke zvýšení teploty vzduchu v průmyslových prostorách s negativními teplotami.

Pece na hladítko, lemované dlažbou
Sporák s varnou deskou
Sporák na chodbě

Možnost samostatného vytvoření pece s vodním okruhem

Jaká je nutnost vytvořit takový sporák nezávisle? Taková zařízení jsou ve skutečnosti poměrně drahá za cenu, a proto nejsou k dispozici všem kupujícím. A potřeba takové pece je skvělá pro většinu obyvatel. Proto s využitím zkušeností zkušených řemeslníků a domácích řemeslníků je možné úspěšně učinit takové "burzhuyku" vlastním rukama.

Pečící trouba ve skandinávském stylu

Furnace-burzhuyka s okruhem vody slouží jako ideální zdroj tepla při absenci centralizovaného vytápění. Tento systém ohřevu vody má řadu výhod:

 • vysoký výkon. Náklady na samoobslužný spotřebič jsou několikrát nižší než tovární pece a při použití odlitého materiálu jako základu je nula;
 • Pec funguje nezávisle na palivu, které má být naplněno. Je povoleno používat uhlí, rašelinu, palivové dřevo, rostlinný odpad;
 • autonomní povaha burzhuyki, protože design není naprosto spojen s žádným zdrojem elektrické energie.

Furnace systém "burzhuyki" jedná v souladu se zásadou přirozeného oběhu. Teplo vychází z nosiče a je rozloženo po celém vnitřním prostoru zařízení. Během spalování palivových materiálů nepotřebuje člun další zdroje energie, včetně elektřiny.

Sporák v ložnici

Aby bylo kontejnerové tělo spokojené s jeho prací, je nutné dodržet určité postupné kroky:

 1. výběr materiálu, ze kterého budou kamna vyrobena, a požadovaný tvar zařízení;
 2. výroba základního krytu turbodmychadla. Základ tvoří obvykle trubka o průměru asi 300 mm nebo plech o tloušťce 5 mm;
 3. "Řezání" kovu nebo potrubí. Schematické kreslení všech plánovaných otvorů, ohybů a svarů;
 4. výroba výměníku tepla, jeho instalace a připojení ke společnému topnému systému;
 5. instalace pracovních radiátorů.

Obrysový turbo se skládá z expanzní nádrže, trubek, vnitřního výměníku tepla a vestavěných radiátorů. V důsledku toho je díky vícesložkové konstrukci třeba dbát na zajištění prvků a kvality všech svařovacích švů. Spolehlivé švy eliminují možnost úniku v jedné části konstrukce.

Plynový hořák

Voda obrys „kamna“ teplo v důsledku pohybu vody, začíná na vnitřním tepelném výměníku, tekoucí do trubky, a potom zahřívání, a tam, kde je návrat tepla do externího prostoru. Chladená voda opět vstoupí do výměníku tepla.

Pece v domě
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

6 + 1 =