Židle ze souboru: luxusní a milost forem (24 fotek)

Židle jsou trvalým atributem každé místnosti. Exkluzivní židle z masivního dřeva se spolehlivým designem a originálním designem si nemohou dovolit koupit každý, ale pokud se objeví v domě, budou sloužit po desítky let a budou se těšit na krásu, pohodlí a pohodu.

Bambusové židle v interiéru
Bílé masivní židle

Vlastnosti pole stromu

Hlavní rozdíl mezi výrobou nábytku z masivního dřeva z výroby jiných materiálů je absence dalších nečistot, které ovlivňují kvalitu surovin. Vyrobená z řady židlí výhodně doplňuje interiér a dává mu prvky luxusu. Dřevěný nábytek, včetně židlí z masivního dřeva, je ceněn pro energii, která má pozitivní dopad na zdraví a emocionální stav lidí.

Židle z masivní břízy

Židle z masivního buku

Výhody

Mnoho tisíciletí nábytku bylo tradičně dřevěné. Židle z pole mají řadu nesporných výhod:

  • Přirozenost. Ekologicky čistý materiál přispívá k obnově energie a energie lidí.
  • Spolehlivost a trvanlivost. Zvláště oceňují dřevěné židle po dlouhou dobu provozu. Charakteristiky pevnosti židlí z pole jsou mnohem vyšší než u levnějšího dřevotřísky a dalších materiálů.
  • Prestižnost. Kromě pevnosti a spolehlivosti vypadají dřevěné židle úctyhodný a ušlechtilý, dokonce i kuchyně.

Navíc křesla z masivního dřeva, zejména kuchyňské židle, vytvářejí atmosféru pohody a tepla v místnosti.

Židle z masivního dřeva v klasickém stylu
Buková židle

Typy pole pro základy

Dřevěná židle samozřejmě vyhovuje jakémukoli interiéru. Nicméně při výběru nábytku musíte mít vždy na paměti, že každý strom má svůj vlastní, odlišný od jiných vlastností.

Pro výrobu lehkého nábytku je nejvhodnějším bukové dřevo. Příslušenství jsou zpravidla vyráběny z masivního borovice. Nejvíce odolným materiálem pro výrobu nábytku z masivního dřeva je dub.

Židle z masivního dřeva
Dřevěná židle ve vnitřku domu

Židle z tuhé látky v obývacím pokoji

Pine

Židle z masivní borovice jsou z mnoha dalších nejlevnější možností. Borovice se liší od ostatních stromů v příjemné nažloutlé barvě a mírné vůni pryskyřice, která zůstává po dlouhou dobu i po zpracování a malování stolice. Pine má estetický vzhled, takže není vždy malováno, pouze pokryté ochrannou vrstvou laku.

Živočišnost stromu má léčivé vlastnosti, zvláště užitečné pro osoby trpící respiračními onemocněními. Pryskyřice neumožňuje hnilobě stromu, chrání před vlhkostí a teplotními změnami. Díky pryskyřici, židlím a jinému nábytku vyrobenému z masivního borového nehrubí a nemutuje.

Nevýhodou dřevěných židlí vyrobených z borovice je jejich citlivost na dokonce drobné mechanické poškození. Z tohoto důvodu by měly být takové židle z masivní borovice někdy natřeny nebo natřeny.

Dubové židle

Birch

Za cenu židlí z řady břízy se téměř neliší od borového nábytku. Dřevo břízy je poněkud pevnější, slouží delší dobu a je velmi šetrné k životnímu prostředí. Výrobci považují bříza za náladový, protože plemeno je citlivé na vlhkost a je snadno vystaveno hnilobě. Kvůli teplotním a vlhkostním poklesům mohou židle z březové hmoty bobtnat a dlouhou dobu vysušit, po níž se ohýbá. Není špatné používat židle z březového pole pro kuchyni, ve které je nejteplejší. Výjimkou je karélská bříza, která má zvláštní sílu a původní vzhled, takže je vysoce ceněna.

Dřevěné židle v interiéru

Buk

Plemeno je pevné, silné a těžké, což je skvělé pro výrobu různých nábytku. Při zpracování bukového dřeva barvami nebo laky neztrácí jeho vlastnosti. Při zpracování chemického bukového nábytku se neschopná osoba nerozlišuje od nábytku nejdražších plemen. Křeslo z bukového dřeva může mít zakřivené, složité tvary, protože plemeno je velmi ohebné.

