Dvoudveřová lednice: charakteristiky, doplňkové funkce, plusy a minuty (23 fotek)

Dvoudveřová chladnička - vynikající řešení pro soukromé domy a prostorné kuchyně. Velká rodina ocení prostornost a funkčnost moderního vynálezu. Nepokládejte žádné pokrmy na police ani je neumísťujte přímo na víčka nádob. Každý typ jídla získá vlastní vlastní prostor, čímž se zlepší bezpečnost obsahu fotoaparátu.

Dvoudveřová lednice v bílé kuchyni
Velká dvoudveřová lednička
Černá dvoupatrová chladnička

Co je vedle sebe?

Přeloženo z angličtiny, tato fráze je přeložena jako "vedle sebe". Chladničky vyrobené podle tohoto principu jsou vybaveny základními oddíly a mrazicemi, které jsou umístěny vedle sebe. Dveře se otáčejí a otvírají se v různých směrech.

Dvoudveřová lednice s dřevěnými panely

V každé komoře chladničky s jedním kompresorem je nastaveno nastavení teploty, což umožňuje vytvářet nejlepší podmínky pro každý typ jídla.

Dvoudveřová chladnička v kuchyni venkovského domu

Další funkce

Kromě přímého určení mají obrovské ledničky další užitečné objevy:

 • poruchy se diagnostikují samy a zobrazí se odpovídající kód;
 • v mnoha modelech na vnější straně dveří jsou umístěny dávkovače ledu a studené vody;
 • kontrola probíhá elektronicky;
 • Infračervené lampy jsou vybaveny schopností delšího skladování výrobků jakéhokoli druhu;
 • mnoho režimů mrazících produktů, včetně rychlých a mokrých;
 • v dražších modelech jsou vestavěné tyče, jsou schopny připravit koktejly, aniž by musely otevírat samotnou ledničku;
 • aby nedošlo k poškození blízkého nábytku, mají dveře po otevření omezovače;
 • vybavené zabudovanými čističkami, což eliminuje potřebu nákupu dodatečných prostředků a utrácení energie za účelem odstranění nepříjemných pachů;
 • tam je regál pro ukládání nápojů v lahvích;
 • připojení k internetu je nakonfigurováno: je možné řídit zapínání a vypínání chladicích oddílů prostřednictvím celosvětové sítě a také změnit teplotní režim;
 • existují modely s monitorem na vnější straně dveří.

Sada funkcí roste každým rokem, protože inovativní a technologický pokrok nezůstává stále.

Lesklá dvoupatrová chladnička

Hluboká dvoudveřová lednička
Dvoudveřová chladnička ve špičkovém stylu

Hlavní vlastnosti

Objem chladicí jednotky je působivý. Rozměry mrazničky jsou asi 200-300 litrů, hlavní komora je 355-370 litrů, v závislosti na modelu. Většina mrazniček vedle sebe je vybavena takovými užitečnými možnostmi:

 • zvuk signálu o otevřených dveřích je spuštěn o určitou dobu, během které je jeden z dveří otevřený;
 • Omezené snížení teploty je užitečným doplňkem, pokud chcete zmrazit mnoho produktů najednou;
 • ochrana ovládacího panelu před náhodným stisknutím nebo rukama dítěte.

Existuje mnoho modelů a některé mají nestandardní rozměry. Například tam je technika s malou hloubkou, vhodný pro kuchyni v městském bytě.

Stojí za zmínku, že modely s hloubkou větší než 72 cm ne vždy procházejí dveřmi, takže možná budete muset odstranit dveře nebo rukojeti.

Chromovaný design dvoudveřové chladničky
Dvoudveřová chladnička v kuchyni ve stylu země
Dvoudveřová lednice s funkcí koktejlu

Chladicí systém

Nejčastěji v těchto chladničkách je chladicí systém "No Frost", který předpokládá přítomnost jednoho kompresoru. To je dobré, protože cena jednotky je tak nízká. Například společnost Samsung vybavuje své chladničky pouze suchým chladicím systémem a vysvětluje je efektivněji, protože cirkulace vzduchu je konstantní. Nespornou výhodou systému "No Frost" je, že fotoaparát nemusí být rozmrazován. Kondenzát se hromadí ve zvláštních odděleních a odpařuje se. Suché mrazení umožňuje rychlé zmrazení polotovarů bez lepení.

Ekonomická spotřeba elektrické energie je v moderním světě důležitá. Dvoudveřové chladničky jsou nový vynález, proto předpokládají vysokou třídu spotřeby energie, zpravidla ne nižší než A +.

Dvoudveřová lednice, vestavěný skříňový nábytek
Dvoudveřová lednice s funkcí na výrobu ledu
Dvoudveřová chladnička Miele

Vestavěný dvoudveřový asistent

Je-li to vestavěná chladnička, předpokládá se, že jednotka bude umístěna ve zvláštním výklenku. Fasáda bude skrytá před očima dveřmi vyrobenými v obecném stylu s celou kuchyňskou sadu.

