Zdobení zdí s dekorativním kamenem (55 fotek): typy a varianty povlaku

Každý majitel chce provést opravy v bytě co nejjednodušší, rychle a levně. Současně je nutné, aby design byl esteticky příjemný a trvalý - v kuchyni, na chodbě av obývacím pokoji. S moderním rozsahem materiálů, barev a textur nebude těžké najít ten materiál, který splní většinu nejdůležitějších dotazů. V tomto článku se podíváme na výhody zdobení zdí dekorativním kamenem, vlastností tohoto materiálu pro interiérovou výzdobu, jeho výhody, nevýhody a možnosti návrhu.

Šedý dekorativní kámen ve vnitřku

Dekorace zeď se sutinným kamenem

Zdobení stěn ozdobným černým kamením

Zdobení zdí dekorativním divokým kamenem

Zdobení stěn ozdobným kamením v domě

Zdobení zdí dekorem v obývacím pokoji

Zdobení zdí s dekorativním kamenem v interiéru

Zdobící stěny s dekorativním kamenem s reflektory

Zdobení zdí s dekorativním kamenem na toaletu

1

Zdobení zdí s dekorativním kamenem v koupelně

Vlastnosti dekorativního kamene pro interiérovou výzdobu

Za prvé, je to všechno stejné - kámen, takže tento styl určitě dodá každému pokoji několik „divoký“, původní, přirozený a téměř přirozený vzhled. Zvažte tento faktor. Ukládání kamenů je povoleno pouze v těch místnostech, kde se nepoužívají neonové, nepřirozené barvy a textury. Například je nepravděpodobné, že se plasty, pochromované kovy a obklady z kamenů spojují. Ale pokud si zařídit pokoj kombinací kamene a dřeva, k dekoraci kombinaci kamene a přírodní barvy nábytku - ano.

Velký přírodní kámen v dekoraci zdí v kuchyni

Zdobení krbu s dekorativním kamenem

Zdobení zdí dekorativním kamenem ve stylu země

Zdobení stěn ozdobným kamením na cihly

Dekorace sloupů s dekorativním kamenem

Zdobení zdí s dekorativním kamenem (55 fotek): typy a varianty povlaku

Zdobení zdí s dekorativním kamenem v bytě

Výhody:

 • Dekorativní kámen je ekologický materiál. Tato okolnost je velmi důležitá pro dekoraci interiéru. Koneckonců, nikdo nechce provádět opravy v bytě, a po nějaké době zjistit, že hlava bolí kvůli komponentům, které byly použity při výrobě finišního materiálu. Kromě toho, pokud se zdiva z dekorativního kamene používá v kuchyni, pak při vaření jídla nedochází k žádné jedovaté výpary.
 • Panely z dekorativního kamene jsou velmi odolné. On doslova "bez demolice". Proto návrháři doporučují použití umělého kamene v místnostech, kde je obzvláště důležitá odolnost proti opotřebení - na chodbě, v kuchyni, na chodbě. Kámen je silný, prakticky "neextrudovaný" materiál. A velmi zdobený interiér.
 • Panely z kamene nejsou příliš drahé. Může si dovolit design s dekorativním kamenem téměř každý.
 • Velký výběr velikostí prvků, barev, imitací textur. Tato okolnost nám dává různé možnosti pro registraci vašeho domova. Stohování s kamenem může být originální.
 • Dekorační kámen - materiál odolný proti vlhkosti, takže tato dlažba je vhodná pro vnitřní dekoraci prostor s vysokou vlhkostí: vestibulu a kuchyně. V kuchyni se povlak ukáže na dobré straně také v tom smyslu, že dokonale snáší vysoké teploty. V obývacím pokoji a chodbě se kámen používá méně často.
 • Dekorativní kámen zdiva je jednoduchý, takže to ve svém bytě bude schopen dokonce i nováčik. Není třeba zavolat finišer zvenku: s minimálními stavebními a opravárenskými dovednostmi je docela dobře možné se sami vypořádat s tím, že ušetříte slušné množství peněz.
 • Všechny druhy materiálů se snadno čistí, nevyžadují žádnou nadstandardní sílu pro zachování dekorativnosti a čistoty. Stačí ji otřít vlhkou houbou a odstranit prach a nečistoty.
 • Správně lemované dekorativní kámen může být stylistické zaměření každé místnosti, k upoutání pozornosti, krásný vzor může být základem kompozice, v kombinaci s tapetami, aby dát prostor zvláštní atmosféru, poněkud záhadné. Spolu s tím umisťuje dekorativní kámen do interiéru dojem pevnosti a spolehlivosti.
 • Použití tohoto způsobu dokončení interiéru dokonale pomáhá skrýt stěnové vady. Včetně dostatečně velkých otvorů, mastných míst v kuchyni atd.
 • Panely pomáhají odvrátit pozornost od nešťastného uspořádání místnosti, dělat design a interiér více příjemné podívat se na.
Zdobení krbu s dekorativním kamenem
Dekorativní kámen na zeď nad krbem
Bílé dekorativní kámen pro cihly v kuchyni
Velký dekorativní kámen v dekoraci krbu
Dekorativní kámen v obložení domu

Zdobení stěn ozdobným kamenem v blízkosti schodů

Zdobení stěn ozdobným malým kamenem

Zdobení stěn ozdobným moderním kamenem

Zdobení stěn ozdobným kamenem přírodní

Užitečné tipy

Několik užitečných bodů, které pomohou správně a harmonicky položit dekorativní materiál v každé místnosti v domě, a to i v obývacím pokoji, a to i v hale:

 • Nebojte se změnit svůj interiér. Dlaždice z dekorativního kamene mohou z dětské místnosti udělat skutečně Alibaba jeskyni a chodbu proměnit v tajemnou jeskyni. Nyní najdete mnoho zajímavých návrhových nápadů, kde je dekorace zdí s dekorativním kamenem centrem kompozice.
 • V takovém prostoru budou vyžadovány další světelné zdroje. Veškeré dlaždice a desky z kamene, a to i v případě, že jsou světlé odstíny dát prostor určitý smutek, a tak kompenzovat zatemnění, přidejte několik světel jakéhokoliv druhu. Pokud vaše plány nezahrnují instalaci přídavného osvětlení v obývacím pokoji nebo v hale, pak změkčit interiéru nelze použít v případě, že pevná pokládka otevření materiálu, a střídají se s jasným tapetu, například.
 • Dekorativní kámen vypadá skvěle vedle zeleně. Proto budou potřebné ve stejné místnosti, kde se používá podobná úprava. Vložte do něj trochu více hrnců se živými rostlinami, i když byl kámen použit v úzké chodbě. V tomto případě mohou rostliny zdobit stěnu - a design bude hrát.
 • Zásobníky a kámen jsou dokonalou kombinací. V bytě můžete umístit velké akvárium a kolem něj umístit stěnu umělým materiálem.
 • Pokud je k dispozici ohniště, pak je kamenný obklad, který potřebujete. Můžete dokončit nejen samotný krb, ale úplně celý areál nad ním a v jeho blízkosti.
 • Dekorace s tímto dekorativním materiálem vypadá skvěle v provedení dveří, vhodná pro okna. Ale takové zdiva je vhodnější pro soukromé domy, v bytu to bude vypadat nevhodné.
 • Nedívejte se do dlaždic v úzkých a malých místnostech. Je dostatečně texturovaný, že vizuálně zvětšuje prostor. Úzký koridor se tak stane ještě užším a každá malá místnost bude mít dojem velmi malého.
Dekorativní kámen v interiéru kuchyně
Dekorativní kámen v obložení stěn uvnitř domu
Dekorativní kámen na cihly na stěně bytu
Dekorativní černý a šedý kámen v garáži
Dekorativní kámen ve výzdobě obývacího pokoje
Dekorativní šedý kámen v moderním interiéru

Zdobení zdí s dekorativním kamenem neošetřeným

Zdobení zdí dekorativním kamenem

Obložení stěn s dekorativním kamenem

Obklady krbových kamen s dekorativním kamenem

Nástěnné dekorace s kamennými dlaždicemi

Materiál

Varianty tohoto dokončovacího materiálu mohou být vyrobeny v několika formách. Zvažme, jaké druhy budou výhodnější:

 • Dlaždice z expandovaného pískového písku. Materiál je lehký a odolný. Ale zároveň bude jeho cena vysoká. Vynikající pro hlavní prostory v bytě: obývací pokoj, chodba.
 • Panely hrubozrnné expandované hlíny. Takový dekorativní kámen bude levnější, ale není dostatečně silný. V některých případech se dlaždice může rozpadat, jelikož se částečně objevují částice hlinitého vápna, které jsou křehké a volné. Tato pravděpodobnost může značně poškodit interiér.
 • Perlit. Velmi odolný materiál, tyto panely jsou odolné vůči prakticky všem nepříznivým vnějším faktorům. Má velmi zajímavý výkres.
Zdobení krbu s ozdobným šedým kamením v obývacím pokoji
Neobvyklé oblékání s dekorativním županem
Zdobení jedné stěny v kuchyni s dekorativním kamenem
Dekorace zeď v chodbě s dekorativním kamenem
Zdobení stěn v obývacím pokoji s hnědým dekorativním kamenem
Dekorace sloupů s dekorativním kamenem

Zdobení zdí dekorativním kamenem s podsvícením

Zdobení stěn ozdobným kamením na chodbě

Zdobení stěn ozdobným kamenným provence

Jak si vybrat

Na to, co je žádoucí věnovat pozornost, zvolit si povrch umělým kamenem:

 • Je barva jednotná? Je lepší vybrat ze všech stran lakovaný materiál. A je důležité, aby byla natřena všude. Existují možnosti prodeje, kde je namalována pouze tvář - je lepší se zdržet nákupu takového kamene. Koneckonců, s jakoukoli vadou, bude okamžitě vidět, že to je jen barvený cement. Takové mechanické vady se často vyskytují v chodbě a značně poškozují design.
 • Tloušťka také záleží. V tomto případě je zvláště důležitá stejnorodost této velmi tloušťky. Pokud dojde k jakýmkoli zkreslením, pak skládaný materiál bude vypadat nedbalý.
 • Je třeba mít k dispozici příslušné doklady, povolení a certifikáty, které dokládají bezpečnost výrobků. V tomto případě budete mít jistotu, že používáte vysoce kvalitní a odolný stavební materiál. A interiér vás potěší dlouhou dobu.
Částečná dekorace zdi v obývacím pokoji s kamenem
Dekorace stěny v obývacím pokoji s kamenem
Krb, ozdobený dekorativním kamenem
Vyjděte na chodbu zdobenou dekorativním kamenem
Dekorace stěn v koupelně s dekorativním kamenem
Zdobení krbu velkým dekorativním kamenem

Zdobení stěn ozdobným šedým kamením

Zdobení zdí dekorativním kamenem ve středomořském stylu

Zdobení zdí s dekorativním kamenem v kanceláři

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

43 − 37 =