1

Nevýhodou buku je jeho náchylnost k hnilobě, a proto by měla být ošetřena antiseptickými prostředky. Když jsou židle umístěny ve vlhké místnosti, mohou se zdeformovat a pak prasknout a vyschnout.

Židle z masivního dřeva ve venkovském stylu

Dub

Odborníci si zaslouženě uznávají toto dřevo jako vůdce mezi ostatními. Extrémně silná a dlouhá doba plemení, pokud jde o tvrdost, lze porovnat s kovem nebo kamenem.

Židle z masivního dubu mají jakousi vznešenost a luxus, mají dokonalý vzor. V průběhu let se dubové židle stávají silnějšími a mohou trvat po staletí. Postupem času se stoly z masivního dubu stanou tmavějšími, což nejenom nezkazí, ale naopak jim dává jedinečnost.

Židle ze souboru s kulatým zadem

Existuje nedostatek dubového dřeva: je to velmi nákladné kvůli komplexnímu zpracování a zbarvení. Nejpohodlnějším místem pro dubové židle za starých časů je elegantní společenská místnost nebo business room. Takové židle dávají interiéru dodatečný luxus a úctyhodnost.

Kuchyňské židle z masivního dřeva

Výroba židlí z masivního dřeva

Pro výrobu židlí a jiného nábytku z masivního dřeva existuje speciální technologie s vlastním jemností. Použité speciální technické vybavení a speciální dovednosti. Pevný výběr stromu je považován za jednu z nejkritičtějších etap. Sušení se provádí, pak se kulatina rozkládá na desky, znovu se vysuší a rozřezá na polotovary.

Pevné židle v lakonickém designu

Podle designu jsou židle ze stromu rozděleny do dvou typů: s integrovanými zadními nohami a se zadními zadními nohami.

Židle z přírodního dřeva

Nejčastěji jsou dřevěné židle vyrobeny s použitím desek, které posilují pevnost konstrukce. Obecně platí, že síla výrobku závisí na průřezu součástí a velikosti šroubů pro připojení. Součásti dřevěné židle jsou:

  • nohy dozadu a dopředu;
  • opěradlo;
  • sedadlo;
  • kroky;
  • stěnové tyče;
  • králů.

Nohy a stopy výrobku jsou vyráběny v různých tvarech: kulaté, čtvercové a jiné. Sedadla o rozměrech nejméně 36 cm mají také různé tvary: čtverec, obdélník, ovál, kruh, se zaoblenými rohy. Sedadla mohou být umístěny nad hlavou, nad hlavami, nebo mezi carny. Sedadla mohou být měkká, pro tento účel se používají speciální materiály pro podšívku a exklusivní čalounění z tkanin.

Jídelní skupina z masivního dřeva
Židle z pole ve stylu Provence

Při sestavování prvního typu židlí po tom, co byly všechny prvky odříznuty, jsou výrobky se svorkami a hnízdami sestaveny do rámu včetně předního, zadního a bočního bloku. Podrobnosti židle musí být vyčištěny a lepeny dohromady. Sedadlo je upevněno lepidlem nebo šrouby.

Židle z masivního dřeva se závitem
Rustikální styl židle

Při výrobě druhého typu židle se stojatými nohami jsou nejdříve nohy a stopy připevněny ke sedadlu, pak jsou sestaveny části štítu nebo mřížky. Opěradlo je připevněno k sedadlu pomocí hmoždinek.

Dřevěná židle s odnímatelným sedákem
Židle z masivní borovice

Pomocí různých způsobů zpracování pole je možné vyrábět různé ozdoby ve formě řezbářských výmurovek, obložení, které tvoří starožitné židle s tvarovými a zakřivenými tvary. Můžete vyrobit židli s loketními opěrkami z pole, které se liší ergonomicky. Masteři mohou "zestárnout", aplikovat lesk nebo matovat.

Židle z pole v secesním stylu

Místa pro použití dřevěných židlí jsou velmi odlišné. Vyrobené kuchyňské židle, používané pouze v kuchyních, kde jsou vždy teplé a suché. Židle z pole se dokonale hodí do interiéru obývacího pokoje. Kavárny a restaurace vypadají dobře z barového stolu.

Světlé dubové masivní židle

Vlastnosti stromového pole, které má široký výběr textur, umožňují vytvořit solidní a elegantní nábytek včetně židlí s co nejdelší možnou životností. Pevné dřevěné židle lze snadno obnovit a změnit vzhled barvením. Nábytek z masivu je spolehlivý, ekologický a krásný.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 30 = 37