Dvoudveřová chladnička v secesním stylu

Majitelé domů a bytů, které jsou důležité pro každý detail v interiéru, zpravidla zvolí tento typ ledničky. Je těžké si představit, jak se moderní dveře běžné chladničky vejde do stylu Provence. Proto je vestavěná technologie vynikající volbou pro mnoho stylů interiéru. Kromě toho, pokud je taková skříňka plánována umístěna v kanceláři nebo na chodbě.

1
Dvoudveřová lednice s výklenkem pro vodu

Jaké jsou klady a zápory zabudované chladničky?

Vestavěná dvoudveřová chladnička má své výhody:

 • perfektnější software plnění;
 • technická úroveň je spolehlivější;
 • Zlepšená tepelná izolace, což znamená úsporu energie - stěny nábytku vytvářejí zvýšenou tepelnou izolaci a čím nižší je vliv venkovní teploty, tím delší funguje a spotřebovává méně energie jednotky;
 • Výměník tepla je vybaven funkcí odpuzujícího prach, což znamená, že není nutné vyčistit tuto část jednotky;
 • bezhluk: stěny výklenku a dveře zatahují zvuky pracovního zařízení - to je významný plus, pokud je lednice ohraničena pokojem, ložnicí.

Tam je také mínus: vestavěné dvoudveřové ledničky jsou mnohem dražší než jejich protějšky. Ne vždy možnost jednotky v rozvaděči je tak velká. Proto stojí za to přemýšlet o tom, co je nejdůležitější: vzhled nebo kapacita oddělení.

Chladnička vedle sebe ve výklenku v kuchyni
Side-Sider side lednička

Co hledat při výběru?

Chladicí jednotka velké velikosti má své vlastní charakteristiky, které musí být brány v potaz všem příslušným kupujícím před důležitým nabytím.

 • Výměník tepla je umístěn na spodní straně jednotky, a proto se důrazně doporučuje neinstalovat ho na podlahu jakýmkoli druhem topení. V opačném případě bude životnost chladničky v některých případech zkrácena.
 • Je nutné provést měření vchodů do bytu, protože chladnička má nestandardní rozměry a nemůže být jednoduše přenášena do místa určení. Tento problém však lze řešit vyjímatelnými dveřmi jednotky.
 • V "vedle sebe" mohou být dva systémy bez mrazu nebo kombinované.

Pokud mezi doplňkovými funkcemi dochází k výrobě ledu, je třeba vzít v úvahu možnost připojení zařízení k vodovodnímu systému.

Dvoudveřová chladnička Siemens
Dvoudveřová chladnička s regulací teploty

Typ kompresoru

Moderní výrobci nabízejí dvoudveřové chladničky pouze s měničovým kompresorem. Kvůli tomu nedochází v komorách k ostrým teplotním výkyvům, hluk vyzařovaný mechanismem je minimální a spotřeba energie je úsporná. Obvykle mají tyto kompresory dlouhou životnost. Výrobci poskytují záruku nejméně 10 let. Existuje jedno mínus invertorových kompresorů: jsou citlivé na pokles napětí v síti. Závažní výrobci nutně pečují o speciální ochranu těchto chladniček.

Dvoudveřová lednice s vínem

Zónování

Moderní dvoupatrové chladničky mají oddělení, ve kterých jsou pro určitý produkt k dispozici různé teploty. Často existuje také nulová zóna, ve které jsou čerstvé produkty uchovávány co nejdéle, přičemž se zachovávají všechny jejich užitečné vlastnosti.

Můžete uspořádat regály a změnit vzdálenost pro konkrétní pokrm. Jsou zpravidla vyrobeny ze skla schopného odolat až 20-25 kg hmotnosti.

Vestavěná dvoudveřová lednice

Řízení teploty

V hlavní a mrazící komoře můžete nastavit libovolnou vhodnou teplotu. Pokud v přístroji nejsou žádné produkty, můžete nastavit minimální hodnotu a šetřit energii. Ve většině modelů je elektronický panel nastavení na vnější straně dveří.

Cena dvoupatrových chladniček

Závěrem lze říci, že kvalita všech dvoudveřových ledniček je vysoká. Po výrobě takových pevných jednotek se zabývají pouze vážné firmy.

Dvoudveřová chladnička s oddělením pro zeleň

Pokud velikost kuchyně nebo jiného prostoru umožňuje umístit velkou dvoudveřovou ledničku, pak není pochyb o tom, že je to dobré.

 • Má dostatek úložného prostoru pro všechny typy produktů určených pro velkou rodinu.
 • Můžete zmrazit a uložit velké množství bobulovin, hub, zeleniny a ovoce.
 • Umístění regálů je promyšleno do nejmenších detailů a vytvořeno pro maximální pohodlí.
 • Exteriér jednotky je vyroben v moderním stylu.
 • Úspora elektrické energie a vysoká kvalita jsou zajištěny.

Dvoudveřová lednička nepatří do rozpočtu, takže cena za to je vhodná. Ale zároveň je to odůvodněno velikostí a dobrou sadou dalších možností.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

2 + 3 =